Postel 27/02/05

 

 

Op een koude winterdag waren er eens ……………………

Een vijfentwintig Beagles die besloten een wandelingetje te maken met hun baasjes in de Postelse bossen en langs het kanaal in Dessel.

Een prachtige omgeving wat natuur betreft maar nu echt koud met een noord - oosten wind die echt aan de oren kan bijten  Allemaal een beetje verkleumd omdat we weer een keer dienden te wachten op leden, die niet ingeschreven waren en dan op het laatste nippertje bellen dat ze toch afkomen.

Het is zeker niet zo prettig om vijftig mensen en honden te laten wachten op een telaatkomer en zeker niet bij deze koude.  Bovendien weten die Beagles best wat er gaat gebeuren en willen die niet liever dan wandelen.  Op zulke momenten blijven ze niet zo lief meer voor elkaar en wordt er wel eens gegromd.

 

Ons verzamelpunt “Den Beiaard” in Postel was prima. Wij werden er vlug bediend en goed verzorgd.

 

Met enige vertraging geraakten we dan toch op gang en doorkruisten Postel over zo’n 10 km, langs bos, dijk en meestal op goed begaanbare wandelwegen.  Ongeveer halfweg was er een “pitstop” voorzien aan een taverne, maar daar mochten we niet binnen met de honden.

Gelukkig was dit min of meer voorzien en hadden we afgesproken om zelf, ten voordele van de clubkas, wat drank te voorzien en Danny zijn wagen diende dan ook als bar.  Eén ding was zeker, koelboxen hadden we niet nodig!

 

Even wachten op de allerkleinste deelnemer die honger had en dat wel degelijk liet horen! Hoe zou je zelf zijn!

 

Dan terug het bos in en de laatste drie kilometer waren vlug geklaard. Via de gewone weg konden we de Abdij van Postel al zien staan in de verte en ik denk wel dat sommigen blij waren ze te zien! De koude had ook mijn spieren enigszins bevroren en nadien uit de wind in de auto was het toch al wat aangenamer. Het is niet  de eerste keer dat we in februari de kou en ook de sneeuw dienen te trotseren. Maar volhouders die we zijn, we blijven doorgaan!

 

Bovendien was er in de Abdijwinkel mogelijkheid tot het kopen van abdijbrood en Postelkaas. Ik kon het niet laten, ik had trouwens het brood al geproefd bij mijn pensen met appelmoes, en heb me een groot bruin boerenbrood aangeschaft. Het weegt het dubbele van een normaal brood bij de bakker en wordt blijkbaar nog artisanaal gemaakt. Kunnen we morgen nog even nagenieten van een boterham met Postelse kaas!

 

Tot de volgende?