Return Menu

 

The European Dog Show – Poznan 2000.

Judge: Mevr. Stuifberge-Hoetjes (NL)

Males.

Puppy class:

1.Oldkins BRASS BAND – o: M & R. Kaminscy

2.Woodbrook’s WAROTH – o: K.& W. Lazar

Junior class:

1exc, EJW Meradith INTERESUJĄCY KANDYDAT – o: G. Bittner

2exc, Bokamaro BIG BEN – o: M.& R. Kaminscy

3exc, ORLEAN Lazarus – o: E. Gertnerowicz

4exc, ORLANDO Lazarus – o: J. Szopa

vg, Meradith INTRYGUJĄCY NIE PRZYPADKIEM – o: B. Warzyniak  

Intermediate class:

1exc CWC, MINNESOTA SNOW Ypsylon – o: I. Wiszniewska

2exc, MY BLUE ANGEL Romantika – o: A. Simonelyte

3exc, Rivarco CLASSIC CONQUEROR – o: M. Gavrilovic

4exc, Bokamaro ALBUQUERQUE – o: A. Rygiel

vg, LUCKY LUKE Ypsylon – o: K. Turlej

Open class:

1exc CWC resCACIB – Hasue SMOKE SIGNS TO YOU – o: V. Vostarkova

2exc, Eikjhor POMPOM – o: I. Wiszniewska

3exc, Meradith HAZARDOWY INTERES – o: M. Kmiecik

4exc, OOKER DE LA ROMANCE DES DAMOISEAUX – o: S. Bourget & Marie B. Bertieri

exc, T. LOVE Lazarus, o: K. Lazar

exc, VIS VITALIS Per Pello – o: D. Heintzel

vg, Meradith ELOKWENTNY DYPLOMATA – o: M. Kmiecik

vg, TOM JONES Lazarus – o: K. Lazarus

Champion class:

1exc CWC, CACIB, EW, BOB, ZEPHIR vom Kleinen Berg – o: E. Friedrich & D. Kleineberg

2exc, EDWARD THE PRINCE z Hedvabi – o: J. Schmitzer

3exc, A-HA Lazarus – o: K. & W. Lazar

4exc, Pozhar v Kremle AKVAMARIN DAR MORJA – o: V. Popova

exc, ALWAYS IN MY HEART Ypsylon – o: I. Wiszniewska

exc, Meradith EWENTUALNY SUKCES – o: A. Nakonieczna

exc, Nevedith VEEFA VAGABOND – o: R. Brandt & G. Nielsen

exc, RHYTM&BLUES Lazarus – o: E. Gertnerowicz

vg, NUT CRISP of Nevedith – o: M. & R. Kamińscy

Females

Puppy class:

1.      ATENA Szlachetna Sara – o: O. &. Z. Robaczewscy

2.      LITTLE LILY Aviaticus – o: M. Melan

3.      LAMBADA Aviaticus – o: J. & Z. Łomiński

4.       AFRODYTA Szlachetna Sara – O. & Z. Robaczewscy

Junior class:

1exc EJW BOB Junior – o: CRYSTAL CREEK TEADORA – o: V. Popova

2exc, Rivarco GRAND VITESSE – o: N. Khazatishvily

3exc, OSAKA Lazarus – o: K. & W. Lazar

4vg, Bokamaro BRITISH ISLES – o: M. & R. Kamińscy

vg, ARIKA AMANADA Pocachontas – Z. Jankowski

vg, ODESSA Lazarus – o: B. Komorowska

Intermediate class:

1exc, KULIKVO POLE VOITELNITSA – o: E. Epifanova

2exc, Bokamaro ATLANTA – o: M. & R. Kamińscy

3exc, HONEY BEE z Hedvabi – o: L. Svejdova

4exc, KISS ME NOW Ypsylon – o: A. Umińska

vg, KILLING JOKE Ypsylon – o: P. J. Dolata

vg, VOLAR BLEK SHARC EMILY – o: V. Shestopierov

Open class:

1exc CWC resCACIB, Moonlake MUD IN YOUR EYE – M. Sarochova

2exc, Boxing Helena’s XOTIC XILE – o: Dams – Scheerens

3exc, Hasue WAITING FOR EXHALE – o: I. Wiszniewska

4exc, Rivarco VAPENSIERO – M.B. Bertieri

exc, DODONI Pagawa – o: J. Wichary

exc, KLEOPATRA vom Kleinen Berg – o: B. Rottman & D. Kleineberg

exc, SARATOGA SPRINGS Lazarus – o: O. &. Z. Robaczewscy

vg, SYNTIA Filisart, o: I. Symanowicz

vg, TANITA TIKARAM Lazarus o: L. Koźlik

Working class:

1exc CWC, SPRING BLOOM Aviaticus, o: K. & Z. Zakrzewscy

Champion class:

1exc CWC CACIB EW, Frontrunner’s FLAGS ARE OUT    S. Van de Graaf(NL)

2exc, ALWAYS AND FOREVER Ypsylon – o: I. Wiszniewska

3exc, Meradith BĄDŹ NAJLEPSZA – o: A. Nakonieczna

4exc, Pozhar v Kremle AKATSIJA U MORJA - o: V. Popova

exc, ESPECIAL SUPRISE Ypsylon - o: W. Sewryniak

exc, GWENDOLYN VOLAR BLACH SHARK – o: V. Shestopierov

vg, BELOVED BELLE vincit Omnia – o: T. Młodecki