Home

Beste Davidsfondsleden en sympathisanten,

Dit jaar organiseert het Davidsfonds-Nationaal terug een najaarsconcert, uitgevoerd door het “Danel Strijkkwartet“.
Indien U dit wenst kunt U via onze plaatselijke afdeling DF-Zelzate inschrijven voor de uitvoering welke doorgaat in de concertzaal

“De Bijloke” te Gent op donderdag 11 december 2003 om 20h00.

Concertprogramma :

Strijkkwartet opus 18 nr. 1     Ludwig van Beethoven,
Strijkkwartet opus 44 nr. 2     Felix Mendelssohn-Bartoldy,
Der Tod und das Mädchen     Franz Schubert,

Pure en onversneden strijkkwartetten gebracht door het
Danel Strijkkwartet, winnaars van de KBC-muziekprijs.

Het Danel Strijkkwartet is Wereldklasse!!

( Marc Danel : eerste viool, Gilles Millet : tweede viool, Tony Nys : altviool,  Guy Danel : cello ) .

Het verhelderend inleidend gesprek met Sylvia Broeckaert (Klara) en Ignace Bossuyt, hoogleraar musicologie aan de K.U. Leuven geeft een meerwaarde: het luisteren wordt boeiender en plezieriger.

Inkom :        
DF-leden    € 21,0 ( i.p.v. € 25,0)
Niet-leden    € 27,0 ( i.p.v. € 30,0)

De luistergids “Mendelsohnn” geschreven door musicoloog Ignace Bossuyt ter waarde van €9,75 en het programmablad zijn inbegrepen in de inkomprijs!

Reservatie is noodzakelijk bij ons secretariaat ( tel : 09/345.74.91), alsook  betaling door overschrijving op rekening nr 890-9741257-63 en dit vóór zondag 26 oktober 2003.

In de loop van de maand november ontvangt U dan uw toegangskaarten. De verplaatsing gebeurt met eigen vervoer. Onderlinge afspraken voor groepsvorming zijn natuurlijk steeds mogelijk!

Wij hopen U talrijk te mogen ontmoeten op deze prachtige concertuitvoering.

Uw bestuur.



Meer informatie m.b.t. het concert en de uitvoerders :

1.    Uitvoerders :
  • Het Danel Strijkkwartet is ongetwijfeld een van de meest succesvolle strijkkwartetten van dit ogenblik. Zij spelen in de grootste Europese concertzalen zoals de Wigmore Hall in Londen en Het Concertgebouw in Amsterdam en zijn te gast op talloze internationale muziekfestivals.
  • Als winnaar van de prestigieuze KBC-muziekprijs bevestigden zij dit jaar nog hun uitzonderlijke kwaliteit. Hun repertoire is rijk en gevarieerd.
  • Zij brengen een overzicht van twee eeuwen strijkkwartetliteratuur van Beethoven en Schubert tot de grote hedendaagse componisten als Dusapin en Rihm. Met technisch feilloze interpretaties en een niet te evenaren muzikaal doorzicht veroveren zij moeiteloos het concertpubliek.


2.    Concert :

  • Het Strijkkwartet opus 18 nr. 1 van Ludwig van Beethoven wordt ongetwijfeld de smaakmaker van het concert. Sprankelende strijkers met een knipoog naar Haydn en Mozart en een ontluikend romantisch gevoel typeren de nog jonge Beethoven. Beethoven vooral bekend van zijn symfonieën leverde met zijn strijkkwartetten baanbrekend werk. Hij was ongetwijfeld de grote inspiratiebron voor de componisten uit de romantische periode.
  • Franz Schubert was één van de grootste muzikale genieën van de 19de eeuw. Zijn romantische natuur zindert door zijn meesterwerken. Schubert schreef betoverende liederen, symfonieën en kamermuziek. In het strijkkwartet Der Tod und das Mädchen bereikt hij een muzikaal en expressief hoogtepunt. Schuberts geschokte ziel, zijn vertwijfeling en doodsverlangen weerklinken. Dit kwartet is een wonder van perfectie en romantiek.
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy, de jongste van de drie, schreef op 11-jarige leeftijd zijn eerste composities! Hij ontpopt zich tot een echte romanticus. Als componist, dirigent en festivalorganisator reist hij heel Europa rond. Mendelssohns kamermuziek wordt, ten onrechte, zelden vertolkt op het concertpodium. Helder en bevlogen is zijn Strijkkwartet opus 44 nr. 2.
  • Een ontdekking van formaat!