Onafhankelijk Radionieuws Oostkust
Radio Paradijs
KNOKKE-HEIST & ZEEBRUGGE BELGIUM
http://oroshipping.tk/
Radio Contact
ORO SCHEEPVAARTNIEUWS
SHIPPING NEWS
Scheepvaart Archief
current shipping news 2002
jan
feb
mrt
apr
mei
jun
jul
aug
sep
okt
nov
dec
ORO LOCAL NEWS
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Weekend
ORO Archief
 NieuwsPortaal
HavenNieuws
KustWeer
BazielMoppen
Today's Joke
Uit Eten
ORO Email
KustPortaal
Intern.&  Ships.
Movies & L.A.
UK & London
Pop News
Asia & China
Financial News
Intern. Sport
OROSHIPPING AUGUSTUS 2002
VRACHTCHAUFFEUR VERMIST OP ZEE OP WEG NAAR ZEEBRUGGE (update)

Bij aankomst van de vrachtferry EUROPEAN PATHWAYvan P&O Stena Line in Zeebrugge bleek een Britse vrachtrijder verdwenen. De man is mogelijk over boord gevallen.  Het schip was om 00.10u vanmorgen in Dover vertrokken met bestemming onze kusthaven.  

Het was z'n bijrijder die bij het naderen van Zeebrugge rond 4u vanmorgen de chauffeur van de vrachtwagen vermiste. Een woordvoerster van P&O zei dat de Belgische autoriteiten maandagmorgen de vrachtferry zorgvuldig hadden doorzocht en dat de man niet aan boord was.  Het schip is dan met een vertraging van 40 minuten terug naar Dover vertrokken.  

Volgens de scheepvaartpolitie in Zeebrugge is de vermiste man ofwel overboord gevallen ofwel is hij overgestapt in een andere vrachtwagen.  Een speurtocht werd gestart ter hoogte van Duinkerke omdat dat het laatste ogenblik was dat de vermiste chauffeur nog wel was opgemerkt.  

De scheepvaartpolitie in Zeebrugge contacteert ook alle vervoersmaatschappijen waarvan vanmorgen vrachtwagens aan boord waren van het schip.  Volgens een woordvoerder van de kustwacht in Dover waren een reddingsboot uit Duinkerke en een Belgische Seaking betrokken bij de zoekactie voor de kust.  In de eerstvolgende nieuwsuitzending zal Bob Dale van BBC Radio Kent zeggen dat er maar weinig hoop meer is om de vermiste man nog terug te vinden.  (De BBC beklaagt er zich vanavond binnenskamers ook over dat de scheepvaartpolitie in ons land maar weinig loslaat over deze zaak en zegt dat er een "informatiestop" geldt.)    
      

08.08.2002
P&O MAG STENA-AANDELEN OVERNEMEN 

De Europese Commissie heeft het licht op groen gezet voor de overname door P&O van de volledige 40 procent van de Stena-aandelen in de Kanaalrederij P&O Stena Line, die onder meer momenteel nog van Zeebrugge op Dover vaart.  De overdracht van de aandelen zal in de loop van volgende week gebeuren.  Voorzitter Lord Sterling zei dat z'n bedrijf nu de weg vrij heeft om in de toekomst de maatschappij uit te bouwen onder de sterkste merknaam in de veerindustrie: P&O Ferries. 
 

07.08.2002
VERDUBBELINGEN CONTAINEROVERSLAG TEGEN 2015

De containeroverslag in Noord-Europese havens, zoals Zeebrugge en Rotterdam,  neemt tot en met 2010 met 58 tot 69 procent toe. Daarmee komt de overslag in dat jaar uit op 49,5 tot 53 miljoen teu. Dat voorspelt het Britse Ocean Shipping Consultants in de studie 'Containerisation in North Europe to 2015'.

Het onderzoeksbureau verwacht van 2010 tot en met 2015 een verdere groei van 25 tot 31 procent. Daarmee zou de overslag in 2015 uitkomen op 62,1 tot 69,2 miljoen teu. Dat betekent een verdubbeling ten opzichte van de overslag vorig jaar.

Volgens Ocean Shipping Consultants zal de komende jaren een forse toename van de overslagcapaciteit in continentale havens samenvallen met een krappe capaciteit in de Britse havens. Veel transshipment-lading verdwijnt hierdoor uit het Verenigd Koninkrijk naar continentale havens, verwacht het bureau.

De groei van de Oost-Europese economieën geeft de transshipment in het oostelijk deel van Noord-Europa een extra impuls. Het aandeel van deze havens in dit verkeer neemt naar verwachting toe van 50,1 procent tot maximaal 56,3 procent. Het aandeel in de transshipment van de westelijke continentale noordelijke havens blijft 34,2 procent of daalt tot minimaal 32,4 procent. Groot- Brittannië zou aandeel verliezen. Het huidige percentage gaat naar beneden van 15,6 procent naar 9,4 tot 12 procent.

De overslag in Noord-Europese havens, inclusief Scandinavië. het Verenigd Koninkrijk en de Baltische regio, kwam vorig jaar uit op 31,4 miljoen teu. Dat is 50 procent meer dan in 1995 en twee keer zoveel als in 1990. Elk jaar was tot dusver sprake van groei, met een gemiddelde van 6,7 procent. Sinds 1996 kwam de gemiddelde toename uit op 7 procent.

Van 1990 tot en met 2001 verdubbelde het directe deepseaverkeer op de Noord-Europese havens tot 14  miljoen teu. Het aandeel van deze aanlopen bleef stabiel in de loop der jaren op 45 tot 47 procent. Het aandeel van het transshipment-verkeer nam toe van 14,1 procent tot 21,4 procent (6,7 miljoen teu) over dezelfde periode. Dat betekende een jaarlijkse groei van 9,7 procent. Het directe shortsea-verkeer met 74 procent tot 10,7 miljoen teu. Het aandeel van shortsea daalde van 39,9 procent tot 34 procent.

Ook de komende jaren is volgens Ocean Shipping Consultants een belangrijke rol weggelegd voor transshipment. In het economisch gunstigste scenario neemt dit verkeer tot en met 2005 jaarlijks met 8,2 procent toe, geleidelijk dalend tot een toename van 6 procent in de periode 2011-2015.

In het minder gunstige scenario daalt de groei van 7,5 tot 5 procent. Deze twee voorspellingen resulteren in een toename van 79 of 92 procent tot een totaal van 12 of 12,9 miljoen teu in de periode 2001- 2010. Daarna zou volgens het onderzoeksbureau tot en met 2015 sprake zijn van een groei van 28 of 34 procent tot 15,3 of 17,3 miljoen teu. 
 

06.08.2002
ILLEGALENSCANNERS MET VEEL OVERLAST VOOR OMWONENDEN

De illegalenscanners die de Britse overheid graag geïnstalleerd ziet in de havens van Zeebrugge én Oostende zorgen voor heel wat overlast voor omwonenden.  Dover staat momenteel bol van de protesten tegen de nieuwe apparaten die door de Douane en de Immigratie gebruikt worden. Bij ons kan de overlast van dergelijke apparaten nog een stuk erger zijn...

Grote boosdoener is de gammascanner waar vrachtwagens doorheen rijden.  Deze is sedert een paar weken in gebruik in Dover, en moet uiteindelijk in alle grote Kanaalhavens tot de standaarduitrusting gaan behoren in de strijd tegen het smokkelen van mensen, tabakswaren, wapens, drugs en drank (en nu ook de "vuile bom").  Het zijn de veiligheidsmaatregelen die bij het gebruik van de gammascanner gelden, die het apparaat tot een gigantische overlast maken.  Voor een vrachtwagen of een personenwagen door de scannerpoort gestuurd wordt moet door luidsprekers een waarschuwing op band worden gespeeld.  Deze waarschuwing, die tot ver buiten het havengebied te horen is, dient om havenpersoneel uit de buurt te houden op het moment van de stralingsflits die door de vrachtwagen gestuurd wordt.  De mededeling geldt ook als ultieme waarschuwing van mogelijke illegalen die in een lading verborgen zitten om zich alsnog kenbaar te maken.  Het apparaat kan tot tussen de 15 en 20 vrachtwagens per uur controleren.  Honderden keren over dag en nacht wordt de buurt dus opgeschrikt met een luide mededeling.  Men mag zich voorstellen dat de waarschuwing bij een dergelijk apparaat in Zeebrugge niet enkel in het Engels zal gegeven worden, maar ook nog in de drie landstalen... Toch zeggen de makers dat de scanner een vrij lage dosis uitstuurt en geen gevaar vormt voor de volksgezondheid.  De gammascanner wordt ook wel "back scatter" genoemd, omdat hij eveneens de teruggekaatste x-stralen analyseert, iets wat absoluut essentieel is om organisch materiaal, zoals mensen, te detecteren.  De technologie heeft zich verder reeds als zeer effectief bewezen bij het vinden van illegalen aan de grensovergang tussen Tijuana in Mexico en San Ysidro in Californië.  Het apparaat is een product van het gespecialiseerde Amerikaanse bedrijf AS&E

Daarnaast wordt in de Europese Kanaalhavens ook het gebruik overwogen van een seismische sensor, die de hartslag van personen kan detecteren die verborgen zitten in een vrachtwagen. 
 

05.08.2002
BRITSE SCANNERS MOETEN ZEEBRUGGE HELPEN IN STRIJD TEGEN ILLEGALEN

De Britse immigratiedienst en het havenbestuur van Brugge-Zeebrugge overleggen over gezamenlijke initiatieven.  De Britten zouden volgens voorzitter van het havenbestuur Joachim Coens een budget hebben vrijgemaakt voor investeringen in buitenlandse havens waarlangs de illegalen het Kanaal proberen over te steken.  Tegen september moeten de voorstellen voor een betere beveiliging klaar zijn. Zeebrugge denkt aan een centrale toegangspoort met controles voor de westelijke voorhaven. Daar leggen de meeste ferry's aan.  Hoeveel de Britten in Zeebrugge willen investeren staat niet vast. Tegen het einde van het jaar zullen er dan naast de basiscontroles heel wat extra veiligheidssmaatregelen komen in Zeebrugge. Het gaat dan vooral om scanningsapparatuur, zoals een zeer lawaaierige gammascanner!  Deze zogeheten "back scatter" analyseert ook teruggekaatste x-stralen, iets wat absoluut essentieel is om organisch materiaal, zoals mensen, te detecteren.  Intussen zijn er ook gesprekken geweest met een Amerikaanse delegatie om de beveiliging uit te breiden tegen het internationale terrorisme. De nieuwe maatregelen zullen ervoor zorgen dat de haven minder toegankelijk zal worden voor toeristen en andere geïnteresseerden.
 

05.08.2002
EXTRA AANLEGSTEIGERS VOOR DOVER

Ondanks het wegvallen van de vrachtverbinding tussen Zeebrugge en Dover tegen het einde van het jaar, gaat de Britse Kanaalhaven toch twee nieuwe aanlegsteigers laten bouwen.  Het betreft een investering van 59 miljoen euro.  Men heeft namelijk goede hoop dat de Kanaaltrafieken de komende jaren fors zullen toenemen.  Rederijen zouden ook bredere ferries gaan inzetten.  Daarom zullen de nieuwe aanlegsteigers (nummers 8 en 9) schepen kunnen accommoderen met een breedte van 32m.  Nu is dat maximaal 28m. 

TWO NEW BERTHS FOR DOVER DOCKS

Two new ferry berths are to be built at Dover's Eastern Docks. Work will start in mid-August on a £37 million project to construct Berths 8 & 9 and an extension to the overhead roadway - which separates traffic going on and coming off the ferries - to serve the pair of berths. Berth 8 is scheduled to enter into service in Autumn 2003 and Berth 9 in the following Spring. Keith Southey, from Dover Harbour Board, said the new berths are needed because of the increase in ferry traffic, and the size of the latest ferries themselves.  "We have been in consultation with our existing ferry companies – they are telling us they want to bring in new and larger ferries. Currently, the largest ferries at Dover are 28-metre beam. These new berths will be able to accommodate ferries of up to 32 metres.  If traffic continues to grow, there is a possibility we may need a further two berths, perhaps in the next five to 10 years. After that it won’t be possible to expand within the ferry terminal and expansion may have to move outside of the confines of the harbour", he said. 
 

05.08.2002
EINDELIJK SUCCES VOOR INTERCONNECTOR BACTON-ZEEBRUGGE

Op de middag heeft de directie van de Interconnector in Londen meegedeeld dat het normaal versturen van gas tussen het Oost-Engelse Bacton en Zeebrugge werd hervat.  De onderzeese gaspijplijn zat al sedert 2 juli dicht wegens een zware verontreiniging van de pijplijn met vloeibaar koolwaterstof.  Eerdere pogingen om de gasinstallatie te reinigen waren mislukt. 

Door het weg en weer sturen van gasvolumes tussen van Bacton naar Zeebrugge en terug naar Bacton is men er in het weekend in geslaagd om de kwaliteit van het gas binnen de vereiste normen te brengen.  Het gas dat men momenteel door de pijplijn stuwt wordt nog steeds zeer nauwkeurig geanalyseerd maar een woordvoerder (Tony Mulcare) zei deze namiddag in London dat de resultaten zeer bemoedigend zijn.  Men hoopt nu definitief af te zijn van de zware bezoedelingsproblemen. 

Jaarlijks vloeit zo'n 20 miljoen kubieke meter gas van het Britse Bactonveld door de pijplijn naar Zeebrugge.  In omgekeerde richting bedraagt het volume zo'n 8,5 miljoen kubieke meter per jaar.  Het stilleggen van het gasvervoer naar West-Europa via de Interconnector is vooral een financiële streep door de rekening geweest van de Britse gasproducenten en de gasverkopers in West-Europa. Het onderbreken van de uitvoer van gas naar het Continent deed de Britse dagprijs voor aardgas ineenstorten. Op een bepaald ogenblik ging er de voorbije maand meer dan 30 procent van de prijs af, omdat in Groot-Brittannië een enorm gasoverschot ontstond.  In West-Europa daarentegen tikte de gasprijs met 30 procent aan omdat Europese gasverkopers op zoek moesten naar een (duurdere) alternatieve bevoorrading voor de goedkopere volumes die normaal via de Intereconnector worden aangeleverd vanuit Engeland.

SHUTDOWN OF INTERCONNECTOR 2 ND JULY 2002 UPDATE

Following contamination of the pipeline arising from delivery of hydrocarbon liquids early on 2 nd July 2002, Interconnector confirmed today that clean-up had been completed and normal flows of gas from the UK to the Continent had been resumed.  “We are still monitoring closely the quality of gas being delivered to the Interconnector at Bacton and being redelivered from the Interconnector at Zeebrugge but results over the weekend have been encouraging.” said Tony Mulcare

Interconnector (UK) Ltd, or IUK, operates a sub-sea pipeline and terminal facilities connecting the UK and continental Europe. The company’s 40” diameter carbon steel pipeline stretches 230 kilometres between Bacton in north Norfolk and Zeebrugge in Belgium. It is capable of
transporting 20 billion cubic metres a year (bcm/yr) from Bacton to Zeebrugge and 8.5 bcm/yr in the opposite direction.  Owned by ten major companies IUK has sold capacity in the pipeline to gas shippers. A dedicated and award winning IT system, ISIS, manages the volumes and flows and provides constantly updated information to IUK and its customers.
 

04.08.2002
GESCHIEDENIS VAN DE FREE ENTERPRISE SCHEPEN 

Twee onderzoekers uit Dover willen de geschiedenis van de 8 Free Enterprise schepen van de rederij Towsend-Thoresen laten herleven.  De schepen deden tussen 1962 en 1993 dienst op de routes naar Calais en Zeebrugge. De auteurs John Hendy en Miles Cowsill leggen momenteel de laatste hand aan het boekwerk.  Niet alleen wordt de geschiedenis van elk van de schepen verteld, maar ook wordt uit de doeken gedaan wat er nadien met deze ferries is gebeurd.  Zo zijn er de lotgevallen van de Free Enterprise 1, de eerste roro die Zeebrugge aandeed.  Het schip werd in 1980 naar Griekenland verkocht en staat momenteel onder de naam Kallisti opnieuw te koop. 

MEMORIES OF TOWNSEND-THORESEN

Memories of the Towsend-Thoresen fleet of 8 Free Enterprise ferries, all of which sailed between Dover and Zeebrugge or Calais, are revived in a new publication which is about to go on sale.  John Hendy and Miles Cowsill of Ferry Publications look back on the years of service from Free Enterprise I tot Free Enterprise VIII.  This history covers the fleet's years on the Channel routes from 1962 tot 1993.  The authors also follow up the careers of the 8 ferries from leaving Dover to their service elswhere.  For instance, the Free Enterprise I was sold in 1980 to the Greeks.  Renamed Kimolos, she went aground several times in the Mediterranean, knocked down a lighthouse, was subsequently rename the Kallisti and this year was again being offered for sale.
 

03.08.2002
HERSTART INTERCONNECTOR WEER MISLUKT

In Zeebrugge is de tweede herstart van de Interconnector andermaal mislukt.  De onderzeese gaspijplijn tussen het Oost-Engelse Bacton en Zeebrugge zit al sedert 2 juli dicht wegens een zware verontreiniging van de pijplijn met vloeibaar koolwaterstof.  Een eerdere poging om de gasinstallatie te reinigen mislukte. 

Het aardgastransport was pas gisteren weer op gang gebracht. Na het vullen van de pijplijn bleek uit testen dat het door het Britse Transco geleverde gas bij aankomst in de terminal in Zeebrugge niet aan de vereiste kwaliteitsnormen beantwoordde.  Maandag volgt meer nieuws van de pijplijnbeheerder maar het ziet er niet naar uit dat de commerciële gasleveringen begin volgende week al kunnen hervat worden zoals gepland was. 

Omdat er op het continent plots geen goedkoop Brits gas beschikbaar was zijn de dagprijzen voor aardgas op de Zeebrugse gasbeurs de voorbije weken verdubbeld. In Groot-Brittannië stortte de prijs ineen. 

SHUTDOWN OF INTERCONNECTOR 2 ND JULY 2002 (UPDATE)

Interconnector has detected liquids in the gas being made available for transportation at the NTS Connection Point and physical flow at Bacton has ceased whilst checks are carried out.
Transco expect to be able to make available compliant gas at a reduced rate later. In order to maintain aggregate inventory within acceptable limits, physical flow of gas at current rates to Zeebrugge will continue until 19:00 hours CET, when flow will be reduced. A further
reduction may be necessary, depending on when compliant gas can be made available at Bacton. A further release will be made at 10:00am London time on Monday 5 th August.

Interconnector (UK) Ltd, or IUK, operates a sub-sea pipeline and terminal facilities connecting
the UK and continental Europe. The company’s 40” diameter carbon steel pipeline stretches 230 kilometres between Bacton in north Norfolk and Zeebrugge in Belgium. It is capable of
transporting 20 billion cubic metres a year (bcm/yr) from Bacton to Zeebrugge and 8.5 bcm/yr in the opposite direction. Owned by ten major companies IUK has sold capacity in the pipeline to gas shippers. A dedicated and award winning IT system, ISIS, manages the volumes and flows and provides constantly updated information to IUK and its customers.
 

Klik hier voor het Kustweerbericht van Meteo Zeebrugge
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Weekend
ORO Archief
 NieuwsPortaal
HavenNieuws
KustWeer
BazielMoppen
Today's Joke
Uit Eten
ORO Email
KustPortaal
Intern.&  Ships.
Movies & L.A.
UK & London
Pop News
Asia & China
Financial News
Intern. Sport
OROFax: 02.700.52.14
Email ORO
http://oroshipping.surfhere.net/
http://oroshipping.tk

 
 
*
 

*