Wijkkomitee Haezeldonck

 

 

 

 

 

                                                                                                                         

 

Het “Wijkkomitee Haezeldonck werd opgericht in 1979 geïnspireerd door de spontane kinderactiviteiten in de nog jonge wijk.

In 1980 werd het eerste tweedaagse wijkfeest boven de doopvont gehouden. Begin september 2003 bereiken we de 24ste uitgave.

De wijkfeesten stonden open voor jong en oud, voor werkers en genieters, voor sportievelingen en artiesten, kortom voor elk wat wils.

Naast “het feest van het jaar” werden en worden er tijdens het jaar nog verschillende activiteiten georganiseerd.

.

In 1981, toen wij nog tot de gemeente Ekeren behoorden, werd er o.a. actie rond de oprichting en inrichting van een  speelpleintje gevoerd, en rond de afwerking van de straten in de verkaveling waarin wij als comité een deftige vinger in de pap wilden (en ook verkregen na de fusie met Kapellen).

In hetzelfde jaar hadden we in onze wijk ook de viering van een eerste gouden bruiloft, waaraan heel de wijk heeft meegewerkt. Sindsdien zijn er reeds verschillende vieringen geweest.

Naast ons eerste wijkfeest (in een feesttent!) in 1980 begonnen we het jaar nadien ook met het organiseren van oude volksspelen en gingen we zelfs op zoek naar de “roots” van het domein “HAEZELDONCK”. 

Ook op sportief vlak bleven we niet ten achter, want er werd een heuse groen-witte voetbalploeg opgericht: HAEZELDONCK F.C, terwijl er op politiek vlak gebokst werd om Hoogboom (dus ook Haezeldonck!) buiten de Antwerpse fusie (01.01.83) te houden, wat uiteindelijk ook is gelukt. De Haezeldonckse jeugd bleef niet achter, want zij richtte zelf een jeugdwijkcomité op en wij lieten ze gratis naar de Kapelse cinema (Century!!!)  gaan.

Eind 1984 verscheen reeds ’t Haezeldonckje nr. 13 waarin ons gekende (wapen)schild van het comité verscheen. Sinds het ontstaan zijn er al 24 wijkboekjes  “’t Haezeldonckje” uitgegeven en gratis rondgedeeld

In 1985 konden de Haezeldonckenaren een bezoek brengen aan het Kasteel Haezeldonck. Tussen de 75 bezoekers bemerkten we ook Mevr. Buchmann Kroonacker, die enkele jeugdjaren op het kasteel heeft doorgebracht. Dat het kasteel hoge bezoekers heeft ontvangen kunnen we afleiden van het feit dat Generaal Eisenhower en Generaal Armstrong er zijn komen dineren!!!

In 1987 heeft het comité nogmaals het kasteel mogen gebruiken voor het inrichten van de  tentoonstelling “Haezeldonckenaren stellen tentoon”, waarop we 300 bezoekers mochten verwelkomen.

Een volgende de tentoonstelling van de Haezeldonckenaren vond plaats in 1992 maar niet in het kasteel dat toen reeds bewoond werd door Albe maar wel in  het CC De Oude Pastorij.

In september en oktober 1999 organiseerde het “Wijkkomitee Haezeldonck” ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, in samenwerking met Kappa (Kunstplatform Kappa vzw) het succesvolle ARTia .

Brons-, ijzer-, glas-, en houtsculpturen… meer dan honderd kunstwerken in de voortuintjes in onze wijk Haezeldonck… een 10 000 bezoekers…

Het ijzersmeedwerk “ Leg je gestalte af en neem deel aan de vlieg-dansmakerade” van kunstenaar Jef De Cock, uit Wijnegem, blijft als herinnering permanent in de wijk.

 

 

 

 

 

In 1999 werd de feitelijke vereniging opgeheven en stapte het comité in een  VZW statuut.

De objectieven werden opnieuw geformuleerd

 

 

De vereniging heeft tot doel, met uitsluiting van enig winstoogmerk:

het bevorderen van het wijkleven,

het inrichten van een jaarlijks wijkfeest,

het inrichten van gemeenschappelijke uitstappen,

het aankopen van gemeenschappelijk te gebruiken materiaal,

het opkomen voor de belangen van de wijk,

het meewerken aan het cultureel leven in de wijk, en ruimer in de gemeente Kapellen.

Zij mag alle activiteiten ondernemen die dit doel kunnen bevorderen zoals het uitgeven van een tijdschrift, het verspreiden van vlugschriften, het organiseren van vergaderingen, en het optreden in naam en ten behoeve van de wijkbewoners.

Als laatste verwezenlijking wordt  op initiatief van het comité een BIN organisatie uitgewerkt.

Tevens beschikken we sinds eind 2002 over een petanquespeelveld  op het speelplein van de wijk.

 

___________

Voorzitter:   Michel Michielsen          Tel 664 29 77       Ondervoorzitter:  Jef Leynen   Tel 664 66 86

Secretaris:    René Cant                       Tel 664 80 84       Penningmeester:  Leo Marynissen Tel 664 87 92 

 

email:michelmichielsen@pandora.be  

rene.cant@pandora.be


 

Terug naar hoofdmenu.