Olympische Spelen - Antwerpen 1920      

Belgische medaillewinnaars

Een eerbetoon aan alle Belgische medaillewinnaars van deze Antwerpse Olympische Spelen van 1920 is hier zeker op zijn plaats. Zoals hiervoor reeds werd beschreven namen in totaal 333 Belgische mannen en 10 Belgische vrouwen deel aan deze Spelen. Enkel in de moderne pentatlon en in het rugbytornooi waren geen Belgische sporters actief.

Met in totaal 36 medailles (14 goud, 11 zilver en 11 brons) wist de Belgische delegatie zich als vijfde beste natie te rangschikken. In 13 van de 24 georganiseerde proeven wisten de Belgische sporters een of meerdere medailles in de wacht te slepen.

De kunstwedstrijden die voor België ook zes medailles opleverden, werden voor de volledigheid in het overzicht opgenomen maar werden niet meegeteld.

Atletiek
     
Boksen
 
Boogschieten
Edmond Van Moer Vast vogeldoel, kleine vogel
Louis Van de Perck Vast vogeldoel, kleine vogel
Joseph Hermans Vast vogeldoel, kleine vogel
Edmond Van Moer, Louis Van de Perck, Joseph Hermans, Firmin Flamand, Edmond Cloetens, Auguste Van De Verre Vast vogeldoel, kleine vogel - team
Edmond Cloetens Vast vogeldoel, grote vogel
Louis Van de Perck Vast vogeldoel, grote vogel
Firmin Flamand Vast vogeldoel, grote vogel
Edmond Cloetens, Louis Van de Perck, Firmin Flamand, Edmond Van Moer, Joseph Hermans, Auguste Van De Verre Vast vogeldoel, grote vogel - team
Hubert Van Innis Doelschieten - 28 m
Hubert Van Innis, Alphonse Allaert, Edmond De Knibber, Louis Delcon, Jérome De Mayer, Louis Van Beeck, Pierre Van Thielt, Louis Fierens Doelschieten - 28 m - team
Hubert Van Innis Doelschieten - 33 m
Hubert Van Innis, Alphonse Allaert, Edmond De Knibber, Louis Delcon, Jérome De Mayer, Louis Van Beeck, Pierre Van Thielt, Louis Fierens Doelschieten - 33 m - team
Hubert Van Innis Doelschieten - 50 m
Hubert Van Innis , Pierre Van Thielt, Edmond De Knibber, Louis Van Beeck, Louis Fierens, Alphonse Allaert, Louis Delcon, Jérome De Mayer Doelschieten - 50 m - team
 
Gewichtheffen
François de Haes Vedergewicht
Louis Williquet Lichtgewicht
Florimond Rooms Lichtgewicht
 
Hockey
Charles Delelienne, Maurice Van Den Bemden, René Strauwen, Raoul Daufresnes de la Chevalerie, Fernand de Montigny, Adolphe Goemaere, Pierre Chibert, André Becquet, Pierre Valcke, Jean Van Nerom, Robert Gevers, Louis Diercxsens, Charles Guiette, Raymond Keppens  
 
IJshockey
 
Kunstschaatsen
 
Moderne pentathlon
 
Paardrijden
Daniël Bouckaert Voltige - individueel
Louis Finet Voltige - individueel
Daniël Bouckaert, Louis Finet, Van Ranst, [Van Schauwenbroeck, Albert Van Caubergh, Victor Claes] Voltige - team
Henri Laame, André Coumans, Herman de Gaiffier d'Hestroy, [Herman-Marie d'Oultremont] Jumping - team
Roger Moeremans d'Emaüs, Oswald Lints, Jules Bonvalet, [Jacques Misonne] Military - team
 
Polo
 
Roeien
 
Rugby
 
Schermen
Ernest Gevers, Paul Anspach, Félix Goblet d'Alviella, Victor Boin, Joseph de Craecker, Léon Tom, Philippe Le Hardy de Beaulieu Degen - landenwedstrijd
 
Schieten
Albert Bosquet, Joseph Cogels, Emile Dupont, Henri Quersin, Louis Van Tilt, Edouard Feisinger Kleiduifschieten - team
 
Schoonspringen
 
Tennis
 
Touwtrekken
Edouard Bourguignon, Alphonse Ducatillon, Remy Maertens, Christian Pieck, Henri Pintens, Charles Van Den Broeck, François Van Hoorenbeek, Gustaaf Wuyts  
 
Turnen
Eugène Auwerkerken, Théophile Bauer, François Claessens, Augustus Cootmans, François Gibens, Albert Haepers, Domien Jacob, Félicien Kempeneers, Jules Labéeu, Hubert Lafortune, Auguste Landrieu, Charles Lannie, Constant Loriot, Nicolaas Moerloos, Ferdinand Minnaert, Louis Stoop, Jean Van Guysse, Alphonse Van Mele, François Verboven, Jean Verboven, Julien Verdonck, Joseph Verstraeten, Georges Vivex, Julianus Wagemans Europse landenwedstrijd
Paul Arets, Léon Bronckaert, Léopold Clabots, Jean-Baptiste Claessens, Léon Darrien, Lucien Dehoux, Ernest Deleu, Emile Duboisson, Ernest Dureuil, Joseph Fiems, Marcel Hansen, Louis Henin, Omer Hoffman, Félix Logiest, Charles Maerschalcke, René Paenhuysen, Arnold Pierret, René Pinchart, Gaspard Pirotte, Augustien Pluys, Léopold Son, Edouard Taeymans, Pierre Thiriar, Henri Verhavert Zweedse landenwedstrijd
 
Voetbal
Jan De Bie, Armand Swartenbroeks, Oscar Verbeeck, Joseph Musch, Emile Hanse, André Fierens, Louis Van Hege, Robert Coppée, Félix Balyu, Fernand Nisot, Georges Hebdin, Mathieu Bragard, Henri Larnoe, Désiré Bastin  
 
Waterpolo
Albert Durant, Paul Gailly, Pierre Nijs, Joseph Pletinckx, Maurice Blitz, René Bauwens, Gérard Blitz, Pierre De Win  
 
Wielrennen
Henry George Baankoers - 50 km
Jean Janssens, Albert De Bunne, André Vercruysse, Albert Wijckmans Wegtijdrit - 175 km - ploegenklassement
 
Worstelen
 
Zeilen
Emile Cornellie, Florimond Cornellie, Frédéric-Albert Bruynssels 6 meter - 1907 rating
Léon Huybrechts, John Klotz, Charles Van Den Bussche 6 meter - 1919 rating
Albert Grisar, Willy de l'Arbre, Georges Hellebuyck, Léopold Standaert, Henri Weewauters 8 meter - 1919 rating
 
Zwemmen
Gérard Blitz 100 m rugslag
 
Kunstwedstrijden
Georges Monier Muziek
Maurice Bladel Literatuur
Alfred Ost Schilderkunst
Albéric Collin Beeldhouwkunst
Simon Goossens Beeldhouwkunst
Alphonse De Cuyper Beeldhouwkunst