Tekstvak: Open Vaardag zondag 17/08/2003


Op zondag 17 augustus 203 was het weeral zover.  Voor de negende keer organiseerden we de Open Vaardag. Na 2 maanden hittegolf waren we klaar om deze dag te doen slagen.

De voorbereidingen waren door de hitte wel niet gemakkelijk.  Na de vlootdagen in Zeebrugge begonnen we met goede moed aan de opkuis.  Er moest nog wel veel gedaan worden (in 1 maand tijd).  Het werk ging van schilderen, vuil dreggen, parkoers leggen, jury’s opleiden, tenten plaatsen enz…  1 voor 1 werden deze karweien afgewerkt. 

De laatste werkdag voor de Open vaardag was ook de laatste algemene repetitie en de fijne afwerking van de club.  In de laatste week werden er nog in allerijl foto’s geplastifieerd, vlaggen gezocht, stoelen nagekeken , vuil gedregd, etc.

Dit jaar was er ook buitenlandse interesse in de Open Vaardag.  Rond Parijs had men gehoord dat er in Hofstade de Open Vaardag was.  Vandaar dat enkele Franse modelbouwers een uitstap waagden naar de MBV-vijver.  Zaterdag zijn deze aangekomen en werden ze professioneel opgevangen door André.  Tot zijn grote verbazing hadden ze “zijn” boten bij: de Sandettie en Toirette (een visserschip).  Tijdens de opbouw hadden we wel enkele problemen met de stroom, nu MBV zou MBV niet zijn als alles niet goed zou aflopen. 

De ruime belangstelling op de pier en op het terras van het bootshuis vanwaar de kijklustigen het schouwspel van de sleep en de schaal konden volgen was geen toeval dat met het weer te maken had maar had alles te doen met de voorafgaande persberichten en televisieaankondigingen.  In het Nieuwsblad en de Passe partout schreef Raf Bonte over onze scheepsmodelbouw en op Ring TV en VRT werd een aankondiging uitgezonden.  Tijdens de Open Vaardag kwam Raf Bonte een beeldverslag maken terwijl Mia Vroenhout van Radio 2 een gesproken verslag opnam terwijl ze verschillende leden en deelnemers interviewde. 

Het clublokaal herbergde de tentoonstelling met als thema de opbouw van verschillende rompen en de informatiestand waar menig adres van tijdschriften en fabrikanten werd genoteerd. 

Aan het vaarwater was het een drukke bezigheid om de deelnemers in zo groot mogelijke aantallen op het vaarparkoers te krijgen zonder frequentiestoornissen.  Service werd verleend om perikelen met zenders en ontvangers en de bijhorende energiebronnen op  een kordate manier op te lossen met onze frequentiescanner. 

De sleep kende een groot succes bij de schippers die begrepen hadden dat elke andere combinatie van sleper op kop en sleper achteraan 40 min.vaarplezier opleverde waardoor ze de ganse tijd konden slepen doorheen het speciale sleepparkoers met dit jaar een nauwer Nauw van Bath. 


We beleefden geen aanvaringen en strandingen!!!!! 

De speed gaf een demonstratie alsook onze vissersleden die trachtten een Akula jachtduikboot op te sporen met hun dieptemeters!! 

Ondertussen draaide de tombola op volle toeren en er heerste een gezellige sfeer in de stands temeer omdat dit jaar de parking gratis werd aangeboden aan de varende bezoekers door directie van Bloso! 

Tekstvak: Met dank aan de bezoekers, gevers van tombolaprijzen, de sponsors, de pers, de leden en de sympathisanten voor het welslagen van onze negende Open Vaardag en op naar de TIENDE.