Hierna volgt de volledige lijst van dragers van het 'Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub', met vermelding van de datum van toekenning :

  1. Generalleutnant Eduard Dietl (1890-1944), Kommandierender General Gebirgskorps "Norwegen", op 19 juli 1940 onderscheiden ;

  2. Major Werner Mölders (1913-1941), Kommodore JG 51, op 21 september 1940 onderscheiden ;

  3. Major Adolf Galland (1912-1996), Kommodore JG 26 "Schlageter", op 24 september 1940 onderscheiden ;

  4. Hauptmann Helmut Wick (1915-1940), Kommandeur I./JG 2 "Richthofen", op 6 oktober 1940 onderscheiden ;

  5. Kapitänleutnant Günther Prien (1908-1941), Kommandant U-47, op 20 oktober 1940 onderscheiden ;

  6. Kapitänleutnant Otto Kretschmer (1912-1998), Kommandant U-99, op 4 november 1940 onderscheiden ;

  7. Kapitänleutnant Joachim Schepke (1912-1941), Kommandant U-100, op 1 december 1940 onderscheiden ;

  8. Oberstleutnant i. G. Martin Harlinghausen (1902-1986), Chef des Stabes X. Fliegerkorps, op 30 januari 1941 onderscheiden ;

  9. Hauptmann Walter Oesau (1913-1944), Kommandeur III./JG 3, op 6 februari 1941 onderscheiden ;

  10. Generalleutnant Erwin Rommel (1891-1944), Kommandeur 7. PzDiv, op 20 maart 1941 onderscheiden ;

  11. Hauptmann Hermann-Friedrich Joppien (1912-1941), Kommandeur I./JG 51, op 23 april 1941 onderscheiden ;

  12. Oberleutnant Joachim Müncheberg (1918-1943), Staffelkapitän 7./JG 26 "Schlageter", op 7 mei 1941 onderscheiden ;

  13. Kapitänleutnant Heinrich Liebe (1908-1997), Kommandant U-38, op 10 juni 1941 onderscheiden ;

  14. Oberleutnant zur See Engelbert Endrass (1911-1941), Kommandant U-46, op 10 juni 1941 onderscheiden ;

  15. Kapitänleutnant Herbert Schultze (1909-1987), Kommandant U-48, op 12 juni 1941 onderscheiden ;

  16. Hauptmann Herbert Ihlefeld (1914-1995), Kommandeur I./JG 77, op 27 juni 1941 onderscheiden ;

  17. Hauptmann Wilhelm Balthasar (1914-1941), Kommodore JG 2 "Richthofen", op 2 juli 1941 onderscheiden ;

  18. Leutnant Siegfried Schnell (1916-1944), Flugzeugführer 9./JG 2 "Richthofen", op 9 juli 1941 onderscheiden ;

  19. General der Panzertruppe Rudolf Schmidt (1886-1957), Kommandierender General XXXIX. Armeekorps (mot.), op 10 juli 1941 onderscheiden ;

  20. Oberleutnant Werner Baumbach (1916-1953), Staffelkapitän 5./KG 30, op 14 juli 1941 onderscheiden ;

  21. Oberstleutnant Oskar Dinort (1901-1965), Kommodore StukaG 2 "Immelmann", op 14 juli 1941 onderscheiden ;

  22. Major Walter Storp (1910-1981), Kommodore SKG (Schnellkampfgeschwader) 210, op 14 juli 1941 onderscheiden ;

  23. Korvettenkapitän Viktor Schütze (1906-1950), Kommandant U-103, op 14 juli 1941 onderscheiden ;

  24. Generaloberst Heinz Guderian (1888-1954), Befehlshaber Panzergruppe 2, op 17 juli 1941 onderscheiden ;

  25. Generaloberst Hermann Hoth (1885-1971), Befehlshaber Panzergruppe 3, op 17 juli 1941 onderscheiden ;

  26. General der Flieger Wolfram Freiherr von Richthofen (1895-1945), Kommandierender General VIII. Fliegerkorps, op 17 juli 1941 onderscheiden ;

  27. Major Günther Lützow (1912-1945), Kommodore JG 3, op 20 juli 1941 onderscheiden ;

  28. Oberleutnant Josef Priller (1915-1961), Staffelkapitän 1./JG 26 "Schlageter", op 20 juli 1941 onderscheiden ;

  29. Major Günther Freiherr von Maltzahn (1910-1953), Kommodore JG 53, op 24 juli 1941 onderscheiden ;

  30. Rittmeister Horst Niemack (1909-1992), Kommandeur DivAufklAbt 5, op 10 augustus 1941 onderscheiden ;

  31. Leutnant Heinrich Bär (1913-1957), Flugzeugführer 1./JG 51, op 14 augustus 1941 onderscheiden ;

  32. Hauptmann Hans Hahn (1914-1982), Kommandeur III./JG 2 "Richthofen", op 14 augustus 1941 onderscheiden ;

  33. Oberleutnant Hans Philipp (1917-1943), Staffelkapitän 4./JG 54, op 24 augustus 1941 onderscheiden ;

  34. Generalleutnant Ludwig Crüwell (1892-1958), Kommandeur 11. PzDiv, op 1 september 1941 onderscheiden ;

  35. Oberleutnant Karl-Gottfried Nordmann (1915-1982), Staffelkapitän 12./JG 51, op 16 september 1941 onderscheiden ;

  36. Oberfeldwebel Heinrich Hoffmann (1913-1941), Flugzeugführer 12./JG 51, op 19 oktober 1941 onderscheiden ;

  37. Oberst Kurt-Jürgen Freiherr von Lützow (1892-1961), Kommandeur InfRgt 89, op 21 oktober 1941 onderscheiden ;

  38. Hauptmann Gordon M. Gollob (1912-1987), Kommandeur II./JG 3, op 26 oktober 1941 onderscheiden ;

  39. Oberleutnant Erbo Graf von Kageneck (1918-1942), Staffelkapitän 9./JG 27, op 26 oktober 1941 onderscheiden ;

  40. Kapitän zur See Ernst-Felix Krüder (1897-1941), Kommandant HSK 5 "Pinguin" (Schiff 33), op 15 november 1941 onderscheiden ;

  41. Obergruppenführer Josef Dietrich (1892-1966), Kommandeur SS-Div "LSSAH" (mot.), op 31 december 1941 onderscheiden ;

  42. Oberst Heinrich Eberbach (1895-1992), Kommandeur 5. PzBrig, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  43. Oberst Franz Scheidies (1890-1942), Kommandeur InfRgt 22, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  44. Oberleutnant Ernst-Georg Buchterkirch (1914-1969), Chef 2./PzRgt 6, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  45. Kapitän zur See Bernhard Rogge (1899-1982), Kommandant HSK 2 "Atlantis" (Schiff 16), op 31 december 1941 onderscheiden ;

  46. Hauptmann Dietrich Peltz (1914-2001), Kommandeur II./KG 77, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  47. Hauptmann Adelbert Schulz (1903-1944), Kommandeur I./PzRgt 25, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  48. Major Josef-Franz Eckinger (1904-1941), Kommandeur I./SchtzRgt 1, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  49. Major Günther Hoffmann-Schönborn (1905-1970), Kommandeur SturmGeschAbt 191, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  50. Oberst Karl Eibl (1891-1943), Kommandeur InfRgt 132, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  51. Kapitänleutnant Heinrich Lehmann-Willenbrock (1911-1986), Kommandant U-96, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  52. Major Otto Weiss (1907-1955), Kommandeur II. (S)/LG 2, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  53. Rittmeister Georg Freiherr von Boeselager (1915-1944), Chef 1./DivAufklAbt 6, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  54. Generalmajor Walther von Seydlitz-Kurzbach (1888-1976), Kommandeur 12. InfDiv, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  55. Generalmajor Josef Harpe (1887-1968), Kommandeur 12. PzDiv, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  56. Oberleutnant zur See Reinhard Suhren (1916-1984), Kommandant U-564, op 31 december 1941 onderscheiden ;

  57. Major Hubertus Hitschhold (1912-1966), Kommandeur I./StukaG 2 "Immelmann", op 31 december 1941 onderscheiden ;

  58. Oberstleutnant Oskar von Boddien (1900-1942), Kommandeur AufklAbt 22, op 8 januari 1942 onderscheiden ;

  59. Oberst Hans Jordan (1892-1975), Kommandeur InfRgt 49, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  60. Oberst Karl-Wilhelm Specht (1894-1953), Kommandeur InfRgt 55, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  61. Hauptmann Hans Freiherr von Wolff (1903-1944), Kommandeur I./SchtzRgt 28, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  62. Generalmajor Hans Valentin Hube (1890-1944), Kommandeur 16. PzDiv, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  63. Oberleutnant Karl-Heinz Noak (1916-1978), Chef 1./PzJägAbt 137, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  64. Hauptmann Joachim Helbig (1915-1985), Kommandeur I./LG (Lehrgeschwader) 1, op 16 januari 1942 onderscheiden ;

  65. Oberstleutnant Otto Hitzfeld (1898-1990), Kommandeur InfRgt 213, op 17 januari 1942 onderscheiden ;

  66. Oberst Wilhelm Wegener (1895-1944), Kommandeur InfRgt 94, op 19 januari 1942 onderscheiden ;

  67. Oberst Hans Traut (1895-1974), Kommandeur InfRgt 41 u. Führer. 10. InfDiv (mot.), op 23 januari 1942 onderscheiden ;

  68. Generalmajor Werner-Albrecht Freiherr von und zu Gilsa (1889-1945), Kommandeur 216. InfDiv, op 24 januari 1942 onderscheiden ;

  69. Generalmajor Hermann Breith (1892-1964), Kommandeur 3. PzDiv, op 31 januari 1942 onderscheiden ;

  70. Hauptmann Rolf Kaldrack (1913-1942), Kommandeur II./SKG 210, op 9 februari 1942 onderscheiden ;

  71. Hauptmann Heinrich Borgmann (1912-1945), Kommandeur III./InfRgt 46, op 11 februari 1942 onderscheiden ;

  72. Generaloberst Ewald von Kleist (1881-1954), Oberbefehlshaber 1. Panzerarmee, op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  73. General der Panzertruppe Georg-Hans Reinhardt (1887-1963), Oberbefehlshaber 3. Panzerarmee, op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  74. General der Panzertruppe Walter Model (1891-1945), Kommandierender General XXXXI. Panzerkorps, op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  75. Generalmajor Willibald Freiherr von Langermann und Erlencamp (1890-1942), Kommandeur 4. PzDiv, op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  76. Oberst Walter Wessel (1892-1943), Kommandeur InfRgt 15 (mot.), op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  77. Oberstleutnant Walter Hagen (1897-1963), Kommodore StukaG 1, op 17 februari 1942 onderscheiden ;

  78. Generalfeldmarschall Albert Kesselring (1885-1960), Oberbefehlshaber Süd (Heeresgruppe C), op 25 februari 1942 onderscheiden ;

  79. Feldwebel Gerhard Köppen (1918-1942), Flugzeugführer 8./JG 52, op 27 februari 1942 onderscheiden ;

  80. Hauptmann Kurt Ubben (1911-1944), Kommandeur III./JG 77, op 12 maart 1942 onderscheiden ;

  81. Oberleutnant Max-Hellmuth Ostermann (1917-1942), Staffelkapitän 7./JG 54, op 12 maart 1942 onderscheiden ;

  82. Hauptmann Franz Eckerle (1912-1942), Kommandeur I./JG 54, op 12 maart 1942 onderscheiden ;

  83. Oberleutnant Wolf-Dietrich Huy (1917-2003), Staffelkapitän 7./JG 77, op 17 maart 1942 onderscheiden ;

  84. Leutnant Hans Strelow (1922-1942), Staffelführer 5./JG 51 "Mölders", op 24 maart 1942 onderscheiden ;

  85. Hauptmann Wilhelm Spies (1913-1942), Kommandeur I./ZG 26, op 5 april 1942 onderscheiden ;

  86. Oberst Friedrich-Wilhelm Müller (1897-1947), Kommandeur InfRgt 105, op 8 april 1942 onderscheiden ;

  87. Kapitänleutnant Erich Topp (°1914), Kommandant U-552, op 11 april 1942 onderscheiden ;

  88. Obergruppenführer Theodor Eicke (1892-1943), Kommandeur SS-Totenkopf-Div, op 20 april 1942 onderscheiden ;

  89. Kapitänleutnant Reinhard Hardegen (°1913), Kommandant U-123, op 23 april 1942 onderscheiden ;

  90. Oberleutnant Wolfgang Späte (1911-1997), Staffelkapitän 5./JG 54, op 23 april 1942 onderscheiden ;

  91. Brigadeführer Alfred Wünnenberg (1891-1963), Kommandeur SS-PolDiv, op 23 april 1942 onderscheiden ;

  92. Generalmajor Theodor Scherer (1889-1951), Kommandeur 281. SichDiv u. Verteidiger von Cholm, op 5 mei 1942 onderscheiden ;

  93. Leutnant d. R. Hermann Graf (1912-1988), Staffelkapitän 9./JG 52, op 17 mei 1942 onderscheiden ;

  94. Leutnant Adolf Dickfeld (°1910), Flugzeugführer 7./JG 52, op 19 mei 1942 onderscheiden ;

  95. General der Kavallerie Eberhard von Mackensen (1889-1969), Kommandierender General III. Panzerkorps, op 26 mei 1942 onderscheiden ;

  96. Oberfeldwebel Leopold Steinbatz (1918-1942), Flugzeugführer 9./JG 52, op 2 juni 1942 onderscheiden ;

  97. Oberleutnant Hans-Joachim Marseille (1919-1942), Flugzeugführer 3./JG 27, op 6 juni 1942 onderscheiden ;

  98. Hauptmann Helmut Lent (1918-1944), Kommandeur II./NJG 2, op 6 juni 1942 onderscheiden ;

  99. Hauptmann Robert-Georg Freiherr von Malapert (1912-1942), Kommandeur II./StukaG 1, op 8 juni 1942 onderscheiden ;

  100. Generalmajor Ludwig Wolff (1893-1968), Kommandeur 22. InfDiv, op 22 juni 1942 onderscheiden ;

  101. Oberleutnant Friedrich Geißhardt (1919-1943), Flugzeugführer/Adjutant im Stab I./JG 77, op 23 juni 1942 onderscheiden ;

  102. Oberleutnant Heinrich Setz (1915-1943), Staffelkapitän 4./JG 77, op 23 juni 1942 onderscheiden ;

  103. General der Infanterie Walter Graf von Brockdorff-Ahlefeldt (1887-1943), Kommandierender General II. Armeekorps, op 27 juni 1942 onderscheiden ;

  104. Kapitänleutnant Rolf Mützelburg (1913-1942), Kommandant U-203, op 15 juli 1942 onderscheiden ;

  105. Kapitänleutnant Adalbert Schnee (1913-1982), Kommandant U-201, op 15 juli 1942 onderscheiden ;

  106. Oberleutnant Erwin Clausen (1911-1943), Staffelkapitän 6./JG 77, op 23 juli 1942 onderscheiden ;

  107. Oberleutnant Viktor Bauer (1915-1969), Staffelkapitän 9./JG 3 "Udet", op 26 juli 1942 onderscheiden ;

  108. Oberfeldwebel Franz-Josef Beerenbrock (1920-2004), Flugzeugführer 10./JG 51 "Mölders", op 3 augustus 1942 onderscheiden ;

  109. Hauptmann Anton Hackl (1915-1984), Staffelkapitän 5./JG 77, op 6 augustus 1942 onderscheiden ;

  110. Generalmajor Traugott Herr (1890-1976), Kommandeur 13. PzDiv, op 9 augustus 1942 onderscheiden ;

  111. General der Panzertruppe Werner Kempf (1886-1964), Kommandierender General XXXXVIII. Panzerkorps, op 10 augustus 1942 onderscheiden ;

  112. Major Gerhard Kollewe (1912-1942), Kommandeur II./LG 1, op 12 augustus 1942 onderscheiden ;

  113. Oberstleutnant Walter Gorn (1898-1968), Kommandeur KradSchtzBtl 59, op 17 augustus 1942 onderscheiden ;

  114. Hauptmann Kurt Brändle (1912-1943), Kommandeur II./JG 3 "Udet", op 27 augustus 1942 onderscheiden ;

  115. Hauptmann Johannes Steinhoff (1913-1994), Kommandeur II./JG 52, op 2 september 1942 onderscheiden ;

  116. Oberstleutnant Walter Sigel (1906-1944), Kommodore StukaG 3, op 2 september 1942 onderscheiden ;

  117. Hauptmann Johann Zemsky (1909-1942), Kommandeur II./StukaG 1, op 3 september 1942 onderscheiden ;

  118. Hauptmann Alfred Druschel (1917-1945), Kommandeur I./SG 1, op 3 september 1942 onderscheiden ;

  119. Oberst Ernst Bormann (1897-1960), Kommodore Gefechtsverband Bormann (verstärktes KG 76), op 3 september 1942 onderscheiden ;

  120. Leutnant d. R. Gerhard Hein (°1916), Führer 5./InfRgt 209, op 6 september 1942 onderscheiden ;

  121. Oberleutnant Werner Ziegler (1916-2001), Führer 2./InfRgt 186, op 8 september 1942 onderscheiden ;

  122. Hauptmann Wolf-Dietrich Wilcke (1913-1944), Kommodore JG 3 "Udet", op 9 september 1942 onderscheiden ;

  123. Korvettenkapitän Klaus Scholtz (1908-1987), Kommandant U-108, op 10 september 1942 onderscheiden ;

  124. Leutnant Heinz Schmidt (1920-1943), Flugzeugführer 4./JG 52, op 16 september 1942 onderscheiden ;

  125. Kapitänleutnant Heinrich Bleichrodt (1909-1977), Kommandant U-109, op 23 september 1942 onderscheiden ;

  126. Oberleutnant Friedrich-Karl Müller (1916-1944), Staffelkapitän 1./JG 3 "Udet", op 23 september 1942 onderscheiden ;

  127. Feldwebel Wilhelm Crinius (1920-1997), Flugzeugführer 3./JG 53, op 23 september 1942 onderscheiden ;

  128. Oberleutnant Wolfgang Tonne (1918-1943), Staffelkapitän 3./JG 53, op 24 september 1942 onderscheiden ;

  129. Generalmajor Bruno Ritter von Hauenschild (1896-1953), Kommandeur 24. PzDiv, op 27 september 1942 onderscheiden ;

  130. Leutnant Hans Beißwenger (1916-1943), Staffelkapitän 6./JG 54, op 30 september 1942 onderscheiden ;

  131. Feldwebel Ernst-Wilhelm Reinert (°1919), Flugzeugführer 4./JG 77, op 6 oktober 1942 onderscheiden ;

  132. Hauptmann Karl Torley (1913-1943), Kommandeur I./InfRgt 60 (mot.), op 11 oktober 1942 onderscheiden ;

  133. Hauptmann Johannes Kümmel (1909-1944), Kommandeur I./PzRgt 8, op 11 oktober 1942 onderscheiden ;

  134. Oberleutnant Günther Rall (°1918), Staffelkapitän 8./JG 52, op 26 oktober 1942 onderscheiden ;

  135. Oberstleutnant Ludwig Kirschner (1904-1945), Kommandeur InfRgt 72, op 28 oktober 1942 onderscheiden ;

  136. Hauptmann Konrad Hupfer (1911-1944), Kommandeur I./InfRgt 72, op 28 oktober 1942 onderscheiden ;

  137. Oberfeldwebel Max Stotz (1912-1943), Flugzeugführer 5./JG 54, op 30 oktober 1942 onderscheiden ;

  138. Hauptmann Heinrich Schweickhardt (1914-1943), Staffelkapitän 8./KG 76, op 30 oktober 1942 onderscheiden ;

  139. Hauptmann Wolfgang Schenck (°1913), Kommandeur I./ZG (Zerstörergeschwader) 1, op 30 oktober 1942 onderscheiden ;

  140. Oberstleutnant Hermann Seitz (1902-1942), Kommandeur PzGrenRgt 63, op 31 oktober 1942 onderscheiden ;

  141. Oberfeldwebel Josef Zwernemann (1916-1944), Flugzeugführer 7./JG 52, op 31 oktober 1942 onderscheiden ;

  142. Kapitänleutnant Wolfgang Lüth (1913-1945), Kommandant U-181, op 13 november 1942 onderscheiden ;

  143. Kapitänleutnant Werner Töniges (1910-1995), Kommandant S-102 i. d. 1. Schnellbootsflottille, op 13 november 1942 onderscheiden ;

  144. Oberstleutnant d. R. Hyazinth Graf Strachwitz von Groß Zauche und Camminetz (1893-1968), Kommandeur I./PzRgt 2, op 13 november 1942 onderscheiden ;

  145. Generalmajor Hermann-Bernhard Ramcke (1889-1968), Kommandeur FschJägBrig "Ramcke", op 13 november 1942 onderscheiden ;

  146. Leutnant Josef Wurmheller (1917-1944), Flugzeugführer 7./JG 2 "Richthofen", op 13 november 1942 onderscheiden ;

  147. Korvettenkapitän Karl-Friedrich Merten (1905-1993), Kommandant U-68, op 16 november 1942 onderscheiden ;

  148. Hauptmann Friedrich Lang (1915-2003), Staffelkapitän 1./StukaG 2 "Immelmann", op 21 november 1942 onderscheiden ;

  149. Oberleutnant Alwin Boerst (1910-1944), Staffelkapitän 3./StukaG 2 "Immelmann", op 28 november 1942 onderscheiden ;

  150. Oberleutnant Ekkehard Kylling (1918-2000), Chef 4./FüsRgt 26, op 4 december 1942 onderscheiden ;

  151. Oberstleutnant Ernst Nobis (1901-1963), Kommandeur JägRgt 204, op 5 december 1942 onderscheiden ;

  152. Generalleutnant Wolfgang Fischer (1888-1943), Kommandeur 10. PzDiv, op 9 december 1942 onderscheiden ;

  153. Generalleutnant Karl Allmendinger (1891-1965), Kommandeur 5. JägDiv, op 13 december 1942 onderscheiden ;

  154. Hauptmann Heinrich Paepcke (1910-1942), Kommandeur III./KG 30, op 19 december 1942 onderscheiden ;

  155. Generalmajor Hermann Balck (1893-1982), Kommandeur 11. PzDiv, op 20 december 1942 onderscheiden ;

  156. General der Artillerie Walter Heitz (1878-1944), Kommandierender General VIII. Armeekorps, op 21 december 1942 onderscheiden ;

  157. Oberführer Hermann Fegelein (1906-1945), Kommandeur Kampfgruppe "Fegelein", op 22 december 1942 onderscheiden ;

  158. Kapitän zur See d. R. Hellmuth von Ruckteschell (1890-1948), Kommandant HSK 9 "Michel" (Schiff 28), op 23 december 1942 onderscheiden ;

  159. Gruppenführer Felix Steiner (1896-1966), Kommandeur SS-PzGrenDiv "Wiking", op 23 december 1942 onderscheiden ;

  160. Generalleutnant Hubert Lanz (1896-1982), Kommandeur 1. GebDiv, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  161. Generalmajor Helmuth Schlömer (1893-1995), Kommandeur 3. InfDiv (mot.), op 23 december 1942 onderscheiden ;

  162. Oberst Maximilian Reichsfreiherr von Edelsheim (1897-1994), Kommandeur PzGrenRgt 26, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  163. Oberst Hartwig von Ludwiger (1895-1947), Kommandeur JägRgt 83, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  164. Hauptmann Harald von Hirschfeld (1912-1945), Führer II./GebJägRgt 98, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  165. Oberleutnant d. R. Josef Bremm (1914-1998), Chef 5./GrenRgt 426, op 23 december 1942 onderscheiden.

  166. Oberst Helmuth Thumm (1895-1977), Kommandeur JägRgt 56, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  167. Oberst Helmuth von Pannwitz (1898-1947), Führer Kampfgruppe "von Pannwitz", op 23 december 1942 onderscheiden ;

  168. Generalleutnant Martin Fiebig (1891-1947), Kommandierender General VIII. Fliegerkorps, op 23 december 1942 onderscheiden ;

  169. Oberst Rainer Stahel (1892-1955), Kommandeur einer Luftwaffenkampfgruppe, op 4 januari 1943 onderscheiden ;

  170. Oberleutnant d. R. Fritz Fessmann (1913-1944), Chef 1./KradSchtzBtl 64, op 4 januari 1943 onderscheiden ;

  171. Kapitänleutnant Friedrich Guggenberger (1915-1988), Kommandant U-81, op 8 januari 1943 onderscheiden ;

  172. Oberleutnant Heinz Frank (1914-1944), Staffelkapitän 3./SG 1, op 8 januari 1943 onderscheiden ;

  173. Major Ernst Kupfer (1907-1943), Kommandeur II./StukaG 2 "Immelmann", op 8 januari 1943 onderscheiden ;

  174. Hauptmann Bruno Dilley (1913-1968), Kommandeur I./StukaG 2 "Immelmann", op 8 januari 1943 onderscheiden ;

  175. Oberleutnant Gerhard Barkhorn (1919-1983), Staffelkapitän 4./JG 52, op 11 januari 1943 onderscheiden ;

  176. Oberst Wend von Wietersheim (1900-1975), Kommandeur PzGrenRgt 113, op 12 januari 1943 onderscheiden ;

  177. Kapitänleutnant Johann Mohr (1916-1943), Kommandant U-124, op 13 januari 1943 onderscheiden ;

  178. Generaloberst Friedrich Paulus (1890-1957), Oberbefehlshaber 6. Armee, op 15 januari 1943 onderscheiden ;

  179. Major Karl Willig (1908-1977), Kommandeur II./GrenRgt 120 (mot.), op 18 januari 1943 onderscheiden ;

  180. Hauptmann Günter Goebel (1917-1993), Führer einer Kampfgruppe, op 18 januari 1943 onderscheiden ;

  181. Generalfeldmarschall Günther von Kluge (1882-1944), Oberbefehlshaber Heeresgruppe Mitte, op 18 januari 1943 onderscheiden ;

  182. Hauptmann Waldemar von Gazen (°1917), Kommandeur I./PzGrenRgt 66, op 18 januari 1943 onderscheiden ;

  183. Generalleutnant Hans Kreysing (1890-1969), Kommandeur 3. GebDiv, op 20 januari 1943 onderscheiden ;

  184. Major Reinhard Günzel (1907-1970), Kommandeur II./KG 27 "Boelcke", op 21 januari 1943 onderscheiden ;

  185. Oberwachtmeister Hugo Primozic (1914-1996), Zugführer 2./SturmGeschAbt 667, op 25 januari 1943 onderscheiden ;

  186. Hauptmann Willy Riedel (1909-1982), Kommandeur III./GrenRgt 524, op 25 januari 1943 onderscheiden ;

  187. Oberleutnant der Reserve Georg Michael (1917-1944), Führer II./PzGrenRgt 26, op 25 januari 1943 onderscheiden ;

  188. Hauptmann Gustav Pressler (1912-1985), Kommandeur III./StukaG 2 "Immelmann", op 26 januari 1943 onderscheiden ;

  189. Generalleutnant Carl Rodenburg (1894-1992), Kommandeur 76. InfDiv, op 31 januari 1943 onderscheiden ;

  190. Hauptmann Reinhold Knacke (1919-1943), Staffelkapitän 1./NJG 1, op 7 februari 1943 onderscheiden ;

  191. Hauptmann Erwin Fischer (1912-1996), Staffelkapitän 1./FernaufklGr 121, op 8 februari 1943 onderscheiden ;

  192. Hauptmann Hermann Hogeback (1914-2004), Kommandeur III./LG 1, op 19 februari 1943 onderscheiden ;

  193. Hauptmann Helmut Bruck (1913-2001), Kommandeur I./StukaG 77, op 19 februari 1943 onderscheiden ;

  194. Hauptmann d. R. Alfons König (1898-1944), Kommandeur III./GrenRgt 217, op 21 februari 1943 onderscheiden ;

  195. Obersturmbannführer Kurt Meyer (1910-1961), Kommandeur AufklAbt "LSSAH", op 23 februari 1943 onderscheiden ;

  196. Oberleutnant Paul Gildner (1914-1943), Flugzeugführer 3./NJG 1, op 26 februari 1943 onderscheiden ;

  197. Major Werner Streib (1911-1986), Kommandeur I./NJG 1, op 26 februari 1943 onderscheiden ;

  198. Hauptmann der Reserve Ludwig Becker (1911-1943), Staffelkapitän 12./NJG 1, op 26 februari 1943 onderscheiden ;

  199. Oberleutnant Werner Baumgarten-Crusius (1919-1995), Führer I./GrenRgt 156 (mot.), op 27 februari 1943 onderscheiden ;

  200. Standartenführer Fritz Witt (1908-1944), Kommandeur SS-PzGrenRgt 1 "LSSAH", op 1 maart 1943 onderscheiden ;

  201. Oberst Hans Mikosch (1898-1993), Kommandeur PiRgtStab z.b.V. 677 u. Führer einer Kampfgruppe im Raum Stalingrad, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  202. Hauptmann Walter Scheunemann (1909-1949), Kommandeur I./GrenRgt 272, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  203. Generalleutnant Gustav Schmidt (1894-1943), Kommandeur 19. PzDiv, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  204. Hauptmann d. R. Eberhard Zahn (1910-2010), Chef 2./PzJägAbt 33, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  205. Oberst Johann Mickl (1893-1945), Kommandeur PzGrenRgt 25, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  206. Hauptmann Wilhelm von Malachowski (1914-1980), Kommandeur SturmGeschAbt 228, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  207. Oberfeldwebel Bruno Kohnz (1914-1945), Zugführer 11./JägRgt 207, op 6 maart 1943 onderscheiden ;

  208. Kapitänleutnant Georg Lassen (°1915), Kommandant U-160, op 7 maart 1943 onderscheiden ;

  209. Generalfeldmarschall Erich von Manstein (1887-1973), Oberbefehlshaber Heeresgruppe Süd, op 14 maart 1943 onderscheiden ;

  210. Unteroffizier Georg Rietscher (1918-1991), Beob. 14./GrenRgt 513, op 14 maart 1943 onderscheiden ;

  211. Major Karl Langesee (1910-1989), Kommandeur II./JägRgt 207, op 15 maart 1943 onderscheiden ;

  212. Oberleutnant d. R. Josef Kult (1912-1943), Chef 3./JägRgt 228, op 15 maart 1943 onderscheiden ;

  213. Generalleutnant Walter Hoernlein (1893-1961), Kommandeur InfDiv (mot.) "Großdeutschland", op 15 maart 1943 onderscheiden ;

  214. Oberleutnant Theodor Nordmann (1918-1945), m.d.F.b. III./StukaG 1, op 17 maart 1943 onderscheiden ;

  215. Generalmajor Georg-Wilhelm Postel (1896-1953), Kommandeur 320. InfDiv, op 28 maart 1943 onderscheiden ;

  216. Generaloberst Robert Ritter von Greim (1892-1945), Befehlshaber Luftwaffenkommando Ost, op 2 april 1943 onderscheiden ;

  217. Generalleutnant Hans-Karl von Scheele (1892-1955), Kommandierender General Korps Scheele, op 2 april 1943 onderscheiden ;

  218. Hauptmann der Reserve Heinrich Schüler (1903-1945), Kommandeur II./GrenRgt 525, op 2 april 1943 onderscheiden ;

  219. Hauptmann Hellmut Hudel (1915-1985), Kommandeur I./PzRgt 7, op 2 april 1943 onderscheiden ;

  220. Standartenführer Hinrich Schuldt (1901-1944), Kommandeur SS-Brig "Schuldt", op 2 april 1943 onderscheiden ;

  221. Obersturmbannführer Otto Kumm (1909-2004), Kommandeur SS-PzGrenRgt "Der Führer", op 6 april 1943 onderscheiden ;

  222. Oberfeldwebel Rudolf Schlee (1913-1979), Zugführer 6./GebJägRgt 13, op 6 april 1943 onderscheiden ;

  223. Großadmiral Karl Dönitz (1891-1980), Oberbefehlshaber der Kriegsmarine und Befehlshaber der U-Boote, op 6 april 1943 onderscheiden ;

  224. Kapitänleutnant Albrecht Brandi (1914-1966), Kommandant U-617, op 11 april 1943 onderscheiden ;

  225. Fregattenkapitän Gerhard von Kamptz (1902-1998), Chef 8. Räumbootsflottille, op 14 april 1943 onderscheiden ;

  226. Oberleutnant zur See Siegfried Wuppermann (1916-2005), Kommandant S-56 i. d. 3. Schnellbootsflottille, op 14 april 1943 onderscheiden ;

  227. Major Erich Klawe (1906-1983), Kommandeur I./GrenRgt 23, op 14 april 1943 onderscheiden ;

  228. Hauptmann Peter Frantz (1917-2001), Kommandeur SturmGeschAbt "Großdeutschland", op 14 april 1943 onderscheiden ;

  229. Oberleutnant Hans-Ulrich Rudel (1916-1982), Staffelkapitän 1./StukaG 2 "Immelmann", op 14 april 1943 onderscheiden ;

  230. Oberstleutnant Paul-Werner Hozzel (1910-1997), Kommodore StukaG 2 "Immelmann", op 14 april 1943 onderscheiden ;

  231. Hauptmann Georg Dörffel (1914-1944), m.d.F.b I./SG 1, op 14 april 1943 onderscheiden ;

  232. Hauptmann Egon Mayer (1917-1944), Kommandeur III./JG 2 "Richthofen", op 16 april 1943 onderscheiden ;

  233. Sturmbannführer August Dieckmann (1912-1943), Kommandeur I./SS-PzGrenRgt "Germania", op 16 april 1943 onderscheiden ;

  234. Kapitänleutnant Otto von Bülow (°1911), Kommandant U-404, op 26 april 1943 onderscheiden ;

  235. Generalmajor Willibald Borowietz (1893-1945), Kommandeur 15. PzDiv, op 10 mei 1943 onderscheiden ;

  236. Hauptmann Hans-Günther Stotten (1916-1945), Kommandeur I./PzRgt 8, op 10 mei 1943 onderscheiden ;

  237. General der Infanterie Paul Laux (1887-1944), Kommandierender General II. Armeekorps, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  238. Generalleutnant Gustav Hoehne (1893-1951), Kommandierender General Korps Laux, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  239. General der Infanterie Karl-Adolf Hollidt (1891-1985), Oberbefehlshaber 6. Armee, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  240. Generalmajor Gerhard Graf von Schwerin (1899-1980), Kommandeur 16. InfDiv (mot.), op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  241. Oberleutnant der Reserve Wilhelm Niggemeyer (°1918), Bataillonsadjutant PiBtl 26, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  242. Oberst Franz Griesbach (1892-1984), Kommandeur GrenRgt 399, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  243. Hauptmann Erich Bärenfänger (1915-1945), Kommandeur III./GrenRgt 123, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  244. Major d. R. Richard Grünert (1899-1943), Kommandeur I./PzGrenRgt 7, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  245. Oberfeldwebel Ernst Kruse (1913-1979), Zugführer 7./PzGrenRgt 3, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  246. Sturmbannführer Georg Bochmann (1913-1973), Kommandeur II./SS-KradSchtzRgt "Thule, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  247. Oberst Karl Löwrick (1894-1945), Kommandeur GrenRgt 272, op 17 mei 1943 onderscheiden ;

  248. Generalleutnant Martin Grase (1891-1963), Kommandeur 1. InfDiv, op 23 mei 1943 onderscheiden ;

  249. Korvettenkapitän Friedrich Kemnade (°1911), Chef 3. Schnellbootsflottille, op 27 mei 1943 onderscheiden ;

  250. Kapitänleutnant Robert Gysae (1911-1989), Kommandant U-177, op 31 mei 1943 onderscheiden ;

  251. General der Infanterie Hans von Obstfelder (1886-1976), Kommandierender General XXIX. Armeekorps, op 7 juni 1943 onderscheiden ;

  252. Oberstleutnant Karl Göbel (1900-1945), Kommandeur GrenRgt 420, op 8 juni 1943 onderscheiden ;

  253. Major Friedrich Höhne (1915-1962), Kommandeur III./JägRgt 204, op 8 juni 1943 onderscheiden ;

  254. Oberleutnant Günter Klappich (1917-1943), Führer III./GrenRgt 60 (mot.), op 8 juni 1943 onderscheiden ;

  255. Major Gustav Rödel (1915-1995), Kommodore JG 27, op 20 juni 1943 onderscheiden ;

  256. Kapitänleutnant Carl Emmermann (1915-1990), Kommandant U-172, op 4 juli 1943 onderscheiden ;

  257. Kapitänleutnant z. V. Werner Henke (1908-1944), Kommandant U-515, op 4 juli 1943 onderscheiden ;

  258. Generalmajor Fritz Bayerlein (1899-1970), Deutscher Chef des Stabes 1. italienische Armee, op 6 juli 1943 onderscheiden ;

  259. Generalmajor Walther von Hünersdorff (1898-1943), Kommandeur 6. PzDiv, op 14 juli 1943 onderscheiden ;

  260. Major Bernhard Sauvant (1910-1967), Kommandeur schw. PzAbt 505, op 28 juli 1943 onderscheiden ;

  261. Obergruppenführer Paul Hausser (1880-1972), Kommandierender General II. SS-Panzerkorps, op 28 juli 1943 onderscheiden ;

  262. Major d. R. Franz Bäke (1898-1978), Kommandeur II./PzRgt 11, op 1 augustus 1943 onderscheiden ;

  263. Hauptmann Egmond Prinz zu Lippe-Weissenfeld (1918-1944), Kommandeur III./NJG 1, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  264. Hauptmann Manfred Meurer (1919-1944), Staffelkapitän 3./NJG 1, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  265. Hauptmann Heinrich Ehrler (1919-1944), Kommandeur III./JG 5, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  266. Oberleutnant Theodor Weissenberger (1914-1950), Staffelkapitän 7./JG 5, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  267. Oberleutnant Joachim Kirschner (1920-1943), Staffelkapitän 5./JG 3 "Udet", op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  268. Hauptmann Werner Schroer (1918-1985), Kommandeur II./JG 27, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  269. Major Hajo Herrmann (°1913), Kommodore JG 300, op 2 augustus 1943 onderscheiden ;

  270. Major Bruno Kahl (1914-1999), Kommandeur III./schweres Heeres-PzJägRgt 656, op 8 augustus 1943 onderscheiden ;

  271. General der Infanterie Lothar Rendulic (1887-1971), Kommandierender General XXXV. Armeekorps, op 15 augustus 1943 onderscheiden ;

  272. Oberst Dietrich von Müller (1891-1961), Kommandeur PzGrenRgt 5, op 16 augustus 1943 onderscheiden ;

  273. Generalfeldmarschall Georg von Küchler (1881-1968), Oberbefehlshaber Heeresgruppe Nord, op 21 augustus 1943 onderscheiden ;

  274. Generalfeldmarschall Ernst Busch (1885-1945), Oberbefehlshaber 16. Armee, op 21 augustus 1943 onderscheiden ;

  275. Generaloberst Georg Lindemann (1884-1963), Oberbefehlshaber 18. Armee, op 21 augustus 1943 onderscheiden ;

  276. Generalmajor Paul Conrath (1896-1979), Kommandeur PzDiv "Hermann Göring", op 21 augustus 1943 onderscheiden ;

  277. Obersturmbannführer Otto Baum (1911-1998), Kommandeur SS-PzGrenRgt "Totenkopf", op 22 augustus 1943 onderscheiden ;

  278. Generalleutnant Hans Freiherr von Funck (1891-1979), Kommandeur 7. PzDiv, op 22 augustus 1943 onderscheiden ;

  279. Oberst Alexander Conrady (1903-1983), Kommandeur GrenRgt 118, op 22 augustus 1943 onderscheiden ;

  280. General der Panzertruppe Erhard Raus (1889-1956), Kommandierender General XI. Armeekorps, op 22 augustus 1943 onderscheiden ;

  281. Generalleutnant Dietrich von Saucken (1892-1980), Kommandeur 4. PzDiv, op 22 augustus 1943 onderscheiden ;

  282. Generalleutnant Hans Gollnick (1892-1970), Kommandeur 36. PzGrenDiv, op 24 augustus 1943 onderscheiden ;

  283. Major Alfred Eidel (1910-1944), Kommandeur I./GrenRgt 171, op 24 augustus 1943 onderscheiden ;

  284. Oberst Paul Schultz (1891-1964), Kommandeur GrenRgt 308, op 26 augustus 1943 onderscheiden ;

  285. Major Hans-Detloff von Cossel (1916-1943), Kommandeur I./PzRgt 35, op 29 augustus 1943 onderscheiden ;

  286. Gruppenführer Walter Krüger (1890-1945), Kommandeur SS-PzGrenDiv "Das Reich", op 31 augustus 1943 onderscheiden ;

  287. Hauptmann Rolf Rocholl (1918-1943), Kommandeur III./GrenRgt 569, op 31 augustus 1943 onderscheiden ;

  288. Major Hartmann Grasser (1914-1986), Kommandeur II./JG 51 "Mölders", op 31 augustus 1943 onderscheiden ;

  289. Oberleutnant Wolf-Udo Ettel (1921-1943), Staffelkapitän 8./JG 27, op 31 augustus 1943 onderscheiden ;

  290. Hauptmann Heinrich Prinz zu Sayn-Wittgenstein (1916-1944), Kommandeur I./NJG 100, op 31 augustus 1943 onderscheiden ;

  291. General der Infanterie Hans Zorn (1891-1943), Kommandierender General XXXXVI. Panzerkorps, op 3 september 1943 onderscheiden ;

  292. Generalleutnant Horst Großmann (1891-1972), Kommandeur 6. InfDiv, op 4 september 1943 onderscheiden ;

  293. Oberleutnant Walter Nowotny (1920-1944), Staffelkapitän 1./JG 54, op 4 september 1943 onderscheiden ;

  294. General der Panzertruppe Joachim Lemelsen (1888-1954), Kommandierender General XXXXVII. Panzerkorps, op 7 september 1943 onderscheiden ;

  295. General der Infanterie Erich Jaschke (1890-1961), Kommandierender General LV. Armeekorps, op 7 september 1943 onderscheiden ;

  296. Standartenführer Heinz Harmel (1906-2000), Kommandeur SS-PzGrenRgt "Deutschland", op 7 september 1943 onderscheiden ;

  297. Brigadeführer Hermann Prieß (1901-1985), Kommandeur SS-PzGrenDiv "Totenkopf", op 9 september 1943 onderscheiden ;

  298. Generalleutnant Friedrich Hoßbach (1894-1980), m.d.F.b. LVI. Panzerkorps, op 11 september 1943 onderscheiden ;

  299. Generalleutnant Siegfried Thomaschki (1894-1967), Kommandeur 11. InfDiv, op 11 september 1943 onderscheiden ;

  300. Oberst der Reserve Walter Lange (1898-1982), Kommandeur GrenRgt 43, op 13 september 1943 onderscheiden ;

  301. Oberst Günther Pape (1907-1986), Kommandeur PzGrenRgt 394, op 15 september 1943 onderscheiden ;

  302. Major Theodor Tolsdorff (1909-1978), Kommandeur I./FüsRgt 22, op 15 september 1943 onderscheiden ;

  303. Obersturmbannführer Sylvester Stadler (1910-1995), Kommandeur SS-PzGrenRgt "Der Führer", op 16 september 1943 onderscheiden ;

  304. Generalleutnant Ulrich Kleemann (1892-1963), Kommandeur SturmDiv Rhodos, op 16 september 1943 onderscheiden ;

  305. General der Flieger Kurt Student (1890-1978), Kommandierender General XI. Fliegerkorps, op 27 september 1943 onderscheiden ;

  306. Oberst Alfred-Hermann Reinhardt (1897-1973), Kommandeur GrenRgt 421, op 28 september 1943 onderscheiden ;

  307. Major Hans Fritsche (1909-1993), Kommandeur I./GrenRgt 528, op 2 oktober 1943 onderscheiden ;

  308. Oberleutnant Bodo Spranz (°1920), Chef 1./SturmGeschAbt 237, op 3 oktober 1943 onderscheiden ;

  309. Oberfeldwebel Josef Schreiber (1919-1945), Zugführer 7./SturmRgt 14, op 5 oktober 1943 onderscheiden ;

  310. Hauptsturmführer Hubert-Erwin Meierdress (1916-1945), Kommandeur I./SS-PzRgt 3 "Totenkopf", op 5 oktober 1943 onderscheiden ;

  311. Hauptmann Hans-Gotthard Pestke (1914-2001), Kommandeur I./GrenRgt 176, op 14 oktober 1943 onderscheiden ;

  312. Generalleutnant Julius Ringel (1889-1967), Kommandeur 5. GebDiv, op 25 oktober 1943 onderscheiden ;

  313. General der Artillerie Rudolf Freiherr von Roman (1893-1970), Kommandierender General XX. Armeekorps, op 28 oktober 1943 onderscheiden ;

  314. Oberst Ernst Voß (1899-1943), Kommandeur GrenRgt 585, op 28 oktober 1943 onderscheiden ;

  315. Brigadeführer Herbert Gille (1897-1966), Kommandeur SS-PzGrenDiv "Wiking", op 1 november 1943 onderscheiden ;

  316. Oberstleutnant d. R. Albert Graf von der Goltz (1893-1944), Kommandeur GebJägRgt 144, op 2 november onderscheiden ;

  317. Hauptmann Ernst Ziemer (1911-1986), Chef 1./GrenRgt 94, op 2 november 1943 onderscheiden ;

  318. Oberst Eugen König (1896-1985), Kommandeur GrenRgt 451, op 4 november 1943 onderscheiden ;

  319. Generalleutnant Hermann Recknagel (1892-1945), Kommandeur 111. InfDiv, op 6 november 1943 onderscheiden ;

  320. Hauptmann d. R. Siegfried Grabert (1916-1942), Chef 8./LehrRgt "Brandenburg" z.b.V. 800, op 6 november 1943 onderscheiden ;

  321. Major Heinrich Kiesling (1909-1944), Führer GrenRgt 529, op 7 november 1943 onderscheiden ;

  322. General der Panzertruppe Otto von Knobelsdorff (1886-1966), Kommandierender General XXXXVIII. Panzerkorps, op 12 november 1943 onderscheiden ;

  323. General der Artillerie Maximilian De Angelis (1889-1974), Kommandierender General XXXXIV. Armeekorps, op 12 november 1943 onderscheiden ;

  324. General der Panzertruppe Erich Brandenberger (1892-1955), Kommandierender General XXIX. Armeekorps, op 12 november 1943 onderscheiden ;

  325. Major Otto-Ernst Remer (1912-1997), Kommandeur I. (gep.)/GrenRgt (mot.) "Großdeutschland", op 12 november 1943 onderscheiden ;

  326. Korvettenkapitän Georg Christiansen (1914-1997), Chef 1. Schnellbootsflotille, op 13 november 1943 onderscheiden ;

  327. Hauptsturmführer Hans Dorr (1912-1945), Kommadeur I./SS-PzGrenRgt "Germania", op 13 november 1943 onderscheiden ;

  328. Major der Reserve Josef Heindl (1904-1943), Führer GrenRgt 199 "List", op 18 november 1943 onderscheiden ;

  329. Hauptmann Willy Johannmeyer (1915-1970), Kommandeur II./GrenRgt 503, op 18 november 1943 onderscheiden ;

  330. Fregattenkapitän d. R. Karl-Friedrich Brill (1898-1943), Kommandant MS "Juminda" und Führer einer MS-Gruppe, op 18 november 1943 onderscheiden ;

  331. Generalleutnant Johannes Block (1894-1945), Kommandeur 294. InfDiv, op 22 november 1943 onderscheiden ;

  332. Generalmajor Hasso von Manteuffel (1897-1978), Kommandeur 7. PzDiv, op 23 november 1943 onderscheiden ;

  333. Generaloberst Gotthard Heinrici (1886-1971), Oberbefehlshaber 4. Armee, op 24 november 1943 onderscheiden ;

  334. General der Infanterie z. V. Hans Schmidt (1877-1948), Kommandierender General IX. Armeekorps, op 24 november 1943 onderscheiden ;

  335. Oberst Karl Mauss (1898-1959), Kommandeur PzGrenRgt 33, op 24 november 1943 onderscheiden ;

  336. Oberstleutnant Hans-Henning Freiherr von Beust (1913-1991), Kommodore KG 27 "Boelcke", op 25 november 1943 onderscheiden ;

  337. Oberstleutnant Dietrich Hrabak (1914-1995), Kommodore JG 52, op 25 november 1943 onderscheiden ;

  338. Hauptmann Wilhelm Lemke (1920-1943), Kommandeur II./JG 3 "Udet", op 25 november 1943 onderscheiden ;

  339. Generalleutnant Otto Schünemann (1891-1944), Kommandeur 337. InfDiv, op 28 november 1943 onderscheiden ;

  340. Generalleutnant Walter Hartmann (1891-1977), Kommandeur 87. InfDiv, op 30 november 1943 onderscheiden ;

  341. Major Ernst-August Fricke (1904-1943), Kommandeur II./GrenRgt 76 (mot.), op 30 november 1943 onderscheiden ;

  342. Oberstleutnant Ernst Wellmann (1904-1970), Kommandeur PzGrenRgt 3, op 30 november 1943 onderscheiden ;

  343. Oberst Alfred Druffner (1904-1943), Kommandeur GrenRgt 519, op 30 november 1943 onderscheiden ;

  344. Generalleutnant Anton Grasser (1891-1976), Kommandeur 25. PzGrenDiv, op 5 december 1943 onderscheiden ;

  345. Oberstleutnant Kurt Walter (1908-1944), Kommandeur GrenRgt 11, op 5 december 1943 onderscheiden ;

  346. Major d. R. Adolf Weitkunat (1895-1988), Kommandeur KampfBtl 488, op 5 december 1943 onderscheiden ;

  347. Hauptmann d. R. Walter Elflein (1914-2000), Kommandeur I./GrenRgt 95, op 5 december 1943 onderscheiden ;

  348. Oberstleutnant Willy Langkeit (1907-1969), Kommandeur PzRgt 36, op 7 december 1943 onderscheiden ;

  349. Rittmeister Andreas Thorey (1912-1944), Kommandeur AufklAbt 94, op 7 december 1943 onderscheiden ;

  350. General der Panzertruppe Siegfried Henrici (1889-1964), Kommandierender General XXXX. Panzerkorps, op 9 december 1943 onderscheiden ;

  351. Oberst Heinrich Voigtsberger (1903-1959), Kommandeur GrenRgt 60 (mot.), op 9 december 1943 onderscheiden ;

  352. Oberstleutnant Karl Baacke (1907-1944), Kommandeur GrenRgt 226, op 10 december 1943 onderscheiden ;

  353. Sturmbannführer Christian Tychsen (1910-1944), Kommandeur II./SS-PzRgt "Das Reich", op 10 december 1943 onderscheiden ;

  354. Hauptmann Alfred Müller (1915-1997), Kommandeur SturmGeschAbt 191, op 15 december 1943 onderscheiden ;

  355. Oberstleutnant Hans-Joachim Kahler (1908-2000), Kommandeur PzGrenRgt 5, op 17 december 1943 onderscheiden ;

  356. Oberst d. R. Ernst Kühl (1888-1972), Kommodore KG 55 "Greif", op 18 december 1943 onderscheiden ;

  357. General der Infanterie Kurt von der Chevallerie (1891-1945), Kommandierender General LIX. Armeekorps, op 19 december 1943 onderscheiden ;

  358. Oberst Wilhelm Schmalz (1901-1983), Kommandeur Brig z.b.V. der PzDiv "Hermann Göring", op 23 december 1943 onderscheiden ;

  359. Obersturmbannführer Albert Frey (1913-2003), Kommandeur SS-PzGrenRgt 1 "LSSAH", op 27 december 1943 onderscheiden ;

  360. Leutnant Heinrich Ochs (1915-1943), Zugführer 1./PzJägAbt 101, op 30 december 1943 onderscheiden ;

  361. Korvettenkapitän Bernd Klug (1914-1975), Chef 5. Schnellbootsflottille, op 1 januari 1944 onderscheiden ;

  362. Korvettenkapitän Klaus Feldt (1915-1943), Chef 2. Schnellbootsflottille, op 1 januari 1944 onderscheiden ;

  363. Hauptmann Walter Krauß (1917-1943), Kommandeur III./StukaG 2 "Immelmann", op 3 januari 1944 onderscheiden ;

  364. Leutnant Horst Hannig (1921-1943), Staffelführer 2./JG 2 "Richthofen", op 3 januari 1944 onderscheiden ;

  365. Leutnant Hans-Arnold Stahlschmidt (1920-1942), Staffelführer 2./JG 27, op 3 januari 1944 onderscheiden ;

  366. Hauptmann Helmut Kalbitz (1912-1944), Kommandeur PiBtl 31, op 7 januari 1944 onderscheiden ;

  367. Major Josef-Georg Mulzer (°1915), Kommandeur PiBtl 195, op 10 januari 1944 onderscheiden ;

  368. General der Artillerie Maximilian Fretter-Pico (1892-1984), Kommandierender General XXX. Armeekorps, op 16 januari 1944 onderscheiden ;

  369. Generalleutnant Hans Schlemmer (1893-1973), Kommandeur 134. InfDiv, op 18 januari 1944 onderscheiden ;

  370. Feldwebel d. R. Heinrich Boigk (1912-2003), Zugführer 2./JägRgt 49, op 18 januari 1944 onderscheiden ;

  371. Generalleutnant August Schmidt (1892-1972), Kommandeur 10. PzGrenDiv, op 23 januari 1944 onderscheiden ;

  372. General der Infanterie Friedrich Wiese (1892-1975), Kommandierender General XXXV. Armeekorps, op 24 januari 1944 onderscheiden ;

  373. Generalleutnant Walter Krüger (1892-1973), Kommandeur 1. PzDiv, op 24 januari 1944 onderscheiden ;

  374. Oberstleutnant Karl Koetz (1908-1977), Kommandeur GrenRgt 185, op 24 januari 1944 onderscheiden ;

  375. Obersturmbannführer Hugo Kraas (1911-1980), Kommandeur SS-PzGrenRgt 2 "LSSAH", op 24 januari 1944 onderscheiden ;

  376. Generalmajor Eduard Hauser (1895-1961), Kommandeur 13. PzDiv, op 26 januari 1944 onderscheiden ;

  377. Sturmbannführer Joachim Peiper (1915-1976), Kommandeur SS-PzRgt 1 "LSSAH", op 27 januari 1944 onderscheiden ;

  378. Generalleutnant Walter Fries (1894-1982), Kommandeur 29. PzGrenDiv, op 29 januari 1944 onderscheiden ;

  379. Oberstleutnant d. R. Walther Sievers (1902-1982), Kommandeur GrenRgt 415, op 29 januari 1944 onderscheiden ;

  380. Untersturmführer Michael Wittmann (1914-1944), Zugführer 13. (schw.)/SS-PzRgt 1 "LSSAH", op 30 januari 1944 onderscheiden ;onderscheiden ;

  381. Hauptmann Bernhard Flachs (1912-1944), Kommandeur SturmGeschAbt 277, op 31 januari 1944 onderscheiden ;

  382. Generalleutnant Richard Heidrich (1896-1947), Kommandeur 1. FschJägDiv, op 5 februari 1944 onderscheiden ;

  383. General der Panzertruppe Walter K. Nehring (1892-1983), Kommandierender General XXIV. Panzerkorps, op 8 februari 1944 onderscheiden ;

  384. Oberst Botho Kollberg (1898-1944), Kommandeur GrenRgt 23, op 8 februari 1944 onderscheiden ;

  385. Major Erich Löwe (1906-1943), Kommandeur schw. PzAbt 501, op 8 februari 1944 onderscheiden ;

  386. Hauptmann d. R. Günther Hilt (1918-1944), Kommandeur III./JägRgt 56, op 8 februari 1944 onderscheiden ;

  387. Korvettenkapitän d. R. Fritz Breithaupt (1892-1944), Chef 24. Minensuchflottille, op 10 februari 1944 onderscheiden ;

  388. General der Artillerie Robert Martinek (1889-1944), Kommandierender General XXXIX. Panzerkorps, op 10 februari 1944 onderscheiden ;

  389. Leutnant d. R. Josef Schneider (1914-1981), Führer 13./JägRgt 207, op 10 februari 1944 onderscheiden ;

  390. Feldwebel Walter Möse (1920-1944), Zugführer 13./JägRgt 49, op 10 februari 1944 onderscheiden ;

  391. General der Panzertruppe Friedrich Kirchner (1885-1960), Kommandierender General LVII. Panzerkorps, op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  392. Generalmajor Hans Källner (1898-1945), Kommandeur 19. PzDiv, op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  393. Brigadeführer Theodor Wisch (1907-1995), Kommandeur 1. SS-PzDiv "LSSAH", op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  394. Oberst Heinrich Bronsart von Schellendorff (1906-1944), Kommandeur PzGrenRgt 13, op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  395. Oberst Karl Lorenz (1904-1964), Kommandeur GrenRgt "Großdeutschland", op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  396. Oberst Meinrad von Lauchert (1905-1987), Kommandeur PzRgt 15, op 12 februari 1944 onderscheiden ;

  397. Unteroffizier Josef Karl (1910-1962), Geschützführer 2./PzJägAbt 49, op 16 februari 1944 onderscheiden ;

  398. General der Gebirgstruppe Ferdinand Schörner (1892-1973), Kommandierender General XXXX. Panzerkorps, op 17 februari 1944 onderscheiden ;

  399. General der Artillerie Wilhelm Stemmermann (1888-1944), Kommandierender General XI. Armeekorps, op 18 februari 1944 onderscheiden ;

  400. Generalleutnant Theo-Helmut Lieb (1889-1981), Kommandierender General XXXXII. Armeekorps, op 18 februari 1944 onderscheiden ;

  401. Major Robert Kästner (1913-1990), Führer GrenRgt 105, op 21 februari 1944 onderscheiden ;

  402. Oberst Ernst-Günther Baade (1897-1945), Führer 90. PzGrenDiv, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  403. Oberstleutnant d. R. Rudolf Kolbeck (1898-1965), Kommandeur GrenRgt 316, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  404. Oberst d. R. Maximilian Wengler (1890-1945), Kommandeur GrenRgt 366, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  405. Hauptmann d. R. Walter Mix (1917-2004), Kommandeur II./GrenRgt 174, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  406. Major Otto Benzin (1910-1944), Führer GrenRgt 89, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  407. Generalleutnant Werner Forst (1892-1971), Kommandeur 106. InfDiv, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  408. General der Artillerie Helmuth Weidling (1891-1955), Kommandierender General XXXXI. Panzerkorps, op 22 februari 1944 onderscheiden ;

  409. General der Infanterie Friedrich Mieth (1888-1944), Kommandierender General IV. Armeekorps, op 1 maart 1944 onderscheiden ;

  410. Oberst Hermann Hohn (1897-1968), Führer 72. InfDiv, op 1 maart 1944 onderscheiden ;

  411. Oberst Erich Walther (1903-1947), Kommandeur FschJägRgt 4, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  412. Oberst Ludwig Heilmann (1903-1959), Kommandeur FschJägRgt 3, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  413. Major Kurt Bühligen (1917-1985), Kommandeur II./JG 2 "Richthofen", op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  414. Hauptmann Horst Ademeit (1912-1944), Kommandeur I./JG 54, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  415. Oberleutnant Walter Krupinski (1917-2003), Staffelkapitän 7./JG 52, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  416. Hauptmann August Geiger (1920-1943), Kommandeur III./NJG 1, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  417. Hauptmann Hans-Dieter Frank (1919-1943), Kommandeur I./NJG 1, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  418. Major Johannes Wiese (1915-1991), Kommandeur I./JG 52, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  419. Major Reinhard Seiler (1909-1989), Kommandeur I./JG 54, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  420. Leutnant Erich Hartmann (1922-1993), Staffelführer 9./JG 52, op 2 maart 1944 onderscheiden ;

  421. Oberst Hermann-Heinrich Behrend (1898-1987), Kommandeur GrenRgt 154, op 6 maart 1944 onderscheiden ;

  422. Oberfeldwebel Gustav Stühmer (1914-1944), Zugführer 11./GrenRgt 399, op 6 maart 1944 onderscheiden ;

  423. Brigadeführer Fritz Scholz Edler von Rerancze (1896-1944), Kommandeur 11. SS-Freiw. PzGrenDiv "Nordland", op 12 maart 1944 onderscheiden ;

  424. Hauptmann Willi Thulke (1916-1998), Kommandeur I./GrenRgt 501, op 13 maart 1944 onderscheiden ;

  425. Hauptmann Josef Rettemeier (1914-1997), Kommandeur PzAbt 5, op 13 maart 1944 onderscheiden ;

  426. Generalleutnant Smilo Freiherr von Lüttwitz (1895-1975), Kommandeur 26. PzDiv, op 16 maart 1944 onderscheiden ;

  427. Oberstleutnant Josef Bregenzer (1909-1944), Kommandeur GrenRgt 245, op 17 maart 1944 onderscheiden ;

  428. Generalleutnant Friedrich Schulz (1897-1976), m.d.F.b. III. Panzerkorps, op 20 maart 1944 onderscheiden ;

  429. Oberstleutnant d. R. Werner Mummert (1897-1950), Kommandeur PzGrenRgt 103, op 20 maart 1944 onderscheiden ;

  430. Hauptmann Hans-Joachim Jabs (1917-2003), Kommandeur IV./NJG 1, op 24 maart 1944 onderscheiden ;

  431. Major Bernhard Jope (1914-1995), Kommodore KG 100, op 24 maart 1944 onderscheiden ;

  432. Major Wilhelm Schmitter (1913-1943), Staffelkapitän 15./KG 2, op 24 maart 1944 onderscheiden ;

  433. Major Maximilian Otte (1910-1944), Kommandeur II./SG 2 "Immelmann", op 24 maart 1944 onderscheiden ;

  434. Major Hansgeorg Bätcher (1914-2003), Kommandeur I./KG 4 "General Wever", op 24 maart 1944 onderscheiden ;

  435. Oberst Georg Koßmala (1896-1945), Kommandeur GrenRgt 6, op 26 maart 1944 onderscheiden ;

  436. Hauptmann Georg Grüner (1915-1944), Kommandeur I./PzRgt 2, op 26 maart 1944 onderscheiden ;

  437. Hauptmann Eduard Tratt (1919-1944), Kommandeur II./ZG 26, op 26 maart 1944 onderscheiden ;

  438. Wachtmeister Fritz Petersen (1909-1946), Geschützführer 6./FlakRgt 4 (mot.), op 26 maart 1944 onderscheiden ;

  439. General der Panzertruppe Fridolin von Senger und Etterlin (1891-1963), Kommandierender General XIV. Panzerkorps, op 5 april 1944 onderscheiden ;

  440. Generalleutnant Ludwig Müller (1892-1972), stellv. Führer XXIX. Armeekorps, op 6 april 1944 onderscheiden ;

  441. Major Heinz Wittchow von Brese-Winiary (1914-1995), Führer PzGrenRgt 108, op 6 april 1944 onderscheiden ;

  442. Oberst Herbert Schwender (1912-1944), Kommandeur GrenRgt 45, op 6 april 1944 onderscheiden ;

  443. Oberstleutnant Hans Kroh (1907-1967), Kommandeur FschJägRgt 2, op 6 april 1944 onderscheiden ;

  444. Oberstleutnant Günther Radusch (1912-1988), Kommodore NJG 5, op 6 april 1944 onderscheiden ;

  445. General der Infanterie Johannes Frießner (1892-1971), Führer ArmeeAbt Narwa, op 9 april 1944 onderscheiden ;

  446. Hauptmann Alfred Grislawski (1919-2003), Staffelkapitän 1./JG 1, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  447. Major Erich Rudorffer (°1917), Kommandeur II./JG 54, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  448. Oberleutnant Emil Lang (1909-1944), Staffelkapitän 9./JG 54, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  449. Leutnant Otto Kittel (1917-1945), Flugzeugführer 1./JG 54, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  450. Major d. R. Rudolf Schoenert (1911-1985), Kommandeur Nachtjagdgruppe 10, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  451. Major Wilhelm Herget (1910-1974), Kommandeur I./NJG 4, op 11 april 1944 onderscheiden ;

  452. Leutnant Anton Hafner (1918-1944), Flugzeugführer 6./JG 51 "Mölders", op 11 april 1944 onderscheiden ;

  453. Generalleutnant Johannes Mayer (1893-1963), Kommandeur 329. InfDiv, op 13 april 1944 onderscheiden ;

  454. Hauptmann d. R. Heinrich Hogrebe (1913-1998), Kommandeur II./GrenRgt 422, op 13 april 1944 onderscheiden ;

  455. Major Rudolf Geisler (1911-1944), Kommandeur PiBtl 662, op 13 april 1944 onderscheiden ;

  456. Generaloberst Heinrich von Vietinghoff (1887-1952), Oberbefehlshaber 10. Armee, op 16 april 1944 onderscheiden ;

  457. Generalmajor Egon von Neindorff (1892-1944), Kampfkommandant v. Tarnopol, op 17 april 1944 onderscheiden ;

  458. Major Wilhelm Drewes (1907-1982), Kommandeur I./PzGrenRgt 13, op 20 april 1944 onderscheiden ;

  459. Oberst Karl-Lothar Schulz (1907-1972), Kommandeur FschJägRgt 1, op 20 april 1944 onderscheiden ;

  460. Leutnant Günther Schack (1917-2003), Staffelkapitän 9./JG 51 "Mölders", op 20 april 1944 onderscheiden ;

  461. Oberleutnant zur See d. R. Otto Pollmann (1915-1958), Kommandant U-Jäger 2210, op 25 april 1944 onderscheiden ;

  462. Oberstleutnant Hans-Karl Stepp (1914-2006), Kommodore SG 2 "Immelmann", op 27 april 1944 onderscheiden ;

  463. Major Martin Möbus (1917-1944), Kommandeur I./SG 5, op 27 april 1944 onderscheiden ;

  464. Leutnant Albin Wolf (1920-1944), Flugzeugführer 6./JG 54, op 27 april 1944 onderscheiden ;

  465. Oberfeldwebel Heinz Vinke (1920-1944), Flugzeugführer 11./NJG 1, op 27 april 1944 onderscheiden ;

  466. Generalmajor Karl Decker (1897-1945), Kommandeur 5. PzDiv, op 4 mei 1944 onderscheiden ;

  467. Oberstleutnant d. R. Erich Lorenz (1905-1984), Führer GrenRgt 287, op 4 mei 1944 onderscheiden ;

  468. Oberstleutnant Wilhelm Eggemann (1908-1959), Kommandeur GrenRgt 209, op 4 mei 1944 onderscheiden ;

  469. Hauptmann Theodor von Lücken (1889-1977), Kommandeur I./GrenRgt 686, op 7 mei 1944 onderscheiden ;

  470. Generaloberst Otto Deßloch (1889-1977), Oberbefehlshaber Luftflotte 4, op 10 mei 1944 onderscheiden ;

  471. Leutnant Leopold Münster (1920-1944), Staffelkapitän 4./JG 3 "Udet", op 12 mei 1944 onderscheiden ;

  472. Major Max Sachsenheimer (1909-1973), Führer JägRgt 75, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  473. Oberfeldwebel Martin Hrustak (1913-1944), Zugführer 7./GrenRgt 162, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  474. Oberfeldwebel Johann Schwerdfeger (°1914), Zugführer 1./JägRgt 228, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  475. Generalleutnant Emil Vogel (1894-1985), Kommandeur 101. JägDiv, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  476. Generalmajor Rudolf Freiherr von Waldenfels (1895-1969), Kommandeur 6. PzDiv, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  477. Oberst Fritz Müller (1907-1994), Kommandeur GrenRgt 208, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  478. Major Kilian Weimer (1904-1979), Kommandeur LuftwaffenJägRgt 25, op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  479. Hauptsturmführer Walter Schmidt (1917-2000), Kommandeur II./SS-PzGrenRgt 10 "Westland", op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  480. Obersturmbannführer Karl Ullrich (1910-1996), Kommandeur SS-PzGrenRgt 6 "Theodor Eicke", op 14 mei 1944 onderscheiden ;

  481. Major Karl Henze (1916-1985), Kommandeur I./SG 77, op 20 mei 1944 onderscheiden ;

  482. Major d. R. Willy Marienfeld (1897-1944), Kommandeur GrenRgt 123, op 25 mei 1944 onderscheiden ;

  483. Feldwebel Ferdinand Wegerer (1917-1999), Zugführer 1./PzGrenRgt 10, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  484. Generalmajor Wolf Hagemann (1898-1983), Kommandeur 336. InfDiv, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  485. Oberfeldwebel Hans Strippel (1912-1983), Zugführer 4./PzRgt 1, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  486. Generalleutnant Friedrich Hochbaum (1894-1955), Kommandeur 34. InfDiv, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  487. General der Artillerie Ernst-Eberhard Hell (1887-1973), Kommandierender General VII. Armeekorps, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  488. Generalleutnant Alfons Hitter (1892-1968), Kommandeur 206. InfDiv, op 4 juni 1944 onderscheiden ;

  489. Generalleutnant Wolfgang Pickert (1897-1984), Kommandierender General III. Flakkorps, op 5 juni 1944 onderscheiden ;

  490. Generalmajor Gottfried Weber (1899-1958), Kommandeur 12. LuftwaffenFeldDiv, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  491. Oberstleutnant Horst Niederländer (1908-1944), Kommandeur FüsBtl 336, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  492. Feldwebel d. R. Georg Bonk (1917-1982), Zugführer 6./GrenRgt 365, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  493. Oberfeldwebel Hubert Pilarski (1913-1996), Zugführer 8./GrenRgt 948, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  494. Oberstleutnant Ernst-Wilhelm Hoffmann (1904-1994), Kommandeur PzGrenRgt 12, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  495. Hauptmann d. R. Konrad Zeller (1911-1996), Kommandeur III./GrenRgt 380, op 9 juni 1944 onderscheiden ;

  496. Major Joachim Domaschk (1914-1986), Kommandeur I./PzGrenRgt 103, op 11 juni 1944 onderscheiden ;

  497. Oberfeldwebel Emil Kaminsky (1917-1944), Ordonnanzoffizier I./GrenRgt 446, op 12 juni 1944 onderscheiden ;

  498. Leutnant d. R. Edwin Stolz (1912-1944), Führer 14./GrenRgt 353, op 12 juni 1944 onderscheiden ;

  499. Kapitän zur See Rudolf Petersen (1905-1983), Führer der Schnellboote, op 13 juni 1944 onderscheiden ;

  500. Kapitänleutnant Götz Freiherr von Mirbach (1915-1968), Chef 9. Schnellbootsflottille, op 14 juni 1944 onderscheiden ;

  501. Oberleutnant d. R. Diddo Diddens (1917-1997), Chef 1./StGeschBrig "Großdeutschland", op 15 juni 1944 onderscheiden ;

  502. Generalleutnant Ernst Sieler (1893-1983), Kommandeur 304. InfDiv, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  503. General der Artillerie Erich Marcks (1891-1944), Kommandierender General LXXXIV. Armeekorps, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  504. Oberst Albert Brux (1907-2001), Kommandeur PzGrenRgt 40, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  505. Major Horst Kaubisch (1915-1945), Kommandeur I./SG 1, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  506. Oberleutnant Hendrik Stahl (1921-2004), Staffelkapitän 8./SG 2 "Immelmann", op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  507. Hauptmann Heinz-Wolfgang Schnaufer (1922-1950), Kommandeur IV./NJG 1, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  508. Leutnant Adolf Glunz (1918-2002), Flugzeugführer 6./JG 26 "Schlageter", op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  509. Hauptmann Eduard Skrzipek (1917-1945), Staffelkapitän 14. (Eis.)/KG 27 "Boelcke", op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  510. Oberstleutnant Reinhard Egger (1905-1987), Führer FschJägRgt 4, op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  511. Major Josef August Fitz (1910-1977), Kommandeur I./Fallschirm PzGrenRgt 1 "Hermann Göring", op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  512. Hauptmann Herbert Huppertz (1919-1944), Kommandeur III./JG 2 "Richthofen", op 24 juni 1944 onderscheiden ;

  513. Hauptmann Clemens-Heinrich Graf von Kageneck (1913-2005), Kommandeur schw. PzAbt 503, op 26 juni 1944 onderscheiden ;

  514. Oberst d. R. Werner Kolb (1895-1975), Kommandeur GrenRgt 36, op 26 juni 1944 onderscheiden ;

  515. Generalmajor Martin Unrein (1901-1972), Kommandeur 14. PzDiv, op 26 juni 1944 onderscheiden ;

  516. Generalleutnant Erich Abraham (1895-1971), Kommandeur 76. InfDiv, op 26 juni 1944 onderscheiden ;

  517. Generalleutnant Fritz-Hubert Gräser (1888-1960), Kommandeur 3. PzGrenDiv, op 26 juni 1944 onderscheiden ;

  518. Generaloberst Friedrich Dollmann (1882-1944), Oberbefehlshaber 7. Armee, op 1 juli 1944 onderscheiden ;

  519. Generalfeldmarschall Gerd von Rundstedt (1875-1953), Oberbefehlshaber West, op 1 juli 1944 onderscheiden ;

  520. Major Hermann Wulf (1915-1990), Kommandeur III./GrenRgt 76 (mot.), op 3 juli 1944 onderscheiden ;

  521. General der Infanterie Erich Buschenhagen (1895-1994), Kommandierender General LII. Armeekorps, op 4 juli 1944 onderscheiden ;

  522. Hauptmann Heinz-Otto Fabian (1918-1990), Kommandeur II./GrenRgt 361 (mot.), op 9 juli 1944 onderscheiden ;

  523. Korvettenkapitän d. R. z. V. Karl Palmgreen (1891-1970), Chef 38. Minensuchflottille, op 11 juli 1944 onderscheiden ;

  524. Korvettenkapitän Heinrich Hoffmann (1910-1998), Chef 5. Torpedobootsflottille, op 11 juli 1944 onderscheiden ;

  525. Major Heinz-Georg Lemm (1919-1994), Kommandeur I./FüsRgt 27, op 11 juli 1944 onderscheiden ;

  526. Hauptmann Wilhelm Batz (1916-1988), Kommandeur III./JG 52, op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  527. Oberleutnant Willy Kientsch (1921-1944), Staffelkapitän 6./JG 27, op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  528. Hauptmann d. R. Heinz Strüning (1912-1944), Staffelkapitän 3./NJG 1, op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  529. Hauptmann Karl-Heinz Weber (1922-1944), Staffelkapitän 7./JG 51 "Mölders", op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  530. Oberleutnant Otto Weßling (1913-1944), Staffelkapitän 11./JG 3 "Udet", op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  531. Oberfeldwebel Rudolf Frank (1920-1944), Flugzeugführer 2./NJG 3, op 20 juli 1944 onderscheiden ;

  532. Hauptmann Herbert Lamprecht (1913-1978), Kommandeur leichte FlakAbt 76, op 25 juli 1944 onderscheiden ;

  533. Major Wilhelm von Salisch (1913-1945), Führer JägRgt 49, op 27 juli 1944 onderscheiden ;

  534. Hauptmann d. R. Gerhard Kruse (1918-1945), Führer II./GrenRgt 48, op 27 juli 1944 onderscheiden ;

  535. Leutnant d. R. Otto Carius (°1922), Führer 2./schwere PzAbt 502, op 27 juli 1944 onderscheiden ;

  536. Oberst Hermann von Oppeln-Bronikowski (1899-1966), Kommandeur PzRgt 22, op 28 juli 1944 onderscheiden ;

  537. Oberst Rudolf Demme (1894-1975), Kommandeur PzGrenRgt 59, op 28 juli 1944 onderscheiden ;

  538. Major Paul Schulze (1913-1980), Kommandeur PzAbt 21, op 28 juli 1944 onderscheiden ;

  539. General der Infanterie Kurt von Tippelskirch (1891-1957), stellv. Oberbefehlshaber 4. Armee, op 30 juli 1944 onderscheiden ;

  540. Hauptmann Hubert Mickley (1918-1944), Kommandeur I./GrenRgt 4, op 4 augustus 1944 onderscheiden ;

  541. Oberst Willy Wesche (1899-1944), Kommandeur GrenRgt 427, op 6 augustus 1944 onderscheiden ;

  542. General der Infanterie Carl Hilpert (1888-1947), Kommandierender General I. Armeekorps, op 8 augustus 1944 onderscheiden ;

  543. Generalmajor Heinrich Nickel (1894-1979), Kommandeur 342. InfDiv, op 8 augustus 1944 onderscheiden ;

  544. Major Curt Schille (1910-1985), Kommandeur PiBtl 24, op 8 augustus 1944 onderscheiden ;

  545. Oberst Martin Strahammer (1890-1945), Kommandeur GrenRgt 146, op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  546. Obersturmführer Karl Kloskowski (1917-1945), Führer 7./SS-PzRgt 2 "Das Reich", op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  547. Oberleutnant d. R. Gerhard Simons (°1921), Führer StabsBttr/ArtRgt 240 u. RgtNachrOffz, op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  548. Obersturmbannführer Max Wünsche (1914-1995), Kommandeur SS-PzRgt 12 "Hitlerjugend", op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  549. Generalleutnant Dietrich Kraiß (1889-1944), Kommandeur 352. InfDiv, op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  550. Oberst d. R. Rudolf Bacherer (1895-1964), Kommandeur GrenRgt 1049, op 11 augustus 1944 onderscheiden ;

  551. Oberst Andreas von Aulock (1893-1968), Kommandant Festung St.-Malo, op 16 augustus 1944 onderscheiden ;

  552. Oberstleutnant Hermann Siggel (1910-1981), Kommandeur GrenRgt 172, op 16 augustus 1944 onderscheiden ;

  553. Major Gerhard Pick (1910-1987), Kommandeur GrenRgt 577, op 19 augustus 1944 onderscheiden ;

  554. Obersturmführer Heinz Macher (1919-2001), Chef 16. (Pi)/SS-PzGrenRgt 3 "Deutschland", op 19 augustus 1944 onderscheiden ;

  555. Oberst Hinrich Warrelmann (1904-1980), Kommandeur GrenRgt 502, op 19 augustus 1944 onderscheiden ;

  556. Oberst Rudolf Wulf (1905-1972), Kommandeur GrenRgt 422, op 19 augustus 1944 onderscheiden ;

  557. Oberst d. R. Werner Schulze (1895-1966), Kommandeur GrenRgt 551, op 23 augustus 1944 onderscheiden ;

  558. Generalleutnant Walter Melzer (1894-1961), Kommandeur 252. InfDiv, op 23 augustus 1944 onderscheiden ;

  559. Obersturmführer Bruno Hinz (1904-1980), Chef 2./SS-PzGrenRgt 38 "Götz von Berlichingen", op 23 augustus 1944 onderscheiden ;

  560. Oberst Hellmuth Mäder (1908-1984), Führer LehrBrig der HGr Nord u. Kampfkommandant v. Schaulen, op 27 augustus 1944 onderscheiden ;

  561. Oberst Rudolf Holste (1897-1970), Führer 4. KavBrig, op 27 augustus 1944 onderscheiden ;

  562. General der Flieger Kurt Pflugbeil (1890-1955), Oberbefehlshaber Luftflotte 1, op 27 augustus 1944 onderscheiden ;

  563. Obergruppenführer Wilhelm Bittrich (1894-1979), Kommandierender General II. SS-Panzerkorps, op 28 augustus 1944 onderscheiden ;

  564. General der Fallschirmtruppe Eugen Meindl (1892-1951), Kommandierender General II. Fallschirmjägerkorps, op 31 augustus 1944 onderscheiden ;

  565. Generalleutnant Hermann Flörke (1893-1979), Kommandeur 14. InfDiv, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  566. Oberst Martin Bieber (1900-1974), Führer Divisionsgruppe 86, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  567. Hauptmann d. R. Hermann Klein (1913-1944), Regimentsadjutant GrenRgt 551, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  568. Major d. R. Jakob Gansmeier (1900-1944), Kommandeur DivFüsBtl 212, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  569. Major Walter Misera (1906-1993), Führer Divisionsgruppe 95, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  570. Oberführer Friedrich-Wilhelm Bock (1897-1978), Kommandeur 9. SS-PzDiv "Hohenstaufen", op 2 september 1944 onderscheiden ;

  571. Generalleutnant Heinrich Freiherr von Lüttwitz (1896-1969), Kommandeur 2. PzDiv, op 3 september 1944 onderscheiden ;

  572. Generalleutnant Heinz Greiner (1895-1977), Kommandeur 362. InfDiv, op 5 september 1944 onderscheiden ;

  573. Oberstleutnant Christian Sonntag (1910-1945), Kommandeur GrenRgt 248, op 5 september 1944 onderscheiden ;

  574. Generalleutnant Hellmuth Pfeifer (1894-1945), Kommandeur 65. InfDiv, op 5 september 1944 onderscheiden ;

  575. Oberst d. R. Rudolf Flinzer (1889-1976), Kommandeur GrenRgt 317, op 5 september 1944 onderscheiden ;

  576. Major Walter Neitzel (1913-1944), Kommandeur I./GrenRgt 409, op 5 september 1944 onderscheiden ;

  577. Oberleutnant (M.A.) d. R. Richard Seuss (1897-1963), Chef MarineKüstenBttr "Ile de Cézembre"/MarineArtAbt 608, op 2 september 1944 onderscheiden ;

  578. Generalleutnant Otto Lasch (1893-1971), Kommandeur 349. InfDiv, op 10 september 1944 onderscheiden ;

  579. Oberst Alois Weber (1903-1976), Kommandeur GrenRgt 61, op 10 september 1944 onderscheiden ;

  580. Generalmajor Gerhard Lindemann (1896-1994), m.d.F.b. 361. InfDiv, op 10 september 1944 onderscheiden ;

  581. Leutnant Johannes Bölter (1915-1987), Führer 1./schw. PzAbt 502, op 10 september 1944 onderscheiden ;

  582. Hauptmann Gustav Reimar (1910-1945), Kommandeur FeldErsBtl 76, op 10 september 1944 onderscheiden ;

  583. Konteradmiral Otto Kähler (1894-1967), Seekommandant Festung Brest, op 15 september 1944 onderscheiden ;

  584. Oberst Erich Pietzonka (1906-1989), Kommandeur FschJägRgt 7, op 16 september 1944 onderscheiden ;

  585. Major Walter Gericke (1907-1991), Kommandeur FschJägRgt 11, op 17 september 1944 onderscheiden ;

  586. Generalmajor Heinrich Trettner (1907-2006), Kommandeur 4. FschJägDiv, op 17 september 1944 onderscheiden ;

  587. Hauptmann Hans Thurner (1918-1944), Kommandeur I./KG 6, op 17 september 1944 onderscheiden ;

  588. Hauptmann Paul Zorner (°1920), Kommandeur III./NJG 5, op 17 september 1944 onderscheiden ;

  589. Generalmajor Hans von der Mosel (1898-1969), Chef des Stabes Festung Brest, op 18 september 1944 onderscheiden ;

  590. Major Rudolf Haen (1915-1945), Kommandeur PzAbt 103, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  591. Obersturmführer Helmut Scholz (1920-1997), Führer II./SS-Freiw. PzGrenRgt 49 "De Ruyter"/SS-Freiw. PzGrenBrig 4 "Nederland", op 21 september 1944 onderscheiden ;

  592. Oberst Otto Schury (1903-1979), Kommandeur JägRgt 229, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  593. Generalmajor Werner Marcks (1896-1967), Kommandeur 1. PzDiv, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  594. General der Infanterie Ehrenfried-Oskar Boege (1889-1965), Kommandierender General XXXXIII. Armeekorps, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  595. Oberführer Hellmuth Becker (1902-1945), Kommandeur 3. SS-PzDiv "Totenkopf", op 21 september 1944 onderscheiden ;

  596. Standartenführer Johannes-Rudolf Mühlenkamp (1910-1986), Divisionsführer 5. SS-PzDiv "Wiking", op 21 september 1944 onderscheiden ;

  597. Generalleutnant Friedrich-August Schack (1892-1968), Kommandeur 272. InfDiv, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  598. Oberst Ernst König (1908-1986), Kommandeur GrenRgt 12, op 21 september 1944 onderscheiden ;

  599. Major Ernst Philipp (1912-2005), Panzeroffizier Stab AOK 8, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  600. Oberstleutnant Wolfgang Kretzschmar (1907-1944), Kommandeur JägRgt 24, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  601. Obersturmbannführer Otto Meyer (1912-1944), Kommandeur SS-PzRgt 9 "Hohenstaufen", op 30 september 1944 onderscheiden ;

  602. Major Hermann Scharnagel (1914-1944), Kommandeur PiBtl 173, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  603. Leutnant d. R. Konrad Sauer (1915-1986), Führer 1./SturmGeschBrig 393, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  604. Oberleutnant d. R. Jörg Burg (1919-1944), Chef 7./PzRgt "Großdeutschland", op 4 oktober 1944 onderscheiden ;

  605. Major Gerhard Behnke (1910-1962), Kommandeur SturmGeschBrig 322, op 4 oktober 1944 onderscheiden ;

  606. Unteroffizier Gerhard Kunert (1920-1944), Gruppenführer 6./PzGrenRgt 33, op 4 oktober 1944 onderscheiden ;

  607. Hauptmann Wilhelm Kohler (1917-2002), Ordonnanzoffizier Kampfgruppe 9. PzDiv, op 4 oktober 1944 onderscheiden ;

  608. Gruppenführer Heinz Reinefarth (1903-1979), Kommandeur einer Kampfgruppe in der Korpsgruppe "von dem Bach", op 30 september 1944 onderscheiden ;

  609. General der Infanterie Erich Straube (1887-1971), Kommandierender General LXXIV. Armeekorps, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  610. Generalmajor Georg Graf von Rittberg (1898-1973), Kommandeur 88. InfDiv, op 10 oktober 1944 onderscheiden ;

  611. Generalleutnant Mortimer von Kessel (1893-1981), Kommandeur 20. PzDiv, op 16 oktober 1944 onderscheiden ;

  612. Oberfeldwebel Willi Koch (1909-1945), Führer 6./GrenRgt 32, op 16 oktober 1944 onderscheiden ;

  613. Oberstleutnant Friedrich Strohm (1908-1944), Kommandeur GrenRgt 470, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  614. Admiral Theodor Krancke (1893-1973), Oberbefehlshaber Marinegruppen-kommando West, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  615. Major Georg Jakob (1915-1991), Kommodore SG 10, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  616. Leutnant Walter Schuck (°1920), Flugzeugführer 9./JG 5, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  617. Oberstleutnant Friedrich-August Freiherr von der Heydte (1907-1994), Kommandeur FschJägRgt 6, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  618. Hauptmann Herbert Bauer (1919-1997), Kommandeur II./SG 103, op 30 september 1944 onderscheiden ;

  619. Hauptmann Franz Kieslich (°1913), Kommandeur III./SG 77, op 10 oktober 1944 onderscheiden ;

  620. Hauptmann Dieter Lukesch (1918-2004), Staffelkapitän 9./KG 76, op 10 oktober 1944 onderscheiden ;

  621. Oberst Wilhelm Bleckwenn (1906-1989), Kommandeur GrenRgt 487/267. InfDiv, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  622. Oberst Arthur Jüttner (1908-2003), Kommandeur GrenRgt 532, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  623. Generalleutnant Johann-Georg Richert (1890-1946), Kommandeur 35. InfDiv, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  624. Major Werner Gust (1910-1979), Führer GrenRgt 405, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  625. Oberleutnant d. R. Othmar Kreuzinger (1919-1944), Chef 4./PzAufklAbt 19, op 18 oktober 1944 onderscheiden ;

  626. Oberst Franz Weller (1901-1994), Kommandeur JägRgt 54, op 23 oktober 1944 onderscheiden ;

  627. Major Carl Thieme (1914-2004), Führer PzGrenRgt 111, op 23 oktober 1944 onderscheiden ;

  628. Hauptmann Hans-Christian Stock (1919-1945), Chef 2./PzJägAbt 152, op 23 oktober 1944 onderscheiden ;

  629. Oberleutnant Gustav Schubert (1916-1945), Flugzeugführer 9./SG 1, op 24 oktober 1944 onderscheiden ;

  630. Hauptmann Hans Schalanda (1921-1945), Staffelkapitän 3./SG 1, op 24 oktober 1944 onderscheiden ;

  631. Major Helmut Leicht (1916-1944), Kommandeur III./SG 10, op 24 oktober 1944 onderscheiden ;

  632. Major Günther Tonne (1916-1943), Kommodore SKG 10, op 24 oktober 1944 onderscheiden ;

  633. Stabsfeldwebel Benno Reuter (1911-1980), Führer 6./JägRgt 49, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  634. Major Paul Ecker (1913-1979), Kommandeur I./PzGrenRgt 9, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  635. Oberstleutnant Paul Freiherr von Hauser (1911-1999), Kommandeur PzGrenLehrRgt 901, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  636. Major d. R. Fritz-Rudolf Schultz (1917-2002), Führer PzRgt 35, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  637. Oberstleutnant Heinrich Busse (1909-1998), Kommandeur GrenRgt 203, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  638. Hauptmann Eduard Brunner (°1918), Kommandeur I./GrenRgt 62, op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  639. Gruppenführer Max Simon (1899-1961), Kommandeur 16. SS-PzGrenDiv "Reichsführer-SS", op 28 oktober 1944 onderscheiden ;

  640. Generaloberst Johannes Blaskowitz (1883-1948), Oberbefehlshaber Heeresgruppe G, op 29 oktober 1944 onderscheiden ;

  641. Major Klaus Hilgemann (1918-1973), Kommandeur II./GrenRgt 426, op 29 oktober 1944 onderscheiden ;

  642. Oberstleutnant Gerhard Friedrich (°1909), Kommandeur PzGrenRgt 13, op 3 november 1944 onderscheiden ;

  643. Generalleutnant Maximilian Felzmann (1894-1962), Kommandeur Korpsabteilung E, op 3 november 1944 onderscheiden ;

  644. Generalleutnant Johann-Heinrich Eckhardt (1896-1945), Kommandeur 211. InfDiv, op 3 november 1944 onderscheiden ;

  645. Kapitän zur See Werner Hartmann (1902-1963), Führer der U-Boote Mittelmeer, op 5 november 1944 onderscheiden ;

  646. Generaloberst Walter Weiß (1890-1967), Oberbefehlshaber 2. Armee, op 5 november 1944 onderscheiden ;

  647. General der Infanterie Gustav-Adolf von Zangen (1892-1964), m.d.F.b. 15. Armee, op 5 november 1944 onderscheiden ;

  648. Major Gerd Ruge (1913-1997), Führer PzGrenRgt 128, op 16 november 1944 onderscheiden ;

  649. Major Wilhelm Weidenbrück (°1915), Kommandeur PzAbt 104, op 16 november 1944 onderscheiden ;

  650. Standartenführer Helmut Dörner (1909-1945), Kommandeur SS-PzGrenRgt 8, op 16 november 1944 onderscheiden ;

  651. Obersturmbannführer Albrecht Krügel (1913-1945), Kommandeur SS-Freiw. PzGrenRgt 24 "Danmark", op 16 november 1944 onderscheiden ;

  652. Major Emil Badorrek (1910-1944), Staffelkapitän 4./FernAufklGrp 11, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  653. Major Klaus Mietusch (1918-1944), Kommandeur III./JG 26 "Schlageter", op 18 november 1944 onderscheiden ;

  654. Hauptmann d. R. Heinz Meyer (1916-1987), Führer III./FschJägRgt 15, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  655. Oberstleutnant Willy Antrup (1910-1984), Kommodore KG 55, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  656. Major Heinrich Höfer (1911-1996), Kommandeur II./KG 55, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  657. Oberstleutnant Gerhart Schirmer (1913-2004), Kommandeur FschJägRgt 16, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  658. Generalleutnant Hans Seidemann (1902-1967), Kommandierender General VIII. Fliegerkorps, op 18 november 1944 onderscheiden ;

  659. Korvettenkapitän Hans Hoßfeld (1912-1944), Kommandeur MarineArtAbt 531, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  660. Major Werner Dörnbrack (1916-1981), Kommandeur I./SG 4, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  661. Hauptmann Hubert Pölz (1917-2002), m.d.F.b. I./SG 151, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  662. Major Rudolf Witzig (1916-2001), Kommandeur I./FschPiRgt 21, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  663. Hauptmann Georg-Peter Eder (1921-1986), Staffelkapitän 6./JG 1, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  664. Major Rudolf Rennecke (1915-1986), Führer FschJägRgt 1, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  665. Leutnant Otto Dommeratzky (1915-1986), Staffelführer 6./SG 2 "Immelmann", op 25 november 1944 onderscheiden ;

  666. Hauptmann Karl Kennel (1914-1999), Kommandeur II./SG 2 "Immelmann", op 25 november 1944 onderscheiden ;

  667. Major Gerhard Michalski (1917-1946), Kommodore JG 4, op 25 november 1944 onderscheiden ;

  668. Sturmbannführer Gerhard Bremer (1917-1989), Kommandeur SS-PzAufklAbt 12 "Hitler Jugend", op 26 november 1944 onderscheiden ;

  669. Major d. R. Klaus von Bismarck (1912-1997), m.d.F.b. GrenRgt 4/32. InfDiv, op 26 november 1944 onderscheiden ;

  670. Obergruppenführer Arthur Phleps (1881-1944), Kommandierender General V. SS-Freiwilligen Gebirgskorps, op 24 november 1944 onderscheiden ;

  671. General der Infanterie Otto Wöhler (1894-1987), Oberbefehlshaber 8. Armee, op 28 november 1944 onderscheiden ;

  672. Generalleutnant Hellmuth Reymann (1892-1988), Kommandeur 11. InfDiv, op 28 november 1944 onderscheiden ;

  673. Major d. R. Curt Ehle (1899-1986), Führer PzBrig 102, op 29 november 1944 onderscheiden ;

  674. Hauptmann Kurt Maier (1911-1952), Staffelkapitän 9./KG 1 "Hindenburg", op 6 december 1944 onderscheiden ;

  675. Oberleutnant Georg Sattler (1917-1944), Staffelkapitän 1./LG 1, op 6 december 1944 onderscheiden ;

  676. Generalleutnant Walther Hahm (1894-1951), Kommandeur 389. InfDiv, op 9 december 1944 onderscheiden ;

  677. Oberfeldwebel Christian Braun (1920-1987), Zugführer 8./GrenRgt 308, op 9 december 1944 onderscheiden ;

  678. Feldwebel Fritz Arndt (1910-2003), Zugführer 1./PzPiBtl 32, op 9 december 1944 onderscheiden ;

  679. Generalmajor Gerhard Engel (1906-1976), Kommandeur 12. VolksGrenDiv, op 11 december 1944 onderscheiden ;

  680. Brigadeführer Jürgen Wagner (1901-1947), Kommandeur 4. SS-Freiw. PzGrenBrig "Nederland", op 11 december 1944 onderscheiden ;

  681. Major Friedrich Jakob (1910-1994), Führer GrenRgt 1149, op 18 december 1944 onderscheiden ;

  682. Generalleutnant Harry Hoppe (1894-1969), Kommandeur 278. InfDiv, op 18 december 1944 onderscheiden ;

  683. Generalmajor Eduard Crasemann (1891-1950), Kommandeur 26. PzDiv, op 18 december 1944 onderscheiden ;

  684. Hauptmann Andreas Kuffner (1918-1945), Staffelkapitän 10./SG 3, op 20 december 1944 onderscheiden ;

  685. Sturmbannführer Fritz Biermeier (1913-1944), Kommandeur II./SS-PzRgt 3 "Totenkopf", op 26 december 1944 onderscheiden ;

  686. Generalleutnant Paul Klatt (1896-1973), Kommandeur 3. GebDiv, op 26 december 1944 onderscheiden ;

  687. Obersturmbannführer Günther-Eberhardt Wisliceny (1912-1985), Kommandeur SS-PzGrenRgt 3 "Deutschland", op 26 december 1944 onderscheiden ;

  688. Obersturmbannführer Otto Weidinger (1914-1990), Kommandeur SS-PzGrenRgt 4 "Der Führer", op 26 december 1944 onderscheiden ;

  689. Oberst Heinrich Baron von Behr (1902-1983), Kommandeur PzGrenRgt 200, op 9 januari 1945 onderscheiden ;

  690. Generalmajor Kurt-Hermann Freiherr von Mühlen (1905-1971), Kommandeur 559. VolksGrenDiv, op 9 januari 1945 onderscheiden ;

  691. General der Artillerie Walter Lucht (1882-1949), Kommandierender General LXVI. Armeekorps, op 9 januari 1945 onderscheiden ;

  692. Oberstleutnant Sigmund-Ulrich Freiherr von Gravenreuth (1909-1944), Kommodore KG 30, op 9 januari 1945 onderscheiden ;

  693. Oberstleutnant Kurt Gröschke (1907-1996), Kommandeur FschJägRgt 15, op 9 januari 1945 onderscheiden ;

  694. General der Artillerie Kurt Herzog (1889-1948), Kommandierender General XXXVIII. Armeekorps, op 12 januari 1945 onderscheiden ;

  695. Major Alois Eisele (°1914), Kommandeur III./GrenRgt 61, op 12 januari 1945 onderscheiden ;

  696. Oberstleutnant Volprecht Riedesel Freiherr zu Eisenbach (1912-1945), Kommodore KG 54, op 14 januari 1945 onderscheiden ;

  697. Hauptmann Joachim Brendel (1921-1974), Kommandeur III./JG 51 "Mölders", op 14 januari 1945 onderscheiden ;

  698. General der Infanterie Wilhelm Hasse (1894-1945), Kommandierender General II. Armeekorps, op 14 januari 1945 onderscheiden ;

  699. Rittmeister d. R. Hans-Detlef Gollert-Hansen (1913-1945), Kommandeur II./ReiterRgt 31, op 14 januari 1945 onderscheiden ;

  700. Hauptmann Claus Breger (1910-1944), Kommandeur I./FüsRgt 27, op 14 januari 1945 onderscheiden ;

  701. Gruppenführer Bruno Streckenbach (1902-1977), Kommandeur 19. Waffen-GrenDiv der SS, op 16 januari 1945 onderscheiden ;

  702. Oberst d. R. Max Reinwald (1903-1969), Kommandeur GrenRgt 19 "List", op 18 januari 1945 onderscheiden ;

  703. Oberstleutnant der Reserve Richard Henze (1895-1985), Kommandeur GrenRgt 489, op 18 januari 1945 onderscheiden ;

  704. Generalleutnant Walther Risse (1892-1965), Kommandeur 225. InfDiv, op 18 januari 1945 onderscheiden ;

  705. Generaloberst Alexander Löhr (1885-1947), Oberbefehlshaber Heeresgruppe E, op 20 januari 1945 onderscheiden ;

  706. Generalmajor Gerhard Schmidhuber (1894-1945), Kommandeur 13. PzDiv, op 21 januari 1945 onderscheiden ;

  707. Major d. R. Wilhelm Schöning (1908-1987), Führer PzGrenRgt 66, op 21 januari 1945 onderscheiden ;

  708. Oberstleutnant Herbert Kündiger (°1910), Führer DivGruppe 271 Festung Budapest, op 21 januari 1945 onderscheiden ;

  709. Generalmajor Albert Henze (1894-1979), Kommandeur Gruppe Henze (FeldDiv 21 (L)), op 21 januari 1945 onderscheiden ;

  710. Generalmajor Erich Reuter (1904-1989), Kommandeur 46. InfDiv, op 21 januari 1945 onderscheiden ;

  711. Major Kurt Dahlmann (°1918), Kommandeur NSG 20, op 24 januari 1945 onderscheiden ;

  712. Leutnant Kurt Plenzat (1914-1998), Flugzeugführer 2./StukaG 2 "Immelmann", op 24 januari 1945 onderscheiden ;

  713. Leutnant Herbert Rollwage (1916-1980), Staffelkapitän 5./JG 53, op 24 januari 1945 onderscheiden ;

  714. Standartenführer Max Schäfer (1907-1987), Korpspionierführer III. SS-Panzerkorps, op 25 januari 1945 onderscheiden ;

  715. Oberstleutnant Karl Pröll (1910-1974), Kommandeur PzGrenRgt 35, op 25 januari 1945 onderscheiden ;

  716. Generalleutnant Hellmuth Böhlke (1893-1956), Kommandeur 334. InfDiv/LXXVI. Panzerkorps, op 25 januari 1945 onderscheiden ;

  717. Oberfeldwebel Walter Süß (°1916), Zugführer StabsKp/GrenRgt 273, op 25 januari 1945 onderscheiden ;

  718. Major Wilhelm Spindler (1914-1997), Führer GebJägRgt 99, op 31 januari 1945 onderscheiden ;

  719. Generalleutnant Karl Arndt (1892-1981), Kommandeur 359. InfDiv/17. Armee, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  720. Sturmbannführer Kurt Wahl (1914-1988), Kommandeur SS-PzAufklAbt 17 "Götz von Berlichingen", op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  721. Brigadeführer Joachim Rumohr (1910-1945), Kommandeur 8. SS-KavDiv "Florian Geyer", op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  722. Brigadeführer August Zehender (1903-1945), Kommandeur 22. SS-Freiw. KavDiv, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  723. Obergruppenführer Karl Pfeffer-Wildenbruch (1888-1971), Kommandierender General IX. Waffen-GebArmeekorps der SS, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  724. Major Walther Dahl (1916-1985), Kommodore JG 300, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  725. Major Karl Roßmann (1916-2002), Kommandeur FschPzRgt 1 "Hermann Göring", op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  726. Oberst Ernst Jansa (1899-1974), Kommandeur FlakSturmRgt 12, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  727. Major Jürgen Harder (1918-1945), Kommodore JG 11, op 1 februari 1945 onderscheiden ;

  728. Major d. R. Otto Vincon (1906-1945), Kommandeur I./GrenRgt 460, op 5 februari 1945 onderscheiden ;

  729. Oberst Joachim Sander (1898-1944), Kommandeur PzRgt 31, op 5 februari 1945 onderscheiden ;

  730. Rittmeister Georg Graf von Plettenberg (1918-1980), Kommandeur schw. KavAbt 4, op 5 februari 1945 onderscheiden ;

  731. Generalfeldmarschall Maximilian Freiherr von Weichs (1881-1954), Oberbefehlshaber Südost (Heeresgruppe F), op 5 februari 1945 onderscheiden ;

  732. Oberstleutnant Wilhelm Osterhold (1914-2002), Kommandeur GrenRgt 48, op 10 februari 1945 onderscheiden ;

  733. Generalleutnant Georg Jauer (1896-1971), Kommandeur 20. PzGrenDiv, op 10 februari 1945 onderscheiden ;

  734. Oberstleutnant Karl-Heinz Oesterwitz (1914-1999), Kommandeur JägRgt 2 "Brandenburg", op 10 februari 1945 onderscheiden ;

  735. Major Herbert Wittmann (°1914), Kommandeur II./KG 53 "Legion Condor", op 11 februari 1945 onderscheiden ;

  736. Oberleutnant Herbert Schramm (1913-1943), Staffelkapitän 5./JG 27, op 11 februari 1945 onderscheiden ;

  737. Hauptmann Anton-Otto Frank (1912-1945), Kommandeur HeeresPzJägAbt 743, op 7 februari 1945 onderscheiden ;

  738. Hauptmann Anton Müller (1914-2006), Kommandeur II./GrenRgt 503, op 14 februari 1945 onderscheiden ;

  739. Oberst i. G. Eduard Zorn (1901-1945), Führer 189. InfDiv, op 16 februari 1945 onderscheiden ;

  740. Hauptmann d. R. Willi Schülke (1918-1945), Kommandeur III./SkiJägRgt 1, op 16 februari 1945 onderscheiden ;

  741. General der Infanterie Günther Blumentritt (1892-1967), m.d.F.b. 25. Armee, op 18 februari 1945 onderscheiden ;

  742. Major Josef Heichele (1914-2001), Kommandeur FüsBtl 129, op 17 februari 1945 onderscheiden ;

  743. Oberstleutnant d. R. Georg Gebhardt (1901-1975), Kommandeur SturmRgt 195, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  744. Oberst Ernst Knebel (1892-1945), Kommandeur Armeewaffenschule PzAOK 3, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  745. Oberst d. R. Fritz Klasing (1891-1966), Kommandeur GrenRgt 232, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  746. Generalmajor Edmund Blaurock (1899-1966), Kommandeur 56. InfDiv, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  747. Generalmajor Ludwig Schulz (1896-1966), Kommandeur Kampfgruppe der Luftkriegsschule 5, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  748. Major Rolf Hermichen (°1918), Kommandeur I./JG 11, op 19 februari 1945 onderscheiden ;

  749. General der Infanterie Hans Krebs (1898-1945), Chef Generalstab Heeresgruppe "B", op 20 februari 1945 onderscheiden ;

  750. Major Heinz-Martin Ewert (1915-1980), Abschnittskommandant Festung Posen, op 22 februari 1945 onderscheiden ;

  751. Generalleutnant Fritz-Georg von Rappard (1892-1946), Kommandeur 7. InfDiv, op 24 februari 1945 onderscheiden ;

  752. Leutnant Josef Jakwert (1914-2003), Zugführer 2./PzJägAbt 1562, op 24 februari 1945 onderscheiden ;

  753. Hauptmann d. R. Horst Warschnauer (1919-1948), Kommandeur PzPiBtl "Großdeutschland", op 24 februari 1945 onderscheiden ;

  754. Leutnant Hans-Babo von Rohr (1922-1945), Führer 2./PzRgt 25, op 24 februari 1945 onderscheiden ;

  755. Sturmbannführer Ernst-August Krag (1915-1994), Kommandeur SS-PzAufklAbt 2 "Das Reich", op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  756. Hauptsturmführer d. R. Heinrich Schmelzer (1914-1985), Chef 1./SS-PzPiBtl 2 "Das Reich", op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  757. Hauptmann Traugott Kempas (1919-1945), Kommandeur I./GrenRgt 176, op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  758. Generalleutnant Arthur Kullmer (1896-1953), Kommandeur 558. VolksGrenDiv, op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  759. Major Michael Pössinger (1919-2003), Kommandeur I./GrenRgt 1123, op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  760. Major Ottmar Pollmann (1917-1991), Adjutant 45. InfDiv, op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  761. Oberstleutnant i. G. Bern von Baer (1911-1981), Chef Stab Fallschirm-PzKorps "Hermann Göring", op 28 februari 1945 onderscheiden ;

  762. Oberst Hans Ludwig Reichardt (1904-1945), Kommandeur Kampfgruppe Steinau, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  763. Oberstleutnant Werner Ebeling (°1913), Kommandeur GrenRgt 154, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  764. Generalleutnant Hermann Niehoff (1897-1980), Kommandeur 371. InfDiv, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  765. Generalmajor Heinrich Götz (1896-1960), Kommandeur 21. InfDiv, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  766. General der Infanterie Rudolf von Bünau (1890-1962), Kommandierender General XI. Armeekorps, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  767. Major Bruno Karczewski (1913-1971), Führer GrenRgt 176, op 5 maart 1945 onderscheiden ;

  768. Generalleutnant Erich Schneider (1894-1980), Kommandeur 14. InfDiv, op 6 maart 1945 onderscheiden ;

  769. Oberleutnant Kurt Welter (1916-1949), Staffelkapitän 10./NJG 11, op 9 maart 1945 onderscheiden ;

  770. Hauptmann d. R. Helmut Renschler (1920-1999), Chef 1./ArtRgt 5, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  771. Hauptmann Wolfgang Rust (°1919), Kommandeur II./GrenRgt 11, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  772. Generalleutnant Friedrich Sixt (1895-1976), Kommandeur 5. JägDiv, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  773. Oberleutnant Kurt Witschel (1915-1992), Führer 9./JägRgt 28, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  774. Generalleutnant Clemens Betzel (1895-1945), Kommandeur 4. PzDiv, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  775. Leutnant d. R. Franz Rogalski (1913-1977), Adjutant II./GrenRgt 45, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  776. Hauptmann d. R. Johannes Grimminger (1914-1945), Kommandeur II./PzGrenRgt 192, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  777. Oberfeldwebel d. R. Ernst Kutschkau (1910-1947), Führer 6./GrenRgt 3, op 11 maart 1945 onderscheiden ;

  778. Hauptmann d. R. (W) Egon Aghta (1918-1945), Feuerwerker und Bombenentschärfer Luftgau III, op 12 maart 1945 onderscheiden ;

  779. Oberst Wilhelm Schröder (1896-1979), Kommandeur Kampfgruppe Schröder/408. InfDiv, op 13 maart 1945 onderscheiden ;

  780. Oberstleutnant Karl-Heinz Becker (1914-2000), Kommandeur FschJägRgt 5, op 12 maart 1945 onderscheiden ;

  781. Hauptmann Heinz Rökker (°1920), Staffelkapitän 2./NJG 2, op 12 maart 1945 onderscheiden ;

  782. Hauptmann Robert Weiß (1920-1944), Kommandeur III./JG 54, op 12 maart 1945 onderscheiden ;

  783. Sturmbannführer Werner Pötschke (1914-1945), Kommandeur I./SS-PzRgt 1 "LSSAH", op 15 maart 1945 onderscheiden ;

  784. Oberfeldwebel Alfred Matern (1910-1946), Zugführer 5./FüsRgt 22, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  785. Hauptsturmführer Fritz Vogt (1918-1945), Kommandeur I./SS-PzGrenRgt 23 "Norge", op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  786. Hauptmann d. R. Karl-Heinz Jaeger (1914-1992), Führer GrenRgt 448, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  787. Major d. R. Max Wandrey (1910-1945), Kommandeur II./JägRgt 1 "Brandenburg", op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  788. Oberstleutnant Hans Engelien (1913-1945), Kommandeur PzGrenRgt 25, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  789. Major Heinrich Ruhl (°1915), Kommandeur FüsBtl 122, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  790. Generalleutnant Bruno Frankewitz (1897-1982), Kommandeur 215. InfDiv, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  791. Generalleutnant Paul Scheuerpflug (1896-1945), Kommandeur 68. InfDiv, op 16 maart 1945 onderscheiden ;

  792. Hauptmann Martin Becker (1916-2006), Kommandeur IV./NJG 6, op 20 maart 1945 onderscheiden ;

  793. Major Gerhard Werner (1916-1944), Kommandeur I./JägRgt 734, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  794. Major Ernst-Georg Kedzia (1914-1994), Kampfkommandant Fürstenberg a. d. Oder, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  795. Oberstleutnant Kuno von Meyer (1914-1994), Kommandeur PzRgt "Coburg"/PzBrig 103, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  796. Oberleutnant Walter Prüß (1911-2003), Chef 8./PzGrenRgt 76, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  797. Rittmeister Günther Konopacki (1921-1987), Kommandeur I./RadfJägBrig 10, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  798. Oberstleutnant d. R. Hans-Georg Herzog (1912-1959), Kommandeur PzGrenRgt 14, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  799. Oberstleutnant Rudolf Trittel (1913-1945), Kommandeur GrenRgt 9, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  800. Major d. R. Karl Wanka (1914-1980), Kommandeur I./GrenRgt 53, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  801. Generalmajor Harald Freiherr von Elverfeldt (1900-1945), Kommandeur 9. PzDiv, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  802. Obergruppenführer Friedrich Jeckeln (1895-1946), Kommandierender General V. SS-Freiw. GebKorps, op 8 maart 1945 onderscheiden ;

  803. Oberst Fritz Fullriede (1895-1969), Kommandant Festung Kolberg, op 23 maart 1945 onderscheiden ;

  804. Major Johann Spielmann (1916-2005), Kommandeur SturmGeschBrig 202, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  805. Major d. R. Heinrich Keese (1918-2006), Kommandeur PiBtl 20, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  806. Oberst Lothar Berger (1900-1971), Kommandeur Brigade z.b.V. 100/XXXX. PzKorps, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  807. Oberst Helmuth Hufenbach (1908-1945), Führer 562. VolksGrenDiv, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  808. Rittmeister Erich Schroedter (1919-1994), Kommandeur PzAufklAbt "Großdeutschland", op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  809. Oberst Horst von Usedom (1906-1970), Führer PzBrig "Kurland", op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  810. Oberleutnant Günther Josten (1921-2004), Staffelkapitän 3./JG 51 "Mölders", op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  811. Hauptmann Alexander Gläser (1914-2003), Kommandeur II./StukaG 77, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  812. Oberleutnant Wilhelm Stähler (1922-1978), Staffelkapitän 7./SG 2 "Immelmann", op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  813. Hauptmann Gerhard Stüdemann (1920-1998), Kommandeur III./StukaG 77, op 28 maart 1945 onderscheiden ;

  814. Hauptsturmführer Walter Girg (°1919), Führer Sonderverband der SS-Jagdverbände, op 1 april 1945 onderscheiden ;

  815. Generalleutnant Horst von Mellenthin (1898-1977), Kommandeur 205. InfDiv, op 4 april 1945 onderscheiden ;

  816. Major Martin Steglich (1915-1997), Führer GrenRgt 1221, op 5 april 1945 onderscheiden ;

  817. Oberstleutnant Rudolf Neubert (1914-1995), Kommandeur GrenRgt 31, op 5 april 1945 onderscheiden ;

  818. Oberstleutnant Friedrich Richter (1910-1969), Kommandeur GrenRgt 1222, op 5 april 1945 onderscheiden ;

  819. Hauptmann Ernst Kuppinger (1896-1967), Kommandeur FüsBtl 246, op 5 april 1945 onderscheiden ;

  820. Obersturmbannführer Otto Paetsch (1909-1945), Kommandeur SS-PzRgt 10 "Langemarck"/10. SS-PzDiv "Frundsberg", op 5 april 1945 onderscheiden ;

  821. Generalleutnant Hans von Tettau (1888-1956), Führer Korpsgruppe "v. Tettau", op 5 april 1945 onderscheiden ;

  822. Oberleutnant Gerhard Thyben (°1922), Staffelkapitän 7./JG 54, op 8 april 1945 onderscheiden ;

  823. Admiral Theodor Burchardi (1892-1983), Kommandierender Admiral östliche Ostsee, op 8 april 1945 onderscheiden ;

  824. Vizeadmiral August Thiele (1893-1981), Befehlshaber Kampfgruppe Thiele, op 8 april 1945 onderscheiden ;

  825. Rittmeister Bruno Richter (1914-1993), Kommandeur FüsBtl 24, op 8 april 1945 onderscheiden ;

  826. Obersturmbannführer d. R. Otto Skorzeny (1908-1975), Kommandeur SS-Jagdverbände und der Division Schwedt an der Oder, op 9 april 1945 onderscheiden ;

  827. General der Infanterie Ernst-Anton von Krosigk (1908-1975), Kommandierender General XVI. Armeekorps, op 12 april 1945 onderscheiden ;

  828. Oberfeldwebel Helmut Borchardt (°1917), Führer Kp "Borchardt"/Rgt "Kohlmann"/402. InfDiv, op 14 april 1945 onderscheiden ;

  829. Generalleutnant Carl Becker (1895-1966), Kommandeur 253. InfDiv/LIX. Armeekorps, op 14 april 1945 onderscheiden ;

  830. General der Infanterie Kurt Röpke (1896-1966), Kommandierender General XXIX. Armeekorps, op 14 april 1945 onderscheiden ;

  831. Oberst Friedrich Rögelein (1910-1999), Kommandeur GrenRgt 109, op 14 april 1945 onderscheiden ;

  832. Hauptmann Alfred Simm (1910-1973), Führer II./GrenRgt 31, op 14 april 1945 onderscheiden ;

  833. Hauptmann Gerhard Raht (1920-1977), Kommandeur I./NJG 2, op 15 april 1945 onderscheiden ;

  834. Major d. R. Hans-Arno Ostermeier (1903-1989), Führer FschPzGrenRgt 3 "Hermann Göring", op 15 april 1945 onderscheiden ;

  835. Standartenführer Max Hansen (1908-1990), Kommandeur SS-PzGrenRgt 1 "LSSAH", op 17 april 1945 onderscheiden ;

  836. Major Herbert Lütje (1918-1967), Kommodore NJG 6, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  837. Hauptmann d. R. Helmut Lipfert (1916-1990), Kommandeur I./JG 53, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  838. Hauptmann Josef Kraft (1921-1994), Staffelkapitän 12./NJG 1, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  839. Major Martin Drewes (°1918), Kommandeur III./NJG 1, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  840. Hauptmann Hermann Greiner (°1920), Kommandeur IV./NJG 1, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  841. Major Paul Semrau (1915-1945), Kommodore NJG 2, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  842. Generalleutnant Adolf Raegener (1895-1983), Kommandant Verteidigungsbereich Magdeburg, op 17 april 1945 onderscheiden ;

  843. Oberstleutnant Hans-Peter Knaust (1906-1983), Kommandeur Rgt "Knaust"/490. InfDiv, op 17 april 1945 onderscheiden ;

843 was het laatste nummer dat officieel toegekend werd aan een drager van het eikenloof. De volgende lijst werd na de oorlog gereconstrueerd :

  1. Obersturmbannführer Franz Hack (1915-1997), Kommandeur SS-PzGrenRgt 10 "Westland", op 18 april 1945 onderscheiden ;

  2. Obersturmbannführer Paul-Albert Kausch (1911-2001), Kommandeur Komb. SS-PzRgt 11 "Hermann von Salza", op 23 april 1945 onderscheiden ;

  3. Major Josef Brandner (1915-1996), Kommandeur SturmGeschBrig 912, op 26 april 1945 onderscheiden ;

  4. Generalleutnant Eberhard Rodt (1895-1979), Kommandeur 15. PzGrenDiv, op 28 april 1945 onderscheiden ;

  5. Brigadeführer Joachim Ziegler (1904-1945), Kommandeur 11. SS-Freiw. PzGrenDiv "Nordland", op 28 april 1945 onderscheiden ;

  6. Oberleutnant d. R. Hans-Joachim Kappis (1908-1970), Führer II./GrenRgt 45, op 28 april 1945 onderscheiden ;

  7. Major Karl Schrepfer (1917-1946), Kommandeur III./SG 1, op 28 april 1945 onderscheiden ;

  8. Major Josef Prentl (1916-1994), Kommandeur FlakRgt 116 (mot.), op 28 april 1945 onderscheiden ;

  9. Kapitänleutnant Rolf Thomsen (1915-2003), Kommandant U-1202, op 29 april 1945 onderscheiden ;

  10. Kapitänleutnant Hans-Günther Lange (°1916), Kommandant U-711, op 29 april 1945 onderscheiden ;

  11. Oberst Heinz-Oskar Laebe (1913-1999), Kommandeur GrenRgt 44, op 29 april 1945 onderscheiden ;

  12. Generalmajor Heinrich Hax (1900-1963), Kommandeur 8. PzDiv, op 30 april 1945 onderscheiden ;

  13. Generalmajor Hanns Laengenfelder (1903-1982), Kommandeur 15. InfDiv, op 30 april 1945 onderscheiden ;

  14. Generalmajor Richard Daniel (1900-1986), Kommandeur 45. VolksGrenDiv, op 30 april 1945 onderscheiden ;

  15. Major Wolfgang von Obstfelder (1918-1981), Kommandeur PzJägAbt 346, op 30 april 1945 onderscheiden ;

  16. Leutnant Wolfgang von Bostell (1917-1991), Führer 2./PzJägAbt 205, op 30 april 1945 onderscheiden ;

  17. Oberst d. R. Gerhard Mokros (1909-1996), Kommandeur GrenRgt 423, op 5 mei 1945 onderscheiden ;

  18. Gruppenführer Werner Ostendorff (1903-1945), Kommandeur 2. SS-PzDiv "Das Reich", op 6 mei 1945 onderscheiden ;

  19. Standartenführer Rudolf Lehmann (1914-1983), Führer 2. SS-PzDiv "Das Reich", op 6 mei 1945 onderscheiden ;

  20. Standartenführer Karl Kreutz (1909-1997), Kommandeur SS-PzArtRgt 2 "Das Reich", op 6 mei 1945 onderscheiden ;

  21. Sturmbannführer Heinz Werner (1917-1978), Kommandeur III./SS-PzGrenRgt 4 "Der Führer", op 6 mei 1945 onderscheiden ;

  22. Generaloberst Alfred Jodl (1890-1946), Chef des Wehrmachtsführungsstabes im OKW, op 10 mei 1945 onderscheiden ;

  23. Fregattenkapitän Adalbert von Blanc (1907-1976), Führer 9. MarineSicherungsDiv, op 10 mei 1945 onderscheiden ;

  24. Generalleutnant Hermann Plocher (1901-1980), Kommandeur 6. FschJägDiv, op 8 mei 1945 onderscheiden ;

  25. Major Franz Graßmel (1906-1985), Kommandeur FschJägRgt 20, op 8 mei 1945 onderscheiden ;

  26. Oberstleutnant Friedrich Lier (1910-1974), Kommandeur Kampfgruppe 490. InfDiv, op 8 mei 1945 onderscheiden ;

  27. Major Oskar-Hubert Dennhardt (°1915), Führer GrenRgt 1143, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  28. Obergruppenführer Matthias Kleinheisterkamp (1893-1945), Kommandierender General XI. SS-Panzerkorps, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  29. Obersturmbannführer Hanns-Heinrich Lohmann (1911-1995), Führer SS-Freiw. PzGrenRgt 49 "De Ruyter", op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  30. Hauptmann d. R. Alfred Montag (1918-1990), Führer SturmGeschBrig 341, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  31. Hauptmann Hans Meier (1918-2007), Kommandeur I./PzGrenRgt 74, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  32. Obersturmbannführer Alfons Rebane (1908-1976), Kommandeur WaffenGrenRgt der SS 46 (estn. Nr. 2), op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  33. Oberstleutnant d. R. Walter Schlags-Koch (1898-1983), Kommandeur SturmRgt AOK 2, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  34. Major Erich Schmidt (1911-1977), Führer PzRgt/Führer GrenDiv, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  35. Generalmajor Joachim von Siegroth (1896-1945), Kommandeur 712. InfDiv, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  36. Oberstleutnant d. R. Paul Stahl (1906-1988), Kommandeur PzGrenRgt 114, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  37. Hauptmann d. R. Georg Störck (°1917), Kommandeur I./PzGrenRgt Führer-Begleit-Division, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  38. Generalleutnant Franz Sensfuß (1891-1976), Kommandeur 212. InfDiv, op 9 mei 1945 onderscheiden ;

  39. Generalleutnant Joseph von Radowitz (1899-1956), Kommandeur 23. PzDiv, op 9 mei 1945 onderscheiden.

Buitenlandse dragers :

  1. General de divizie Mihail Lascar (1889-1959), Kommandeur 6. rumänischen InfDiv, op 22 november 1942 onderscheiden ;

  2. Generalleutnant Agustín Muñoz Grandes (1896-1970), Kommandeur spanischen "Blaue Division", op 13 december 1942 onderscheiden ;

  3. grootadmiraal Isoroku Yamamoto (1884-1943), opperbevelhebber van de Japanse zeestrijdkrachten, op 27 mei 1943 onderscheiden ;

  4. General de brigadă Corneliu Teodorini (1893-1981), Kommandeur 6. rumänischen KavDiv, op 8 december 1943 onderscheiden ;

  5. General de armată Petre Dumitrescu (1882-1950), Oberbefehlshaber 3. rumänischen Armee, op 4 april 1944 onderscheiden ;

  6. grootadmiraal Yneichi Koga (1885-1944), opperbevelhebber van de Japanse zeestrijdkrachten, op 12 mei 1944 onderscheiden ;

  7. maarschalk van Finland Carl Gustaf Emil Freiherr Mannerheim (1867-1951), opperbevelhebber van de Finse strijdkrachten, op 5 augustus 1944 onderscheiden ;

  8. Sturmbannführer Léon Degrelle (1906-1994), Kommandeur 5. SS-Freiwilligen-Sturmbrigade "Wallonien", op 27 augustus 1944 onderscheiden.

venster sluiten


Free counter and web stats