Verbroedering Bevrijding
Gesticht op 3 juli 1980
Welkom.Historiek.Activiteiten.Lid worden.Contact.Nieuwsbrief.Fotogalerij.Links.

1. Voorgangers van de korpscommandanten van het Bataljon Bevrijding.

a. Langs de Brigade Bevrijding.

Kolonel SBH PIRON, J.B.-DSO    

van 5 Januari 1943 tot Oktober 1945

Kolonel DE POSCH   

van 25 Oktober 1945 tot 13 Juni 1946

b. Langs het 1ste Bataljon.

Majoor WINTERGROEN, P.E.    

van Augustus 1944 tot December 1944

Majoor SBH JANSSENS, E

van 25 December 1944 tot 3 Juni 1945

Luitenant-kolonel LEFEVRE       

van Juni 1945 tot December 1945

Commandant VAN LAETHEM V.

van December 1945 tot 12 Mei 1946

Luitenant-kolonel TEMMERMAN, J.J.  

van 13 Mei 1946 tot 18 Juli 1946

2. Eigenlijke korpscommandanten van het Bataljon Bevrijding.

Luitenant-kolonel TEMMERMAN, J.J.

van 19 Juli 1946 tot 14 Oktober 1946

Luitenant-kolonel DE BAY, A.J.J.L.  

van 13 Oktober 1946 tot 17 Januari 1948

Majoor PETITJEAN, P.G.A.L.

van 08 Februari 1948 tot 14 Maart 1949

Luitenant-kolonel GOFFAUX, E.J. 

van 27 April 1949 tot 06 Januari 1950

Luitenant-kolonel SBH COLETTE, C. J.

van 12 Januari 1950 tot 18 December 1950

Luitenant-kolonel SBH DE DACK, R.A.A.  

van 26 Januari 1951 tot 06 Januari 1952

Luitenant-kolonel SBH VAN PUT, G.E.G.  

van 22 Januari 1952 tot 02 November 1952

Majoor GOORMANS, A.R.L. 

van 03 November 1952 tot 03 November 1954

Luitenant-kolonel BOEYKENS, W.C.M.J.     

van 04 November 1954 tot 12 November 1957

Luitenant-kolonel MATERNE, A.J.W.H. 

van 13 November 1957 tot 04 December 1959

Luitenant-kolonel SBH DE VYLDER, R.V.

van 05 December 1959 tot 19 December 1961

Luitenant-kolonel SBH GROVEN, J.E.P.

van 20 December 1961 tot 26 Augustus 1963

Luitenant-kolonel SBH TORREELE, A.E

van 27 Augustus 1963 tot 27 Augustus 1965

Luitenant-kolonel SBH VANDECASTEELE, A.G

 van 28 Augustus 1965 tot 23 September 1967

Luitenant-kolonel SBH MATTON, A.L.M

van 24 September 1967 tot 16 Januari 1969

Luitenant-kolonel SBH TABARY, R.F. 

van 17 Januari 1969 tot 20 November 1970

Luitenant-kolonel DE JONCKHEERE, H. 

van 21 November 1970 tot 27 November 1972

Luitenant-kolonel SBH VANMARCKE, Pierre

van 28 November 1972 tot 06 September 1974

Luitenant-kolonel CLAES, Louis  

van 07 September 1974 tot 09 September 1977

Luitenant-kolonel SBH VERHELST, Aimé

van 10 September 1977 tot 20April 1979

Luitenant-kolonel SBH WOLFS, André 

van 21 April 1979 tot 30 April 1981

Luitenant-kolonel SCHOONJANS Marcel

van 30 April 1981 tot 10 Mei 1983

Luitenant-kolonel VUYLSTEKE Walter

van 10 Mei 1983 tot 07 Mei 1986

Kolonel SBH VAN DIERENDONT André

van 07 Mei 1986 tot 16 Juni 1989

Kolonel SBH DEVLEESCHOUWER Pierre

van 16 Juni 1989 tot 06 September 1991

Kolonel SBH HEYVAERT Wilfried

van 06 September 1991 tot 27 juni 1992

Lijst van de oud-korpscommandanten