Provinciale Kampioenschappen AGD


Ook dit jaar namen onze meisjes van de AGD deel aan de Provinciale Kampioenschappen AGD. Vooraleer de resultaten te bespreken, zou ik van de gelegenheid gebruik willen maken om ťťn en ander te verduidelijken. Er zijn namelijk zoveel wijzigingen doorgevoerd, dat de jury er soms zelf niet meer aan uit kan...
De grootste verandering is het puntensysteem. Vroeger werd er altijd op 10 punten geturnd. Vanaf dit seizoen kan men maximum 20 punten behalen : 10 punten voor de moeilijkheidsgraad en 10 punten voor de uitvoering van de oefening. Op ons niveau worden er meestal verplichte oefeningen of delen van een oefening opgelegd, zodat de maximum score op moeilijkheidsgraad praktisch voor alle deelnemers dezelfde is. Als een gymnaste verplichte delen niet kan of deze mislukken tijdens de wedstrijd, dan gaat dit ten koste van de moeilijkheidsgraad en start men wel nog op 10 punten voor uitvoering. De jury laat eerst de startwaarde van de moeilijkheidsgraad zien (vb. 3,3 punten) en daarna de score van de uitvoering (vb. 8,2 punten). Beide scores worden dan opgeteld en dat vormt het eindresultaat. De gymnaste in het voorbeeld zal dus een totaal van 11,50 punten (3,3 + 8,2) krijgen op haar oefening.
Ook de verplichte delen per toestel werden dit jaar aangepast, zodanig dat een aantal oefeningen niet meer of juist wel moeten geturnd worden. Hierdoor werd de lat voor de gymnasten nog maar eens een trapje hoger gelegd.
De Gymfed (Gymnastiek Federatie Vlaanderen) heeft dit ingezien en heeft meteen ook een extra niveau gecreŽerd, het D-niveau. Momenteel zijn er 4 niveauís bij de AGD : het A-niveau voor de topgymnasten, het B-niveau voor de subtop, het C-niveau, waar het gros van de gymnasten zich bevindt en dan nu ook het D-niveau, gericht op gymnasten die ongeveer 4 uur per week trainen. Deze niveauís worden onderling nog eens opgesplitst volgens leeftijd : Pupillen, Benjamins, Miniemen, Beloften, Juniores en Seniores.
Dit gezegd zijnde hoop ik dat jullie nu een beetje kunnen volgen tijdens de wedstrijden en bij de interpretatie van de resultaten van onze meisjes van de KKMT, die trouwens in alle niveaus terug te vinden zijn.

A-niveau: Jitske De herdt (Benj) & Tachina Peeters (Benj)

 PROVINCIESPRONGBARREBALKGRONDTOTAAL
JitskeAntwerpen18.65018.25017.40015.50069.800
 O-W-Vl18.83318.00017.43317.10071.367
 Vl-Brabant19.00017.70017.20017.35071.250
TachinaAntwerpen9.35016.60015.15016.40057.500
 O-W-Vl18.63314.80016.40016.36766.200
 Vl-Brabant19.02515.13315.70017.65067.508

Jitske groeide naarmate de wedstrijden volgden. In Antwerpen turnde ze mooi, doch wat wankels op de balk. Resultaat Jitske werd Provinciaal Kampioen van Antwerpen. In het totaal van alle deelnemers behaalde zij een 5de plaats.
In O-W-Vl turnde zij nog beter als in Antwerpen. Nu kon zij aan de barre al handstand, wat resulteerde in betere punten. Einduitslag 4de plaats. In Vlaams Brabant was het uur van de waarheid. Zou zij nog beter kunnen presteren ?

B-Niveau: Sarah Goossen (Min) & Lindsey Verdaet (Sen)

 PROVINCIESPRONGBARREBALKGRONDTOTAAL
SarahVl-Brabant9.4004.6678.1009.25031.417
 O-W-Vl10.4005.9006.6008.65031.550
 Antwerpen10.0677.7007.95010.30036.017
LindseyO-W-Vl11.2507.5007.96710.03336.750

C-niveau: Katrien Neyrinck (Min) & Lore Van Hoof (Jun)

 PROVINCIESPRONGBARREBALKGRONDTOTAAL
KatrienVl-Brabant11.2009.9509.13310.90041.183
 Antwerpen11.2509.8678.50010.20039.817
LoreVl-Brabant10.7508.76710.0011.40040.917
 Antwerpen11.4507.3508.45011.06738.317

D-niveau: Hanne Fonderie (Bel), Sarah Van Rijmenant (Bel), Leevi Peeters (Jun) & Britte Seghers (Jun)

 PROVINCIESPRONGBARREBALKGRONDTOTAAL
SarahAntwerpen15.4713.6614.4515.1558.742
HanneAntwerpen13.9512.7616.0515.8058.567
BritteAntwerpen16.6713.7016.8015.8062.975
LeeviAntwerpen16.6214.4615.4015.5061.992

Nen dikke proficiat voor Sarah & Britte, want zij mogen zich dit jaar Provinciaal Kampioen AGD van het D-niveau te Antwerpen noemen. Ook Hanne & Leevi hebben een goede wedstrijd geturnd en werden eervol 2de.

Sigrid




Naar Boven - Andere Activiteiten