NMBS IC-IR-plan 1998 - versie oktober 2000

Bronnen:

1. Weekdagen (maandag - vrijdag)

IC A [4**/5**] (HLE 13 of 16 + I11, treinenpaar 415/424 I10)
Oostende - Brugge - Gent - Brussel - Leuven - Luik - Verviers - Welkenraedt - (Aken-Keulen / Eupen)
[De treinen naar Eupen stoppen in Welkenraedt; die naar Keulen niet.]

IC B [6**] (HLE 11 + NS-rijtuigen)
Brussel - Mechelen - Berchem - Roosendaal - Dordrecht - Rotterdam - Den Haag HS - Schiphol - Amsterdam

IC C [7**] (AM 96 "Deense neuzen")
Antwerpen - Berchem - Sint-Niklaas - Lokeren - Gent-Dampoort - Sint-Pieters - Kortrijk - Moeskroen - Rijsel

[8**] (HLE 21/27 + M4 of AM 96)
Oostende - Brugge - Torhout - Roeselare - Izegem - Kortrijk (- Moeskroen - Rijsel)

[Volgens het oorspronkelijke plan zouden de treinen van de verbinding Antwerpen - Kortrijk - Rijsel en Oostende - Kortrijk - Rijsel in Kortrijk samengevoegd resp. gesplitst worden (AM 96). Voorlopig wordt Oostende - Kortrijk echter als aparte verbinding gereden met HLE 21/27 + M4; vier treinen per dag zijn AM 96 en rijden verder tot Rijsel, A. 9 uur, 13 uur, 17 uur en 21 uur. De trein uit Antwerpen is dan beperkt tot Kortrijk.]

IC D [9**] (AM 96)
Rijsel - Doornik - Bergen - La Louvière Sud - Charleroi - Tamines - Namen - Hoei - Luik Guillemins - Jonfosse - Palais - Herstal

IC E [15**/16**] (AM 96)
a) Knokke - Duinbergen - Heist - Brugge
b) Blankenberge - Brugge
(samenvoeging) Brugge - Gent - Brussel - Leuven - Aarschot - Diest - Hasselt - Diepenbeek - Bilzen - Tongeren

IC F [17**] (HLE 21/27 + M4)
Quiévrain - Thulin - Hainin - Boussu - St-Ghislain - Quaregnon - Jemappes - Bergen - Zinnik - 's-Gravenbrakel - Brussel - Leuven - Tienen - Landen - Borgworm - Ans - Luik (om de twee uur: - Angleur - Pepinster - Verviers)

IC G [18**] (HLE 13 + I11)
Oostende - Brugge - Aalter - Gent SP - Dampoort - Lokeren - Sint-Niklaas - Antwerpen Zuid - Berchem - Antwerpen

IC H [19**] (HLE 21/27 + M4)
Moeskroen - Herseaux - Doornik - Leuze - Aat - Edingen - Brussel - Schaarbeek

IC I [20**] (AM 96)
Charleroi - Luttre - Nijvel - Eigenbrakel - Brussel - Vilvoorde - Mechelen - Berchem - Antwerpen

IC J [21**] (AM 96)
Brussel - Schuman - Leopoldswijk - Ottignies - Gembloers - Namen - Ciney - Marloie - Jemelle - Libramont - Marbehan - Aarlen - Luxemburg

IC K [22**] (AM reeks 300 "Break" of AM 96)
Gent - Wetteren - Lede - Aalst - Denderleeuw - Liedekerke - Brussel - Leuven - Vertrijk - Tienen - Ezemaal - Neerwinden - Landen - St-Truiden - Alken - Hasselt - Kiewit - Bokrijk - Genk

IC L [23**] (AM reeks 300)
Poperinge - Ieper - Komen - Wervik - Menen - Wevelgem - Bissegem - Kortrijk - Oudenaarde - Zottegem - Denderleeuw - Brussel - Dendermonde - Zele - Lokeren - Sinaai - Belsele - Sint-Niklaas

IC M [24**/25**] (AM reeks 300)
Brussel - Schuman - Leopoldswijk - Ottignies - Gembloers - Namen (splitsing:)
a) Jambes - Lustin - Godinne - Yvoir - Dinant
b) Andenne - Statte - Hoei - Flémalle-Haute - Luik Guillemins - Jonfosse - Palais - Herstal - Milmort - Liers

IC N [45**] (HLE 21/27 + M5 of AM reeks 800 "viertjes")
Brussel - Mechelen - Berchem - Antwerpen

IR a [26**/27**] (AM reeks 300)
Leuven - Mechelen (splitsing:)
a) Berchem - Antwerpen
b) Willebroek - Puurs - Bornem - Temse - St-Niklaas

IR b [28**] (AM reeks 800)
Nijvel [stoptrein] Brussel - Vilvoorde - Mechelen [stoptrein] Antwerpen
(Technisch gekoppeld aan stoptrein Antwerpen-Puurs)

IR c [29**] (AM2 "klassieke tweetjes")
Antwerpen - Berchem - Lier - Heist-op-den-Berg - Aarschot - Diest - Hasselt - Diepenbeek - Bilzen - Tongeren - Glons - Herstal - Luik Palais - Jonfosse - Guillemins

IR d [30**/31**] (AM2)
a) Geraardsbergen - Acren - Lessen - Houraing - Papignies - Rebaix - Aat - Silly
b) Geraardsbergen - Viane-Moerbeke - Galmaarden - Tollembeek - Herne
(koppeling) Edingen - Halle - Brussel [stoptrein] Leuven

IR e [32**] (HLD 62 + M2)
Antwerpen-Oost - Berchem - Lier - Herentals - Olen - Geel - Mol - Lommel - Overpelt - Neerpelt

IR f [41**] (HLE 21/27 + M4)
Kortrijk - Harelbeke - Waregem - Deinze - De Pinte - Gent - Wetteren - Dendermonde - Mechelen
(technisch gekoppeld aan de stoptrein Mechelen-Leuven)

IR g [34**] (AM reeks 300)
Manage [stoptrein] Brussel - Mechelen - Nekkerspoel - Lier - Herentals - Tielen - Turnhout

IR h [35**] (AM reeks 300)
Gent [stoptrein] Aalst - Erembodegem - Denderleeuw - Liedekerke - Brussel - Luchthaven

IR i [36**] (AM reeks 300)
De Panne - Koksijde - Veurne - Diksmuide - Kortemark - Lichtervelde - Tielt - Deinze - De Pinte - Gent - Brussel - Luchthaven

IR j [37**] (AM reeks 300)
Quévy - Genly - Frameries - Bergen - Jurbeke - Zinnik - 's-Gravenbrakel - Halle - Brussel - Schaarbeek - Diegem - Zaventem - Luchthaven

IR k [38**] (AM2)
Doornik - Antoing - Péruwelz - Blaton - St-Ghislain - Quaregnon - Jemappes - Bergen - Nimy - Obourg - Havré - Thieu - Braquegnies - La Louvière Sud - Marchienne-au-Pont - Charleroi

IR l [39**] (AM reeks 800)
Binche - Leval - La Louvière Sud - Centre - Ecaussines - 's-Gravenbrakel - Tubeke - Halle - Brussel - Schuman - Leopoldswijk - Etterbeek - Bosvoorde - (Groenendaal) - Terhulpen - Genval - Rixensart - Ottignies - Louvain-la-Neuve

IR m [1** of 40**] (HLE 13 of HLE 30 CFL + I 10)
Liers - Herstal - Luik Palais - Jonfosse - Guillemins - Angleur - Poulseur - Rivage - Aywaille - Coo - Trois-Ponts - Vielsalm - Gouvy - Troisvierges - ... - Luxemburg
[om de twee uur]

IR n [33**] (AM reeks 800)
Essen - Kalmthout - Heide - Kapellen - Antwerpen - Berchem - Nekkerspoel - Mechelen - Vilvoorde - Brussel - Eigenbrakel - Nijvel - Luttre - Marchienne-au-Pont - Charleroi - Châtelet - Tamines - Auvelais - Jemeppe-sur-Sambre - Namen - Jambes

IR o [42**] (AM reeks 300)
Brussel - Schaarbeek - Luchthaven
"RER" rond Brussel tijdens de spits (6-10 en 15-19 uur)
  1. Geraardsbergen - Ninove - Denderleeuw - Brussel [52**] (AM2, gekoppeld aan L-trein Brussel - Aalst)
  2. Nijvel - Lillois - Eigenbrakel - Waterloo - St-Genesius-Rode - Ukkel Kalevoet - Brussel [65**] (AM2, gekoppeld aan L-trein naar Louvain la Neuve)
  3. Dendermonde - Opwijk - Merchtem - Asse - Jette - Bockstael - Brussel
  4. Waver - Ottignies - Rixensart - Genval - Terhulpen - Bosvoorde - Etterbeek - Leopoldswijk - Schuman - Brussel
Stoptreinen P-treinen

De lijnen Aalst - Burst (AR) en Gembloers - Jemeppe-sur-Sambre (AM2) blijven, zoals nu, enkel door P-treinen bediend.


2. Weekend (zaterdag, zondag, feestdag)

IC A [4**/5**] (HLE 13 of 16 + I11, treinenpaar 415/424 I10)
Oostende - Brugge - Gent - Denderleeuw - Schaarbeek - Leuven - Luik - Verviers - (Welkenraedt) - (Aken-Keulen / Eupen)

IC B [6**] (HLE 11 + NS-rijtuigen)
Brussel - Mechelen - Berchem - Antwerpen - Roosendaal - Dordrecht - Rotterdam - Den Haag HS - Schiphol - Amsterdam

IC C [7**] (AM 96 "Deense neuzen")
Antwerpen - Berchem - Sint-Niklaas - Lokeren - Gent-Dampoort - Sint-Pieters - Kortrijk - Moeskroen - Rijsel

[8**] (HLE 21/27 + M4 of AM reeks 300 of AM 96)
Oostende - Brugge - Torhout - Roeselare - Izegem - Kortrijk (- Moeskroen - Rijsel)

[Volgens het oorspronkelijke plan zouden de treinen van de verbinding Antwerpen - Kortrijk - Rijsel en Oostende - Kortrijk - Rijsel in Kortrijk samengevoegd resp. gesplitst worden (AM 96). Voorlopig wordt Oostende - Kortrijk echter als aparte verbinding gereden met HLE 21/27 + M4 of AM reeks 300; vier treinen per dag zijn AM 96 en rijden verder tot Rijsel, A. 9 uur, 13 uur, 17 uur en 21 uur. De trein uit Antwerpen is dan beperkt tot Kortrijk.]

IC D [9**] (AM 96)
Rijsel - Doornik - Antoing - Péruwelz - Blaton - St-Ghislain - Bergen - La Louvière Sud - Marchienne-au-Pont - Charleroi - Châtelet - Tamines - Jemeppe-sur-Sambre - Namen - Andenne - Statte - Hoei - Flémalle-Haute - Luik Guillemins - Jonfosse - Palais - Herstal - Milmort - Liers

IC E [15**/16**] (AM 96)
a) Knokke - Heist - Duinbergen
b) Blankenberge
(koppeling) Brugge - Gent - Jette - Schaarbeek - Leuven - Tienen - Landen (splitsing:)
a) Sint-Truiden - Hasselt - Kiewit - Bokrijk - Genk
b) Borgworm - Ans - Luik

IC G [18**] (HLE 13 + I11)
Oostende - Brugge - Aalter - Gent SP - Dampoort - Lokeren - Sint-Niklaas - Beveren - Berchem - Antwerpen

IC H [19**] (HLE 21/27 + M4)
Moeskroen - Herseaux - Doornik - Leuze - Aat - Silly - Edingen - Brussel - Schaarbeek

IC I [20**] (AM 96)
Charleroi - Marchienne-au-Pont - Luttre - Nijvel - Eigenbrakel - Brussel [stoptrein] Antwerpen-Berchem

IC J [21**] (AM 96)
Brussel - Schuman - Leopoldswijk - Ottignies - Gembloers - Namen - Ciney - Marloie - Jemelle - Libramont - Marbehan - Aarlen - Luxemburg

IC L [23**] (AM reeks 300)
Poperinge - Ieper - Komen - Wervik - Menen - Wevelgem - Bissegem - Kortrijk - Oudenaarde - Munkzwalm - Zottegem - Herzele - Burst - Haaltert - Denderleeuw - Brussel-Zuid

IC M [24**] (AM reeks 300)
Brussel - Schuman - Leopoldswijk - Ottignies - Gembloers - Namen - Jambes - Lustin - Godinne - Yvoir - Dinant

IC N [45**] (AM reeks 800)
Brussel - Vilvoorde - Mechelen - Nekkerspoel - Berchem - Antwerpen

IR a [26/27**] (AM reeks 300)
Leuven - Haacht - Boortmeerbeek - Muizen - Mechelen (splitsing:)
a) Berchem - Antwerpen
b) Willebroek - Puurs - Bornem - Temse - Sint-Niklaas

IR c [29**] (AM2 of AM reeks 300)
Antwerpen - Berchem - Lier - Heist-op-den-Berg - Aarschot - Diest - Hasselt - Diepenbeek - Bilzen - Tongeren - Glons - Herstal - Luik Palais - Jonfosse - Guillemins

IR d [31**] (AM2)
Geraardsbergen - Viane-Moerbeke - Galmaarden - Tollembeek - Herne - Edingen

IR e [32**] (HLD 62 + M2)
Antwerpen - Berchem - Lier - Herentals - Olen - Geel - Mol - Lommel - Overpelt - Neerpelt

IR f [41**] (AM reeks 300)
Kortrijk - Harelbeke - Waregem - Deinze - De Pinte - Gent - Wetteren - Dendermonde - Buggenhout - Malderen - Londerzeel - Kapelle-op-den-Bos - Mechelen

IR g [34**] (AM reeks 300)
Antwerpen - Berchem - Lier - Kessel - Nijlen - Bouwel - Herentals - Tielen - Turnhout

IR h [35**] (AM reeks 300)
Gent [stoptrein] Aalst - Erembodegem - Denderleeuw - Liedekerke - Brussel - Luchthaven

IR i [36**] (AM reeks 300)
De Panne - Koksijde - Veurne - Diksmuide - Kortemark - Lichtervelde - Tielt - Deinze - De Pinte - Gent - Aalst - Denderleeuw - Liedekerke - Brussel - Schaarbeek

IR j [37**] (AM reeks 300)
Quiévrain - Thulin - Hainin - Boussu - St-Ghislain - Quaregnon - Jemappes - Bergen - Jurbeke - Zinnik - 's-Gravenbrakel - Halle - Brussel - Schaarbeek - Diegem - Zaventem - Luchthaven

IR l [39**] (AM reeks 800)
Binche - Leval - La Louvière Sud - Centre - Ecaussines - 's-Gravenbrakel - Hennuyères - Tubeke - Lembeek - Halle - Buizingen - Lot - Ruisbroek - Vorst-Zuid - Brussel

IR m [1** of 40**] (HLE 13 of HLE 30 CFL + I10)
Liers - Herstal - Luik Palais - Jonfosse - Guillemins - Angleur - Poulseur - Rivage - Aywaille - Coo - Trois-Ponts - Vielsalm - Gouvy - Troisvierges - ... - Luxemburg
[om de twee uur]

IR o [42**] (AM reeks 300)
Brussel - Scharbeek - Luchthaven

IR p [43**] (AM reeks 300)
Brussel - Luchthaven
Stoptreinen
Pagina opgemaakt door Paul Kevers op 8 oktober 1997. Laatste aanpassing op 29 september 2000.

     Bezoek ook mijn andere spoorwegpagina's: