Platform Zelfzorg Oost-Vlaanderen
Martelaarslaan 204 B - 9000 Gent - tel. 09 225 91 33
plazzo@telenet.be
Startpagina
Met de steun van


PDF bestanden kan je lezen met:

Welkom bij Platform Zelfzorg Oost-Vlaanderen (Plazzo)

Platform Zelfzorg Oost-Vlaanderen (Plazzo) is een organisatie die werkt rond gebruikersparticipatie en zelfzorg. Plazzo werkt met de steun van het Provinciebestuur Oost-Vlaanderen
Met deze website wil Plazzo Oost-Vlaamse individuen, professionele hulpverleners, zelfzorginitiatieven en beleidsverantwoordelijken op de hoogte van de eigen activiteiten en de verschillende activiteiten en evoluties in de Oost-Vlaamse zelfzorg.

Werkwijze als je zelf een activiteit wilt bekendmaken via deze pagina.

Infoflitsen

  • 11 december 2006 Provincie Oost-Vlaanderen heeft sinds 1 december 2006 een nieuwe deputatie. Dienst Welzijn en Gezondheid valt vanaf dan niet meer onder de bevoegdheid van gedeputeerde Van der Meiren. De heer Couckuyt neemt het roer over en staat in voor volgende beleidsdomeinen: welzijn, jeugd, gezondheid, ontwikkelingssamenwerking, toerisme en wonen. Wij hopen alvast dat de samenwerking met hem even goed zal verlopen als met de vorige gedeputeerde.
  • 11 december 2006 Roppov wil de mening van ouders van jongeren die begeleid worden in de Bijzondere Jeugdbijstand bevragen. Ouders die geïnteresseerd zijn, zijn op 18 en 20 december welkom op oudergroepen in Gent en Geraardsbergen
  • 11 december 2006 Gezin en Handicap en KVG Oost-Vlaanderen nodigen alle geïnteresseerden uit voor de cyclus Knooppunt van Relaties rond de relaties van personen met een handicap die doorgaat op 24 januari, 7 en 14 februari 2007 in Gent.
  • 11 december 2006 Sinds begin december verspreid provincie Oost-Vlaanderen een nieuwsbrief personen met een handicap. Wie deze wenst te ontvangen kan zich hiervoor inschrijven via de website van de provincie.
  • 5 december 2006 De Vlaamse Parkinsonliga:
  • 5 december 2006 Viewmaster zoekt vijftigplussers met een mening
  • 5 december 2006 De Koning Boudewijnstichting meldt
    • Bellen voor het goede doel Mobiele-telefonieoperator Ello Mobile gaat gedurende 1 jaar de opbrengst van zijn gsm-verkeer schenken aan goede doelen. Wie steun wil ontvangen, kan tot 02/02/2007 bij de Koning Boudewijnstichting een project indienen rond respect voor mensen in oorlogsgebieden, armoede bij senioren in België of integratie van kansarme kinderen in België. De selectie gebeurt door een onafhankelijke jury van deskundigen, samengesteld door de Stichting.
    • Praktische gids over de nieuwe wet op het vrijwilligerswerk Sinds 1 augustus 2006 is de nieuwe wet op het vrijwilligerswerk van kracht. Met de gratis gids ‘Vrijwilligerswerk. De wet. Praktische vragen en antwoorden’ wil de Stichting de nieuwe reglementering toegankelijk maken en antwoorden geven op de vragen die vrijwilligers en verenigingen zich stellen bij de concrete toepassing van deze wet.
  • 5 december 2006 Stoma Ilco – afdeling Dendermonde nodigt alle geïnteresseerden uit op bijeenkomst over voet-reflexologie of wat vertelt de voet over onze gezondheid op 11 december in Dendermonde.
  • 5 december 2006 Nema, de Vlaamse vereniging neuromusculaire aandoeningen (spierziekten), nodigt alle geïnteresseerden uit de themadag Probleemloos op weg in het verkeer? die doorgaat op zaterdag 16 december 2006 in Sint-Niklaas.
  • 22 november 2006 Similes, vereniging voor verwanten van mensen met psychische problemen, nodigt alle geïnteresseerden uit op een reeks infosessies over beter leven met een bipolaire aandoening. Deze reeks educatieve infosessies voor patiënten, familieleden, mantelzorgers en hulpverleners over is een samenwerkingsinitiatief tussen het algemeen stedelijk ziekenhuis Aalst, het Onze-Lieve-Vrouwenziekenhuis Aalst, Sint-Blasius Dendermonde en het psychiatrisch centrum Zoete Nood Gods en start op 23 november in Aalst.
  • 22 november 2006 RUNG, een project voor weggelopen jongeren of jongeren die weglopen overwegen, biedt via een nieuwsbrief nieuwsbrief een overzicht van 1 jaar werking en het huidige aanbod
  • 22 november 2006 Regionaal Welzijnsoverleg Meetjesland nodigt alle geïnteresseerden uit om deel te nemen aan Boterhammen in de Kring
  • 22 november 2006 In het kader van lokaal sociaal beleid wil Samenlevingsopbouw Oost-Vlaanderen via het project Grondrechtenboom de ongelijke toegang tot sociale grondrechten in kaart brengen en ijveren voor het wegwerken ervan. Om de Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven de kans te geven om hieraan deel te nemen, werken de regionale welzijnsoverlegen, het Oost-Vlaams Zorgplatform (samenwerkingsplatform van mutualiteiten) en Plazzo mee aan de organisatie van regionale bijeenkomsten op:
    • 5 december voor regio Waasland: zie brief en folder (organisatie Plazzo)
    • 7 december voor regio Oudenaarde: zie folder (organisatie Oost-Vlaams Zorgplatform)
    • 30 januari voor regio Gent: zie brief en folder(organisatie Plazzo)
  • 22 november 2006 Plazzo nodigt alle ziektegebonden groepen uit op een overleg met de provinciale contactpersoon voor de provinciale subsidiëring ziektegebonden groepen. Thema is de bespreking van de gevolgen van het reglement over de financiële verantwoording van subsidies voor de subsidieaanvraag 2007. Het overleg gaat door op maandagavond 11 december in Gent. Zie uitnodiging en inschrijfformulier (ten laatste op 6 december).
  • 15 november 2006 Het Provinciaal Steunpunt Toegankelijkheid Oost-Vlaanderen en het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap (VGPH) vraagt personen met een beperking medewerking aan een on-line onderzoek over het winkelgedrag en de problemen die personen met een beperking kunnen ondervinden bij het winkelen. Dit onderzoek kadert in het Euregio-Scheldemond project toegankelijk grensoverschrijdend winkeltoerisme. Personen met een visuele handicap wordt gevraagd het telefoonnummer waar ze mogen worden opgebeld door te geven. Voor meer informatie kunt u terecht op tel. 050 40 73 73 of via e-mail info@westkans.be.
  • 15 november 2006 De Vlaamse Alzheimerliga afdeling Dendermonde viert haar 10-jarig bestaan met een symposium over nieuwe therapeutische strategieën voor de behandeling van de ziekte van Alzheimer op 15 december in Dendermonde
  • 15 november 2006 Bij de Koning Boudewijnstichting kunnen diverse projectsubsidies worden aangevraagd
    • Gezond eten op school
      Voor projecten die de kwaliteit van het eten op school verbeteren (warme en koude maaltijden, snacks en dranken in kleuter-, lagere en middelbare scholen). Subsidie tussen de 1.500 en 15.000 euro. Meer informatie
    • Buiten Categorie
      Voor projecten in dienst van de samenleving en getuigend van verbeeldingskracht, dynamisme en lef. Projecten zonder commerciële doeleinden, zonder een directe band met een bestaande organisatie, die niet kaderen in een opleiding of een professionele opdracht en die niet thuishoren in andere oproepen van de Koning Boudewijnstichting. Meer informatie
    • Bruggenbouwers
      Je bent als vrijwilliger of vanuit je beroepsactiviteit geëngageerd in een project dat op een constructieve manier de spanningen, onverdraagzaamheden, conflicten en tegenstellingen tussen groepen op lokaal niveau - straat, woonblok, buurt, wijk, dorp en/of stad - wil aanpakken? Een methodologische beurs (tot 3.000 euro) helpt je jouw kennis en competenties te actualiseren, te verbreden en te vernieuwen. Projecthouders komen samen om van elkaar te leren, én hun knowhow te bundelen: do’s en dont’s, lessons to learn, visieontwikkeling. Meer informatie
    • Buiten Gewone Buurt
      Herlancering met de nadruk op de participatie van bewoners die nog niet in hun buurt betrokken zijn. Projecten die de kwaliteit van het samenleven bevorderen, met als specifiek aandachtspunt de buurtbewoners die niet of minder deelnemen aan de lokale dynamiek op wijk-, buurt- of dorpsniveau. Meer informatie
  • 15 november 2006 Gezin & Handicap en KVG Oost-Vlaanderen organiseren op 29 november en 13 december een introductiecursus Ontwikkeling Stimuleren in Aalst
  • 15 november 2006 Het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap Oost-Vlaanderen
    • nodigt alle personen met een handicap uit op een Oost-Vlaamse ontmoetingsdag op 2 december (inschrijvingen voor 16/11) in Gent.
    • vraagt de mening van verenigingen over de uitvoering van de zorgregie en maakte ter ondersteuning een conceptnota
    • laat u het dagboek van Christine, een hoogbegaafde jonge veertiger met autisme lezen.
  • 13 november 2006 SOS Nuchterheid, een zelfzorgorganisatie voor middelafhankelijke mensen en hun omgeving meldt de start van bijeenkomsten in Zelzate op 13 november en nodigt alle geïnteresseerden uit naar een kennismaking met SOS Nuchterheid op 16 november in Gent
  • 10 november 2006 Welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs Oudenaarde (15-18/03/06)
    - Verslag info- en uitwisselingsmoment 16 oktober
    - de inschrijvingsdatum voor de beurs is verlengd. Inschrijven kan tot 15 november bij Regionaal Welzijnsoverleg Oudenaarde via de technische fiche
  • 10 novemebr 2006 Participatieve methoden. Een gids voor gebruikers is een gids voor praktijkmensen en leert hoe een participatief proces op te starten. Het pakket bevat een zeer pragmatische beschrijving van 13 participatieve methodes. Per methode wordt uit de doeken gedaan wat haar nut is en welke stappen moeten worden ondernomen. Verder goede voorbeelden, een budgettering en praktische tips. Je kan de Nederlandstalige versie hier downloaden.
  • 10 novemebr 2006 Het Centrum Morele Dienstverlening te Zottegem nodigt alle geïnteresseerden uit op een uiteenzetting en voorstelling over humor in de hulpverlening op 28 november in Zottegem.
  • 10 novemebr 2006 De Holebifederatie en het Centrum ter Preventie van Zelfmoord organiseren Waar is de nooduitgang?, een workshop voor eerstelijnswerker rond zelfmoordpreventie en holebi’s op 16 november.
  • 10 novemebr 2006 Het Provinciaal Steunpunt Vrijwilligerswerk Oost-Vlaanderen organiseert een infosessie over de nieuwe wet betreffende de rechten van de vrijwilligers op 5 december in Gent.
  • 10 novemebr 2006 In het kader van lokaal sociaal beleid wil Samenlevingsopbouw Oost-Vlaanderen via het project Grondrechtenboom de ongelijke toegang tot sociale grondrechten in kaart brengen en ijveren voor het wegwerken ervan. Om de Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven de kans te geven om hieraan deel te nemen, werken Plazzo en het Oost-Vlaams Zorgplatform (samenwerkingsplatform van mutualiteiten) mee aan de organisatie van regionale bijeenkomsten op
    - 13 november voor regio Meetjesland – zie uitnodiging (organisatie Oost-Vlaams Zorgplatform)
    - 5 december voor regio Waaland – zie brief en folder (organisatie Plazzo)
  • 20 oktober 2006 De uitleendienst van Provincie Oost-Vlaanderen heeft een nieuw regionaal magazijn geopend in Geraardsbergen
  • 20 oktober 2006 Kontakt-Bejaarden zoekt eenzame bejaarden en gemotiveerde vrijwilligers
  • 20 oktober 2006 De gespeksgroepen voor nabestaanden Aalst en Gent nodigen allle geïnteresseerden uit naar de 5e Dag van de Nabestaanden op 18 november
  • 20 oktober 2006 De Vlaamse Diabetes Vereniging – Groot Gent nodigt iedereen uit deel te nemen aan de online diabetestest en de wandeltocht tegen diabetes op 12 november d
  • 20 oktober 2006 Similes – afdeling Waas en Dender, vereniging voor verwanten van mensen met psychische problemen, heeft een eigen website
  • 6 oktober 2006 Limen, contactgroep rond bijnadoodervaring, afdeling Oost-Vlaanderen organiseert een ontmoetingsdag rond het thema de dood van mijn moeder op 21 oktober te Aalst.
  • 6 oktober 2006Zelfhulpgroepen voor Hodgkin- en Non-Hodgkinpatiënten – Oost-Vlaanderen nodigt alle geïnteresseerden uit op hun nationale dag op 14 oktober te Jette. Zie infoflits 42
  • 6 oktober 2006 De CIB-Liga – Oost-Vlaanderen, vereniging voor chronische inflammatoire bindweefselziekten, organiseert op 18 november een infonamiddag over hoe toxisch is onze voeding te Gent
  • 6 oktober 2006 ROPPOV, regionaal overlegplatform participatie Oost-Vlaanderen, wil de mening van ouders van jongeren die begeleid worden in de Bijzondere Jeugdbijstand bevragen. Ouders die geïnteresseerd zijn zijn welkom op oudergroepen in Gent, Geraardsbergen en Sint-Niklaas.
  • 6 oktober 2006 De nieuwe wet betreffende de rechten van de vrijwilligers is ook van toepassing voor zelfzorginitiatieven die geen vzw zijn! Alle informatie (o.a. een voorbeeld informatienota) en recente ontwikkelingen (wetgeving, verzekeringen,…) kunt u opvolgen via www.vrijwilligerswerk.be (een samenwerking van de provinciale steunpunten vrijwilligerswerk en het Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk).
  • 28 september 2006 Plazzo nodigt alle Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven uit op het info- en uitwisselingsmoment over bekendmaking via de welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs op 16 oktober 2006 in Oudenaarde. Zie uitnodiging, inschrijvinsformulier en voorbereidende vragenlijst
  • 28 september 2006 Op vraag van Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven is de inschrijvingsdatum voor de welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs in Oudenaarde (15-18/03/07) verlengd. Inschrijven kan tot 31 oktober bij Regionaal Welzijnsoverleg Oudenaarde via de technische fiche.
  • 28 september 2006 De vakgroep sociale, culturele en vrijetijdsagogiek Universiteit Gent doet een oproep naar projectaanvragen om studenten het reële agogisch veld te leren kennen en theorie en praktijk te koppelen. Projectaanvragen welkom tot 6 oktober
  • 28 september 2006 Kontaktgroep Marfan/Ehlers-Danlos Oost-Vlaanderen organiseert een studie- en ontmoetingsdag op 14 oktober te Leuven
  • 28 september 2006 Werkgroep Thuisverzorgers - Oost-Vlaanderen nodigt iedereen uit naar hun gespreksavond over mantelzorgers op 16 oktober te Gent.
  • 28 september 2006 Nieuw op de website van het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap – Oost-Vlaanderen:
    • een discussieforum (o.a. over wat is uw mening over het feit dat sommige personen met een handicap 5 jaar of langer met urgentiecode 1 op de wachtlijst staan?)
    • een nieuw dagboek
  • 13 september 2006 CATO, Vriendenkring Hartpatiënten Regio Dendermonde nodigt alle geïnteresseerden uit naar hun infoavond over vaatziekten op 21 september te Dendermonde.
  • 13 september 2006 Postpolio België, een vereniging voor ex-poliopatiënten, meldt dat Myiram Van den Driessche contactpersoon is voor de praatgroep Oost-Vlaanderen.
  • 13 september 2006 Similes Oost-Vlaanderen, een vereniging voor gezinsleden en nabij-betrokkenen van personen met psychiatrische problemen maakt een activiteitenagenda voor najaar 2006 bekend. De informatieavonden richten zich tot alle geïnteresseerden, de gespreks-bijeenkomsten richten zich enkel tot familiebetrokkenen.
  • 13 september 2006 Gezin en Handicap en KVG Oost-Vlaanderen organiseren op
    • 10 oktober een infoavond over Leren Leven met een handicap, een kind met een handicap - in Dendermonde
    • 11 oktober een infoavond over Erfrecht in Gent.
    • 24 oktober een voorstelling van het onderzoeksrapport over inclusief onderwijs Universiteit Gent in Aalst.
    • 8 november een namiddag voor grootouders van een kind met een handicap met een getuigenis en ervaringsuitwisseling in Gent
  • 13 september 2006 Coma België meldt het 25-jarig bestaan en vraagt aandacht voor het programma Steracteur Sterartiest waarbij 13 goede doelen waaronder Coma België gesteund worden door bekende Vlaamse artiesten
  • 13 september 2006 LOGO Gent (lokaal gezondheidsoverleg Gent) meldt dat de Stichting tegen Kanker op 30 september een informatiedag actie borstkanker in Gent organiseert .
  • 29 augustus 2006 Thuiszorgcentrum Leie en Schelde nodigt alle geïnteresseerden uit op hun infoavond over dementie, wat als thuiszorg moeilijk wordt op 17 oktober te Deinze. Zie infoflits 39.
  • 29 augustus 2006 Similes Waas en Dender organiseert InFoP, een inforeeks over psychose bestaande uit 4 avonden (9 en 23 oktober, 13 en 27 november) te Sint-Niklaas.
  • 29 augustus 2006 Plazzo maakte een eindrapport over de werking van juni 2005 – mei 2006. Alle opmerkingen, vragen en suggesties voor de toekomstige Plazzo-werking zijn welkom bij Plazzo.
  • 21 augustus 2006 Epilepsie-contactgroep Ikaros nodigt alle geïnteresseerden uit op hun informatieve viering van 25 jaar werking rond epilepsie op 30 september te Gent.
  • 21 augustus 2006 Nieuw op de website van het Vlaams gebruikersoverleg voor Personen met een handicap – Oost-Vlaanderen:
    • tot 19 september: vraag naar de mening van verenigingen voor personen met een handicap over zorgregie;
    • zorggradatie: een stand van zaken
    • het dagboek van Lizzy, die een persoonlijk assistentiebudget (PAB) heeft en deelneemt aan het ROG en de Raad van Gebruikers in Oost-Vlaanderen.
  • 21 augustus 2006 Labyrinth Gespreksgroep Nabestaanden na Zelfdoding Gent organiseert samen met Tele-Onthaal Oost-Vlaanderen een voordracht door Dokter Erik-Jan de Wilde te Gent op 19 oktober. Zie infoflits 38.
  • 21 augustus 2006 Regionaal Welzijnsoverleg Meetjesland (RWOM) vraagt bekendmaking van:
    • Open oproep voor nieuwe projecten van Meetjeslandse welzijns- en gezondheidsorganisaties voor sponsoring door service-clubs uit de regio Regionaal Welzijnsoverleg Meetjesland biedt tot 31 augustus de mogelijkheid om nieuwe lokale of regionaal getinte projecten binnen uw organisatie (met realisatie in 2006-2007) gebundeld bekend te maken bij de serviclubs in het Meetjesland. Dit met het oog op eventuele sponsoring. Zie infobrief en projectfiche.
    • Vormingsreeks voor senioren van Meetjeslandse ouderenadviesraden Geïnteresseerde senioren van Meetjeslandse ouderenadviesraden kunnen tot 31 augustus hun interesse voor deze vormingsreeks melden bij het Regionaal Welzijnsoverleg Meetjesland.
  • 21 augustus 2006 Stoma Ilco, een vereniging voor stomapatiënten organiseert:
    • op 30 september 2006 B(l)aas op eigen buik – sofagesprekken over het urostoma
    • Stoma Ilco organiseert een 6e namiddag van de Urostomapatiënt te Gent.
    • op 7 oktober 2006 Stoma of neurostimulator, 5 jaar later / Partner zijn van een stomapatiënt
    Stoma Ilco Gent nodigt alle stomadragers, familie en vrienden uit op hun bijeenkomst met een luik voor stomadragers en een voor hun partners.
  • 21 augustus 2006 Het provinciaal steunpunt vrijwilligerswerk Oost-Vlaanderen biedt alle Oost-Vlaamse vrijwilligersorganisaties en organisaties op zoek naar vrijwilligers een overzicht van de ondersteuningsmogelijkheden.
  • 21 augustus 2006 VSO-Gezondheid en Alert nodigen iedereen die op één of andere manier ervaring heeft met de problematiek van zelfdoding, uit op het panelgesprek Alert voor zelfdoding - over de maatschappelijke dimensie van preventie dat op 14 september doorgaat in Gent.
  • 21 augustus 2006 Vormingswerk voor en met mentaal gehandicapte personen (VMG) organiseert praat- en ontmoetingsgroepen Geen Gezever in Gent en Lokeren van oktober tot en met december 2006.
  • 4 augustus 2006 Roppov (Regionaal OverlegPlatform Participatie Oost-Vlaanderen) wil de mening van ouders van jongeren die begeleid worden in de Bijzondere Jeugdbijstand bevragen. Ouders die geïnteresseerd zijn welkom op oudergroepen die samenkomen op 12 (Sint-Niklaas), 18 (Geraardsbergen) en 26 september (Gent).
  • 5 juli 2006 Similes organiseert op 8 juli een eerste ontmoetingsdag voor partners en hun kinderen te Drongen.
  • 5 juli 2006 De Vlaamse Parkinson Liga - zelfhulpgroep Regio Gent nodigt Parkinsonpatiënten en hun partners, familie en vrienden uit op de bijeenkomst op 15 juli in Sint-Denijs-Westrem (inschrijven tot 7 juli).
  • 4 juli 2006 Plazzo nodigt alle Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven uit om de deelname aan en bekendmaking van de Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven via deze beurs samen voor te bereiden op 16 oktober 2006. Zie uitnodiging, inschrijvingsformulier en voorbereidende vragenlijst.
  • 4 juli 2006 Regionaal welzijnsoverleg Oudenaarde vraagt alle zelfzorginitiatieven om zich ten laatste op 31 augustus in te schrijven voor de de welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs in Oudenaarde (15-18/03/07) via de technische fiche.
  • 29 juni 2006 Plazzo organiseerde op 26 juni een tweeledige provinciale vormingsavond over
  • 29 juni 2006 Het Vlaams Studie- en Documentatiecentrum (VSDC) waarschuwt voor misleidende informatie in kranten over de nieuwe vzw-wet
    Nieuws over de nieuwe vzw-wet via www.vrijwilligerswerk.be een samenwerking van de Provinciale Steunpunten Vrijwilligerswerk en het Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk
  • 29 juni 2006 Projectoproepen van de Koning Boudewijnstichting
  • 29 juni 2006 Het Astmafonds zoekt dringend een nieuw onderkomen (liefst in Gent) Zie infoflits 37.
  • 29 juni 2006 De organisatoren van de Gezondheidsbeurs- en Welzijnsbeurs kondigen de 12de editie aan die zal plaats vinden van 18 t.e.m. 22 oktober 2007 te Sint-Niklaas
  • 22 juni 2006 Projectoproep ombudsdiensten in algemene ziekenhuizen.
    Met de projectoproep Ziekenhuisombudsdiensten wil de Koning Boudewijnstichting projecten ondersteunen die gericht zijn op een betere werking van de ombudsdiensten die aan algemene ziekenhuizen verbonden zijn. De oproep richt zich tot elke persoon, organisatie of niet-commerciële instelling die te maken heeft met de ombudsfunctie van Belgische algemene ziekenhuizen, o.a. patiëntenverenigingen. Projecten moeten ten laatste op 29 september 2006 worden ingediend
  • 22 juni 2006 Interactieve tentoonstelling Ontmoeting met het Donker en Schijnwerpers op inclusie: Blindenzorg Licht en Liefde en Ouders voor Inclusie bieden aan iedereen de mogelijkheid om kennis te maken met de leefwereld van personen met een handicap.
  • 22 juni 2006 Similes - werking nabestaanden na zelfdoding organiseert een gesloten gespreksgroep in het najaar te Gent.
  • 22 juni 2006 Expertisecentrum Dementie Paradox heeft een nieuwsbrief uitgebracht met het programma najaar 2006 o.a. van de Familiegroepen van de Vlaamse Alzheimerliga en de Praatcafé’s dementie.
  • 22 juni 2006 De 10e Nieuwsbrief van Welzijnsoverleg Regio Gent biedt een overzicht van professionele, vrijwillige en zelfzorgactiviteiten en evoluties in de welzijnssector regio Gent.
  • 22 juni 2006 Op zaterdag 23 september organiseert de Gentse politie Flikken 4 specials. Het is een gratis evenement gericht naar personen met een functiebeperking en hun begeleiders. Info: tel. 09.266.66.22 of http://www.flikkendag.be (rubriek Flikken4specials - online vanaf midden juli)
  • 22 juni 2006 Donderdag 15 juni werd in Arca Gent de website Rechtenverkenner voorgesteld. Deze wil een eenvoudige, snelle en verbeterde toegang bieden tot de informatie over de sociale grondrechten van de burger die op het internet beschikbaar is. De website bundelt informatie over sociale voordelen en tegemoetkomingen op federaal, Vlaams, provinciaal en gemeentelijk niveau, gerangschikt volgens de sociale grondrechten.
  • 6 juni 2006 De CIB-Liga, vereniging voor chronische inflammatoire bindweefselziekten, organiseert op 10 juni een infonamiddag over huidproblematiek bij CIB te Gent. Zie infoflits 36
  • 6 juni 2006 Nieuw op de website van het Vlaams gebruikersoverleg voor Personen met een handicap – Oost-Vlaanderen:
  • 6 juni 2006 Regionaal welzijnsoverleg Oudenaarde nodigt alle zelfzorginitiatieven uit om op 13 juni deel te nemen aan de tweede infovergadering over de welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs Oudenaarde. De beurs gaat door van 15 tot 18 maart 2007 (opgelet gewijzigde datum!). Zie uitnodiging, verslag en deelnemerslijst eerste infovergadering en werkdocument over de thematische indeling van de beursstanden.
  • 6 juni 2006 De Zuidpoort, een Gentse vereniging waar armen het woord nemen, is op zoek naar ouders die willen meewerken aan een onderwijsproject. Specifiek betreft het ouders waarvan de kinderen een langere periode niet thuis opgroei(d)en.
  • 6 juni 2006 Het Instituut voor Sociaal Drugsonderzoek van de Universiteit Gent vraagt medewerking aan een internet-enquete over cannabisteelt.
  • 6 juni 2006 Tot 12 juni kan bij Logo Gent – Werkgroep Valpreventie een brochure valpreventie bij senioren worden besteld. Daarnaast biedt de werkgroep aan alle geïnteresseerde groepen de mogelijkheid tot toelichting en ondersteuning bij het werken over valpreventie bij senioren. Voor meer informatie kunt u terecht bij Marleen Roesbeke, Logo Gent, tel. 09 235 74 24 - fax. 09 235 74 26.
  • 10 mei 2006 Koepel nah Koepel NAH (Niet Aangeboren Hersenletsels) maakt de nieuwsbrief bekend van het provinciaal steunpunt expertisenetwerken (SEN) NAH Oost-Vlaanderen
  • 10 mei 2006 Epilepsie-contactgroep Ikaros nodigt iedereen uit op
    • hun infonamiddag epilepsie is meer dan vallen en opstaan op 20 mei 2006 in Geraardsbergen
    • eerste praatcafé voor personen met epilepsie (en hun partners) over het thema leven met epilepsie - wat betekent dat voor ons, op 17 mei in Sint-Amandsberg
    • een ervaring met de gevolgen van de nieuwe vzw-wet. Zie infoflits 35
  • 10 mei 2006 Nieuw op de website van het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap – Oost-Vlaanderen
    • hernieuwde startpagina;
    • activiteiten in Oost-Vlaanderen;
    • het VGPH jaarverslag 2005;
    • een nieuwsbrief over de zorgregie, het besluit op de zorgregie en een overzicht van de lopende en geplande vernieuwingen binnen de sector zorg voorgesteld door Minister Vervotte aan de Vlaamse Regering;
    • een uitbreiding van de rubriek acties met activiteiten van VGPG en van organisaties van personen met een handicap.
  • 10 mei 2006 Het Oriëntatiepunt Gezondheidszorg Oost-Vlaanderen stelde een medische nieuwsbrief samen
  • 10 mei 2006 De Vlaamse Parkinson Liga - zelfhulpgroep Regio Gent nodigt iedereen uit op de infonamiddag over Yoga, de heilzame werking van diepe ontspanning op 13 mei in Sint-Denijs-Westrem
  • 10 mei 2006 Similes Dr. Guislain – ziekenhuiskring Gent, vereniging voor gezinsleden en nabij-betrokkenen van personen met psychiatrische problemen,organiseert een cursusreeks over alle facetten van de borderline persoonlijkheidsstoornis op 11, 18 en 24 mei in Gent
  • 10 mei 2006 SOS-Nuchterheid maakt iedereen attent op een artikel uit de krant De Morgen van 28 april 2006 over ijslolly’s met alcohol.
  • 10 mei 2006 Plazzo nodigt alle Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven uit op de provinciale infoavond over de gevolgen van de nieuwe wet op het vrijwilligerswerk op 26 juni. Zie uitnodiging en inschrijfformulier
  • 10 mei 2006 Trefpunt Zelfhulp meldt dat de nieuwe zelfhulpgids editie 2006-2007 te verkrijgen is
  • 10 mei 2006 Het provinciaal steunpunt vrijwilligerswerk Oost-Vlaanderen biedt alle Oost-Vlaamse vrijwilligersorganisaties en organisaties op zoek naar vrijwilligers een overzicht van de ondersteuningsmogelijkheden.
  • 25 april 2006 Plazzo was partner in het Samenwerkingsverband Gebruikersversterkend Initiatief in Oost-Vlaanderen. Dit leidde tot een eindrapport, als eerste aanzet voor gesprek over bestaande en toekomstige mogelijkheden tot inspraak en participatie van gebruikers in de welzijns- en gezondheidszorg in Oost-Vlaanderen
  • 25 april 2006 De Vlaamse Parkinson Liga - zelfhulpgroep Regio Gent nodigt alle geïnteresseerden uit op een bijeenkomst over de heilzame werking van diepe ontspanning via yoga op zaterdag 13 mei 2006 in Sint-Denijs-Westrem. Zie infoflits 34 en wegbechrijving
  • 20 april 2006 Gelijke Kansen voor Iedere Persoon met een handicap (GRIP) nodigt alle geïnteresseerden uit naar hun Openledenvergadering en Salongesprek Gluren bij de buren op zondag 23 april in Gent.
  • 20 april 2006 Oriëntatiepunt Gezondheidszorg, Medimmigrant en het Ondersteuningspunt Medische Zorg inzake de (toegang tot de) gezondheidszorg voor mensen met een precair verblijf of zonder wettig verblijf stelden een medische nieuwsbrief samen
  • 18 april 2006 Het Vlaams Ouderen Overleg Komitée (OOK) nodigt ouderen en beleidsverantwoordelijken uit op het ouderenparlement op 4 mei 2006 te Gent.
  • 18 april 2006 Uilenspiegel, patiëntenvertegenwoordiging geestelijke gezondheidszorg Vlaanderen, stelt zijn werking voor in een radiointerview te beluisteren van 18 tot 23 april 2006. Zie infoflits 33
  • 18 april 2006 Provincie Oost-Vlaanderen kondigt een nieuw reglement aan voor toekenning van een mantelzorgpremie aan. De premie kan uitzonderlijk tot 31 mei 2006 worden aangevraagd. Zie infoflits 32
  • 6 april 2006 Similes Waas en Dender, vereniging voor gezinsleden en nabij-betrokkenen van personen met psychiatrische problemen, organiseert in Sint-Niklaas op 24 april een gespreksavond over de kunst van het helpen. Zie infoflits 31
  • 4 april 2006 Plazzo nodigt alle Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven uit op een vormingsavond over de boekhoudkundige gevolgen van de nieuwe vzw-wetgeving op woensdagavond 19 april te Gent. Uitnodiging en inschrijving
  • 4 april 2006 Plazzo maakte een tussentijds rapport over de werking van juni-december 2005. Alle opmerkingen, vragen en suggesties voor de toekomstige Plazzo-werking zijn welkom bij Plazzo.
  • 4 april 2006 SOS-Nuchterheid kondigt de start van enkele nieuwe afdelingen o.a. te Eeklo aan. Zie infoflits 30
  • 4 april 2006 Integrale Jeugdhulp Oost-Vlaanderen bericht in de nieuwsbrief van maart o.a. over samenwerking met de Gezinsbond. Zie infoflits 29
  • 4 april 2006 Het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap informeert u via de website en een nieuwsflash een zicht op de actualiteit. Zie infoflits 28
  • 4 april 2006 De Vlaamse Liga voor Fibromyalgiepatiënten (VLFP) – Beveren, nodigt alle geïnteresseerden uit op een voordracht met Dr. F. Coucke in Beveren op 17 mei. Zie infoflits 26
  • 4 april 2006 Similes Waas en Dender, vereniging voor gezinsleden en nabij-betrokkenen van personen met psychiatrische problemen, organiseert
    • 18 mei- 1 en 8 juni: een vormingsreeks over KOPP, Kinderen van Ouders met Psychiatrische Problemen, te Sint-Niklaas. Zie infoflits 27
    • 28 april: een studiedag over studiedag: Budget en Geestelijke Gezondheidszorg - De financiële situatie van personen met psychische problemen in Leuven. Zie infoflits 19b
    • 22 april: een workshop over Borderline in St.-Denijs-Westrem. Zie infoflits 19a
  • 4 april 2006 Labyrinth, Gespreksgroep Nabestaanden na Zelfdoding – Gent gaf een interview en kondigt de start van een forum over zelfdoding aan.
  • 4 april 2006 Gezin en handicap en KVG Oost-Vlaanderen organiseren op
    • 25 april een infoavond over Inclusief Onderwijs – Rolverdeling in Aalst. Zie infoflits 22
    • 19 en 26 april; 03,10,17,23, en 31 mei; 07 juni een cursus Ontwikkeling Stimuleren in Aalst. Zie infoflits 25a
    • 9 mei een vormingsavond over relatie, handicap en seksualiteit in Dendermonde. Zie infoflits 25
  • 4 april 2006 Stoma Ilco Gent, een vereniging voor stomapatiënten organiseert op 29 april een infoavond over een goede voorbereiding voor de zomer te Gentbrugge. Zie infoflits 24.
  • 4 april 2006 De Oost-Vlaamse Reumaliga organiseert op 27 april een voordracht Voordracht;” Bewegen met Reuma te Oudenaarde. Zie infoflits 23.
  • 4 april 2006 De Parkinson Liga nodigt iedereen uit op de Parkinson Werelddag en de andere activiteiten in 2006 in Sint-Denijs-Westrem.
  • 4 april 2006 De CIB-Liga, vereniging voor chronische inflammatoire bindweefselziekten, organiseert een Vasculitisdag (bloedvatontstekingen) voor het brede publiek op 22 april te Beveren-Waas. Zie infoflits 20
  • 4 april 2006 S.A.S., de Studie-en Adviesgroep Sekten, organiseert een studiedag over geld en sekten op 9 april te Temse. Zie infoflits 17
  • 4 april 2006 Koepel NAH (Niet Aangeboren Hersenletsels) doet een oproep naar vrijwillige begeleiders van en deelnemers aan de vakantiekampen voor personen met een handicap die door het Rode Kruis Oost-Vlaanderen worden georganiseerd. Zie infoflits 18
  • 8 maart 2006 Plazzo zorgde voor een handleiding voor de aanvraag provinciale subdiëring ziektegebonden groepen 2006
  • 8 maart 2006 Plazzo maakte een verslag van de gezondheids- en welzijnsbeurs 24-28 november 2005
  • 8 maart 2006 Plazzo zorgde voor een verslag, deelnemerslijst en toelichting van de provinciale gespreksavond over zelfzorg en lokaal sociaal beleid van 24 oktober 2005.
  • 15 februari 2006 Plazzo inventariseert ervaringen van zelfzorginitiatieven met lokaal sociaal beleid. Zie infoflits 15 en vragenlijst
  • 15 februari 2006 Het Stotterforum zoekt een gratis zaaltje om een toneelstuk in te oefenen. Alle tips welkom bij mario.dhont@telenet.be
  • 15 februari 2006 Similes Gent organiseert een bijeenkomst over de grenzen van mantelzorgers op 29 maart in Gent. Zie infoflits 14
  • 15 februari 2006 Epilepsie-contactgroep Ikaros nodigt iedereen uit op hun open vergadering over epilepsie en geen aanvallen – aanvallen en geen epilepsie op 18 maart in Gent. Zie infoflits 13
  • 15 februari 2006 De Crohn en colitis ulcerosavereniging Oost-Vlaanderen organiseert een bezoek aan een tentoonstelling met als thema pijn in Gent op 18 maart. Zie infoflits 12
  • 15 februari 2006 Project Steunrelaties nodigt hulpverleners, beleidsverantwoordelijken, betrokken vrijwilligers en gezinnen in thuisbegeleiding in de bijzondere jeugdzorg uit op een studiedag op 7 maart in Gent. Zie infoflits 11
  • 15 februari 2006 Similes Gent organiseert een bijeenkomst over de vorming van gezinshulpverleners van Familiezorg om gepast om te gaan met mensen die psychische problemen moeten verwerken op 22 februari in Gent. Zie infoflits 10
  • 15 februari 2006 Het Koningin Fabiolafonds voor geestelijke gezondheid lanceert een projectoproep met als uiterste indieningsdatum 28 februari. Zie infoflits 9
  • 30 januari 2006 Plazzo informeert alle ziektegebonden groepen over de provinciale subsidieaanvraag 2006. Zie infobrief.
  • 30 januari 2006 Het Vlaams PatiëntenPlatform, een onafhankelijke koepelorganisatie van momenteel 82 patiëntenverenigingen uit Vlaanderen, eist een onafhankelijke ombudsfunctie.
  • 30 januari 2006 Het Lokaal Gezondheidsoverleg Gent (Logo Gent) nodigt iedereen uit op een ontmoetingsavond rond het opsporen van borstkanker op 6 februari in Gent.
  • 30 januari 2006 Koepel NAH (niet aangeboren hersenletsels) vraagt om volgende vacatures bekend te maken
    • unitcoördinator in een nieuw centrum voor personen met NAH in Ronse
    • projectmedewerker in het kader van een opdracht voor de Wetenschappelijke Adviesraad van de Vlaamse Liga voor NAH.
  • 30 januari 2006 Het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap(VGPH) organiseert tussen 8 en 28 februari verschillende vormingen rond zorggradatie. Zie uitnodiging op website
  • 30 januari 2006 Koepel NAH (niet aangeboren hersenletsels) organiseert i.s.m. SIG ontmoetingsmomenten voor de omgeving van personen met NAH op 7 maart in Buggenhout, 9 maart in Deinze, 16 maart in Gent en 18 september in Melle. Zie infoflits 8
  • 30 januari 2006 Het Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk meldt dat de wet betreffende de rechten van de vrijwilliger van kracht wordt vanaf 1 augustus 2006.
  • 30 januari 2006 Het regionaal welzijnsoverleg Meetjesland nodigt alle geïnteresseerden uit op een sensibiliserings- en startmoment van het regionaal preventieproject rond ‘Eenzaamheid bij ouderen’ op 15 februari in Eeklo (inschrijven ten laatste op 3 februari).
  • 30 januari 2006 Het expertisecentrum kraamzorg maakt zijn werking bekend.
  • 30 januari 2006 De Vlaamse Alzheimerliga nodigt alle geïnteresseerden uit op hun infoavond medische hardnekkigheid op dinsdag 21 februari in Sint-Niklaas. Zie infoflits 7
  • 27 januari 2006 Plazzo nodigt alle zelfzorginitiatieven uit op een provinciale vormingsavond op 19 april 2006 over de boekhoudkundige gevolgen van de nieuwe vzw-wet.
  • 27 januari 2006 Gezin en handicap en KVG Oost-Vlaanderen organiseren in Aalst vormingsavonden ontwikkeling stimuleren voor ouders, opvoeders en begeleiders van kinderen met een handicap of een beperking in april-mei-juni 2006. Zie infoflits 6
  • 27 januari 2006 Gezin en handicap en KVG Oost-Vlaanderen nodigen ouders met kinderen die bijna het buitengewoon secundair onderwijs verlaten uit op infoavonden in Gent in februari-maart 2006. Zie infoflits 5
  • 27 januari 2006 Februari 2006: Labyrinth, Gespreksgroep Nabestaanden na Zelfdoding – Gent heeft een nieuwe folder en zoekt een vrijwillige medebegeleider voor de gespreksgroep. Zie infoflits 4
  • 27 januari 2006 Plazzo nodigt alle zelfzorginitiatieven op 20 februari 2006uit op een provinciale vormingsavond over de gevolgen van nieuwe regelgeving over vrijwilligerswerk.
  • 27 januari 2006 Similes Waas en Dender, vereniging voor gezinsleden en nabij-betrokkenen van personen met psychiatrische problemen, organiseert een info-avond over Groen Zorg Oost-Vlaanderen en Dagopvang op het Platteland op 20 februari 2006. Zie infoflits 3
  • 27 januari 2006 Op 16 februari 2006 is er een infovergadering over een Welzijns-, gezondheids- en vrijwilligersbeurs Oudenaarde van 14 en 15 november 2006. Regionaal welzijnsoverleg Oudenaarde nodigt alle zelfzorginitiatieven uit om deel te nemen deze beurs en op een informatievergadering op 18 februari. Zie infobrief, infofiche en inschrijvingen.
  • 27 januari 2006 Plazzo biedt een extra kans tot bekendmaking aan alle Oost-Vlaamse zelfzorginitiatieven die zelf niet deelnemen aan deze beurs. Zie infobrief
  • 27 januari 2006 Gezin en Handicap, Vormingswerk voor mensen met een verstandelijke beperking, Inclusie Vlaanderen en Downsyndroom Vlaanderen kern Oost-Vlaanderen organiseren een oudernamiddag ouderschap onder DRUK: ouders en hun kind met een (verstandelijke) beperking in Sint-Amandsberg op 18 februari 2006. Zie infoflits 2
  • 27 januari 2006 Gezin en handicap en KVG Oost-Vlaanderen nodigen ouders van kinderen met een handicap die inclusief onderwijs volgen uit op een infoavond over inclusief onderwijs ‘tips voor en door ouders’ op 31 januari 2006. Zie infoflits 1
Infoflitsen 2005 - Infoflitsen 2004


Wie is plazzo?

Organisatie

Jaarverslagen