zolder

  28 - 29.07.2001

Reisroute
Autostrade Oostende - Gent - Brussel, ring Brussel, E40 richting Luik / Leuven, verkeerswissel Leuven de E314 richting Hasselt - Aken, verkeerswisselaar Lummen richting Aken, afrit 27

Programma
Serie 250, Serie 600 en Stock 600, Supersport, Freebike,Sidecars, Laverda Cup, BMW Cup,
ONK SuperStock & BoTT

SuperStock & BoTT
Twee races, vijf Belgische deelnemers.
In de eerste race vertrekt Danny Scheers aan kop gevolgd door Kris Jennes, de nederlanders Slabbekorn en Van der Molen met daarna Wim Van Achter. Jennes neemt algauw de leiding over en Scheers zakt weg. Jennes eindigt als eerste, Slabbekorn tweede, Van Achter derde, Van der Molen vierde en Scheers vijfde.
Aan de tweede race neemt Jennes niet deel, Slabbekorn aan de kop crasht, Van der Molen wint, gevolgd door Wim Van Achter (die er een zware inhaalrace heeft opzitten) en Danny Scheers.

 

Serie 250
Geoffrey Nazé vertrekt van de pole-position aan de leiding. Gregory Fastre laat dit niet op zich zitten en neemt reeds vlug in de eerste ronde de leiding over. In de laatste ronde wordt Nazé ook nog door Eric Van Bael voorbijgereden, Eric wordt wat gehinderd door een mindere trainingstijd, maar hij weet zich in de eerste ronde reeds op de 5e plaats te nestelen en verslaat dan ook Andy Van den Eynde en David Driessche.

Laverda Cup
Claude Dubois eist direct zijn vaste plaats aan de leiding op. Joris Windels volgt hem op enige afstand. Daarna heeft Peter Deruyter het aan de stok met Jacques Clara en Steve Bontinck. Clara verliest in de 4e ronde van Deruyter en moet tegelijkertijd ook Bontinck laten voorgaan. Door dit geharrewar geraakt Peter niet meer in de buurt van nummer twee.

 

BMW Sabena Technics Boxer Cup
Tijdens de trainingen wordt Geert Lambrechts pijnlijk verrast door Robert Ruggieri. Geert rijdt langzaam aan de kant, wachtend op een groepje om bij aan te pikken, wanneer hij onverwachts van achteren wordt aangereden door Ruggieri. Geert houdt er een zwaar gekneusde voet aan over. Toch zet hij door en rijdt de wedstrijden, gesteund door zijn teammaat Bart De Sloovere. Later blijkt de voet gebroken.
Dirk Buylinckx rijdt zich in de kijker. Hij wint de eerste race, gevolgd door gastrijder Louis Wuyts die halfweg de wedstrijd de tweede plaats afsnoept van een sterk rijdende Gunther Roelens.
In de tweede race start Louis niet en vechten Roelens en Buylinckx het samen uit. Roelens toont zich de sterkste en viert een triomfantelijke overwinning. Marc Wauters bezet de derde plaats voor Herwig Lemmens die in de laatste ronde nog Eddy Geukens voorafgaat.

  Serie 600
Veel te veel volk in deze klasse, gelukkig komen ze allemaal heelhuids door de eerste bochten. Adriano Vidoni bezet eerst de leidersplaats maar moet deze halfweg wedstrijd afgeven aan Patrick Quintens. Quintens verdedigt dit mooie plaatsje met hand en tand tegen Pascal Legreve die Bruno Raas voorafgaat.
 

SuperSport 600
Een moeilijke wedstrijd voor onze Belgische piloten. Louis Wuyts ziet zijn machine in de de eerste ronde in de kanaalbocht van voor wegglijden en komt ten val. Tom Vanlandschoot kan hem met moeite ontwijken en is zo gedwongen tot een inhaalrace om als eerste Belg op een achtste plaats te eindigen.
Alain Kempener rijdt constant op een vierde plaats, wanneer in de zesde ronde op het recht stuk voor de Villeneuve bocht de motor achteraan begint te dribbelen, Alain eraf gooit en een mooi stukje vliegwerk ten beste geeft. De motor stuitert verschillende keren metershoog om uiteindelijk, volledig in de prak, tegen de omheining tot stilstand te komen. Alain maakt maar een kleine buiteling en komt ervanaf met een pijnlijke schouder. Gelukkig maar, want dit te bekijken laat je hart stilstaan.

Freebike
Veel deelnemers voor wat een harde maar zeer korte race gaat worden. In de derde ronde gebeurt er immers opnieuw een valpartij in de kanaalbocht. Ditmaal wordt in de vierde ronde de rode vlag bovengehaald en blijven de piloten wachten op een herstart. Die komt er niet want het wordt te laat en de zijspannen moeten nog rijden.
Louis Wuyts geeft op wegens te veel last van de opgelopen polsblessure in de Supersport race. Alain Kempener, Kris Jennes en Gunther Roelens vormen een mooi treintje en bezetten dus ook in die volgorde het podium.

Fazercup
De Fazers vechten verbeten hun wedstrijd uit tussen de rest van de Freebikes. Danny Scheers wint voor Alex Verleye die deze maal zowaar Michel Nickmans achter zich weet te houden.

 

Sidecars
Zonder de aanwezigheid van Patrick Hanquet kunnen de Belgische piloten niet veel uitrichten tegen het buitenlandse geweld. Pirlot-Van Loock werden op een ronde gezet, direct daarna komt Driesen-Verbrugge door en op de laatste plaats De Wilde-Godin.

 

previous | home | kalender | next

alle foto's © SCRIBENT, tenzij anders vermeld.

E-mail