Calypso Brussel – Hasselt

 

Eindstand : 9 – 15

 

Periodegoals: 3-5, 0-4, 2-1, 4-5

 

Goals in man meer: Hasselt : 1 van de 2

 

Ploeg: coach: Georges Vandenhoudt

Valere Koonings, Roeland Helmer, Toon Craenen(4), Bert Stassen, Wesley Carmans(4)

Bart Huysentruyt, Walter Verberght(2), Jasper Jacobs, Kjell Vandenhoudt(3), Jeroen De Wispelaere, Sven Vandenhoudt(2), Dirk Deswert, Patrik Loyens

 

Hasselt had het in de beginfase tegen hekkensluiter Calypso moeilijk om in het tempo van de match te komen. Wel een vroege openingsgoal via Sven Vandenhoudt maar het waren de Brusselaars die daarna het meeste efficiëntie toonden en de score op 2-1 in hun voordeel zetten. Sven werd vanaf zijn begingoal nu telkens op piket dubbel gedekt wat meer ademruimte gaf aan de andere Hasseltse aanvallers.  Goals van Toon Craenen uit  piket en ééntje uit de middellijn probeerden Calypso een mentale  tik te geven toch deze bleven aanklampen en Bernard Pollak himself tekende voor de aansluitingstreffer 3-4.  De 3-5 van Kjell Vandenhoudt op slag van rust was toen meer dan welkom.

 

Na de pauze nam  Hasselt resoluut de wedstrijd in handen. Pollak werd mooi in bedwang gehouden en als dan de Hasseltse aanvallen trefzeker zijn staan de bordjes al vlug op 3-7. Bij momenten speelt Hasselt “waterpolo uit t boekje” en als die acties dan ook nog verzilverd worden kan de pret niet op. Goals van Walter Verberght, Wesley Carmans Toon Craenen  …Hasselt op 3-9 en das meer dan verdiend getuige het geleverde ploegspel.

 

Na de lange pauze lijkt de fut er zowat uit en beide ploegen modderen zomaar wat aan. Hasselt rust op zijn lauweren en Calypso kan geen vuist maken….alhoewel…. als ‘uit het niets” toch 2 Brusselse treffers  vallen binnen de minuut sluipt de angst in de Limburgse gelederen..

Enkele Hasseltse missers en Calypso dat er nu écht voor gaat doen Hasselt zowaar naar adem snakken..Het is nog niet echt “de daver op het lijf” maar de onzekerheid groeit bij de minuut… Er gaat dan een zucht van opluchting door de ploeg  als Wesley Carmans dan toch een Hasseltse aanval met een streep in de kruising kan afronden en Hasselt net voor rust 5- 10 voor brengt…..Oef….timing kon niet beter!

 

De Brusselse veer is nu definitief gebroken en Hasselt kan de partij rustig en beheerst uitspelen. Coach Georges Vandenhoudt krijgt zelfs nog de kans om tegen het einde zijn bank van “het grote werk “ te laten proeven.

Chapeau voor deze ploeg die nu de rest van het seizoen zonder al te veel stress kan aanvatten en kan proberen zo hoog mogelijk te eindigen in de rangschikking die nog alle kanten uit kan.

 

De reserven gaven een 3-6 voorsprong  in de slotfase nog uit handen en strandden uiteindelijk op een 8-7 verlies.