Antiquariaat Wim de Goeij

Amor librorum nos unit

Christ. Plantin
home catalogs terms of sale order links news

How to search our catalogs: — Select the menu item 'Edit' and then 'Find (on this page)'.
In the dialog window you can fill in a search term or part of it.
With 'Find next' (or F3) you can browse the whole catalog ('Up' and 'Down'). —


Items listed by date (pamphlets, auction catalogs, ...) can be found at the end.
Each time you want to mark a book for your reference you can copy the record
(select the whole item and e.g. Ctrl-C) and paste it in a file, or jot down the book number.
If you want to buy the books, click on 'order' above and paste your shopping list in your e-mail.

Last updated: September 8, 2011

item 28661 ABKOUDE Chr. van - A. Rünckel (Illustrator) Bert en Bram. (Zevende druk). Alkmaar, Gebr. Kluitman, s.d. (ca 1930), in-8°, some b/w ills, publisher's illustrated cloth (slightly soiled but still a very acceptable copy), series Ons Genoegen. Bibliotheek voor Jongens en Meisjes: Serie A Jongensboeken.
price: €10.00
item 35668 ADÉ Georges - Raoul DE SMET ( muziek ) De Grote Boodschap. Antwerpen, Pink editions & productions, 1977, in-4°, 25 cm, 158 pp, grijs uitgeverslinnen, gedrukt op 750 exemplaren.
price: €15.00
item 25691 AKEN Piet van De duivel vaart in ons. Brussel, Manteau, (1944), in-8°, 330 pp, publisher's halfcloth, with dustwrapper. (wrapper with some wear and tears). First edition.
price: €24.00
item 34102 ALBE - Adriaan DE ROOVER - Hendrik STORM - Ivo MICHIELS - Manu RUYS - Paul HAIMON ( editors ) Golfslag. Kultureel Periodiek. Antwerpen, 1947-1948, in-8° afleveringen van ca. 50 pp, genaaid, originele omslagen (enige omslagen verkleurd en stoffig of bevlekt.) BESCHIKBAAR: 2e Jaargang (1947). Nrs. 2 , 6-7, 8, 9, en het Kerstnummer 1947 (op iets groter formaat). 3e Jaargang (1948) Nrs. 1 , 6, en Kerstnummer 1948 (ook op iets groter formaat). (Tesamen 8 fysische nummers). Prijs voor het lot.
price: €75.00
item 25761 Allemans Gerief - Drukkerij De Vlijt Allemans Gerief, Nuttige en vermakelijke almanak voor het jaar 1920, 70e jaargang. Antwerpen, Genootschap van den H. Vincentius a Paulo, 1919, small in-8°, 128 pp., ills., printed paper, worn.
price: €15.00
item 20272 ANDRIES Marc Canto Flamenco. Antwerpen/Amsterdam, Standaard, 1974, in-8°, 180 pp, sewn, orig.wrapper, in Dutch. (with manuscript dedication on flyleaf by the author).
price: €20.00
item 27159 Anon. Den uytleg van het H. Sacrificie Van de H. Misse, dienstig voor alle geloovige katholyke menschen. Halle, Detrie Tomson, s.d. (ca 1840?), small in-8°, 4 pp, uncut margins, no wrapper. 4 songs sung by Jan-Baptiste van de Velde and J. Compernelle: Christene zielen al gelyk, Sa jongheyd schept nu vreugden en behaegen, 'k Was lest verslagen in myn wyf, Vrienden ik wensch u altemael. (Teksten van Vlaamse volksliedjes door straatzangers).
price: €30.00
item 27160 Anon. Liedeken van de Blauwe Zwaen. Stem; hoe lig ik hier in deés ellende. Antwerpen, H. Saeyens, s.d. (ca 1840), in-8°, 4 pp, frayed margins. 4 songs sung by J. Puttemans: Komt vrienden die hier staen in 't ronde, Samenspraek tussen den Jongman en zyn Lief Rosalien, Den Lof van 't Neerlands bier, Wat is een zee al zonder baren. (Teksten van vlaamse volksliedjes door straatzangers).
price: €25.00
item 28284 Anon. Liedeken. Op eenen Vader welken zyn Bloed voor zyne kinders ten besten geeft. Leuven, Massar Meyer, (c. 1830), in-8°, 8 pp, plain blue wrapper. 5 volksliedjes "Gezongen door E. Vlaminck Componist".
price: €55.00
item 17485 ANTWERPEN 1974 (Exhibition catalogue) - Roggeman Willem M. Marcel Peeterscentrum: Roggeman Willem M.: Auteurs stellen tentoon. Antwerpen, 1974, in-8°, (6 pp), b/w ills..
price: €13.00
item 16212 ANTWERPEN MODERNE KUNST - Jozef Peeters (organiser) Kongres van Moderne Kunst te Antwerpen op 10 en 11 Oktober 1920 in de ''Beethovenzaal'' De Bomstraat 11. Korte Inhoud der Lezingen. Antwerpen, Kring Moderne Kunst, 1920, stapled booklet, 12 nn pp, orig. wrappers. (Extremely rare pamphlet on the first ''Modern Art Congress'' in Antwerp, organised by Jozef Peeters, with contributions by Huib Hoste, L. Van der Swaelmen, Frank van Bulck, Jozef Peeters, Edward Leonard, De Bock, Marnix Gijsen.)
price: €845.00
item 4401 Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk Tot Nut Der Jeugd. (editor) :Antwerpschen almanach van nut en vermaek voor het Jaer 1816. (Tweede Jaer) Door het Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk: Tot Nut Der Jeugd. Antwerpen, bij L.P.Delecroix, Schoen-Merkt, 15,5 x 9,5 cm, 116 pp + folding calender, original blind decorated wrapper, slightly dogeared. With poetry by A.J.Stips, J.F. Willems, P.C. Goovaerts.... ( Almanac ) .
price: €75.00
item 4402 Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk Tot Nut Der Jeugd. (editor) :Antwerpschen almanach van nut en vermaek voor het Jaer 1819. (Vyfde Jaer) Door het Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk: Tot Nut Der Jeugd. Antwerpen, bij L.P.Delecroix, Schoen-Merkt, 16,5 x 11 cm, xxiv + 90 pp + folding calender, orig. blind wrappers, slightly dogeared, margins dustsoiled. ( Almanac ) .
price: €75.00
item 4403 Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk Tot Nut Der Jeugd. (editor) :Antwerpschen almanach van nut en vermaek voor het Jaer 1820. (Zesde Jaer) Door het Antwerpsch Tael- en Dicht-kundig Genootschap, onder de Zin-Spreuk: Tot Nut Der Jeugd. Antwerpen, bij Ancelle, 18 x 11 cm, xvi + 91 pp + , orig. blind wrappers, slightly dogeared, frontwrapper is missing, partly disbound. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 1358 APOLLO APOLLO: Maandschrift voor Litteratuur en Beeldende Kunst, Den Haag. AVAILABLE: Jaargang 1 (1945-1946) in rood linnen uitgeversband, omslagen niet mee ingebonden.
price: €50.00
item 38090 ARCHIVES ET BIBLIOTHÈQUES de Belgique - Archief- en bibliotheekwezen in België - L. WELLENS-DE DONDER - Robert WELLENS - Gabriel WYMANS ( editors) Archives et bibliothèques de Belgique. Archief- en bibliotheekwezen in België. Revue trimestrielle. Volume XXXVI - 1965 - issues 1-2 ( 2 physical issues). Bruxelles, Association des Archivistes et Bibliothécaires (de Belgique), 1965 , in-8°, 2 issues, 342 pp. Sewn, orig. stiff wrapper. Complete year 1965 of this periodical which contains scholarly articles on European and Belgian history, bibliography and archives. Texts are mainly in French and Dutch, but also sometimes German, English, Italian...This year contains e.g. L. Ceyssens : '' Pierre Stockmans et ses opuscules jansénistes''. C. Lemaire : '' August Vermeylen en Henry van de Velde. Voorgeschiedenis van het tijdschrift - Van Nu en Straks-.'' A. Bruyère : ''La Bibliothèque Saltykov-Scedrin de 1813 à 1963.''.
price: €35.00
item 18619 ARENTS Am. - Dr. J. van Mierlo S.J. (preface) Jacob van Maerlant, Proeve van Bibliografie. Inleiding door Dr. J. van Mierlo S.J. Damme, Museum van Maerlant, 1943, in-8°, li + 267 pp, index, sewn, orig. wrappers.
price: €45.00
item 18363 ARENTS Prosper Werken van en over Lode Baekelmans. Proeve van Bibliografie. Antwerpen, De Sikkel, 1939, grote in-8°, geniet, 44 pp, index, orig. omslag (aparte overdruk uit ''De Bibliotheekgids jrg. XVIII''.
price: €19.00
item 24564 ARENTS Prosper De Vlaamse schrijvers in het Engels vertaald. 1481 1949. (Bibliography): Gent, Drukkerij Erasmus, 1950, in-8°, 466 pp, bibliographies, indexen, sewn, orig.stiff wrapper, series Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal en Letterkunde, (Bibliography of Flemish authors translated into the English language), uncut copy.
price: €45.00
item 27578 ARENTS Prosper Antwerpen in Dicht en Lied. Part I : 837 - 1830. Bibliografie. Antwerpen, Stadsbibliotheek, s.d. (ca. 1965), in-4°, 130 pp, index, sewn, original wrapper. Reworked separate offprint in 100 copies of the bibliography published in the periodical ''Antwerpen''. On the town of Antwerp in European literature between 837 and 1830.
price: €19.00
item 5321 ASSCHE Hilde van - Richard BAEYENS - Elly COCKX-INDESTEGE (compilers) Vlaamse Bibliofiele Uitgaven 1830 - 1980, Nederlandse Letterkunde in België. Tentoonstellingscatalogus . Brussel, Kredietbank Grote Markt: 1980 September 22. Brussel, VEV-komitee, in-8°, 27 x 17 cm, 166 pp, indices, b/w ill., bibliography. Printed in 1075 numbered copies. With an introduction by Ludo Simons. Describes 147 items. Very good introduction to the 20th century illustrated bibliophile book production of the Dutch speaking part of Belgium. Text in Dutch.
price: €45.00
item 3229 ASSCHE Sien van - Laurent Burssens - Tjen Hammenecker - Fernand Ronsmans - Jan Uyttendaele - Raoul de Vleeschauwer HAGELSLAG - (gestencild literair tijdschrift) Dendermonde. Dendermonde, 1971, geniet en gestencild tijdschrift, 40 pp per aflevering. Er verschenen in totaal 18 afleveringen, tot jaargang 5 (1976) aflevering 2. BESCHIKBAAR : Afleveringen 1 tot en met 4 .
price: €80.00
item 39031 AUGUST-VERMEYLEN-FONDS ( uitgever ) - Nationale Hoogere School voor Bouwkunst en Sierkunsten , Abdij ter Kamer ( drukker ) De Taak . Uitgave August Vermeylen-Fonds. Brussel, Nationale Hoogere School voor Bouwkunst en Sierkunsten , Abdij ter Kamer, 1946, kleine in-4°, 21,5 x 18 cm, 18 pp, genaaid, originele blinde blauwe omslag ( omslag zon-verkleurd , rugje gescheurd, binnen-in goed). Genummerde editie , exemplaar 72/ 545. Eerste uitgave van het Vermeylen-fonds, bibliofiele editie gedrukt onder de leiding van Jozef Cantré.
price: €50.00
item 34138 AVELLI Jacques ( poetry ) - Jus JUCHTMANS ( illustrator ) 9 gedichten van Jacques Avelli en 3 driekleuren lino's van Jus Juchtmans. S.l. (Brussel, Edegem), 1988, in-folio, 38 x 28,5 cm, (28) nn pp with 3 full page coloured linographs, text and illustrations printed on one side only, printed on Rives BFK 250 gr. paper, no title (as published ?), page 27 is colophon, signed by illustrator and artist, bound by Jansen (Edegem) in blind blue linen. Printed in 120 copies, this is copy 85.
price: €175.00
item 13954 BACKER Franz De Longinus. Arnhem, Loghum Slaterus, 1936, in-8°, 24 x 16 cm, 59 pp met houtsnede van Aart van Dobbenburgh, genaaid, orig. omslag. Met opdracht van de auteur: voor dr. Geerts,...
price: €30.00
item 38379 BAECKER Louis de Chants Historiques de la Flandre 400 - 1650. Lille, Ernest Vanackere, 1855, in-8°, xxv pp + 371 pp, bound in contemporary half cloth with marbled boards and endpapers, ex-library copy with a small label on the spine and 1 stamp on the title (still a good copy). Text in French but the song texts in Dutch (Flemish).
price: €60.00
item 17888 BAEKELMANS Lode (Exhibition catalogue): Antwerpen AMVC : Lode Baekelmans 1879-1965. Stad Antwerpen, 1979, in-8°, 65 pp, gebrocheerd, z/w ills.
price: €10.00
item 24233 BAILLON André - Frans DENISSEN & Hilde RITS (Translation) - Jeroen BROUWERS (Commentary) Een doodeenvoudig man. Amsterdam Antwerpen, Nijgh & Van Ditmar Dedalus, 1994, in-8°, bibliography, orig. stiff wrapper, (translation in Dutch of the 1925 French edition).
price: €15.00
item 28130 BAKELANTS Louis Géographie littéraire du Limbourg. Liège, L'Horizon Nouveau, 1942, 18 x 14 cm, 79pp, sewn, orig. stiff wrapper, series Bibliothèque de la Cigale, unopened copy.
price: €16.00
item 21184 BAKELS Henri Spiegelingen door Henri Bakels. Antwerpen, De Sikkel, 1925, kleine in-4°, 20,5 x 15 cm, 35 pp, genaaid, gemarmerde omslag.
price: €20.00
item 6631 BAKKER Siem Literaire tijdschriften van 1885 tot heden. Amsterdam, s.e., 1985, in-8°, 495 pp, sewn, orig. wrapper. index.
price: €30.00
item 37598 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. Nieuwe Reeks Jaargang XII Nr. 1 en Nr. 2 (1923 - 1924). Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1923, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €30.00
item 37599 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. Nieuwe Reeks Jaargang XIII Nr. 4 (Januari 1925) en Nr. 11 ( Augustus 1925). ( 2 nummers). Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1925, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €30.00
item 37600 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Maandschrift. 20e Jaargang . 5 losse nummers : 1 (October 1931) , 5 (Februari 1932) , 7 (April) , 10 (Juli) , 11 ( Augustus). Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1931-32, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €40.00
item 37601 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Maandschrift. 21e Jaargang . 3 losse nummers : 5 (Februari 1933) , 6 (Maart 1933) , 11 ( Augustus 1933 ). Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1931-32, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €35.00
item 37602 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Maandschrift. 24e Jaargang . 7 losse nummers : 4 (Januari 1936) , 6 (Maart 1936) , 8, 9, 10 , 11 , 12 ( September 1936 ). Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1931-32, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €50.00
item 37604 BASSE Maurits Dr. - H. De HOON , Louis FRANCK - Maurits SABBE - Herman TEIRLINCK e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Maandschrift. 5 nummers Nieuwe Reeks Jaargang XIV Nr. 4 (Januari 1926) , Nr. 10 , 11 , 12 (September 1926). Bijgevoegd Nummer Juli 1928. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1926, in-8°, originele nummers zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €30.00
item 21267 BAUR Frank Prof.Dr Sripta Minora. Uit het werk van Prof.Dr Frank Baur. Gent, Seminarie voor Nederlandse literatuurstudie Rijksuniversiteit Gent, 1969, in-8°, 239 pp, sewn, orig.wrapper, bibliography in the notes. (offprint of Kultureel Jaarboek voor de Provincie Oostvlaanderen).
price: €20.00
item 27197 BAUR Frank Prof.Dr Uit Gezelle's leven en werk. (Bandversiering van Leo Meurrens). Leuven, Davidsfonds, 1930, in-8°, 208 pp, 41 b/w plates h.t., bibliography in the notes, sewn, orig. soft cover, (cover slightly loose, margins frayed, but still good copy), (Davidsfonds Volksreeks nr 232, vijfde van de Jaarreeks 1930).
price: €12.00
item 26460 BEATRIJS - Herman van Overbeke BEATRIJS. Dramatisch verhaal der middeleeuwse legende volgens den tekst van het Haagsche handschrift naar oude wijs met aanpassing van oude wereldsche en kerkelijke liederen voor het tooneel bewerkt in vijf handelingen met voor en naspel door Herman van Overbeke. Kortrijk, Jos. Vermaut, 1925, in--8°, 121 pp, sewn, orig. stiff wrapper, with a handwritten dedication by the author to Johan De Maeght.
price: €15.00
item 28681 BEATRIJS - V. STUYVAERT (Illustrator) BEATRIJS. Een middeleeuwse legende. Met vijftien houtsneden van V. Stuyvaert. Maastricht, Brussel, A.A.M. Stols, (1937), in--8°, 159 pp, 15 woodcuts,sewn, orig. stiff wrapper, slightly discoloured, but still a good/fine copy.
price: €18.00
item 19624 BEERS Jan van - Frans Van Kuyck Jan van Beers - Gedichten (in 2 vols.) Gent, Hoste, Volksuitgave, 1884, 2 vols in-8°, genaaid, met originele chromolithografische omslagen ontworpen door Frans van Kuyck. (Mooie exemplaren)
price: €30.00
item 20828 BEERS VAN Jan - Peter Benoit De Oorlog. Gedicht van Jan Van Beers. Getoonzet door Peter Benoit. Antwerpen, L.Beerts, 1873, in-8°, 38 + 24 pp, sewn, orig.wrapper, text in Dutch and French, with a complete list of persons who sang the oratorium, some foxing.
price: €30.00
item 18341 BEETS, TOLLENS, VAN LENNEP, DA COSTA, TEN KATE e.a. Bybelsche Vrouwen. 2 delen: Vrouwen des Ouden Verbonds. Vrouwen des Nieuwen Verbonds. Haarlen, Kruseman, s.d. (ca. 1870), 2 vols in-4°, geïllustreerd met staalgravures, orig. rood linnen banden. (Portret van Eva ontbreekt, incomplete, lacks Eve's portrait).
price: €75.00
item 4511 BENOIT Peter - RUBENS - Julius de GEYTER Vlaanderens Kunstroem. Cantate op verzoek der Stedelijke Regeering gedicht door Julius de Geyter, getoonzet door Peter Benoit, uitgevoerd door 1200 Zangers en Spelers, voor Rubens Standbeeld op de Groenplaats, den Zaterdag 18, en den Maandag 27. Augusti 1877. (PROGRAMMABOEKJE) Vlaamsch en Fransch. Antwerpen, Dela Montagne, in-8°, 36 pp, genaaid, blinde omslag.
price: €25.00
item 38478 BENOIT Peter - Julius de GEYTER De Muze der Geschiedenis. Oratorio. 1880 Cantate op verzoek der Regeering van Antwerpen. Gedicht door Julius de Geyter, getoonzet door Peter Benoit. Eerste uitvoering op de Groenplaats den 21n Augusti 1880. 1500 Uitvoerders. Antwerpen, Dela Montagne, in-8°, 1880, 48 pp, 36 pp, genaaid, bedrukte omslag. Tweetalig : links Nederlands, rechts Frans. Met de namen der 1500 deelnemers.
price: €30.00
item 21465 BENOY Willem - Jan de SCHUYTER In memoriam Willem Benoy. S.l., Bond van Vlaamsche Toneelschrijvers, 1941, in-8°, 12 pp, stapled, orig.wrapper, 3 b.w. plates.
price: €13.00
item 38514 Bernaert De Jonghe , broeder ( author ) - VLAEMSCHE BIBLIOPHILEN (Maatschappij der) ( publisher ) Het Leven van Philippus Den Stauten , Hertoch van Borgonien ende van Margaita van Male , Gravinne van Vlaenderen. Gent, Drukkerij van C. Annoot-Braeckman, s.d. (ca. 1852),in-8°, 267 pp with frontispiece portrait of the author, sewn, original printed stiff wrapper. Uncut and unopened copy. Wrapper slightly faded and dustsoiled, still very good copy. One of 100 numbered copies for the trade , signed by the secretary Ph. Blommaert. This text was published by the '' Maetschappy der Vlaemsche Bibliophilen'' in the 2nd Series as publication nr. 12. The author, father Bernard De Jonghe (Gent 1674 - 1749), belonged to the Dominican Order. First edition of this study.
price: €80.00
item 38515 Bernaert De Jonghe , broeder ( author ) - VLAEMSCHE BIBLIOPHILEN (Maatschappij der) ( publisher ) Het Leven van Joannes den Onbevreesden. Gent, Drukkerij van C. Annoot-Braeckman, 1852 , in-8°, 80 pp, sewn, original printed stiff wrapper. Uncut and unopened copy. Front wrapper torn loose along the spine, wrapper slightly faded and dustsoiled, still very good copy. One of 100 numbered copies for the trade , signed by the secretary Ph. Blommaert. This text was published by the '' Maetschappy der Vlaemsche Bibliophilen'' in the 2nd Series as publication nr. 13. The author father Bernard De Jonghe ( Gent 1674 - 1749) belonged to the Dominican Order. First edition of this study.
price: €60.00
item 33338 BESAMUSCA Bart - Ada POSTMA - Frank BRANDSMA ( editors ) - LANCELOET Lanceloet . De Middelnederlandse vertaling van de '' Lancelot en prose '' overgeleverd in de Lancelotcompilatie. Pars I - ( Pars IV) 4 volumes. Hilversum, Verloren, Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, 1997 - 1998, 4 vols in-8°, with a total of over 2000 pp, publisher's black cloth with printed dustwrapper. Critical text edition of the mediaeval Dutch translation of the French Lancelot in 4 vols : comprising Pars I (Verses 1-5530) preceded by the Brussels' fragment ; Pars II: verses 5531-10740 ; Pars III: verses 10741-16263 ; Pars IV : verses 16264-26636, with index and bibliography. (Due to larger/size weight of this book, additional shipping charges may apply depending on customer location.)
price: €200.00
item 35080 BEZA Theodorus Emblemata. Uit het Latijn vertaald door Drs. C. L. J. Kooman. Dordrecht, J. P. van den Tol, 1980, in-8°, vii nn + 88 nn pp, 44 ills., stiff paper wrapper. The Emblemata were first published in Geneva in 1580. The author, 1519-1605, was a friend of Calvin's. This is the first Dutch translation.
price: €22.00
item 14789 BILCKE Maurits Brabantsche Kanteelen. Gedichten en linosneden 1936 - 1937. Hoogstraten, Lente 1938, private uitgave, in-4°, 28 x 22 cm, 89 pp met 12 volbladlino's, genaaid, orig. omslag. (omslag bestoft). Zeldzame privé-uitgave van de latere kunstcriticus.
price: €65.00
item 9440 BILDERDIJK Willem Dichterlijke Uitspanning van Mr. W.Bilderdijk, in zes luimige brieven aan zijne eenige zuster, nu wijlen Vrouwe Izabella Dorothea Wenthoff geb; Bilderdijk, in de jaren 1778 en 1779 geschreven. Uitgegeven door Jonkhr. Mr. J.F. van Breugel. Nijmegen, J.F.Thieme, 1835, in-8°, 21,5 x 13,5 cm, titel met vignet + 58 pp, bedrukte gekartonneerde uitgeversband, mooi bewaard. Zeldzaam goed bewaarde vroege gekartonneerde uitgeversband.
price: €70.00
item 26511 BILDERDIJK Willem Ter geboorte van Zijne Doorluchtige Hoogheid, den jonggeboren heere Prinse van Oranje en Nassau. Leipzig, s.e., 1792, in-8°, 11 + 2 nn pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26515 BILDERDIJK Willem Losse stukken, in versen. Leipzig, s.e., 1803, in-8°, 19 pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26516 BILDERDIJK Willem Droom. Leipzig, s.e., 1805, in-8°, 8 pp; loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26517 BILDERDIJK Willem Napoleon. Ode. In den Haag, erven van Isaac van Cleef, 1806, in-8°, 14 pp, loose, no wrapper, removed from binding, uncut pages. "Spoedt aan, ô heuchelijke dagen, / Ten koste van wat bloed het zij!" and more.
price: €15.00
item 26518 BILDERDIJK Willem Over een oud Amsterdamsch volksdeuntjen. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1824, in-8°, 15 pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26519 BILDERDIJK Willem Aan Leyden, op den twaalfden van Loumaand. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1824, in-8°, 8 pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26520 BILDERDIJK Willem Op den moord van den hertog d'Enguien. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1824, in-8°, 8 pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26521 BILDERDIJK Willem Beschouwing der vijf tafereelen van Josephs leeven, afgebeeld door den konstschilder J. V.. D.... uitgegeven in 't jaar 1771. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1830, in-8°, ii nn + 6 nn pp, loose, no wrapper, removed from binding. Reprint of the the poet's first published work.
price: €15.00
item 26527 BILDERDIJK Willem Afscheid aan Leyden. Leyden, L. Heydingh en Zoon, 1827, in-8°, 8 pp, loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26528 BILDERDIJK Willem Eenige stukken, in dichtmaat. Leipzig, 1789, 10 pp; loose, no wrapper, removed from binding.
price: €15.00
item 26557 BILDERDIJK Willem Op de bevalling der Prinses van Oranje. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1817, in-8°, 3 pp printed, sewn, blind wrapper.
price: €15.00
item 34706 BLANQ Ian le - FRUYTIERS Ian (transl.) - Dutch pamphlet 1596 Warachtige Legende van Ian de Witte. In Franchoische Tale ghenaemt Ian le Blanq. Waerinne cortelijck Rijmsche-wijse vervatet wort de afcoemste / het opwassen / den voort-ganck / de cracht / elendighen staet / en alle ghelegentheyt vandr Papisten broot-Godt ... Leyden, By Hendrick Lodewyckszoon, 1596, pamphlet small in-4°, 14 nn pp, signatures AB1-4. Title page with ornamental woodcut vignette. A satire on the catholic Mass ("Caldeeusch tooverspel van Godt verboden"), with the French original printed in a narrow marginal column. Not in any Dutch library, only the University of Michigan. (Vialibri 30.04.2008)
price: €450.00
item 17237 BLOCKX Jan - Raf Verhulst Officieele lijkreden uitgesproken bij het stoffelijk overschot van Meester Jan Blockx. Lofrede den 1en Juli uitgesproken. (1912) ... Antwerpen, Koninklijk Vlaamsch Conservatorium, ongedateerd, (1912), 21 pp, brochure.
price: €13.00
item 37308 BLOMMAERT Ph. De Nederduitsche Schryvers ( Schrijvers ) van Gent. Gent, Drukkery en Boekhandel van I.S. Van Doosselaere, 1861, in-8°, frontispiece portret van Philip van Lansberge + 442 pp, index, gebonden in eigentijds halflederen band met gemarmerde platten, ex-bibliotheek exemplaar met papieren etiket op de rug en een stempel op de half titel, binnenin zuiver. Voorste kneep binnen-in zwak. Toch nog goed exemplaar van een zeldzame studie over het literaire leven in Gent. De index bevat méér dn 350 namen.
price: €125.00
item 13278 BLOMMAERT Ph. Aloude Geschiedenis der Belgen of Nederduitsers. Gent, Hoste, 1849, in-8°, 450 pp, half-linnen band (kneep iets gelost).
price: €35.00
item 35871 Blommaert Ph. - Mevr. Courtmans - J.M. Dautzenberg - Prudens Van Duyse - C. Ledeganck - Snellaert e.a. Nederduits Letterkundig Jaerboekje voor 1847. Veertiende Jaergang. Gent, drukkery der Gebroeders Michiels, in-12°, 174 pp, met letterkundige bijdragen van hierboven genoemde auteurs. Gebonden in half bazaan bandjes met gemarmerde platten, titel in goud op de gladde rug (met etiket van boekbinder A.F.E. van der Voort, Avenue de l'Industrie Anvers). (In totaal heeft de publicatie 42 jaar bestaan, van 1834 tot 1875).
price: €30.00
item 34477 BLOMMAERT Ph.s Liederik de Buck, in drie zangen. Gent, Van Snoeck-Ducaju, 1834, in-8°, frontispiece (neogothic drawing by Ch. Onghena), 32 pp, contemporary marbled paper wrapper, foxing throughout. Based on an incident told by Marcus van Vaernewyck in his "Historie van Belgis of Spiegel der Nederlandsche audheyt", 1574.
price: €50.00
item 28235 BODART Roger - Marc GALLE - Garmt STUIVELING Guide Littéraire de la Belgique de la Hollande et du Luxembourg. Paris, Hachette, 1972, in-8°, 20 x 12 cm, 778 pp, ca 20 b/w maps, index, gilt decorated imitation leather, slipcase, series Guides Bleus, text in French.
price: €27.00
item 5638 BOEK IN VLAANDEREN ( Het ) - Jaarboek 1925 der Vlaamsche Vereeniging van Letterkundigen. Boek in Vlaanderen ( Het) (voorheen) Jaarboek 1925 der Vlaamsche Vereeniging van Letterkundigen. (nadien) Jaarboek van de Vereeniging ter bevordering van het Vlaamsche Boekwezen. S. l. , in-8°, genaaid, originele omslagen, verscheen éénmaal in 1925, vanaf 1930 onder de naam '' Het Boek in Vlaanderen ''. Met originele bijdragen van Streuvels, Walschap, Toussaint van Boelare, M. Roelants e.a., index. BESCHIKBAAR - AVAILABLE : Jaarboek 1925 , 1931 , 1932 , 1933 , 1934 , 1935 , 1936 , 1938 , 1939 , 1940 , 1951 , 1955 , 1980-81. Prijs voor het lot van 13 jaarboeken is 200 Euro. Afzonderlijke jaarboeken kunnen besteld worden aan de prijs van 24 Euro. Gelieve in Uw bestelling aan te geven welke jaarboeken U wenst.
price: €24.00
item 25505 BOEK IN VLAANDEREN Het - Prof. Dr P. De KEYSER (Preface) Boek in Vlaanderen ( Het ) . Jaarboek 1942 van de Vereeniging ter bevordering van het Vlaamsche boekwezen en de Vereeniging van Letterkunde. S.l., 1942, in-8°, 159 pp, ca 100 bookadvertisements, bibliography of new Flemish books, sewn, orig. stiff wrapper (slightly discoloured) but still a fine/good copy.
price: €18.00
item 8563 BOEY Karel de Tooneelwereld - Orgaan der Schouwburgen - Cinema's en Vlaamsche Kringen . Weekblad (later) Kinema - en Tooneelwereld. Officiëel orgaan van het Nationaal Verbond der Vlaamsche Tooneelmaatschappijen van België. Antwerpen, in-folio, stapled, original green printed wrapper, issues of approx. 30 pp. AVAILABLE-BESCHIKBAAR : Jaargang 1 (1921) 27 afleveringen tussen 8 Juli en 29 december. Jaargang 2 (1922) Afleveringen 1-7, 9-13, 15,16, 36, 38, 41, 44, 47. Jaargang 3 (1923) Afleveringen 10, 13, 48, 49, 51. In originele afleveringen, sommige omslagen bestofd of verkleurd, enige losse bijlagen met gescheurde marges.
price: €125.00
item 4828 BOGAERT - DE - CLERCQ F.J. (editor) Almanach van Milanen, dienende voor het jaer ons Heere 1815. Gent, F.J. Bogaert- De-Clercq, 13,5 x 9 cm, 120 nn pp , sewn, marbled wrappers . Ex-library with small circular stamp on title and a paper label on the marbled frontcover. ( Almanac ) .
price: €80.00
item 38454 BOGAERT Abraham - Simon SCHYNVOET S. Schynvoets Muntkabinet Der Roomsche Keizers en Keizerinnen , in vaarzen beschreeven door Abraham Bogaert. Met 70 Kopere Plaaten verciert. Amsteldam ( Amsterdam ) , By d'Erfgen : van Jakob Lescailje, 1695, in-8°, 18 x 11,5 cm, engraved title ( I. Goeree) + titlepage with an engraved vignette + (60)nn pp (including 9 engraved plates with blank versos, 2 folding) + 128 pp containing 56 in-text engravings of coins + (10)nn pp (index, 1 engraved plate). (Complete). Bound in near contemporary half vellum, with marbled boards, with the printed label of the Parisian bookseller Rouanet (18th century ?) on the first paste down. Manuscript title on smooth spine. Very fine copy allthough there is some tiny marginal damage to the title page (hardly noticeable, only 4 x 12 mm ). First edition , finely illustrated, of the the classical coin collection of Simon Schynvoet (1652 - 1727), architect and landscape designer. He was a friend of Rumphius. The collection was eventually sold to tsar Peter the Great.
price: €1200.00
item 26453 BOGAERTS Theo - Jan van NOTEN (Illustrations) De vluchteling en de dood. Brussel, Meddens & C°, 1942, in-8°, 104 pp, b/w drawings, sewn, orig. stiff wrapper, (bookblock loose in wrapper).
price: €15.00
item 37525 BOM Emmanuel de Dagwerk voor Vlaanderen. Ontmoetingen en portretten. Brussel, uitgeversmij. A. Manteau, 1928 ( Feestuitgave - Maatschappij voor goede en goedkope lectuur...), in-4°, 235 pp, met lijst van intekenaren, genaaid, orig. soepele omslag. Rug iets verkleurd maar verder vlekkeloos exemplaar.
price: €40.00
item 38475 BOON Jan - Felix De BOECK ( illustratie ) Zwarte Sneeuw. Tendenz-drama in één bedrijf. (geïllustreerd met) Twee teekeningen van Felix De Boeck. Brussel, Nieuwe Nederlandsche Uitgeversmaatschappij, s.d. ( begin Augustus 1918), in-8°, 36 pp, genaaid, orig. bedrukte stijve kaft. Met op de kaft en op p. 36 een abstracte ills. van Felix De Boeck. Jan Boon ( Halle 1898 - Ukkel 1960). Eerste publicatie van de latere directeur van Het Vlaamsche Volkstoneel (1925) en hoofd van de N.I.R. Felix De Boeck (1898 - 1995) was een exacte leeftijdsgenoot van Boon. Beide waren net geen 21 jaar toen ze samenwerkten voor deze publicatie.
price: €100.00
item 35835 BOONE Felix A. - Jules de St. Genois - P.F. VAN KERCKHOVEN Convoluut van 3 Vlaamse prozastukken uit het midden der 19e eeuw :(1) Myn eerste blik in de wereld. (2) Dry Tafereelen uit de Vaderlandsche Geschiedenis, door Jules de St. Genois in het Nederduitsch vertaeld door E.S. (3) Avondlezing, Verhalen in Proza. (1) Gent, We. Gysdaele en Zoon, 1847, 124 pp. (2) Turnhout, Delhuvenne, s.d. (ca. 1850), 138 pp; (3) Antwerpen, By de wed. Jos. van Ishoven, Markgravestraet, 1852. Drie publicaties gebonden in één volume. In-12°, 15 cm. Gebonden in rode halflederen band uit de tijd, title in goudopdruk op rug. Band met lichte slijtagesporen , title eerste werk met scheur, zonder tekstverlies, maar verder goed bewaard. Zeldzame getuigenis van herontluikende Vlaamse letterkunde uit het midden van de 19e eeuw.
price: €125.00
item 26841 BORMANS J. H. - Parthonopeus van Bloys - Ferdinandus Deycks Ouddietsche Fragmenten van den Parthonopeus van Bloys, grootendeels bijeenverzameld door wijlen Professor Ferdinandus Deycks. Brussel, F. Hayez, drukker der Koninlijke Akademie, 1871, in-8°, xxxiv + 420 pp, index, sewn, original printed wrapper (a bit dustsoiled), interior fine, printed on high quality laid paper, uncut copy.
price: €150.00
item 23115 BOUCHERIJ Jan Gedichten en gezangen. Antwerpen, Hopland, 1897, in-8°, 132 pp, genaaid, originele omslag, (licht beschadigd met papierverlies).
price: €25.00
item 25245 BOUDEWYNS Katherina - Dr. Hermance van BELLE Katherina Boudewyns Het Prieelken der Gheestelyker Wellusten. Met inleiding en aantekeningen van Dr. Hermance van BELLE. Antwerpen, De Seven Sinjoren "De Sikkel", 1927, in-8°, XXVI + 172 pp, sewn, original stiff wrapper, Nr. 223 of 360 numbered copies.
price: €20.00
item 22662 BRAAK Menno Ter Journaal 1939. Amsterdam, De Bezige Bij, 1945, in-8°, 53 pp, sewn, orig.labelled wrapper. Text in Dutch. (Diary during the first month of the Second World War by the wellknown Dutch author who committed suicide later on during the German attack on the Netherlands).
price: €25.00
item 20827 BRAAK TER Menno Journaal 1939. Amsterdam, De Bezige Bij, 1945, in-8°, 53 pp, sewn, orig.blind wrapper, (Diary of the wellknown Dutch author during the beginnings of the Second World War, 3th - 24th September 1939. Wenn the Germans attacked The Netherlands in May 1940 he committed suicide), text in Dutch.
price: €15.00
item 20834 BRAAK TER Menno Reinaert op reis. Essays. Amsterdam, Balkema, 1946, in-8°, 151 pp, sewn, orig.wrapper, 18 essays. (kleine marginale vlek op de halftitel).
price: €19.00
item 3267 BROECK Dries van den - Jean Paul LAENEN - Piet JANSSENS - Cis van de VELDE - Bert VERBIST - Hugo NEEFS - Ivo VROOM - Jef ANDRIESSEN (editors) Kontrast Tijdschrift voor Kunst en Kultuur, Lier 1961, uitg. Van In, ondertitel varieert (ook Plastisch literair tijdschrift) .; 1(1961)1-6 (-) 2(1962)1-5. (alles) Lier, oblong in-8°, sewn, orig. printed wrappers, issues of approx. 100 pp with colored & b/w ills. Issue 2 of 1962 is entirely devoted to cartoons. AVAILABLE -BESCHIKBAAR: Complete set, all published: year 1(1961) issues 1.2.3-(4).5-6. year 2(1962)1.2.3-4.5. In all 8 physical issues. The periodical contains literary contributions but also articles on graphic art, furniture design, cartoon art etc. Issue (1961)2 contains woodcuts by Piet Janssens. Issue (1961)3 contains an article on the Jos Hendrickx with 12 original woodcuts.
price: €195.00
item 29800 BROECK H.J. van den Vreugd en eergedicht. Aen den zeer eerweerden Heer Mynheer Paulus Blinkvliet verheven tot het Ampt van Pastoor der Parochialele Kerk van den H. Apostel Andreas te Antwerpen en aldaer plegtiglyk ingeleid op XXIX November MDCCCXXII. Antwerpen, A. Grangé, 1822, groot in-8°, 7 pp, ingenaaid, zonder omslag, (titel en laatse blad bestoft). Huldegedicht ter gelegenheid van de ambtsaanvaarding van Paulus Blinkvliet als pastoor van de Sint-Andrieskerk te Antwerpen.
price: €50.00
item 35060 BRUNING E. De Middelnederlandse Liederen van het onlangs ontdekte Handschrift van Tongeren (omstreeks 1480). Gent, Secretarie der Academie, 1955, in-8°, 58 pp, 10 pl. h/t (some folding), printed paper wrapper. Publ. in the series "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde", Reeks VIII, nr. 5.
price: €20.00
item 37922 BRUYLANTS Jan - Antoon MOORTGAT ( traducteur ) - Gustave LAGYE ( préface ) - Edw. FLORUS ( illustrateur ) Le Berger. Trois Actes de Jan Bruijlants, Jz. Traduction française d'Antoon Moortgat. Préface de Gustave Lagije. Illustrations dans le texte d'Edw. Florus. Anvers, G.J. & E. Janssens, Imprimeurs-Editeurs , 147 rue Carnot. P.V. Stock, Libraire-Editeur à Paris, 1904, petite in-4°, xxv pp + 80 pp, broché, couverture souple d'origine, imprimé sur papier de haute qualité. Bel exemplaire quoique le premier quaterne est dérelié.
price: €50.00
item 4786 BRUYLANTS Marc - Marc Bruynseraede - J.M.Legrand - Wim Nimmegeers (editors) Deus ex Machina -Tijdschrift voor Hedendaagse Kunst. (driemaandelijks) Beschikbaar: Nummers 37.38.39.40.41.42.43. (1986-1987 = jrg. 10.11) Prijs voor het lot.
price: €50.00
item 13978 BRUYNE Jan De & K.Ruelens (uitgever) Refereinen en Andere Gedichten uit de XVIe Eeuw. Verzameld en afgeschreven door Jan de Bruyne, uitgegeven door K.Ruelens. 3 vols. Antwerpen, Uitgaven der Antwerpsche Bibliophilen Nr.4, 7 & 9, P.Kockx, 1879 -1881, in-8°, 23 x 16 cm, xxv + 206 pp ; 237 pp ; 235 pp, genaaid, originele omslag. (met kleine beschadigingen aan omslagen, moet ingebonden worden).
price: €112.00
item 10216 BUCKINCX Pieter - Paul DE VREE - André DEMEDTS - R.F. LISSENS - René VERBEECK (editors) Vormen, Tweemaandelijks tijdschrift voor Letterkunde en Kritiek. 2e Jaargang Nr. 1. Mechelen, de Eenhoorn, in-8°, geniet, orig. omslag, 34 pp, het nummer 1 van de tweede jaargang , april 1937 .
price: €25.00
item 1419 BURSSENS Gaston - Floris JESPERS (Illustrator) Klemmen voor Zangvogels. Geïllustreerd door Floris Jespers. Wilrijk-Antwerpen, Avontuur, 1930, in-8°, 93 pp, genaaid, originele zwarte bedrukte omslag, mooi exemplaar.
price: €165.00
item 26845 BURSSENS Gaston French en andere Cancan. Wilrijk-Antwerpen, Avontuur, 1935, gedrukt bij Buschmann, in-8°, 101 pp, genaaid, originele bedrukte omslag, exemplaar nr. 205/300. Randen van de omslag ietrs verkleurd maar toch mooi exemplaar.
price: €100.00
item 35683 BURSSENS Gaston - Luc PAY (red.) :Dagboek. Schoten, Hadewijch, 1988, in-8°, frontispiece portrait, 298 pp, index, stiffpaper wrapper. Text in Dutch.
price: €20.00
item 13571 BUSSCHER Edmond de Description du Cortège Historique des Comtes de Flandre. Gand, Imprimerie et Lithographie de De Busscher Frères, 1849, in-8°, 27 x 17 cm, 83 pp + planche dépliante, demi-bazane d'époque, dos doré, (bel exemplaire). Rare description d'une cortège historique organisé par la Chambre Rhétorique 'Les Fontainistes' de Gand.
price: €90.00
item 35541 BUSSCHER Edmond de Juste Billet, chroniqueur gantois au XVIIe siècle. Aperçu biographique et historique... Gand, Imprimerie et Lithographie de Léon De Busscher, 1873, in-8°, 198 pp, sewn, orig. printed paper wrapper (corner cut away, also from French title page, spine repaired with adhesive tape). Text in French, poems and documents in 17th-c. Dutch.
price: €45.00
item 21813 BUYSERO Dirck - Dr R.J.WILLEMYNS (Editor) Korte beschrijvinge van Parys (1667). Opnieuw uitgegeven met inleiding bronnenstudie en aanteekeningen. Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1942, in-8°, 157 pp, sewn, orig.wrapper, 7 b.w. plates h.t., bibliography, index, series Vereeniging der Antwerpsche Bibliophielen Nieuwe Reeks Nr 1.
price: €25.00
item 35237 BYL Adolph Onpartydige beoordeling van de woordenboeken der heeren Sleeckx en Van de Velde. Aelst, ter drukkery van A. Byl, 1851, in-8°, 354 pp, orig. printed paper wrapper, bound in quarter linen over marbled boards, gilt lettering, ex-libris label (Victor De Seck). The publisher of the weekly "Den Dender-Bode" gets angry with mistakes in Dutch and French - and even more with inappropriate lemmata. Text in Dutch. Tekst in het Nederlands.
price: €38.00
item 20924 BYL Adolphe, SLEECKX, VAN DE VELDE Critique impartiale des dictionaires de MM. Sleeckx et Van de Velde. Alost, Ad. Byl, 1851, in-8°, 36 pp, sewn, orig.wrapper, (French translation of Dutch original, with commentary on the dictionary edited by Sleeckx).
price: €30.00
item 25218 Catherine LECLERCQ - Ben DURANT - Hugo CLAUS - 2000 I 19 BRUXELLES Prométhée et le golem. Textes de Catherine LECLERCQ, Ben DURANT et Hugo CLAUS. (Exhibition catalogue) Bruxelles, ULB 2000 Bruxelles, Ante Post, 2000, 48 pp, sewn, stiff printed wrapper.
price: €18.00
item 4028 CATS Jacob Alle de Werken, bezorgd door Dr. J.van Vloten. 2 volumes. Zwolle, Erven J.J.Tijl, 1862, 37 x 28,5 cm, met 400 staalgravures van [J.W.Kaiser] 2 delen gebonden in 2 volumes, frontispiece + xv + 946 pp ; frontispiece + xv + 897 pp + aantekeningen + lijst van intekenaren. Gebonden in twee uniforme groene half-marokijn banden, ruggen met opmerkelijke goudversiering, bovensnede verguld, band getekend door L.Claessens, Brussel. Zéér mooi exemplaar van deze klassieke 19-eeuwse Cats uitgave. Betreffende de boekbinder: zie Dubois d'Enghien: Reliure en Belgique: pp 125-128.
price: €600.00
item 29024 CATS Jacob - Robert FARLIE - Richard PIGOT (ed.) Emblems, with Aphorisms, Adages, and Proverbs, of All Ages and Nations, from Jacob Cats and Robert Farlie, with illustrations freely rendered, from design found in their works, by John Leighton...m London, Longman, Green, Longman, and Roberts, 1860, lg in-8°, 26.5 x 18 cm, frontispiece, xvi + 239 pp, ca 200 woodcut engravings, all pages with 4 aphorisms between fillets in the margins, title page in two colors, maroon leather, some slight wear at corners, raised spine, gilt title, tooled front, marbled endpapers, gilt edges. Fine copy. Jacob Cats, 1577-1660, was a Dutch poet. Robert Farlie, Scottish, published emblems in 1638. John Leighton, 1822-1912, was an English illustrator and publisher. Richard Pigot later published another work on emblems.
price: €375.00
item 21201 CAUTEREELS P. Priester De Familiekring. Eene Verzameling van nuttige en aangename verhalen. 3de Bundel. De Held van 't Jaar 30. Antwerpen, H. Sermon & J.B. Van Aarsen, 1866, klein in-8°, 18 x 11 cm, 103 pp, genaaid, originele bedrukte omslag (achterflap iets gescheurd).
price: €20.00
item 19850 CAUWELAERT August van De Vlaamsche Jongeren van Gisteren en Heden 1910 - 1927. Antwerpen, N.V. Leeslust, 1927, in-8°, 158 pp, genaaid, orig. bedrukte omslag. (Bloemlezing).
price: €13.00
item 37083 CERVANTES - Jacob Campo WEYERMAN ( Dutch translator ) - PICART - BOUCHER - COCHIN - COYPEL - LEBAS - TREMOLIÈRES ( Illustrators) De voornaamste gevallen van den wonderlyken Don Quichot , door den beroemden Picart den Romein, en andere voornaame Meesters , in XXXI Kunstplaten, na de uitmuntende Schilderyen van Coypel in 't koper gebragt.... 's Hage (Den Haag), Pieter de Hondt, 1746, in-4°, 29 x 22,5 cm , (2) nn pp + xxvi pp + 420 pp + 31 full page engravings with the verso side left blank, title printed in red and black and with an engraved vignette. Plates numbered and with captions in French. Designs by Coypel, J.P. le Bas, Trémolières... engraved by Picart (12), Van Schley (13), Tanjé (5).... Bound in contemporary dutch full vellum with blindtooling. Very nicely preserved copy. Text in Dutch. Dutch edition which appeared simultaneously with the French edition, '' Les principales avantures de l'amirable Don Quichotte...'', by the same publishers and with the same illustrations which therefore have French captions. See Cohen pp.216/217 : '' Superbes illustrations, livre très recherché - pour l'édition en français''. '' L'éditeur publia en même temps une édition en néerlandais, avec les mêmes figures, et qui est moins recherchée en France''.
price: €1250.00
item 26097 CHASALLE F. - C. J. KELK Harlekijn. Een Commedia dell'Arte stuk in twee bedrijven. Antwerpen, " De Vrije Bladen", 1932, in-8°, 45 pp, sewn, orig. stiff wrapper, series De Vrije Bladen, Jaargang 9 Schrift X, unopened.
price: €18.00
item 3161 CHRYSALLIS CHRYSALLIS: Halfmaandelijks tijdschrift voor literatur en kunst. Issue 1. Amsterdam, Deltos Elzevier, 1978, in-8°, 199 pp, sewn, stiff wrappers. (With Hanneke van Buuren, Ethel Portnoy, Hannemieke Postma).
price: €13.00
item 20197 CHRYSALLIS Halfmaandelijks tijdschrift voor literatuur en kunst. Issue 4. Amsterdam, Elzevier, 1979, in-8°, 220 pp, sewn, stiff wrappers. (With Hanneke van Buuren, Ethel Portnoy, Hannemieke Stamperius).
price: €13.00
item 21462 CLAES Tobie - Frans Notelaars Frans Notelaars. Staatsingenieur. (Beuzelarijen van vroeger en nu). Gent, Fecheyr, 1949, in-8°, 189 pp, sewn, orig.wrapper, (autobiography of Tobie Claes Belgian State-engineer for bridges and roads 1865-1949).
price: €13.00
item 12758 CLAES Vera - Rita COMPÈRE - Jenny DHEEDENE a.o. - VAN NU EN STRAKS Van Nu en Straks . Belle Epoque in Vlaanderen. Tentoonstellingscatalogus: Gent, Sint-Pietersabdij, 1984 9 december. Gent, Sint-Pieterabdij, 1984, in-4°, 128 pp + z/w ills, genaaid, orig. omslag.
price: €25.00
item 10137 CLAUS Hugo Exhibition catalogue: Hasselt, Cultureel Centrum, 1979 March 30: CLAUSTRUM, schilderijen, tekeningen, gouaches, lichtdrukken van Hugo Claus. In-8°, 24 x 16,5 cm, 24 nn pp, stapled, coloured & b/w ills.
price: €20.00
item 28957 CLAUS Hugo - Louis Paul BOON - Jan WALRAVENS - BRULIN Toone - Rudolf MEERBERGEN - Herman Van SAN (editors) Tijd en Mens. Tijdschrift van de Nieuwe Generatie. Mechelen, Antwerpen, De Sikkel, 1952 - 1955, in-8°, geniet (latere nrs genaaid), originele bedrukte omslagen, afleveringen van ca. 50 pp, Paginering loopt door. In totaal verschenen 23 nrs in 19 fysische afleveringen. Belangrijk literair avantgardistisch tijdschrift waaraan o.a. Hugo Claus en Louis-Paul Boon medewerking verleenden. BESCHIKBAAR - AVAILABLE : Nummer 4, 17, 20, 23 (laatste verschenen nummer). Prijs per nummer. Price per issue.
price: €125.00
item 22032 CLERCQ DE René Van aarde en hemel. De appel; Hemelbrand. Ahasver. Doemsdag. Steun uitgave. Amsterdam, L.Simons, 1915, in-8°, 67 pp, sewn, orig.wrapper, (4 gedichten), omslag verkleurd en met slijtagesporen, binnenin met lichte roestvlekken.slightly foxed.
price: €15.00
item 29362 CLERCQ René de Terwe. Een verhaal in verzen. Boekversiering van J.B. Heukelom. Amsterdam, S.L. van Looy, 1916, kleine in-4°, 17 x 14,5 cm, 126 pp, met vignetten gedrukt in zwart en sepia door J.B. Heukelom. Sepia-kleurige linnen uitgeversband. mooi exemplaar.
price: €32.00
item 19504 CLOSSET Fr.(editor) Die van 't fonteintje. Bloemlezing samengesteld ingeleid en voorzien van aantekeningen en een bibliografie. Brussel, Manteau, s.d., in-8°, 189 pp, genaaid, orig. omslag, iets bevuilde omslag, glossarry, (series Museion. Nederlandse reeks nummer 3). (Over Maurice Roelants, Richard Minne, Karel Leroux, Raymond Herreman, met bibliografie.
price: €20.00
item 35026 COCK A. DE Spreekwoorden en Zegswijzen afkomstig van Oude Gebruiken en Volkszeden. Tweede, herziene en vermeerderde druk. Gent, Ad. Hoste, 1908, lg in-8°, xii + 426 pp, 1 ills., bibl., index. black linen, ex-libris label (Frans Van Bost), ex-library stamps (Willems-Fonds). First and last pages with some foxing. Het boek onstond uit bijdragen in het tijdschrift '' Volksleven ''. Tekst in het Nederlands.
price: €40.00
item 33796 COCK Alfons De Studiën en essays over oude volksvertelsels. Anterpen / Deventer / Gent, De Sikkel / AE. E. Kluwer / Ad. Hoste, 1919, i + 343 + 1 pp, index, printed paper wrapper, somewhat worn, top and lower end of spine neatly repaired with adhesive tape , uncut pages. Still a good copy.
price: €30.00
item 34996 COCK Alfons DE Studiën en essays over oude volksvertelsels. Antwerpen / Deventer / Gent, De Sikkel / AE. E. Kluwer / Ad. Hoste, 1919, in-8°, frontispiece, 343 + (1) pp, index, publisher's printed paper wrapper, ex-libris label (Frans Van Bost), uncut pages. Tekst in het Nederlands. (Genaaid exemplaar met originele omslag).
price: €40.00
item 20907 COHEN Gustave Dr Ecrivains français en Hollande dans la première moitié du XVIIe siècle. Paris, Champion, 1920, large in-8°, 747 pp, sewn, orig.wrapper, 52 b.w. plates h.t., bibliography in the notes, ex-library. (Printed wrapper a bit foxed, binding a bit loose, but a good copy).
price: €112.00
item 35118 COMER F.A. e.a. Gedenkboek F.A. Snellaert. Kortrijk, De Leiegouw, 1972, in-8°, pp. 84-256, 8 ills., gedrukte stijve kaft, orig. stofwikkel, speciale overdruk uit "Verslagen en mededelingen van de Leiegouw, vereniging voor de studie van de lokale geschiedenis, taal en folklore in het Kortrijkse", XIV (1972), nr. 2. Essays van A. Deprez, F. Debrabandere, L. Wils e.a.
price: €20.00
item 38566 CONINCKX Simoen-Michiel - Emiel GOVAERTS ( editor ) Simoen-Michiel Coninckx Dichtwerken voorafgegaan van een studie over zijn leven en zijne werken.... Sint-Truiden, Boekdrukkerij G. Moreau-Schouberechts, 1889, in-8°, 224 pp, halflinnen band uit de tijd, ex-bibliotheek met etiket op de rug en één stempel op het titelblad. Simoen Coninckx (St-Truiden 1750-1839), Limburgs letterkundige, kanunnik van de hoofdkerk te Sint-Truiden).
price: €45.00
item 35667 CONRAD Patrick La Mort s'appelle bonsoir. Antwerpen, Pink editions & productions, 1977, in-4°, 25 cm, 73 pp, rood uitgeverslinnen, gedrukt op 500 exemplaren.
price: €15.00
item 8178 CONSCIENCE Hendrik De Arme Edelman. Met vier platen door Ed. Dujardin. Antwerpen, Van Dieren, 1851, small in-quarto, 17 x 13 cm, 208 pp, 4 plates, contemporary red decorated cloth, binding a bit loose, back missing.
price: €14.00
item 19971 CONSCIENCE Hendrik Jacob van Artevelde. 3 vols. Antwerpen, Drukkery van J.E.Buschmann, 1849, 3 vols in-8°, genaaid, originele bedrukte omslagen, met een uitvouwbaar plan van Gent. (Omslagen beduimeld, ruggen overplakt met bruin karton).
price: €75.00
item 22132 CONSCIENCE Hendrik - Ed. DUJARDIN (Illustrator) Rikke tikke tak. (Met vier platen door Ed. Dujardin). Antwerpen, J.P. van Dieren en Comp., 1851, in-8°, 17 x 13 cm, 104 pp, rood linnen uitgeversband met goudopdruk, 4 platen van Dujardin, rugje over circa 10 cm gelost van de band.
price: €25.00
item 26780 CONSCIENCE Hendrik Siska van Roosemael. Ware geschiedenis van eene jufvrouw die nog leeft. Vijf en dertig Teekeningen door E. Hamman op hout gesneden door H. Brown. Antwerpen, Drukkery van J.E.Buschmann, 1844, 107 pp, 35 engravings, cloth binding (clumsy binding), wrapper not preserved, foxing throughout, published in the series: ''Nederduitsche Kunstbibliotheek voor lezende huisgezinnen''.
price: €20.00
item 20831 CONSCIENCE Henri - Korn. VERBRUGGEN (translator) Lambert Hensmans par Henri Conscience. Traduit du Flamand par Korn. Verbruggen. Typographe. Bruxelles, Mahieu, 1852, in-8°, 175 pp, contemporary half leather, 1 lithoportrait + biography of the author.
price: €50.00
item 33916 Convolute of 8 Flemish texts - Antwerpen - Mechelen Maneblussers. Antwerpen en Mechelen, 1765 en 1766, contemporary half leather, marbled boards and endpapers, ex-libris label (Th. de Jonghe). In-4°. Apologie dienende tot antwoordt op eenige circulaire schriften, inde welcke aengetoont wordt de blinde verwaentheydt der schryvers uit de waerheydt van de geschiedenisse, voorgevallen te Antwerpen op 29. Augusti 1765, 6 pp. Hansken den zot binnen Antwerpen komende met de archieven, 3 pp. Apologie dienende tot antwoordt, Op eenige circulaire Schriften in de welcke aengethoont wordt de blinde verwaentheydt Der Schryvers uit de waerheydt van de geschiedenisse Voorgevallen t'Antwerpen op 29. augusti 1M.D.CC.LXV, Billevelt, Hans Overweys, 1766, 7 pp. Mechelschen Weer-galm in Antwoordt Aen den Antwerpschen Alphabetico-Apologist Innocentius..., Candidus De Wit, 1765, 11 pp. Eenige aenmerkingen over den Mechelschen Weer-galm in Antwoord aen den Antwerpschen Alphabetico-Apologist, by hem genaemt Innocentius..., 8 pp. Aen den galmenden, kullianusschen en nostodamusschen astronomist; reeds geseyt advocaet der Mechelsche bloeykens..., 1766, 8 pp. Klucht-verssen, rymende met het proces van Signoor..., 1766, 16 pp. Geluckig misverstand gespeelt t'Antwerpen in de Venus-staet, negen-en-twintig van Augustus..., 8 pp.
price: €235.00
item 26494 COOLEN Anton - Augusta de WIT - Johan van der WOUDE - Boekenweekgeschenk 1939 Drie novellen: Huwelijk. Liefde en geweld langs den Barito. Afgesloten balans. Boekenweekgeschenk 1939. S.l. Vereeniging ter bevordering...Boekhandels, 1939, in-8°, 155 pp, uitgever's cartonnage (iets bestoft) (Boekenweekgeschenk).
price: €15.00
item 26333 COOPMAN Th. Karel-Frans Stallaert (1820-1893), een levensbericht. Gent, A. Siffer, 1895, in-8°, 89 pp, sewn, orig. printed paper wrapper.
price: €25.00
item 20848 COOPMAN Theophiel - E.HIEL (preface) - Albrecht DILLENS (illustr.) Gedichten en Gezangen door Theophiel Coopman. Met eene inleiding van Emanuel Hiel & twee Etsen van Albrecht Dillens. Gent Antwerpen Leipzig Amsterdam, Hoste DelaMontagne Brockhaus Noordendorp, 1879, in-8°, 110 pp, genaaid, originele bedrukte omslag (licht beschadigd) met twee buitentekst etsen van Albrecht Dillens.
price: €60.00
item 36487 CORNELIS F. Lijst van pseudoniemen. Vijfde, herziene en aangevulde uitgave. Den Haag, Nederlands Bibliotheek en Lektuur Centrum, 1976, in-8°, 34 pp, stapled, stiff paper wrapper. Dutch and Flemish auntors but also some from all over Europe.
price: €18.00
item 20215 CORNELIS H.A.A. - José Gers - O.V. Spitaels (editors) Band. Voor Vrijheid Vorst & Vaderland (later) Tijdschrift voor Vlaams Kultuurleven. H.A.A. Cornelis, José Gers, O.V. Spitaels (editors). Leopoldstad-Kalina (Kinshasa-Congo), stapled in-4°, original wrapper (as issued). Issues of ca. 48 pp. AVAILABLE: 1(1942) issues 4.7.8. & Kerstnummer. 2(1943)1.2.3.4.5.6.7. 9.10.11. & Kerstnummer. 3(1944)1.2.4. ; 14(1955)9 ; 15(1956)1. (some issues with slightly soiled wrapper or rusted staples. Sold as a lot.
price: €150.00
item 37995 Cornelis van GHISTELE - Mireille VINCK - K. IWEMA Het leven van Cornelis van Ghistele, rederijker en humanist (1510 - 1573) . (met) Van Eneas en Dido. Twee amoureuze spelen uit de zestiende eeuw , uitgegeven met inleidng en aantekeningen. Gent, Soevereine Hoodkamer van Retorica '' De Fonteine'', 1983, in-8°, (98) pp ; (142) pp, genaiid, orig. stijve kaft. Twee studies gepubliceerd in het Jaarboek 1982-1983 van de '' Fonteine''. Volume XXXIII (Tweede reeks : nr. 25). Hier wordt het volledige jaarboek aangeboden.
price: €28.00
item 3625 CORT L.J. De (editor) Almanak voor jan en alleman 1858. Zevende Jaargang. Antwerpen, drukkerij L.J.De Cort, Paddengracht, 13,5 x 9 cm, 72 pp, gebrocheerd, originele bedrukte omslag. ( Almanac ) .
price: €50.00
item 31813 COSTER Charles de - Frans MASEREEL ( Illustrator ) Die Geschichte von Ulenspiegel und Lamme Goedzak und ihren heldenmäßigen n fröhlichen und glorreichen Abenteuern im Lande Flanden und anderwärts. (Zwei Bänden). Deutsch von Karl Wolfskehl. Mit Holzschnitten von Frans Masereel. München, Kurt Wolff Verlag, 1926, 2 vols large in-8°, 25,5 x 17,5 cm, illustrated with 150 woodcut illustrations by Frans Masereel. Bound in uniform publisher's cloth. No dustjackets. Fine copies notwithstanding a slight uniform yellowing of the spines. Stainless interiors. The woodcuts were printed from the original blocks. First edition, printed in 1600 copies. This is one of 1500 unnumbered copies. (Vorms - Von der Gabelentz Nr. 33).
price: €450.00
item 3425 COSYN A.J. (editor) VLAAMSCHE KUNSTBODE (De) - Maandelijksch Tijdschrift voor Kunsten, Letteren en Wetenschappen. Antwerpen, small in-8°, ca. 570 pp/Jaar. BESCHIKBAAR - AVAILABLE : Jaar 2 (1872) (ontbreken pp. 7-10) ; Jaar 4 (1874) ; Jaar 6 (1876) ,gebonden in zwart half schaapsleer. Prijs per jaargang.
price: €32.00
item 32135 COSYN A.J. (editor) VLAAMSCHE KUNSTBODE (De) - Maandelijksch Tijdschrift voor Kunsten, Letteren en Wetenschappen. Antwerpen, small in-8°, ca. 570 pp/Jaar. BESCHIKBAAR - AVAILABLE : Jaar 1 (1871) - Jaar 5 (1875), gebonden in 5 uniforme rode halflinnen banden (met slijtage sporen). Jaargan 1 bevat vooraan een handgscrhreven index ( los in band).
price: €125.00
item 22036 COUPERUS Louis Williswinde. (and 5 other poems and with a preface of the author). (Den Haag, Veen, 1895), in-8°, vi+85 pp, halflinnen band, voorste schutblad beschadigd, originele omslagen bewaard.
price: €25.00
item 38506 CRESCAMUS VETERA RENOVANDO - Rederijkers te Geraardsbergen ( uitvoerders ) De Onschuldige Dood van Robertus Graeve van Modena door de Geylzuchtige Maria van Aragon Koninginne van Zweden, Treurspel...(vertoond door ) ...de Rymlievende Gildebroeders van den Heyligen Martelaer ende Pestpatroon Adrianus voerende voor kenspreuke Crescamus Vetera Renovando. (November ..December 1767). Gend ( Gent ) , by Jan Meyer, 1765 , in-4°, (2) nn pp, éénblad druk, zonder omslag, (alléén een titelblad met op de keerzijde een paginagrote kopergravure van een wapenschild. We kunnen niet bevestigen dat dit drukwerk kompleet is. Het wordt niet vermeld in in de Bibliographie Gantoise van Vander Haeghen. Programma voor een theatervoorstelling . De opvoeringen vonden plaats in de Schouwkamer (der Rederijkers) binnen de stad Geeraertsberge.
price: €100.00
item 13465 CRICK Jef Kunstalbum, Leven en werken onzer Beeldende Kunstenaars. S.l.s.d. (Gent, ca. 1930), 2 delen in één band, in-4°, 27 x 20,5 cm, 236 pp ; 352 pp, index, z/w ills., gebonden in bruine half-linnen band, titel-etiket op de rug. Mooi exemplaar. Bevat levensbeschrijvingen van ca. 200 Vlaamse schilders en beeldhouwers actief tijdens het interbellum, met illustraties en soms hun portrtetten.
price: €225.00
item 36340 D'HONDT Gustaaf ( Hoofdredacteur - rédacteur en chef ) Gent XXe Eeuw - Gand XXe Siècle. Geïllustreerd maandelijks tijdschrift. Revue mensuelle illustrée. Gent, Gustaaf D'Hondt (hoofdredacteur), in-4°, 35 cm, monthly periodical , issues of 8 or 10 pp, continuous pagination, with black/white illustrations, most of the text in Dutch but some articles in French. General illustrated periodical with strong interests in culture: literature, theatre, art exhibitions, general intellectual life ( but no politics). AVAILABLE: Year 1 (1910) - Year 4 (1913), 108 pp , 98 pp , 108 pp , 124 pp, bound in one half cloth volume, gilt title on spine, 4 of the original front wrappers have been bound in as specimen. Nearly complete set of this periodical. Only 6 other issues appeared before the First World War ended the publication.
price: €185.00
item 22133 DAEMS S. Kanunnik Redevoeringen door Kanunnik S. Daems der Abdij van Tongerlo. Lid der Koninklijke Vlaamsche Academie enz.. Aalst, De Seyn Verhougstraete, 1902, in-8°, 112 pp, sewn, orig.wrapper (a bit frayed and soiled, last 8 pages unsewn but holding.
price: €25.00
item 19510 DAISNE Johan De trap van steen en wolken. Roman. Brussel/Rotterdam, Manteau/Nijgh & Van Ditmar, (1941), in-8°, 360 pp, uitgevers linnen, (1e druk), sneden met lichte roestvlekken.
price: €13.00
item 23017 DAVID J. Pr. - Jacob van Maerlant Rymbybel (Rijmbijbel) van Jacob van Maerlant, met voorrede, varianten van HSS., aenteekeningen en glossarium, op last van het Gouvernement ... voor de eerste mael uitgegeven door J. David... Brussel, M. Hayez, drukker der Koninklyke Akademie, 1858, 2 volumes in-8°, (6) + chromolithographic frontispiece + 593 pp ; (4) + 700 pp, modern quarter-leather, speckled edges, excellent condition. First edition of an important work by the "father of all Dutch literature". The text is in blackletter, like the original mss. The chromolithograph (Simonau & Toovey, Brussels) of the 1st folio is a very early example of this technique.
price: €375.00
item 38565 DAVID Leon Frans - Cornelius SCHOLMAN Lentebloempjes door L.F. David ( gebonden achter) Berymde Schets eener Pelgrimsreis naer Roome 1838 - 41. (twee dichtbundels in één bandje). (I) Mechelen, P.J.Hanicq, 1843, 18 pp + (2)(index)*** (II) S.l. ( Gent ) , Hemelsoet, 1844, half titel + titel in chromolithografie + 104 pp + (2)(index) , groen halflederen bandje uit de tijd, ex-bibliotheek met etiket op de rug en stempel op de titel van het eerstre werk. ***De ''Berymde Schets...'' is hier in eerste druk. De laatste pagina van dit drukje is ingebonden achter Davids werk en bevat de index en de volgende vermelding : '' Als deze kleine proef thans gunstif word' ontvangen , Dan hef ik Rome's en Loretto's fraeijer zangen''. In het zelfde jaar werd de bundel heruitgegeven met een Vervolg, aangegroeid tot 112 pp (zie google.books, exemplaar R.U.G.).
price: €40.00
item 16148 DAVIDSFONDS 1887 Jaarboek van het Davidsfonds voor 1887. Leuven, Karel Peeters, 1887. in-8°; 183 pp, half linnen band uit de tijd.
price: €23.00
item 38505 DE COCK J.B. ( directeur ) - D'Eendragtige Jonkheyd van Sint Pieters Ledeberg ( uitvoerders ) De Vrome Held-Dadigheyd van Arnoldus Den V Grave van Vlaenderen , ende de standvastige Kloekmoedigheyd der Gentenaeren....(vertoond door ) ...Jonkheyd van Sinte Pieters Ledeberg ...op den 28 April ...(e.v.)...1765. Gend ( Gent ) , Weduwe van Michiel De Goesin, 1765 , in-4°, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Buitenste licht paginas bestoft . Programma voor een theater voorstelling . De opvoeringen vonden plaats te Ledeberg '' buyten de Keyser-poorte op den groenen Dries '' . Het stuk wordt opgevoerd door de '' D'Eendragtige Jonkheyd van Sint Pieters Ledeberg''. De namen van de uitvoerders worden vermeld. Het drukwerk is ondertekend in druk door J.B. De Cock directeur. Zeldzaam. Zie in de Bibliographie Gantoise van Vander Haeghen. Nr. 14711.
price: €175.00
item 7859 DE KEYSER P. Gent in de Literatuur en in de Folklore. Gent, Volksdrukkerij, 1935, in-4°, 27 x 22 cm, orig. half linnen band, 134 pp, ills.
price: €20.00
item 32761 DE POTTER Frans - Pieter BORRE Geschiedenis der Rederijkerskamer van Veurne, onder kenspreuk: "Arm in de beurs en van zinnen jong". Gent, Annoot - Braeckman, 1870, in-8°, 211 pp, in-8°, 3 bl/wh plates and 2 bl/w folding plates. Red half-morocco binding with raised spine, all edges gilt, gilt lettering on spine. Most pages somewhat foxed.
price: €75.00
item 12622 DE SEYN - VERHOUGSTRAETE Vlaamsch Letterkundig Album. 1ste Jaargang 1881. Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1881, in-8°, frontispiece portretgravure van Maria Doolaeghe + 154 pp + (5)pp, rode linnen uitgeversband met opdruk. (band met enige slijtagesporen). Bevat bijdragen van Th. Coopman, V. A. Dela Montagne, Pol de Mont, N. De Tière, Guode Gezelle, Em. Hiel, Alb. Rodenbach, Vrouwe van Ackere-Doolaeghe. Eugène Van Oye, Omer Wattez e.a..
price: €48.00
item 31305 DEGROOTE Gilbert Dr. - Vrouwe COURTMANS Vrouwe Courtmans , brieven aan haar zoon Emile, met inleiding en toelichting uitgegeven door Dr. Gilbert Degroote. Deel I , Inleiding. Deel II , Brieven. Langemark, N.V. Vonksteen, (Brussel, Academie), 1964-1965, 2 vols in-8°, sewn, orig. stiff wrapper. Study of 47 pp (Inleiding) and 198 pp (Letters) published in '' Handelingen (der) Koninklijke Zuidnederlandse Maatschappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis '' volume XVIII and XIX (yearbooks 18 and 19). Text in Dutch. Here the two complete yearbooks are on offer.
price: €32.00
item 11131 DELEU Jozef - Ons ERFDEEL (editors) - The LOW COUNTRIES The Low Countries Arts and Society in Flanders and The Netherlands, a Yearbook. 1(1993-94) - 3(1995-96) editor Ons Erfdeel. Rekkem (Flanders), ''Ons Erfdeel'', AVAILABLE: 1993-1994, 1994-1995, 1995-1996, in-8°, 23,5 x 17,5 cm, ca. 320 pp/year, sewn, orig. wrappers. Each yearbook contains ca. 30 essays on all aspects of cultural life in the Low Countries. Price per yearbook.
price: €38.00
item 3217 DELEU Jozef (editor) - Ons Erfdeel VZW FRANSE NEDERLANDEN / PAYS BAS FRANCAIS, Jaarboek/Les Annales :Franse Nederlanden (De) - Les Pays Bas Français. Jaarboek uitgegeven door de Stichting Ons Erfdeel VZW. Annuaire édité par de Stichting Ons Erfdeel. In-8°, sewn, original stiff wrapper,issues of ca. 250 pp. AVAILABLE - DISPONIBLE: year 1976 , year 1981, year 1984, year 1988, year 1989. Price per yearbook.
price: €25.00
item 25794 DELEU Jozef (editor) SEPTENTRION, revue de culture néerlandaise. Rekkem, Ons Erfdeel, 1977, in-8°, issues of approx. 90 pp. DISPONIBLE - AVAILABLE : Année 1977 (6 ième année de l'édition), complet, bien relié avec les couvertures, demi-toile rouge.
price: €28.00
item 27985 DEPREZ Ada a.o. Pretiosa Neerlandica. Schatten uit de Nederlandse Taal- en Letterkunde in de Gentse Rijksuniversiteit. Gent, Rijksuniversiteit Gent, 1988, in-4°, 250 pp, 245 items, 10 pl. h/t, stiff printed wrapper. Published on the occasion of an exhibition 30 August-14 October 1988. (Front wrapper slightly scratched with some loss at the illustration).
price: €18.00
item 38439 DEROLEZ Albert Corpus Catalogorum Belgii. De Middeleeuwse Bibliotheekscatalogi der Zuidelijke Nederlanden. Deel I : Provincie West-Vlaanderen. Brussel, Paleis der Academiën, 1966, in-8°, 166 pp, index, genaaid, met originele stijve kaft. Gepubliceerd als verhandeling Nr. 61 der Vlaamsche Academie, Klasse der Letteren.
price: €30.00
item 11770 DESCHAMPS J. Exhibition Catalogue: Brussels, Royal Library, October 24 1970: Middelnederlandse handschriften uit Europese en Amerikaanse Bibliotheken. Leiden, Brill, 1972, in-8°, 24,5 x 16 cm, 303 pp + 72 plates h.t., indexed, publisher's cloth.
price: €45.00
item 11787 DESCHAMPS J. Geschiedenis van de Middelnederlandse handschriften. Brussel, Koninklijke Bibliotheek, 1970, in-8°, 24,5 x 16 cm, 19 pp + 32 plates h.t., orig. wrappers. Separate off-print from Vol. 24 of ''De handelingen van Koniklijke Zuid-Nederlandse Maatschappij voor Taal-Letterkunde.''.
price: €15.00
item 3909 DHEERE Lucas (1534-1584) - André Piron (author) Lucas Dheere, poète cryptographe, peintre méconnu. Brussels, 1966, special off-print from: Annales de la Société du Protestantisme belge, 22,5 x 15 cm, 39 pp, b/w ill. orig. wrappers.
price: €20.00
item 21282 DICKENS Charles De Nieuwjaars-Klokken door Charles Dickens. Eene Geestverschijning. Met Platen. Naar het Engelsch door den vertaler van het Kersgeschenk. Nieuwe Diep, bij C. Bakker, 1845, in-8°, litho frontispiece + iv + 160 pp + lithographic plates h.t., original printed boards (back damaged, front board dusty and a bit worn, backboard missing, frontispiece with a marginal waterstain). Rare early translation of Dickens in the Dutch language.
price: €50.00
item 29033 DIEPSTRATEN Johan (red.) Gerrit Komrij. Bzzlletin 75. Den Haag, BZZTôH, 1980, in-4°, 96 pp, ca. 70 ills., stiff printed wrapper. Bzzlletin VIII no. 75 (April 1980), Articles by Diepstraten, de Jong, Kuyper, Schouten, Walrecht, Cartens, Büch, Brunt, Kooyman.
price: €15.00
item 5077 DIJK Gerh. van (editor) ONS EIGEN TIJDSCHRIFT. Weesp, uitgeverij C.J. van Houten & Zoon, onder Leiding van Gerh. van Dijk. In-4°, ca. 350 pp, gebonden in roodbruine originele uitgeversband met zwarte opdruk, zwart/wit illustraties. BESCHIKBAAR: Band 4 (November 1925 - Augustus 1926). Voorste schutblad iets beschadigd maar mooi exemplaar.
price: €28.00
item 25840 DIJK Gerh. van (editor) - Annie M.G. SCHMIDT ONS EIGEN TIJDSCHRIFT. Weesp, uitgeverij C.J. van Houten & Zoon, onder Leiding van Gerh. van Dijk. In-4°, ca. 380 pp, gebonden in roodbruine originele uitgeversband met zwarte opdruk, zwart/wit illustraties. BESCHIKBAAR: Band 6 (November 1927 - October 1928). Op pagina 345 de eerste publicatie van Annie M.G. Schmidt , getekend met Zus Schmidt. Mooi exemplaar.
price: €35.00
item 25842 DIJK Gerh. van (editor) ONS EIGEN TIJDSCHRIFT. Weesp, uitgeverij C.J. van Houten & Zoon, onder Leiding van Gerh. van Dijk. In-4°, ca. 380 pp, gebonden in roodbruine originele uitgeversband met zwarte opdruk, zwart/wit illustraties. BESCHIKBAAR: Band 8 (November 1929 - October 1930). Kneep op eerste blad iets bevuid door twee roestige nietjes verder mooi exemplaar.
price: €25.00
item 13987 DILIS Emiel (uitgever) De Rekeningen der Rederijkkamer De Olijftak over de Jaren 1615 tot 1629 uitgegeven door Emiel Dilis. Antwerpen, Uitgaven der Antwerpsche Bibliophilen Nr.24 , Nederlandsche Boekhandel, 1910, in-8°, 23 x 16 cm, 264 pp , index, genaaid, originele omslagen. (omslagen bechadigd).
price: €45.00
item 3175 DOEDELZAK (De) - René IDE - Geert GRUB -Geert PYNENBURG e.a. ( medewerkers) De Doedelzak. Jaarboek van Vlaamse Jongeren. Gent, uitgave de Goudkever, 1929, genaaid, originele omslag in-8°, 92 pp. Met bijdragen van Pieter Buckinx, M.de Doncker, Geert Grub, Geert Pynenburg, met 17 houtsneden van J.F.Cantré, en een artikel over Cantré door H.Devoghelaere. Dit is het eerste en enige jaarboek (alles wat gepubliceerd werd). Omslag iets bevuild.
price: €120.00
item 13977 DONNET Fernand (uitgever) :Het Jonstich Versaem der Violieren. Geschiedenis der Rederijkkamer De Olijftak sedert 1480, uitgegeven met geschiedkundige aantekeningen. Antwerpen, Uitgaven der Antwerpsche Bibliophilen Nr.23, J.E.Buschmann, 1907, in-8°, 23 x 16 cm, 670 pp , index, genaaid, originele omslag. (achterflap beschadigd en los).
price: €124.00
item 36337 DURNEZ Els - Marc SOMERS Latemse Memoires. Herinneringen van Mevrouw Karel Van de Woestijne en Julius De Praetere. Antwerpen, Hadewych, 1995, in-8°, 192 pp, bibliografie, enkele zwart/wit illustraties, genaaid, orig. stijve kaft.
price: €20.00
item 25267 DUYSE Florimond van Het eenstemmig Fransch en Nederlandsch wereldlijk lied in de Belgische gewesten van de XIe eeuw tot heden, uit een muzikaal oogpunt beschouwd. Bruxelles, Hayez, imprimeur de L'Académie Royale, 1896, in-8°, sewn, original stiff wrapper, ex-library, (partly unsewn, bookblock broken), small stamp on verso of title, (still a good copy), 440 pages, index, published in the series: 'Mémoires Couronnés et autres Mémoires publiés par L'Académie Royale de Belgique. Collection in-8°, Tome XLIX. On offer here is the complete volume with several other articles. (Musicology, music of the the Dutch songs).
price: €78.00
item 35498 DUYSE Florimond van Dit is een suyverlijhck Boecxken inhoudende oude Nederlandsche geestelijke Liederen met klavierbegeleiding. Gent, A. Siffer, 1899, in-8°, frontispiece, viii + 180 pp, red half cloth. Binding stained and a bit worn, margins of title page cut, titlepage mounted and partially loose in binding. 40 Middle Dutch songs with piano score. Both the titlepage and the frontispiece contain col. woodcut illustrations. Publ. as "Uitgave van het Davids-Fonds", nr. 113.
price: €40.00
item 25632 DUYSE Prudens Van Verhandeling over den drievoudigen invloed der rederijkkameren, voorafgegaan door een overzicht harer geschiedenis... (Brussel), (Koninklijke Academie), (1860), in-8°, 179 pp, sewn, blind wrapper, uncut pages, ex-library stamps on title-page. Tome XI (in the series Publications of the Royal Academy of Belgium).
price: €35.00
item 34681 DUYSE Prudens van ( 1804 - 1859 ) Gedichtjes voor Kinderen. (gebonden met) Nieuwe Kinderdichtjes ( Versjes, Fabelen, Zangstukjes, Zedespreuken en Sprookjes ). Gent, Ter Drukkery Van De Busscher Frères, 1849 , in-12°, 16 x 10,5 cm, (4)nn pp + iv pp + 96 pp ; (tweede titel): (2)nn pp + vi pp + 116 pp +(2)nn pp (inhoud). Gebonden in een halve schaapslederen ban uit de tijd, rug met 4 nerven en goudopdruk, bovenste snede verguld, titelblad van de tweede druk iets gebruind, maar verder een mooi exemplaar. Twee eerste drukken, samengebonden, van Van Duyse's kinderpoëzie.
price: €100.00
item 26072 EEMANS Marc Grandeur et décadence du livre populaire. Paris Bruxelles, L'Eglantine, 1935, small in-8°, 30 pp, stapled, orig. stiff wrapper, nr 22 of 60 numbered copies, with a handwritten dedication in Dutch by the author to Mr Johan De Maegt.
price: €30.00
item 21812 ELCKERLIJC - Dr H.J.E.ENDEPOLS (Editor) Den Spyeghel der Salicheyt van Elckerlijc. (Vierde druk). Groningen Batavia, J.B.Wolters, 1940, in-8°, XXIX+50+8 pp, publisher's cloth, b.w. plates h.t., 1 facsimile, bibliography, series Lyceum Herdrukken Nr IX.
price: €25.00
item 31904 ELSLANDER Prof. Dr. A. van - Pelgrum PULLEN Pelgrum Pullen. Die Navolginghe Christi. Ingeleid en toegelicht door Prof. van Elslander. Gent, Koninklijke Academie, 1958, in-8°, xvii + 112 pp, sewn, orig. printed stiff wrapper.
price: €28.00
item 11120 ELSSCHOT Willem ( ) - ( Alfons De RIDDER ) De Juweelenstoet, Le Cortège des Bijoux, The Jewels Pageant. Antwerpen, Leclercq & De Ridder (= Willem Elsschot), 1923, oblong in-4° album, ca. 200 nn pp met ca. 90 z/w foto's van de stoet, vollederen uitgeversband met goudopdruk, moiré-papieren schutbladen, gedrukt op 1000 genummerde exemplaren. De bindteksten werden geschreven door Alfons de Ridder (alias Willem Elsschot). De uitgave van dit boek illustreert de activiteiten die Elsschot ontplooide naast zijn literair schrijverschap. In ''Lijmen'' geeft hij een meesterlijke beschrijving hoe zijn bezigheden leidden tot dit soort publicaties. Beautifully produced album illustrating the Jewels Pageant in Antwerp in 1923. The commentaries are written by one of Flanders' most important 20th-century authors. Three-lingual: Dutch, English, French.
price: €125.00
item 38199 ELSSCHOT Willem ( ) - ( Alfons De RIDDER ) Juweelenstoet, Cortège des Bijoux, Antwerp Festivals Jewels Pageant. Officieel Programma. Programme officiel. Antwerpen, zonder uitgeversnaam, 1923, in-4° album, broschure, geniet, met originele kleuromslag (chromogravure van drukkerij M. Mauquoy & Zonen), 32 pp + (20) nn pp met advertenties. Omslag iets onfris, de nietjes licht verroest. De bindteksten voor dit officiele programma van de Juwelenstoet werden geschreven door Alfons de Ridder (alias Willem Elsschot). Deze teksten zijn woord voor woord gekopiëerd uit de bekende uitgave '' De Juweelenstoet, Le Cortège des Bijoux, The Jewels Pageant '', zelfde jaar, verschenen bij Leclercq & De Ridder (= Willem Elsschot) .De uitgave van dit programma illustreert de activiteiten die Elsschot ontplooide naast zijn literair schrijverschap. In ''Lijmen'' geeft hij een meesterlijke beschrijving hoe zijn bezigheden leidden tot dit soort publicaties. Official program for the Jewels Pageant in Antwerp in 1923. The commentaries are written by one of Flanders' most important 20th-century authors. Three-lingual: Dutch, English, French.
price: €75.00
item 26180 ENGELBERG Gerard Dagboek. Antwerpen, De Sikkel, 1937, in-8°, 78 pp, sewn, original stiff wrapper (wrapper slightly dust soiled), unopened pages, ex-dono label. Printed in 300 numbered copies on Pannekoek paper.
price: €25.00
item 35072 ENKLAAR D. Th. Uit Uilenspiegel's kring. Assen, Van Gorcum, 128+(1) pp, 15 ills., stiff paper wrapper. (spine slightly damaged). Publ. in the series "Van Gorcum's Historische Bibliotheek", vol. XXIII.
price: €24.00
item 18690 ERNALSTEEN Jos. A. V. Historie van de Geschiedenisse der drie H. Houteren des Waerachtige H. Gruyce. Een Antwerpsch Mirakelboekje. Antwerpen, De Vos-van Kleef, 1928, in-8°, 20 pp, orig. omslag, geniet.
price: €15.00
item 29818 Erts. Almanak 1926 Erts. Almanak 1926. Verzen, proza, drama, essay. Amsterdam, S. L. Van Looy, 1925, in-8°, 201 + (1) pp, ca. 20 pl. h/t (portraits), orig. d.w., with critical lists of contributors and periodicals. Bloem, ter Braak, Coster, Donker, etc. etc.
price: €20.00
item 3196 ESPACES - H.Fagne (editor) ESPACES. Documents XXe Siècle, éd. H.Fagne, Bruxelles. Bruxelles, in-8°, sewn, orig. stiff wrapper. AVAILABLE - DISPONIBLE : No.1 - 7; (Automne 1973)-(Eté 1976), issue 3-4 with articles on Paul van Ostayen.
price: €112.00
item 37728 FAASSEN Sjoerd van - Anton KORTEWEG - Aad MEINDERTS - Jessica VOETEN Jaarboek Letterkundig Museum. LM 10 - Jaarboek 10 ( 2001). Den Haag, Letterkundig Museum, 2001, in-8°, 210 pp, genaaid, orig. stijve kaft.
price: €18.00
item 3211 FAUN (De) - E. PAREZ (secretariaat) FAUN (De) - Critisch Bulletin, Letteren, Kunst, Geestesleven. Gent, Snoeck-Ducaju, 1945, kleine in-4°, afleveringen van ca. 12 pp., geniet. AVAILABLE-BESCHIKBAAR : Nummer 1(1945)1, 2(Januari 1945), 3( Februari 1945). Volgens de catalogus van de R.U.G. bibliotheek heeft dit tijdschrift bestaan tot augustus 1946 (nr. 8 tweede jaargang). Prijs voor deze eerste 3 nrs. (eerste nummer met enige onderlijningen in blauw potlood).
price: €75.00
item 1424 FENELON - F.De Salignac de la Motte-Fénélon - J.B. Versluys (translator) De Gevallen van Telemachus, door F.De Salignac de la Motte-Fénélon, vrylyk vertaald door J.B.Versluys, Med. Lic., twee delen, met koperen platen. Brugge, by Joseph Bogaert, 1792, 2 vols, half-leder banden uit de tijd ,top en onderste van de rug beschadigd. Gegraveerde frontispiece, 324 + 297 pp + 24 gegraveerde platen. Zeldzame Vlaamse Fénélon-vertaling, geïllustreerd met 24 prenten van de Gentse graveur Wauters (zie Bauer, Geschiedenis van de Ned. Letterkunde.)
price: €450.00
item 39024 FEYTENS H.J. Tooneelstukjes en Alleenspraken van zedelyken en aengenamen inhoud , voor de prysdeelingen in de opvoedingsgestigten , oorspronkelyk in het nederduitsch opgesteld door H.J. Feytens , Hoofdonderwyzer der gemeenteschool van Puers. Lier, Joseph van In et Ce. , Drukker der Normael- en Soldaten-Scholen, 1853, in-12°, 18 x 11 cm, 102 pp. Genaaid, in blinde blauwe omslag, ex-bibliotheek met een stempel op het titelblad. BIJGEBONDEN: Verzameling van redevoeringen en losse stukjes voor de prysdeelingen in de lagere scholen. Lier, Van In , s.d., 95 pp.
price: €42.00
item 26786 FLAUBERT Gustave - Jan Poortenaar (translator - illustrator) De Legende van Sint-Julianus den Offervaardige, vertaald, verlucht en uitgeschreven door Jan Poortenaar. Amsterdam, Wereldbibliotheek-Vereeniging, 1939, kleine in-4°, 46 pp, met illustraties van Jan Poortenaar, uitgevers-kartonnage, zeer fris exemplaar.
price: €12.00
item 38568 FLEERACKERS E.P. - E.H. DE VOGHT - Mgr. CRUYSBERGHS ( voorwoord) Hulde Album E.H. De Voght - E.P. Fleerackers 1877 - 1937. Herentals, Kempisch Heimatmuseum, drukkerij Dirix-Van Riet , Antwerpen, 1937, in-8°, 178 pp, genaaid, originele omslag. Met zwart/wit ills., alle pp. met rode typografische lijnborder, mooi exemplaar. Huldealbum voor deze katholieke Kempische auteurs, beiden geboren in 1877. Met lijst van intekenaars.
price: €38.00
item 28150 FLOU Karel de - GAILLARD E. ( ) Beschrijving van Middelnederlandsche en andere handschriften die in Engeland bewaard worden. S.l., s.e., s.d., lg in-8°, 24 x 17 cm, 257 pp, index, stiff printed wrapper. Reprint of: Verslagen en Mededeelingen der Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, Gent, 1896, pp 81-337.
price: €30.00
item 34769 FLOU Karel De Die bedudinghe naden sinne van Sunte Augustijns regule, met Nota's, Glossarium, Klankverbeelding, Spelwijzen en Vergelijkende Teksten. Gent, A. Siffer, 1901, in-8°, xxiii +276 + (1) pp, publisher's printed paper wrapper, unopened pages, some pages slightly foxed.. Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- & Letterkunde, IIIe reeks, 18.
price: €20.00
item 32777 FOCILLON Henri - R.A. D'HULST - Herman LIEBAERS ( vertalers ) - Jos VERDEGEM ( illustrator ) Lof van de Hand. Brussel, privé uitgave, s.d. (1952), in-folio, 33 pp, half-linnen band met titel in goud op het voorplat. Los bijgevoegd is een originele ets getekend in potlood door Jos Verdegem. Met manuscript ex-dono op het schutblad: ''Voor Nora en Louis van Roger (D'Hulst) en Herman (Liebaers) Kerstmis 1952''. Nota gedrukt op pagina 8: ''Henri Focillon's Lof van de Hand, vertaald door D'Hulst en Liebaers, in 1952 te Brussel in een beperkte oplage uitgegeven en versierd met zes en twintig etsen van Jos. Verdegem, dit is een overdruk van de tekst.'' Dit is dus één exemplaar van de niet-geïllustreerde versie, met bijgevoegd één originele ets van de illustrator.
price: €100.00
item 38493 FRANCIS DE LA FONTAINE - J.F. VAN DEN KERCKHOVE Zaira dogter van Luzignan laesten koning van Jeruzalem...Treurspel...verciert met verscheyde Uytwerkingen, Beschouwingen ende Danssen gemaekt door Sr. Du Plouis, in de welke de vermaerde Jouffrouw Renaud zal tragten de eere te bekomen van uw toe-juyging. ...vertoont (door) Mater-Bloem ....(volgt) een vermaekelyke Kluchte van Arlequin Deserteur (door) Van den Kerckhove. Brussel, Weduwe G. Jacobs, tegen de Baert-brugge in de Druckerye, 1740, in-folio, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Met wapenschild in kopergravure op het eerste blad (S. Catoir sculpsit). Marges beschadigd en bestoft, met slijtagesporen in de vouw. Theater programma voor een voorstelling van de Rederijkers Kamer '' Mater-Bloem '' van Brussel op het groot Tooneel binnen dese stad Brussel op den 8. , 18. , en 25. Januarii 1740. Zeldzaam.
price: €225.00
item 20267 FRANSSEN Peter J.A. Tussen tekst en publiek. Jan van Doesborch drukker-uitgever en literator te Antwerpen en Utrecht in de eerste helft van de zestiende eeuw. Amsterdam, Rodopi-Atlanta, 1990, in-8°, 285 pp, sewn, orig.wrapper, bibliography, index.
price: €38.00
item 21616 FREDERICQ Dr. Paul Het Nederlandsch Proza in de Zestiendeeuwsche Pamfletten uit den Tijd der Beroerten met eene Bloemlezing (1566-1600) en een aanhangsel van liedjes en gedichten uit dien tijd. Brussel, Koninklijke Academie, Hayez imprimeur, 1905, in-8°, xliv + 411 pp, gepubliceerd in de reeks: ''Mémoires de L'Académie Royale de Belgique, Collection in-8°, Deuxième Série, Tome III''. Halflinnen band, omslagen op de platten gekleefd.
price: €62.00
item 38675 FRIS Victor Het Brugsche Calfvel van 1407 - 1411. Bruxelles, Académie Royale d'Archéologie de Belgique; 1911, in-8°, ca. 94 pp, broché, couverture originale , exemplaire non-ouvert. ( Couverture postérieure manque). Publication de 94 pp publié dans le Bulletin de l' Académie Royale d'Archéologie de Belgique, année 1911, Bulletin nr. IV. Ici on offre le numéro entier. (Text in Dutch, a Bruges chronicle at the beginning of the 15th century).
price: €42.00
item 27340 GALLENDYNS Joannes (author) - Ignatius COSMAN (priest) Helden-galm verbeeldt in den eerweirdighen heer mynheer Ignatius Cosman syn eerste onbloedigh sacrificie op-offerende, Binnen Ghendt den XXII. Decemebr MDCCXXII. Ghendt (Gent), Joannes Eton, 1722, poster, 60 x 48 cm (margins and one fold a bit soiled or damaged). Ode for the first mass by the writer's brother-in-law, followed by a song, with a chronogram (M D CC VWU II = 1722) and signed with another chronogram (M D C LL UUU YY JIJ = 1722 if Y counts for two).
price: €100.00
item 3623 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1836) Gerieflyke Nieuw-Jaersgifte ofte Almanach voor het schrikkel-jaer ons Heere 1836. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, gebrocheerd, met originele papieromslag uit de tijd. Mooi exemplaar. ( Almanac ) .
price: €70.00
item 3624 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1835) - Lodewijk de Wael Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor het jaer ons Heere 1835. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, gebrocheerd, met orig. papieromslag. mooi exemplaar. Het exemplaar heeft toebehoord aan de dochter van burgemeester Lodewijk de Wael. Op 14 juli vermeldt zij dat ''papa'' en Albert Cogels bij het bezoek van Koning Leopold I aan Antwerpen geridderd werden. ( Almanac ) .
price: €100.00
item 3803 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1815) Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor het jaer ons Heere 1815. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, gebrocheerd, met orig. papieromslag. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 3804 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1828) Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor het schrikkel-jaer ons Heere 1828. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, gebrocheerd, met orig. papieromslag. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 3805 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1835) Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor het jaer ons Heere 1835. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, kalfslederen bandje uit de tijd. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 3820 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1826) Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor 't jaer ons Heere MDCCCXXVI (1826). Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, Contemporary full leather binding. Some scribbled notes on the first paste down, some of the blank leaves which were bound in were removed, obviously because they carried personal notes. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 3991 GERIEFLYKE NIEUW-JAERSGIFTE (1840) Gerieflyke nieuw-jaersgifte ofte Almanach voor het schrikkel-jaer ons Heere 1840. Antwerpen, by H.P. Vanderhey, op den hoek van de Schrynwerkersstraet, 10,5 x 7 cm, ca. 80 nn pp, gebrocheerd, met orig. papieromslag. mooi exemplaar, met bibliotheeksstempel op keerzijde van het titleblad. ( Almanac ) .
price: €60.00
item 33339 GERRITSEN W.P. ( editor ) - LANCELOET Lantsloot vander Haghedochte . Fragmenten van een Middelnederlandse bewerking van de '' Lancelot en prose '' . Amsterdam, Oxford, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, 1987, vol. in-8°, xiv + 516 pp, publisher's black cloth with printed dustwrapper. Critical text edition of a mediaeval Dutch rewriting of the French Lancelot, indexes. (Due to larger/size weight of this book, additional shipping charges may apply depending on customer location.)
price: €50.00
item 37171 GEUDENS Edm. Le Spectacle. Institution de Bienfaisance à Anvers. 1r Fascicule (- 5e Fascicule). Anvers, Imprimerie Veuve De Backer, 1897-1901, in-8°, 5 parts in one volume, 20 pp ; 31 pp ; 57 pp ; 121 pp ; 109 pp + 12 large folding lithographic plates. Bound in one volume, contemporary half leather, marbled boards, ex-library copy with small stamp on title and some labels (at spine, and first paste down). Rare complete work on the history of the theatre in Antwerp. It consists of 5 separate offprints from '' Annales de L'Académie d'Archéologie de Belgique'' totalling nearly 440 pp. Text in French. Livre en français.
price: €200.00
item 35294 GEYSEN Lode Lode Geysen 1903-1938. Herdenkingsalbum. Merksem, Lode Geysen-Comité, 1940, in-4°, 101+(3) pp, over 100 ills., stiff paper wrapper. Text in Dutch. Ex-library with some labels.
price: €28.00
item 38706 GEYTER Julius de - Emile LEFEVRE ( Traducteur ) De Rhyn - Le Rhin. Poème traduit du flamand par Emile Lefèvre. Antwerpen, Drukkerij J.E. Buschmann, 1889, in-12° , 2 x 14 pp , genaaid, originele bedrukte omslag. Tweetalige editie, teksten naast elkaar gedrukt. (Nederlands en Frans).
price: €28.00
item 34637 GEZELLE Guido Vlaemsche Dichtoefeningen van den eerweerden heer Guide Gezelle , pbr. , Professor in't Klein Seminarie , te Rousselaere.... Rousselaere ( Roeselare ) , Stock-Werbrouck en Zoon, 1858, in-8°, 242 x 160 mm , 216 pp, gebonden in half perkamenten band met gemarmerde platten, originele omslag méé in gebonden, omslag bestofd en met gebruikssporen, eerste en laatste bldz. met lichte roestvlekken, verder goed exemplaar. Zeldzame eerste druk van één van de eerste dichtbundels van Guide Gezelle.
price: €625.00
item 35567 GEZELLE Guido - Joseph RYELANDT De XIV stonden of De bloedige dagvaart ons Heeren. Kortrijk, Jooris Beyaert, 1895, in-8°, printed paper wrapper, printed on glossy paper in 2 colours with neogothic fillets ("op groot octavo prachtpapier, met roo lijste"). Licht papierverlies aan hoekje van voorste omslag, verder mooi bewaard. Alleen tekst - geen muziek. Insert: "Bijvoeg aan Loquela, n°0 5, herfstmaand 1893" with subscription form.
price: €30.00
item 34688 GHELDERODE Michel de Les entretiens d'Ostende recueillis par Roger Iglédias et Alain Trutat. Paris, L'Arche, 1956, in-8°, 206 pp, broché, couverture originale imprimée, exemplaire partiellement non-ouvert. Ex-libris imprimé collé sur la page de garde.
price: €20.00
item 10755 GHIJSELS Victor ( beheer) Kentering. Maandblad studentenorgaan van Vlaamsch België. Leuven, in-8°, geniet, orig. omslag met houtgravure), 32 pp, (beschikbaar) Juni-Julinummer van het 1ste jaar (1938). Met teksten van Joos Florquin en Petrus ( Piet ) van Aken.
price: €30.00
item 21999 GIJSSELS Willem Leven en Droom. Liefdelyriek. Den Haag, Zuid Hollandsche Uitgevers Maatschappij, s.d., 19 x 16 cm, 99 pp, sewn, orig.wrapper, (64 poems).
price: €15.00
item 19635 GILLIAMS Maurice De Kunst van de Fuga. Lier, Colibrant, 1953, in-8°, genaaid, orig. omslag, mooi nieuw en niet open gesneden exemplaar.
price: €40.00
item 19955 GILLIAMS Maurice - Henri De Braekeleer De Man voor het venster. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1943, in°-8°, frontispiece portret, 278 pp, genaaid, originele omslag, (rug, omslag en titelblad iets bevuild).
price: €20.00
item 21720 GILLIAMS Maurice Vita brevis. Elias of het gevecht met de nachtegalen. Winter te Antwerpen. Tweede deel van Verzamelde Werken. Antwerpen, De Vries Brouwers, s.d., in-8°, 178 pp, originele blauw linnen band, zonder stofwikkel. INKOMPLEET. Dit is enkel deel II van deze uitgave van Verzamelde Werken van Maurice Gilliams.
price: €25.00
item 29425 GILLIAMS Maurice - Herwig TODTS - Isolde DE BUCK De idee Maurice Gilliams. Een schrijver over schilders. Cahier 8. Antwerpen, Pandora, 2000, in-8°, 266 pp, z/w en kleur-illustraties, bibliografie, index, genaaid, originele omslag. Gepubliceerd in de reeks ''Cahier'' nummer 8 naar aanleiding van een tentoonstelling in het Antwerpse Museum voor Schone Kunsten in 2000. Los bijgevoegd: een lijst van de tentoongestelde kunstwerken.
price: €28.00
item 17698 GODELYKEN PHILOSOPH Den Godelyken Philosoph, ofte Minnaer der oprechte Wysheid, verzeld door den Sterrekundigen, al ook door den Schilder en Licht-zoekenden Reyzer. In Rym gestelt door den Opstelder van den Vreugd-en Vrucht-Wekkenden Theater van Apollo. Gend, By C.J. Fernand, Boekdrukker en Boekverkoper op den Reep, 1778, in-8°, titel met typografische boord + 111 pp + (5)(uitgeverslijst), genaaid, blinde omslag, ex-bibliotheek, met stempel. (Vanderhaeghen N°5934).
price: €40.00
item 38703 GOEJE M.J. De De Legende der Zevenslapers van Efeze. Overgedrukt uit de Verslagen en Mededeelingen der Koninklijke Akademie van Wetenschappern, Afdeeling Letterkunde, 4e Reeks, Deel III. Amsterdam, Johannes Müller, 1900, in-8°, 25 pp, genaaid, originele bedrukte omslag. Separate overdurk. Mooi exemplaar.
price: €25.00
item 15803 GOETHALS M.F.V. Lectures relatives à l'Histoire des Sciences, des Arts, des Lettres, des Moeurs et de la Politique en Belgique, et dans les Pays Limitrophes, commencées en 1818 et publiées en 1837. Bruxelles, chez l'auteur, à la Bibliothèque Publique, 1837-1838, 4 vols in-8°, 20,5 x 13 cm, 304 pp + (2)(index) + port. h.t. ; 315 pp + (4)(index) + port. h.t. ; 336 pp + (2)(index) + port. h.t. ; 374 pp + port. h.t., indices pour les quatre vol., demi basane vert, dos à nerfs, tranches marbrées, apart de qq. rousseurs à l'intérieur une belle série.
price: €375.00
item 18410 GORIS Jan-Albert (Marnix Gijsen) - JAMES HILTON Belgium in Bondage. Introduction by James Hilton. New York, L.B. Fischer, 1943, in-8°, 259 pp, publisher's cloth with original printed d.w. (A contemporary report on the situation in Nazi-occupied Belgium written and published in New York by one of its foremost Dutch writing literary figures).
price: €40.00
item 2080 GOTEN Kor van der ( hoofdredacteur ) Ten Einde Raad. Voor de ontvoogde élite. Kultureel-literair maandblad van de pest '' ana'' vzwo. (literair tijdschrift). Antwerpen, Kor van der Goten, Brabantstraat, 1964. In-8°, ca. 40 nn pp, Gestencilde afleveringen, geniet met kraftpapieren omslag. AVAILABLE-BESCHIKBAAR: (2 nummers) Jaargang 1964. Nummer 1 (15 Maart 1964). Jaargang 1964 Nummer 2 (zonder datum). Prijs voor de twee nummers.
price: €40.00
item 19841 GRAVESANDE G.H.'s -E. du Perron E. Du Perron. Herinneringen en Bescheiden door G.H. 's Gravesande. 's Gravenhage, Stols, 1947, in-8°, 211 pp, z/w ills., uitgevers linnen met stofwikkel (band iets gelost).
price: €25.00
item 25706 GRESHOFF J. Over den omgang met boeken. Den Haag, Leopold, 1929, in-8°, 36 pp., printed paper. Publ. in the series "Geniet het leven, kleine wenken om gelukkig te zijn", no. 4.
price: €25.00
item 25741 GRESHOFF J. Confetti. Brussel / Maastricht, A. A. M. Stols, 1928, in-8° 21 x 17 cm, 48 pp, sewn, original printed paper, some slight foxing, wrapper slightly torn. One of 350 numbered copies on ''Engelsch papier''.
price: €25.00
item 25742 GRESHOFF J. Bij feestelijke gelegenheden. Brussel / Maastricht, A. A. M. Stols, 1928, in-8° 21 x 17 cm, 46+2 pp, sewn, original printed paper, some slight foxing, wrapper slightly torn. One of 350 numbered copies on ''Engelsch papier''.
price: €25.00
item 16784 GRIECK Jan de ( ) De sotte wereldt ofte den waeren afdruck der wereldsche sottigheden...den Tweeden Druck vermeerdert ende verbetert. Door J.D.G. Brugge, By Pieter vande Capelle, inde Steen-straete inde Gulde Ribbe, s.d. (approbatie 1681), in-12°, 13,5 x 8 cm, titel + (8) + 315 pp + (9) pp, kalfslederen bandje uit de tijd (met gebruikssporen, ca. 1 cm breede strook onderaan de titel weggeknipt, zonder tekstverlies, verder goed exemplaar.).
price: €451.00
item 30475 GRIECK Jan de De sotte wereldt ofte Den waeren af-druck der wereldsche sottigheden. Alles tot onderrichtinghe der seylen, ende ghebreken des menschen leven. Brussel, Jef de Grieck, s.d. (1682 = approbatio), in-12°, (10)nn pp + 330 pp + (8) nn pp, old but not contemporary half leather, title-page a bit dustsoiled and thumbed, but still a good copy. (See Delecourt J.V. - Anonymes et pseudonymes 1167). Rare 17th-century collection of popular Dutch poetry written and published by a Brussels book publisher.
price: €375.00
item 35264 GRIECK Jan de ( ) Den lacchende ende leerende waer-seggher. Brussel, Jan de Grieck, 1679, in-8°, 250+(1) pp, half vellum on marbled boards, handwritten ex-libris crossed out (Walburga De Wijtz 1833?). Text in Dutch. Essays on the seven capital sins, with well-chosen historical examples. Rare not in B.C.N.I.
price: €325.00
item 25247 GRIECK Joan de - Paul de Keyser - Victor Stuyvaert (illustrator) Drie Brusselsche Kluchten uit de zeventiende eeuw... verlucht met houtsneden door Victor Stuyvaert. Antwerpen, De Seven Sinjoren "De Sikkel", 1926, in-8°, 184 pp, sewn, original stiff wrapper, Nr. 349 of 400 numbered copies. (Wrapper and back damaged).
price: €20.00
item 32836 GUIETTE Robert Marionnettes de tradition populaire. Bruxelles; Editions du Cercle d'Art, 1950, small in-4°, 182 pp + LIII pp bl/wh ills. Publisher's cased binding with dust jacket. Some pages still uncut. After introducing the various puppet theatre activities in Antwerp, Brussels, Ghent, Liege, Mons and Tournai the author presents transcriptions of 7 plays, performed at these theatres. Text in French.
price: €85.00
item 33319 HAEGHEN Victor Vander Geulincx. Étude sur sa vie , sa philosophie et ses ouvrages. Dissertation Inaugurale... Liège, Université de Liège, 1886, in-8°, ii pp + 230 pp + (4)nn pp (theses), contemporary black half cloth, marbled boards (label binder Léon Crollen Hasselt), title page mounted, some foxing. Doctoral dissertation by Victor Vander Haeghen, the head archivist of Ghendt from 1886 - 1916, on the 17th Flemish philosopher Arnold Geulinckx (1624 - 1669).
price: €45.00
item 31304 HAP Claudine - Olivier de Lange Middelnederlandse heiligenlegenden bewerkt door Olivier de Lange. Brussel, Academie, 1973, in-8°, sewn, orig. stiff wrapper. Study of 48 pp published in '' Handelingen (der) Koninklijke Zuidnederlandse Maatschappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis '' volume XXVII (yearbook XXVII). Text in Dutch. Here the complete yearbook is on offer.
price: €24.00
item 5592 HARDUIJN Justus de - Dr. O. Dambre De Dichter Justus de Harduijn (1582-1641), een biographische en letterkundige studie. Gent, Van Rysselberghe, 1926, 25 x 17 cm, 522 pp, index, gebrocheerd, orig. omslag (gescheurd). Gepubliceerd als volume 58 in de serie: Werken uitgegeven door de Faculteit der Wijsbegeerte en Letteren (Universiteit te Gent).
price: €50.00
item 20830 HARDUYN DE Justus - O.DAMBRE Dr Den val ende op-stand van den Coninck ende Prophete David met by-voegh van de seven leed-tuygende Psalmen. Met inleiding bron en aanteekingen bezorgd door Dr. O. Dambre. Antwerpen, De Seven Sinjoren "De Sikkel", 1928, in-8°, XVI + 108 pp, sewn, orig.wrapper, (Poem of 1620), Nr. 92 of a 360 copies.
price: €20.00
item 25243 HARDUYN DE Justus - Robert Foncke De Weerlijcke Liefden Tot Roose-Mond. Met inleiding en aanteekingen van Dr. Robert Foncke. Antwerpen, De Seven Sinjoren "De Sikkel", 1922, in-8°, XIII + 131 pp, sewn, original stiff wrapper, (Poetry of 1613, Verdussen imprint), Nr. 203 of a 300 numbered copies.
price: €20.00
item 29275 HASSELT 1954 - J. DESCHAMPS (preface) Tentoonstelling van Middelnederlandse Handschriften uit beide Limburgen. (Exhibition catalogue) Hasselt Provinciale Bibliotheek. Hasselt, Provincie Limburg, in-8°, 74 pp, 8 b/w facsimiles h.t., 112 items, blue half cloth, original coloured stiff wrapper preserved.
price: €28.00
item 25185 HAUWAERT O. Van Vlaamsche oorlogsliteratuur. Bloemlezing ingeleid en samengesteld door O. Van Hauwaert... Gent, Vanderpoorten, 1924, in-8°, 175 pp, ills., musical scores, sewn, original stiff printed wrapper, Texts by Buysse, Claes, Loveling, Jozef Muls, Van Cauwelaert and many others. Uitgave van het Willemsfonds nr. 161.
price: €30.00
item 26451 HAVELAAR Just Zwerftochten. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1930, in-8°, 116 pp, sewn, orig. wrapper (slightly discoloured, but still a fine/good copy).
price: €15.00
item 39091 HAZEU Wim - ( Gerrit Achterberg ) Gerrit Achterberg. Een biografie. Amsterdam, uitgeverij De Arbeiderspers, 1988, in-8°, 717 pp, eerste druk, blauw linnen uitgeversband met stofwikkel. Wikkel met lichte gebruissporen, Enige handtekeningen op het eerste schutblad. Verder goed exemplaar. Open domein nr. 18.
price: €20.00
item 38472 HEIJE J.P. - G.F.HÄNDEL Het Alexander-Feest. ( De Magt der Toonkunst ) . Cantante van G.F.Händel. Metrisch vertolkt door J.P.Heije. Amsterdam, J.H.& G. Van Heteren, s.d. (1866), in-12°, 16,5 x 10 cm, 20 pp, genaaid, geel papieren blinde omslag .
price: €30.00
item 19416 HEMELDONCK Dr. Walter Antieke en Bijbelse Metaforiek in de Moderne Nederelandse Letteren (1880- ca. 1914). Een bijdrage tot de Europese stijlgeschiedenis. Gent, Vlaamse Academie, 1977, in-8°, sewn, orig. wrappers, index, bibliografie.
price: €20.00
item 20448 HENCKE K.L. Die Citadelle von Antwerpen. Kriegsroman aus dem Jahre 1832. Leipzig, 1841, Verlag von Eduard Meissner, in-8°, 16,5 x 10,5 cm, iv + 354 pp, 19th century black buckram, fine gilt fillet on both covers, all edges gilt. Some foxing throughout but a nice binding. Rare first edition of an historical novel on the siege of the Antwerp citadel in 1832, attacked by the French and defended by the Dutch. (Antwerp history, geschiedenis Antwerpen).
price: €75.00
item 33684 HENDRICKX Jos - Maurice GILLIAMS Wasdom. Variaties op een thema van Jos Hendrickx. Deurle, Colibrant, 1969, in-4°, 38 pp, num. bl/wh. ills. Printed stiff wrapper. Text in Dutch. The publication coincided with an exhibition organised at the Museum Dhondt-Dhaenens, Deurle. It is nr 2 of the series Cahiers van Deurle.
price: €32.00
item 25167 HENDRICKX Frans (Editor) Pampiere wereld. Litteraria Neerlandica uit het bezit van de Universiteit Antwerpen. (Exhibition catalogue). Antwerpen1994. Leuven, Peeters, 1994, in-8°, 199 pp, 25 facsimiles (plates), bibliographies, index, sewn, orig. coloured stiff wrapper, (Published in the series Miscellanea Neerlandica as vol.XI), fine copy.
price: €38.00
item 25182 HERMANS Cornelius Rudolphus Dissertatio inauguralis litteraria sive Introductio in notitiam rei literariae maxime provinciae Brabantiae Septentrionalis... Lugduni-Batavorum (Leiden), apud J. W. Van Leeuwen, 1834, in-8°, 86 + 40 + 1 pp, index, remarkable tables, sewn, original printed boards, nice classical layout, (back slightly damaged, boards with some wear), ex-library stamps on title. The work deals with North Brabant authors from medieval times up to the year it was printed. It advocates the study of Brabant history and the institution of public libraries. Most of the 16 theses are concerned with Roman historians.
price: €80.00
item 38513 HERMELGHEL Augustijn van ( author ) - VLAEMSCHE BIBLIOPHILEN (Maatschappij der) ( publisher ) Nederlandsche Historie Eerste Deel 1572 - 1583 ; Tweede Deel 1587 - 1591. Complete in 2 vols. Gent, Drukkerij van C. Annoot-Braeckman, 1864, 2 vols in-8°, 280 pp ; 286 pp , sewn, original printed stiff wrapper. Uncut and unopened copy. Wrapper slightly faded and dustsoiled, still very good copies. One of 100 numbered copies for the trade , signed by the secretary Ph. Blommaert. This text was published by the '' Maetschappy der Vlaemsche Bibliophilen'' in the 3nd Series as publication nr. 10.
price: €150.00
item 3929 HERREMAN R. - Herman TEIRLINCK - Filip de PILLECYN - M. STIJNS - A.M. POLS (medewerkers) De TIJDSPIEGEL ,Beheer en redaksie: Onafhankelijkheidsstraat 142, Brussel-West., met o.a. F.De Pillecyn, A.Jacob, R.Herreman, L.Peerenboom e.a. (tijdschrift - periodical) . Brussel, s.d. (ca. 1930), kleine in-4°, geniet, originele bedrukte omslag. ca. 30 pp/nummer. BESCHIKBAAR - AVAILABLE: Nummer II (Bevat een lang artikel van R. Herreman over de houtsneden van Jan Cantré, geïllustreerd met originele houtsneden van Jan Cantré).
price: €135.00
item 28398 HERREMAN Raymond - Pieter CÉOEN - Filip de PILLECYN - Luc PEEREBOOM - Jef VERVAECKE e.a. (medewerkers) De TIJDSPIEGEL ,Beheer en redaksie: Onafhankelijkheidsstraat 142, Brussel-West., met o.a. F.De Pillecyn, A.Jacob, R.Herreman, L.Peerenboom e.a. (tijdschrift - periodical) . Brussel, s.d. (ca. 1930), kleine in-4°, geniet, originele bedrukte omslag. ca. 30 pp/nummer. BESCHIKBAAR - AVAILABLE: dubbel nummer III-IV ( Bevat o.a. een artikel van Jef Vervaecke over de schilder Maurits Cantens, met illustraties, een mooie lino van Victor Servranckx - Vlaamsch Volkstoneel, een lino van Moreels....
price: €150.00
item 10119 HERREMAN Reimond - Karel LEROUX - Richard MINNE - Maurice ROELANTS (editors) FONTEINTJE ('T) Tweemaandelijksch Tijdschrift.1921-1924 Brussel - Vilvoorde, 1921-1924, small in-12° (first issues 17 x 12 cm, later issues 18,5 x 14,5 cm), sewn, original printed wrapper, issues of between 30 and 40 pages. BESCHIKBAAR - AVAILABLE : year 1 (1921) issues 1, 2, 3, (all) ; year 2 (1922-1923)1, 2, 3, 4, 5 (all) ; year 3 (1924) 1 (missing are the last two issues 2, 3). Bijna komplete reeks van dit baanbrekende Vlaams literaire tijdschrift. Alleen de laatste twee nummers ontbreken. Bijgevoegd: de studie over dit tijdschrift door André Demedts verschenen in Oost-Vlaamse literaire monografieën.
price: €450.00
item 21157 HOOFF N.W. opden - Voltaire - Marivaux Nanine of het Verwonnen Vooroordeel; Blyspel gevolgt naar het Fransche van den Heere De Voltaire. Amsteldam (Amsterdam), Izaak Duim, 1760, title with engraved vignet + (6) + 64 pp. BOUND WITH: De nieuwe beproeving; blyspel gevolgt naar het Fransch BOUND WITH: De Nieuwe Waereld; blyspel. Met Zang, Dans, Konst en Vliegwerk. Gevolgt naar het Franche. Duim, 1759, title with vignet + (14)pp with one vignet + 77 pp + (3)(privilage). Contemporaryhalf leather with marbled boards, binding with some wear, two or three pages with ink stains, further a good copy. (Convolute of three 18th-century French plays translated into Dutch).
price: €150.00
item 21795 HOOGVLIET Arnold Abraham de Aartsvader, in XII Boeken door Arnold Hoogvliet. De Tiende druk. Rotterdam, by Hendrik Beman, 1780, gegraveerd titelblad, gegraveerd portret, title met vignet + (52)nn pp + 288 pp + 12 volblad gravures h.t. (J. Punt); contemoraine halflederen band (met slijtage sporen), onafgesneden exemplaar, enkele vlekken maar goed exemplaar.
price: €90.00
item 32145 HOON H. De - Pol de MONT - Louis FRANCK - Paul FREDERICQ - Max ROOSES e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. 7de Jaargang Nr. 6 November-December 1911. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1911, in-8°, origineel nummer zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd.
price: €20.00
item 37595 HOON H. De - Pol de MONT - Louis FRANCK - Paul FREDERICQ - Max ROOSES e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. 9de Jaargang Nr. 4 Juli-Augustus 1913. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1913, in-8°, origineel nummer zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd.
price: €20.00
item 37596 HOON H. De - Pol de MONT - Louis FRANCK - Paul FREDERICQ - Max ROOSES e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. 9de Jaargang Nr. 2 Maart-April 1913 Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1913, in-8°, origineel nummer zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €20.00
item 37597 HOON H. De - Pol de MONT - Louis FRANCK - Paul FREDERICQ - Max ROOSES e.a. ( redactie ) Vlaamsche Gids ( De ) Algemeen Tweemaandelijksch Tijdschrift. 9de Jaargang Nr. 2 Maart-April 1913 Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1913, in-8°, origineel nummer zoals gepubliceerd, genaaid, originele omslag, rug beschadigd. Omslag licht beschadigd en verkleurd.
price: €20.00
item 22747 HOSTE Ad. - Pol de Mont (editors) KUNST & LEVEN Kunst en Leven: tijdschrift voor kunst en bellettrie. (Nederlandstalige uitgave van: L'Art et la vie: revue illustrée d'art et de litt. Gent, Hoste, 1902, klein in-4°, 24 cm. BESCHIKBAAR: Jaargang 1 (1902) aflevering 1-6 (in vijf fysische nummers, aflevering 2 en 3 is een dubbelnummer). Gebonden in moderne blauwe halflinnen band, omslagen bewaard. Bevat o.a. artikelen met illustraties over Theo van Rijsselberghe, Sander Hannotiau (ontbreekt één illustratie), Edmond van Offel, Mevrouw de Rudder (textiel), Jan Provost.
price: €100.00
item 32673 HOSTE Ad. - Pol de Mont (editors) KUNST & LEVEN Kunst en Leven: tijdschrift voor kunst en bellettrie. (Nederlandstalige uitgave van: L'Art et la vie: revue illustrée d'art et de litt.). Gent, Hoste, 1902, klein in-4°, 24 cm. BESCHIKBAAR: Jaargang 1 (1902) afleveringen 1, 2-3, 4, 6, 7, 8, 9, (in zeven fysische nummers, aflevering 2 en 3 is een dubbelnummer). Los, genaaid, met originele omslag (zoals gepubliceerd). Bevat o.a. artikelen met illustraties over Theo van Rijsselberghe, Sander Hannotiau , Edmond van Offel, Mevrouw de Rudder (textiel), Jan Provost. Hans Schwaiger, Rassenfosse, François Maréchal, Nr. 8 is bijna helemaal gewijd aan de schilder A.J. Heymans
price: €135.00
item 32674 HOSTE Ad. - Pol de Mont (editors) KUNST & LEVEN Kunst en Leven: tijdschrift voor kunst en bellettrie. (Nederlandstalige uitgave van: L'Art et la vie: revue illustrée d'art et de litt.). Gent, Hoste, 1903, klein in-4°, 24 cm. BESCHIKBAAR: Jaargang 1 aflevering 4 ; Jaargang 2 (1903) afleveringen 1, 5-6, 7, (in drie fysische nummers, aflevering 5 en 6 is een dubbelnummer). Los, genaaid, met originele omslag (zoals gepubliceerd).
price: €60.00
item 25716 HOSTE J. (uitgever) - Kluchtige almanak van Uilenspiegel Kluchtige almanak van Uilenspiegel. 1926. 32ste jaar. Brussel, (J. Hoste), 1925, in-8°, 96 pp, ills., sewn, original printed paper wrapper.
price: €15.00
item 25717 HOSTE J. (uitgever) - Kluchtige almanak van Uilenspiegel Kluchtige almanak van Uilenspiegel. 1935. 42ste jaargang. Brussel, (J. Hoste), 1934, in-8°, 128 pp, ills., sewn, original printed paper wrapper.
price: €15.00
item 16936 HOUWAERT J.B., Dr. F. van Vinckenroye Vinckenroye Van F. Dr: J.B. Houwaert, De Vier Wtrste. Tekstuitgave met inleiding, verklarende aantekeningen en glossarium. Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en letterkunde, 1965, ingenaaid, 3 Vols, ca 700 pp.
price: €70.00
item 25151 HOUZEAU Jean-Charles - J. Liagre (author) Notice Biographique (sur) Jean-Charles Houzeau, membre de l'Académie Royale de Belgique. Bruxelles, Académie Royale, 1890, in-8°, Annuaire 1890 56ième année, red half morocco, original printed wrapper preserved. (Hotat & Fils relieur). Article of ca. 100 pp published in the Academy's yearbook, with an engraved portrait. Here the complete yearbook is on offer. It contains also seven other biographical notices: On Théodore Juste (P. Henrard); on Jan van Beers (by J. Stecher), on Félix Stappaerts (by Edm. Marchal). Jules van Praet (by Alph. Wauters), Mathieu Leclercq (by Ch. Faider).
price: €45.00
item 25235 HUYSMANS Camille (Editor) Don Juan in de vier jaargetijden. Rederijkersspel van het einde der 18e eeuw. Gent, Volksdrukkerij, ca 1900, large in-8°, 59 pp, sewn, orig.stiff wrapper, partly unopened, with a handwritten dedication of the editor to Mr. (Johan) De Maegt.
price: €18.00
item 16647 JAARBOEK PLANTIJN 1913 - Nederlandsche Boekhandel (editor) Ons Jaarboek 1913 Plantijn, verschijnt als (nummer 9 en 10) Kerstnummer van het tijdschrift Plantijn. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1913, in-8°, 29 + 127 pp, genaaid, orig. omslag (rug beschadigd). Bevat de fondscatalogus van de Nederlandsche Boekhandel, en een artikel van Omer Wattez over Hendrik Conscience.
price: €30.00
item 4130 JACOB Dr. A. - LIEDERIK - J. Denucé - W. De Vreese - Eugène De Bock - Lode BAEKELMANS (editors) STROOM (De) Algemeen Maandschrift voor Vlaanderen. Antwerpen, Boekhandel Flandria, kleine in-4°, 25 x 18,5 cm, genaaid, originele omslagen, afleveringen van ca. 70 pp, z/w illustraties. BESCHIKBAAR : Aflevering 1. (Er verschenen nog 3 verdere nummers).
price: €32.00
item 14053 JANSSENS Bernhard - Felix Timmermans (preface) Liersche Kunstschilders uit Vorige Eeuwen 1500-1900. (met een voorwoord van Felix Timmermans). Lier, 1942, in-4°, 26 x 21 cm, 106 pp + z/w ills. h.t., index, gedrukt op 300 genummerde exemplaren, genaaid, orig. omslag. (Korte biografieën met een lijst van hun werken: Wouter Abts, Adriaen De Bie, Matheus Berckmans, Frans Wouters, P.J. Thijs, C. Cels, P.J. Denis, C. Groenendael, M.G. Tieleman, P.J. van Stevens, J.L. Dyckmans, L. Nauwelaerts, J.B. de Weert, E.P. Wouters, G. Bogaerts, Jan van Beers, A. van Engelen, L. van Engelen, Piet van Engelen, Raymond de la Haye).
price: €112.00
item 1679 JESPERS Floris - Gaston Burssens (author) Floris Jespers. Antwerpen, De Sikkel, 1943, 31 x 24 cm, 40 pp + 4 colour + 170 b/w ill., printed in 250 numbered copies, publisher's cloth.
price: €300.00
item 19871 JONG A.M. De Un Enfant parmi les Hommes. Roman. Traduit du néerlandais par L.Roelandt. Bruxelles, Charles Dessart, 1942, in-8°, 274 pp, broché, couverture originale.
price: €20.00
item 3059 JOYCE James - Paul Claes - Mon Nys ( translators into Dutch ) Ulysses. Vianen, uitgeverij Areopagus, 1999, vijfde druk van de Nederlandse vertaling, in de reeks ''Bibliotheek van de 20e eeuw'', in-8°, 859 pp, publisher's cased binding with dustwrapper, fine copy allthough with small tear in the wrapper. Text in Dutch. Nederlandse tekst.
price: €24.00
item 16596 Jozef CANTRE (illustrator) - Herman TEIRLINCK (author) Elckerlyc. Oorspronkelijke tekst voor een hedendaagsche opvoering overschreven en met een inleidende toelichting voorzien door Herman Teirlinck. Verlucht met houtsneden van Jozef Cantré. Antwerpen, De Sikkel, gedrukt bij Buschmann, s.d., in-4°, gedrukt op 200 genummerde exemplaren op Steinbach, genaaid, orig. omslag (vlek op voorste platten, maar een mooi exemplaar). Verlucht met 38 houtsneden van Jozef Cantré.
price: €225.00
item 24218 KEERSMAEKERS A.A. Dr De dichter Guilliam van Nieuwelandt en de Senecaans classieke tragedie in de Zuidelijke Nederlanden. etc.. Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal en Letterkunde, 1957, in-8°, 301 pp, bw portrait + facsimiles, bibliography in the notes, index, sewn, orig.wrapper, series Koninklijke etc. Reeks VI Nr 80, ex library stamp on titlepage.(good copy).
price: €26.00
item 35538 KEMPENAER A. De Vermomde Nederlandsche en Vlaamsche Schrijvers. Vervolg op Mr. J.I. Doorninck's Vermomde en naamloze schrijvers.... Leiden, Sijthoff's, s.d. (1928), in-8°, 690 pp, publisher's half cloth, binding a bit dusty and or soiled, minor damage at upper board, still a good copy. Text in Dutch.
price: €70.00
item 25687 KIJZER Max - H. LEVIGNE (illustrator) Willem Kloos. Zijn binnengedachten. Amsterdam, Andries Blitz, 1934, large in-8°, 118 pp, 1 portait, sewn, orig. stiff wrapper (slightly soiled and discolored),still a good copy.
price: €28.00
item 25211 KOEPP Johannes Untersuchungen über das Antwerpener Liederbuch vom Jahre 1544. Antwerpen, De Sikkel, s.d. (ca 1927), lg in-8°, 332 pp, bibl., printed paper, many unopened pages. A study and edition of the 1544 Antwerp Songbook: ''een schoon Liedekensboeck...''.
price: €60.00
item 4404 Koningklyk Genootschap voor Tael- en Dichtkunde. (editor) Antwerpschen almanach van nut en vermaek voor het Jaer 1821. (Zevende Jaer) Door het Koningklyk Genootschap voor Tael- en Dichtkunde te Antwerpen. Antwerpen, bij Ancelle, 18 x 11 cm, xvi + 91 pp + , sewn, orig. blind dark blue wrapper, margins a bit dustsoiled. Bevat een ledenlijst van het Gezelschap, tweede titel: Mengel-werken in rym en onrym van het Koningklyk Genootschap voor Tael- en Dichtkunde te Antwerpen. Met bijdragen van J.F. Willems, J. Immerzeel Jr., W. Messchert, C. Vervier... ( Almanac ) .
price: €75.00
item 21088 Koninklijke Vlaamsche Academie Gent Gedenkboek van de feestviering van haar vijf en twintigjarig bestaan 1886 1911 Koninklijke Vlaamsche Academie. (Congress proceedings). Gent, Siffer, 1911, large in-8°, 388 pp, brown publisher's cloth with gilt title on cover, 19 b.w. plates h.t., indexes, cover dusty and slightly soiled but still a good copy. Contains extensive bibliographical information.
price: €70.00
item 3230 KONINKLIJKE ZUIDNEDERLANDSE MAATSCHAPPIJ voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis. (editor) HANDELINGEN (der Koninklijke Zuidnederlandse Maatschappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis). (Brussel, Academie), in-8°, sewn, orig. wrapper. AVAILABLE: Volume (Yearbook) , XVII- 1963 , XXIII - 1969 , XXVI-1972 , XXVIII - 1974 , Price per volume - prijs per deel. Please specify when ordering.
price: €12.00
item 38502 Konst-liefhebbers der Princelyke Parochie van Zele ( uitvoerders ) Dien grouwelycken ende ellendigen uytgang van de vreede Drahomira , De Luczko onder wiens ...vraek-zuchtigheyt de schoon Martelie...verwerft den Heyligen Wenceslaus , Eersten Koning van Bohemen...gehult by ..Otto den Eersten...opgeluystert met Vlieg-Werk, Tusschen-spel , Maet-zang en Balletten.......(opgevoerd) ...8, 14, 21 , 28 April.....e.v.....1776. S.l. ( Gent ?) , zonder drukker, 1776 , in-4°, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Met wapenschild in kopergravure op pagina 2. Buitenste paginas bestoft, met slijtagesporen in de vouw. Programma voor een theater voorstelling. De opvoeringen vonden plaats te Zele in de wijk Hoek '' ten huyse van Sr. Marinus de Waele , Tavernier in St. Ambrosius...''. Het stuk wordt opgevoerd door de '' Konst-liefhebbers der Princelyke Parochie van Zele''. Zeldzaam.
price: €150.00
item 33784 KRUL Jan Hermansz ( 1602 - 1646 ) Pampiere Wereld Ofte Werlesche Oeffeninge , Waer in begrepen zijn meest alle de Rijmen , en Werken , van I.H. Krul. Al te zamen merkelijk door hem verbetert , en met veel nieuwe Rijmen verrijkt , doorgaens met schoone kopere platen verciert, Afgezondert in Vier Deelen. Amsteldam ( Amsterdam ), no printer, 1644, in-folio, 295 x 182 mm, (16) nn pp (includes an engraved title page) + 320 pp + 374 pp + 1-88(89)pp + (3)nn )) (index), with 92 text engravings, the fourth engraving in Part II is printed upside down (complete). Bound in contemporary full calf, raised gilt spine, marbled endpapers , extremeties of binding restored, engraved title mounted, first 25 leaves with mostly marginal clear waterstains, with the usual small stains, a marginal tear at pp. 207 of the first part. Still a good/fine complete copy of the rare first edition. In all there were three editions of Jan Hermans Krul's collected works. The first engraving after the title page (on pp.11) was for a long time ascribed to Rembrandt but now consensus attributes it to Ferdiand Bol.
price: €2250.00
item 36768 KUIPER Joh. - Anna SCHIEBER - E. ZERNIKE - Marie SCHMITZ - J.M. SELLIGER-ELOUT ( tekst ) - W.A. van de WALLE ( illustrator ) Kerstklanken. Amsterdam, H. Meulenhoff , s.d. (ca. 1935-1940), in-8°, 111 pp, met gekleurde buitentekst platen en enkele kleurillustraties in de tekst. Mooie zwarte vollinnen uitgeversband met volbladgoudopdruk op het voorplat. Mooi exemplaar alhoewel enkele lichte roestvlekken op de eerste pagina's.
price: €20.00
item 26446 KUIPERS R. K. Bloemlezing uit de Nederlandsche Letterkunde der XVIIe en XVIIIe eeuw. Met aanteekeningen betreffende de taal der 17e en 18e eeuw. Amsterdam, Elsevier, s.d. ( ca 1900), in-8°, 623 + XVI (index) + 88 (glossary) pp, publisher's decorated cloth. Nice copy.
price: €15.00
item 25188 KUYPERS Julien Op ruime banen! De opbloei van onze nieuwere letteren en het Vlaamsche tijdschrift "Van Nu en Straks", 1893 - 1901. Brussel, Libertas, s.d. (ca 1925), 72 pp, sewn, printed paper wrapper, with handwritten dedication by the author to Johan De Maegt.
price: €40.00
item 23029 LAET Johan Alfred de ( ) Catalogue du Musée d'Anvers. Anvers, L'Académie Royale des Beaux Arts, s.d. (ca 1845), in-8°, XII + 290 pp, 4 pp with engraved facsimile signatures of artists, 400 items described, sewn, publisher's board. (some traces of use).
price: €45.00
item 8171 LAFONTAINE - J.J.L. TEN KATE - Gustave DORE (Doré) De Fabelen van Lafontaine nagevolgd door J.J.L. ten Kate, geïllustreerd met 81 platen en vele vignetten door Gustave Doré. Tweede druk. Amsterdam Elsevier, s.d. (ca. 1900), large in-4°, 33,5 x 27 cm, frontispiece portrait of Lafontaine + X + 869 pp, gilt and decorated brown publisher's cloth (the scene of the fox and the crow). Private name on fly leaf, small unobtrusive stain on title but a very fine copy with no stains or foxing and only absolute minimal wear at the corners of the binding.
price: €125.00
item 23415 LAFORET N. J. Discours prononcé à la salle des promotions le 4 mai 1866, par N. J. Laforet, recteur de l'Université catholique de Louvain, après les service funèbre célébré à l''église de Saint-Pierre pour le repos de l'âme de Mr J. B. David, professeur honoraire de la faculté de Philosophie et Lettres. Louvain (Leuven), Vanlinthout, 1866, in-8°, 42 pp, original printed paper wrapper, unopened pages. Jean-Baptiste David held the chair of national history (a new field) and of Flemish and Dutch literature. He was the first to publish Maerlant's Rymbybel and Ruusbroec's works.
price: €35.00
item 19493 LAMPO Hubert Helene Defraye. Brussel, Manteau, s.d., in-8°, orig.wrapper, sewn, (first edition). Name in ink on title. Good copy.
price: €19.00
item 25709 LANCKROCK Rik - A. de LONGIE - J. de BRUGGHENAERE ( editors ) Arsenaal tijdschrift voor letterkunde. Gent, 1945, in-8°, afleveringen van ca. 50 pp, geniet, originele omslag (sommige nietjes geroest, omslagen bestoft) BESCHIKBAAR: Jrg. 1 Nr. 8 (Augustus 1945). Jrg. II Nr. 1 (Jan. 1946). Jrg. 4 Nr. 3 (Mi 1948). Prijs per nummer.
price: €16.00
item 32658 LANCKROCK Rik - A. de LONGIE - J. de BRUGGHENAERE ( editors ) Arsenaal tijdschrift voor letterkunde. Derde Jaargang kompleet Gent, 1947, in-8°, afleveringen van ca. 40 pp, geniet, originele omslag (sommige nietjes geroest, omslagen bestoft) BESCHIKBAAR: Jaargang 3 (1947) kompleet in 7 fysische nummers (1-10, 2 dubbelnummers, nr. 7 nooit verschenen). Met doorlopende paginering pp. 1 - 255.
price: €60.00
item 32659 LANCKROCK Rik - A. de LONGIE - J. de BRUGGHENAERE ( editors ) Arsenaal tijdschrift voor letterkunde. Vijfde Jaargang kompleet Gent, 1949, in-8°, afleveringen van ca. 40-50 pp, geniet, originele omslagen. BESCHIKBAAR: Jaargang 5 (1949) kompleet in 6 fysische nummers ( tweemaandelijks, nrs. 1 -6). Geen doorlopende paginering.
price: €60.00
item 20846 LANGENDONCK Prosper - August VERMEYLEN (preface) Het werk van Prosper Van Langendonck voor het Langendonckcomité uitgegeven door de Maatschappij voor Goede & Goedkope Lectuur. S.l., Maatschappij voor Goede & Goedkope Lectuur, 1926, in-8°, 248 pp, sewn, orig.wrapper (a bit scruffy), bibliography, (poetry and prose).
price: €20.00
item 22661 LARBAUD Valéry - E. DU PERRON (Translation) De arme hemdenmaker. Vertaald door E. Du Perron. Brussel & Maastricht, A.A.M. Stols, ca 1935, in-8°, 32 pp, ed. decorated board, transparant dustwrapper, series "Kaleidoscoop" No 4, edges foxed, (Dutch translation of a short story).
price: €25.00
item 38701 LAUDY Alfons - Victor SERVRANCKX ( Omslag illustratie ) De Paradijsvloek. Tekstboekje Nr. 3 (van de) Vlaamsche Volkstoneel-uitgaven. Brussel, Het Vlaamsch Volkstooneel, drukkerij Vermaut , Kortrijk, 1926, in-8°, geniet, orignele bedrukte omslag ( ontwerp van Victor Servranckx), 34 pp, met 2 zwart-wit illustraties (op één blad, gelijmd in de tekst, maar losgekomen). Omslag iets bevuild en bestoft.
price: €36.00
item 34349 Le ROY LADURIE Emmanuel - Marie-Jeanne TITS DIEUAIDE ( textes ) Revue de la Bibliothèque Nationale. Numéro 29 Automne 1988. Articles sur la révocation de l'Edit de Nantes par Le Roy Ladurie ; Catholiques et Protestants dans les Ancien Pays-Bas du XVIe au XVIIIe siècle par Tits-Dieuaide. Paris, Bibliothèque Nationale, 1988, in-4°, numéro d'automne, broché, couverture originale. Contient un article de ca. 14 pp de Le Roy Ladurie ; un article de Tits-Dieuaide de ca. 14 pp.
price: €25.00
item 18222 LEDEGANCK C. - Nelly Degouy De Drie Zustersteden. Vaderlandsche triologie. Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1941, in-4°, 58 pp, met houtgravures van Nelly Degouy, gedrukt op 200 genummerde ills. (dit exemplaar ongenummerd), originele half linnen band, titeletiket op voorplatten.
price: €25.00
item 19633 LEDEGANCK Karel Dichtwerken van K.L.Ledeganck. Bloemen mijner Lente. Het Burgslot van Zomergem. - De Zinnelooze. De Drie Zustersteden. Verspreide en nagelaten gedichten. Volledige uitgave. Gent, Rogghé, 1878. in-8°, 347 pp, groene perkaline band uit de tijd, met gouddecoratie. (Enkele zeer lichteroest vlekken).
price: €40.00
item 22033 LEDEGANCK Karel Lodewijk - Jef CRICK Karel Lodewijk Ledeganck 1805 1847. St. Amandsberg (Gent), Campo Santo (Kerkhof), (1944), in-8°, 64 pp, sewn, orig.wrapper, 6 b.w. plates mostly h.t., 1 folding map, series Uitgaven van het Campo Santo (Kerkhof) Volume Nr 1.
price: €19.00
item 5088 Leendertz Jr. Dr. P. - P.C. HOOFT Bibliographie der Werken van P.C.Hooft. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1931, 88 pp, in-8°, sewn, orig. stiff wrapper, index.
price: €38.00
item 38503 Leersuchtige Jongheyd en beminners van Retorica deser Prochie van Baveghem - Bavegem ( uitvoerders ) Wonderdaedigen Heyligen Roosen-crans, gegeven door de heylige Maget en moeder Godts Maria aen..Dominicus ; ende glorieuse Victorien....over Bajazeth Koning der Sarazynen , ende Soliman Turkschen Keyser....Bly-eindig Treur-spel..(opgevoerd) ...8, 15, 22 ... September..e.v.....1771. Gendt ( Gent ) , Servaes Somers, 1771 , in-4°, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Buitenste paginas bestoft en met watervlekken. Programma voor een theater voorstelling . De opvoeringen vonden plaats te Bavegem '' by de Kerke''. Het stuk wordt opgevoerd door de '' Leersuchtige Jongheyd en beminners van Retorica deser Prochie van Baveghem ''. Zeldzaam. Niet in de Bibliographie Gantoise van Vander Haeghen.
price: €150.00
item 1203 LEMMERS Jaak - HENRI VAN STRATEN Fransche Verbeelding, geïllustreerd met vier oorspronkelijke houtsneden van Henri van Straten. Antwerpen, Lumière, 1931, 22 x 18 cm, 63 pp, orig. omslag (iets vergeeld, rugje beschadigd met papierverlies). Exemplaar nr. 12/75 allen op Japans afgedrukt. Zeldzaam !.
price: €210.00
item 24484 LEMMERS Jasper ( ) Het gasthuis der gekken, Tooneelspel, Vertoond op de Amsterdamsche Schouwburg.De jalourse Lammert, kluchtspel... De boere koopman, kluchtspel... (Convolute of three 17th century dutch theatre plays). Amsterdam, J. Lescailje, 1688-1680-1682, small in-8°, engraved frontispiece + 80 pp ; 21 pp ; 28 pp, three theatre plays bound in one volume, sewn, old marbled wrapper, back reinforded with a strip of paper, uncut pages (some margins frayed and dusty). First play: Jasper Lemmers (naar het Frans van Charles de Beys): Het gasthuis der gekken. Amsterdam: Lescailje, Jacob, erven, 1688. Ceneton D 4353 (first edition). Second play: Jasper Lemmers: De jalourse Lammert. Amsterdam: Lescailje, Jacob, erven, 1680 Ceneton D4355 (first edition). Third play: Jasper Lemmers: De boere koopman. Amsterdam: Lescailje, Jacob, erven, 1682 Ceneton D4352 (first edition).
price: €225.00
item 27271 LENNEP D. J. Van Ad socios Academiae regiae scientiarum et litterarum Bruxellensis. Bruxellis (Brussel), P. J. De Mat, 1818, in-4°, 4 pp, ex-library stamp.. A classical ode by Van Lennep on the occasion of his entry into the Royal Academy of Science and Art.
price: €20.00
item 25690 LEROUX Karel De barmhartige samaritaan. Bandontwerp Elza van Hagendoorn. Mechelen/Amsterdam, Het Kompas/De Spieghel, s.d., in-8°, 68 pp, sewn, orig. decorated stiff wrapper, one of 250 copies, published in the series ''het zilveren Bronneke'', fine copy.
price: €27.00
item 19682 LEVITICUS Felix - Hendrik van VELDEKEN De klank- en vormleer van het middelnederlands dialect der St. Servatius-legende van Heynrijck van Veldeken. Gent, A. Siffer, 1892, in-8°, 172 pp, orig.wrapper, sewn, bibliography, index, (published by the Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- & Letterkunde).
price: €60.00
item 35308 LEYTENS Frans De nieuwe Richting. Antwerpen, Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding, 1929, in-8°, 65 pp, stiff paper wrapper. Publ. in the series "Verhandelingen van de K. V. Hoogeschooluitbreiding", nr. 272-273. Text in Dutch. On modern art and avant garde .
price: €20.00
item 38944 LEYTENS Frans Het Vlaamse Ex-Libris met een inleiding door Frans Leytens. Antwerpen, De Sikkel, 1947, kleine in-4°, 18 x 14,5 cm, xviii pp + 74 pp (met per bladzijde een ex-lbris afgebeeld), halve band in imitatie velijn, met bedrukte platten (uitgeversband ). Gedrukt op 400 genummerde exemplaren. Bevat ex-libri gedrukt van de oriignele houtblokken van o.a. Desiré Acket , Nellie Degouy , Luc De Jaegher , Anton Herckenrath, E. Pellens. De aangekondigde kopergravure nr. 53 van Severin ontbreekt. Zeer mooi exemplaar.
price: €50.00
item 29805 LIEVENS R. Middelnederlandse handschriften in Oost-Europa. Gent, Secreatriaat der Academie, 1963, in-8°,242 + (1) pp, indexes, 15 pl. h/t, stiff paper wrapper, uncut pages. Detailed descriptions of 154 items, mainly based on material collected by W. De Vreese, 1869-1935 (so for many mss. this is the only source left). Publ. in series "Leonard Willemsfonds", nr. 1.
price: €32.00
item 38476 LIEVEVROUW-COOPMAN Lodewijk Blonde Marie. Geprimeerd drama in vier bedrijven. Antwerpen, Janssens, 1901, in-12°, 72 pp, genaaid, orig. blauw bedrukte omslag. Uitgave Nr. 215 in de reeks : '' Vlaamsche Tooneelverzameling, 18e reeks Nr. 11. Gemengde Rollen''.
price: €20.00
item 24880 LISSENS R.F. De Vlaamse letterkunde van 1870 tot heden. Anastatische herdruk. Brussel Amsterdam, Elsevier, 1973, in-8°, 351 pp, bibliography, index, sewn, orig. stiff wrapper, cover with tear. (First printing 1953).
price: €16.00
item 18654 LOEB Wilhelm - F.M. HUEBNER (editors) Boek en Kunst. Een Internationaal Maandschrift voor Litteratuur, Kunst en Theater. Den Haag, Prometheus, Antwerpen, Lumière (later) Antwerpen Lectura, in-8°, afleveringen van 32 pp, geniet met originele bedrukte omslagen. BESCHIKBAAR-AVAILABLE : Afleveringen, los zoals gepubliceerd: jaargang 1 (1923-1924) Nummers 1, 2, 5, 6, 8, 9, 10. Jaargang 2 (1924-1925) 8, 9, 11-12. In totaal 10 fysische nummers. Dit tijdschrift heeft in Nederland bestaan tot 1928. De hier aangeboden nummers waren bestemd voor de Belgische (Vlaamse) markt en hebben op de omslag een aparte opdruk met de vermelding van de Belgische uitgever. Het eerste jaar was dit de uitgeverij Lumière gevestigd op de Amerikalei 160 te Antwerpen, uitgever van het gelijknamige Franstalige avant-garde tijdschrift onder leiding van Roger Avermaete. Prijs voor het lot .
price: €100.00
item 37882 LYMBORCH Margarieta van - Fr. J. SCHELLAERT Volksboek van Margarieta van Lymborch ( 1516 ). Uitgegeven en van historische aantekeningen voorzien. Amsterdam, Antwerpen, Wereldbibliotheek, 1952, in-8°, LIV pp + 151 pp, bibliogr., b/w illustr. Publisher's blue cloth. Text in Dutch. (A mediaeval literary text turned into a chapbook).
price: €30.00
item 10915 Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden (editor) Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1936 - 1937. Leiden, E.J. Brill, 1937, in-8°, 281 pp, blauw linnen uitgeversband met goudopdruk.
price: €30.00
item 26615 Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden (editor) Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1935 - 1936. Leiden, E.J. Brill, 1936, in-8°, 237 pp, blauw linnen uitgeversband met goudopdruk. (Cover very slightly soiled).
price: €30.00
item 26616 Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden (editor) Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1934 - 1935. Leiden, E.J. Brill, 1935, in-8°, 269 pp, blauw linnen uitgeversband met goudopdruk. (Cover very slightly soiled).
price: €30.00
item 29421 MAESSCHALCK Edward de - Luc VINTS Davidsfonds 1875 2000. Leuven, Davidsfonds, 2000, in-4°, 175 pp, talrijke gekleurde illustraties, uitgevers linnen, geen stofwikkel, met twee manuscript handtekeningen op het titelblad, zo goed als nieuw. Los bijgevoegd: ''Tabula Gratulatoria''.
price: €28.00
item 8852 MAK J.J. Dit is een suuerlijc boecxken. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1957, in-8°, 119 pp, genaaid, orig. omslag met stofwikkel. Herdruk met commentaar van het oudst bekende geestelijk liedboek (Antwerpen 1508) naar het enig exemplaar uit de K.B. te Den Haag.
price: €25.00
item 8186 MANTEAU Angèle Barones, 2001 III 25 Brussel Uit de Collectie van Angèle Barones Manteau. (Book auction sale catalogue). Leiden, Aioloz, 2001, stapled in-4°, 471 lots, coloured ills., orig. wrapper.
price: €19.00
item 34101 MARIMAN Jos. ( editor ) Het Daghet. Tijdschrift voor Jongdichters Sint-Niklaas, in-8°, geniet, originele omslag, afleveringen van ca. 16 pp. BESCHIKBAAR: 1e Jaargang (1947). Nrs 1 (Mei 1947) tot en met nr. 10 (April 1948), in 10 fysische nummers . Zeldzaam letterkundig tijdschrift. Tot de redactie behoorden: Dirk Claus , Johan van Handwerpe , Luc Jongbloet , Johan Verdijk.
price: €100.00
item 30745 MARNIX van Sint-Aldegonde - Ph. de Marnix de Sainte Aldegonde - Albert LACROIX (editors) Oeuvres de Ph. de Marnix de Sainte Aldegonde. Correspondances et Mélanges. Précéd. d'une introduction d' Albert Lacroix. Bruxelles, Imprimerie de François van Meenen, 1860, in-8°, portrait + xv + 510 pp. Volume 6 des oeuvres complètes de Marnix de Sainte Aldegonde, publiées en Français en 6 volumes. Reliure demi-chagrin rouge.
price: €65.00
item 9144 MARSMAN H. Verzameld Werk (inkompleet, 3 van de vier delen). Amsterdam, Querido, 1947, 3 vols in-8°, vol linnen banden met stofwikkel, inkompleet, deel 1 (Poëzie) ontbreekt, enkele roestvlekken , maar goed exemplaar.
price: €60.00
item 13204 MASEREEL Frans - Louis Paul Boon - Walter Debrock (authors) Exhibition catalogue: (travelling exhibition). Debrock Walter (editor), Ministerie Nederlandse Cultuur, 1973. 21 x 21 cm, 48 nn pp, b/w ills. orig. wrappers. With a contribution in Dutch by the Flemish writer L.P. Boon.
price: €20.00
item 37305 MATHOT Lodewijk ( L. Van Ruckelingen ) a.o. Nederduitsch Overzicht. Geschied-en letterkundig tydschrift. God en ons regt! Antwerpen, by den uitgever, J.F.Beerts, en ter drukkery van F. Lamot-Jacobs in het Hopland, 1853- November1855, 2 vols in-8°, 384 pp ; 388 pp, gebonden in twee uniforme halve schaapslederen banden uit de tijd, gladde rug met titel in goudopdruk. Ex-bibliotheek exemplaar met een kleine stempel op het titelblad. Goed exemplaar. Alles wat gepubliceerd werd. Katholiek flamingantisch tijdschrift met politieke en algemeen-culturele bijdragen waarvan het niveau veelal te wensen overliet. (Encyclopedie van de Vlaamse Beweging).
price: €100.00
item 39066 MATTELAER Dr. Eugène - Knokke Terugblik. Keuze uit eigen verzen van de gevierde na meer dan 20 jaar cultureel werk te Knokke. Aangeboden door zijn vrienden van het Stedelijk Cultuurverbond...op 3 november 1967. Knokke, Stedelijk Cultuurverbond, 1967, in-8°, ca. 50 nn pp, gebonden in donkerblauwe vollederen band, met goud ornament of het voorplat. In bijbehorend lederen schuiffoudraal. Ongenummerd exemplaar.
price: €30.00
item 35123 MEESTERS Thomas Robetus Antonius (br. Robertus) Roman van Heinric en Margriete van Limborch, uitgegeven volgens het Brusselse handschrift. Amsterdam / Antwerpen, Wereld-bibliotheek, 1951, in-4°, lxxvii + 147x2 pp, 9 ills., bibl., stiff paper wrapper (wrapper worn and dustsoiled), red initials. Doctoral thesis, Nijmegen.
price: €28.00
item 31388 MEIJERE Victor de - Victor HAGEMAN (illustrator) - Edward THORN PRIKKER (his copy) Verzen. Omslag en tekst-versieringen van Victor Hageman. Antwerpen, Nederlansche Boekhandel, gedrukt door J.E. Buschmann, 1894, in-8°, 59 pp, linnen band met goudopdruk (uitgeversband ?), originele omslagen bewaard, ex-bibliotheek E. Thorn Prikker met zijn bibliotheeksstempel op het titelblad, met handgeschreven opdracht van de auteur : '' Uit innige sympathie aan mijn goeden vriend Edward Thorn Prikker, Antwerpen, 9 April 1902. Victor de Meijere''.
price: €200.00
item 24901 MELIS Huibrecht - Jan BLOCKX (Composer) - CAIN - SOLVAY Thijl Uilenspiegel. Zangspel in 3 bedrijven en 4 taferelen door Cain en Solvay... Antwerpen, De Vos & Van der Groen, s.d., (ca 1900), small in-8°, 71 pp, stapled, orig. wrapper, (damaged due to poor paper quality). series Nederlandsch Lyrisch Tooneel: Bestuurder Karel Van Walle.
price: €16.00
item 20994 MERKEN VAN Lucretia Wilhelmina Het nut der tegenspoeden brieven en andere gedichten. Amsterdam, Pieter Meijer, 1762, small in-4°, 21 x 16 cm, (10)(with engraved title plate, and a title with an engraved vignet) + 347 pp, contemporaryvellum (vellum a bit dusty and soiled, but a good copy).
price: €150.00
item 19683 MICHEELS J. - Prudens VAN DUYSE Prudens van Duyse. Zijn leven en zijne werken. Gent, A.Siffer, 1893, in-8°, 350 pp, with lithog. portrait, orig.wrapper, sewn, bibliography, (published by the Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- & Letterkunde).
price: €62.00
item 37966 MICHIELS Ivo - Paul de VREE - Adriaan de ROOVER ( redactie ) Mens en Muze ( een reeks publicaties over poezie ) . Antwerpen, uitgeverij '' De Brug '', 1947 , 6 vols, kleine in-4°, elk nummer ca. 30-60 pp , genaaid, met originele stijve kaft. Ex-bibliotheek exemplaren, creme-kleurige kaften bestofd en soms besmeurd, sommige met etiket op de (smalle) rug, binnenin proper, gedrukt op 500 genummerde exemplaren. 1) Ivo Michiels : Daar tegenover. 2) Paul De Vree : Maurice Gilliams. 3) Frank Meyland : Mors et Vita. 4) Albe : Van den rike er ghelieven. 5) Adriaan De Roover : De doodsgedachte in de moderne Noord-Nederlandse poezie. 6) Anton van Wildenrode : Najaar van Hellas.
price: €100.00
item 24136 MILTON John - Jan Jacob Lodewijk TEN KATE (Translation) - Gustave DORE (Illustrations) Het Verloren Paradijs. Heldendicht in twaalf zangen. In nederduitsche verzen overgebracht. Leiden, Albertus Willem Sijthoff, (ca 1880), in-folio, 34 x 27 cm, 329 pp + 28 illustrations by Doré, publisher's decorated cloth, all edges gilt , back skilfully renewed, old front cover (a bit faded) pasted down on new cover. In all still a fine copy.
price: €85.00
item 23252 Minnaer van 't publiek (editor) Nieuwen vlaggenden en leerenden Mechelschen Almanagh Voor het jaer Ons Heere M.D.CC.LXXI. Door eenen minnaer van 't publiek. Mechelen, Joannes F. Vander Elst, s.d. (1770), in-12°, 121 unn pp, old blue boards, some wear and use.
price: €125.00
item 20498 MOENS Wies - Karel ALBERT - Paul De MONT - Dirk VANSINA a.o. POGEN - Maandschrift der Jonge Gedachte in Vlaanderen. Redactie en Beheer Gildestraat 5 Gent. Gent , kleine in-4°, beschikbaar: Jaargang 1 (alleen nummer 3) en Jaargang 3 ( de nummers 1 en 2). Drie nummers samen gebonden in één half-linnen band, zonder omslagen.
price: €25.00
item 33003 MOENS Wies - Karel ALBERT - Paul De MONT - Dirk VANSINA a.o. ( uitgevers - medewerkers) POGEN - Maandschrift der Jonge Gedachte in Vlaanderen. Toneelnummer (IIe Jaargang Nr. IV-V) April-Mei 1924 Gent, 1924, kleine in-4°, dubbelnummer (IV-V) van de tweede jaargang , pp. 129-206, (April-Mei 1924), genaaid, originele omslag (met een illustratie van Gerard Rutten), : Dubbel: II Jrg (1) III Jrg (1-2) samen gebonden zonder omslag. Speciaal toneelnummer. Met oa. een bijdrage van Albert van Dalsum over het maskerspel.
price: €15.00
item 26073 MONT DE Pol Prinses Zonneschijn. Sprookjesspel in vier bedrijven. Vierde druk. Antwerpen, Lodewijk Opdebeek, Vierde druk, ca 1905, 39 pp, small in-8°, 19.5 x 11.5 cm, sewn, original orange printed wrapper, with a handwritten dedicaton by the author to Mr Johan de Maeght.
price: €22.00
item 4326 MONT Pol de Lentesotternijen. Poëzie van Pol de Mont. Met een gedicht van Klaus Groth en een portret naer eene teekening van E. Claus en het facsimile van den Schrijver. Gent, Ad Hoste, 1881, in-8°, 20 x 13,5 cm, 135 pp, genaaid, orig. omslag, boekblok gebroken. Eerste druk van de eerste publicatie van Pol de Mont. Exemplaar van Prosper Arents, met zijn naam.
price: €70.00
item 39058 MONT Pol De - ( Robert Burns ) - Elias P. van BOMMEL ( binder ) Zaterdagavond op het land. Vrij bewerkt naar Robert Burns door Pol De Mont. Amsterdam, S. Warendorf Jr., s.d. (after 1888), in-8°, 28 nn pp, bound in green cloth with gilt and blindtooled ornamentation, all edges gilt. (binding signed with a rubberstamp ''Elias P. van Bommel, relieur artistique Amsterdam). Original wrapper in chromolithography bound in. First and last leaves very slightly foxed, bookblock a bit loose in its binding but on the whole still a good copy. All pages are lithographed. Translation of Robert Burns' '' The Cottar's Saturday Night ''.
price: €60.00
item 23157 MONT Pol De - DOUDELET Karel (illustrator) van Jezus. Tekeningen van Karel Doudelet. Antwerpen, J.-E. Buschmann, 1897, oblong in-8°, 14.5 x 17.2 cm, 71 p, color printed linen, numbered copy (of the 270 copies this is 120/250 on van Gelder handmade paper), 7 fine woodcut illustrations by Karel Doudelet. Fine copy.
price: €600.00
item 6332 MONT Pol de - Edward PELLENS (Illustrator) De Roode Zwaan. Een gedicht van Pol de Mont - Teekening en Houtsnede van Edw. Pellens. IXe Jaarboek der Scalden. 1905. Antwerpen, De Scalden, 1905, printed by Buschmann, small slightly oblong in-8°, 15 x 17 cm, ca. 30 nn pp, printed on the recto side only (verso side with small vignette), contains three full page three-toned woodcuts by Pellens (including the title) . All textpages are two-toned woodcuts. Original full leather binding with on the frontcover the title in reverse blindtooling in a recessed rectangle, watersilk endpapers. Binding with some wear at the extremities, interior perfect. A fine copy of a beautifully illustrated book.
price: €185.00
item 4329 MONT Pol de - Heinrich Lemmich (translator) Aus Flandren und Brabant, Episches und Lyrisches von Pol de Mont, übertragen aus dem Flämischen von Heinrich Lemmich. Freiburg, Adolf Kiepert, 1888, in-8°, 19 x 12,5 cm, portret-frontispiece + xvi + 220 pp, uitgeverslinnen met goudopdruk. Zeldzame Duitse vertaling met poëzie van Pol de Mont.
price: €70.00
item 18352 MONT Pol De - Piet Verhaert (illustrator) Fladderende Vlinders. Gedichten van Pol De Mont. Rotterdam, Elsevier, 1885, in-8°, gegraveerde titel + portret frontispiece + viii + 184 pp + 4 volblad etsen (gesigneerd Frans Simons, Piet Verhaert,..), alle pagina's gedrukt met typografische boord, lettrines en vignetten in pastelkleuren, één van de 50 genummerde exemplaren op Hollandsch papier, getekend door de auteur, op het schutblad een autograaf opdracht aan Mevr. D.Logeman, geboren Van der Willigen. Genaaid, orig. bedrukte omslag op imitatie velijn gedrukt (enige scheurtjes, rug gebruind, gegraveerde titel en titel gebruind).
price: €210.00
item 13158 MONTEYNE Lode De Sabbe's. Antwerpen, Resseler, 1934, grote in-8°, 330 pp, genaaid, orig. omslag. mooi exemplaar.
price: €19.00
item 25424 MONTEYNE Lode Spiegel van het Modern Tooneel in Vlaanderen. Een critische beschouwing. Antwerpen, Jos Janssens, 1929, in-8°, 126 pp, several tipped in b/w plates, bibliography in the notes, sewn, orig stiff wrapper, (some wear but still a fine copy), with a long handwritten dedication of the author to Mr Johan de Maegt, dated 9 Maart '29.
price: €38.00
item 26749 MONTEYNE Lode De Sabbe's. Antwerpen, Resseler, 1934, grote in-8°, 330 pp, genaaid, orig. omslag. enkele lichte roestvlekken vooral of de snede.
price: €18.00
item 38098 MOONS Jacobus - Sidronius HOSSCHIUS Zedelyk Vermaek-Veld vertoonende de leersamen handel van de onredelijke dieren. Aen de verkeerde , en beestaerdige wereld....overgeset door den selven autheur in Duytsche Rhymen uyt den Eerweerdigen P. Sidronius Hosschius Priester der Sociëteyt Jesu. Tweeden Druk. Antwerpen, by P.J.Parys, s.d. (1764, approbatio), kleine in-4°, 16 x 10 cm, gegraveerde titel (Voet) + titel + 307 pp + (1) nn pp (privilege), gebonden in eigentijdse kalfslederen band met rug met 5 nerven en goudopdruk, ex-bibliotheek met stempel op titel (niet op gegraveerde titel). Goed exemplaar , onafgezien van een lichte beschadiging aan het bovenste kapitaal. Verzameling van emblematische teksten, vertaald uit het Latijn van Hosschius, door Jacobus Moons, kanunnik der Premonstratenser orde van de Sint-Michielsabdij te Antwerpen. '' 's Mans rijmtrant is eenvoudig en niet ongeestig'' (volgens Kramm).
price: €200.00
item 4838 MOOR Weduwe DE en Zoon (editor) NIEUWEN EN NUTTIGEN ALMANACH, der stad Brugge in't algemeen, en van het eerste Arrondissement van Perceptie der Provincie West-Vlaenderen, in't byzonder; voor het schrikkeljaar 1820. Brugge, bij de Weduwe de Moor en Zoon. In-12°, 14 x 9 cm, 106 pp, sewn, orig. coloured paper wrapper. ( Almanac ) .
price: €100.00
item 16074 MUSSET Alfred de - Jan Prins - Ad. Donker (editor) Een deur moet open zijn of dicht. Naar het Fransch door Jan Prins. Antwerpen, Bij Ad. Donker, M.CM.XL.I (1941), kleine in-4°, 26 x 19 cm, 23 pp, gedrukt in rood en zwart op geschept ''Baroque'' papier, gebonden in een half-linnen band met titel in goudopdruk op de voorste platte en op de rug, minimale beschadiging aan de rand van een platte, doch een goed exemplaar.
price: €38.00
item 24771 MUYLDERMANS Jac. Kan. Dr Levensschets van Jan van Droogenbroek. Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal en Letterkunde A.Siffer, 1908, in-8°, 106 pp, 1 portrait, bibliography in the notes, sewn, orig. wrapper, ex library, stamp on titlepage.
price: €38.00
item 23689 N.N. Augusty en September of Voor Tijdens en Na den Opstand van Brussel door ****. Antwerpen, G. van Merlen, 1834, in-12°, 14 x 9 cm, 36 pp, sewn, orig. blind wrapper, title page soiled (satyrical play about King William I of the Netherlands about the Belgian political situation of 1830).
price: €50.00
item 3811 NEDERDUITSCH LETTERKUNDIG JAERBOEKJE Nederduitsch letterkundig jaerboekje voor 1838 . Vijfde Jaergang. Gent, drukkerij van Vanderhaeghe-Maya, 1838, 15 x 9 cm, 139 pp, orig. cartonnage (rug weg, voorplatte bijna los). (Met poëtische bijdragen van J.F. Willems, Dautzenberg, van Rijswijck, J.A. De Laet, Ph. Blommaert, P. van Duyse e.a). ( Almanac ) .
price: €60.00
item 38483 NEDERDUITSCH LETTERKUNDIG JAERBOEKJE - 1849 Nederduitsch letterkundig jaerboekje voor 1849 . Zestiende Jaergang. Gent, drukkery der Gebroeders Michiels, 1849, 15 x 9 cm, 174 pp, orig. cartonnage (rug licht beschadigd, binnenin fris maar cartonnage verkleurd en bestoft. Bevat poëtische bijdragen van Ph. Blommaert , Mevr. Courtmans, Hendrik Conscience , J.M. Dautzenberg, Juff. Maria D'Huygelaere...
price: €50.00
item 7289 NEDERLANDSCHE BOEKHANDEL - ANTWERPEN - L.H. SMEDING Algemeene Catalogus van Nederlandsche Boeken uit Zuid en Noord, samengesteld ter gelegenheid van het 29ste Nederlandsch Taal-en Letterkundig Congres gehouden te Brussel in 1906. (and two similar bound in one volume).) Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, in-8°, 188 pp, colored frontispiece and some b/w plates and some publicity leaves at the end. Bound with: Catalogus van Nederlandsche Boeken uit Zuid en Noord, 2de Uitgave, vermeerderd en bijgewerkt tot 1 september 1908. Deel I : Wetenschappen, 126 pp. Bound with: idem Deel II , Letteren en Kunst (-242 pp). 3 parts bound in one half cloth volume, original stiff wrappers preserved. With an article by L.H. Smeding on modern bookdecoration.(text in Dutch).
price: €90.00
item 37638 NEDERLANDSCHE BOEKHANDEL - ANTWERPEN - L.H. SMEDING Algemeene Catalogus van Nederlandsche Boeken uit Zuid en Noord. 2de Uitgave, vermeerderd en bijgewerkt tot 1 Sept. 1908, voorzien van 50 illustraties en een voorwoord. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1908, 2 vols. in-8°, Deel I : Wetenschappen. 128 pp. Deel II Letteren en Kunst (-242 pp). Genaaid, originele bedrukte omslag.
price: €45.00
item 35666 NEEF Roger M.J. De Gestorven Getal. Antwerpen, Pink editions & productions, 1977, in-4°, 25 cm, 57 pp, blauw uitgeverslinnen, gedrukt op 500 exemplaren.
price: €15.00
item 39121 NEUHUYS Paul - Jan SCHEPENS ( vertaler ) - Robert Guiette ( opdracht ) Nieuwe Huisjes van Paul Neuhuys in de Nederlandse verf gestoken door Jan Schepens. Damme, Museum van Maerlant, 1968, kleine in-8°, losbladig in papieren omslag met titelopdruk ( zoals gepubliceerd), 79 pp, gedrukt in een oplage van 162 exemplaren (ongenummerd exemplaar). Omslag met enige kleine vlekken maar toch een goed exemplaar. Met de eigenhandige opdracht van Paul Neuhuys en ook van de vertaler Jan Schepens aan Robert Guiette, gedateerd 28 jan. 1969.
price: €58.00
item 35411 NEUVILLE A. ( ex-régisseur ) - Gent - theater Revue Historique, chronologique et anecdotique du théâtre de Gand de l'année 1750 à 1828, dédiée à M. Van Crombrugghe... Gand, Librairie de Mlle. Mestre, 1828, petite in-8°, 16 cm, (4) pp nn + 128 pp + 114 pp , reliure en demi-toile d'époque, le dos manque. L'ouvrage est divisé en deux parties : de 1750 à 1814 et de 1815 à 1828. Intéressante source pour la vie théatrale à Gand. Texte en français. ( Gent theater opera ).
price: €110.00
item 27270 NIEUPORT C. F. de Socio clarissimo D. J. Van Lennep Batavo, Socii Belgae Responsum ad versus ... die dec. 28, MDCCCXVIII. Bruxellis (Brussel), P. J. De Mat, 1818, in-4°, 4 pp, ex-library stamp. A classical ode to Van Lennep, who had addressed the Academy of Science and Art.
price: €15.00
item 3310 NIEUW VLAANDEREN - T.Clement, L.de Coter, F.de Pilleceyn. - T.Clement - L.de Coter - F.de Pilleceyn (editors) Nieuw Vlaanderen - Redactie: T.Clement, L.de Coter, F.de Pilleceyn. Leuven Leuven, small in-4° issues, original colored wrapper. AVAILABLE: Year 1(1913/14) Issues 1.2.3.4.5-6 = Jan.1914; Year 2(1914) Issue 1 = Mrt.1914. (in all 6 physical issues). Was probably published until issue 2 of 1914.
price: €150.00
item 28971 NIJLEN Jan van - C. BITTREMIEUX (Editor) Druilende burgerij. Jeugdherinneringen van een eenzelvig man. Amsterdam, Van Oorschot, 1982, 105 pp, genaaid, originele bedrukte omslag, eerste druk in boekuitgave.
price: €20.00
item 35012 NIJLEN Jan van Herinneringen aan E. du Perron. Amsterdam, G. A. van Oorschot, 1981, in-8°, 64 pp, stiff paper wrapper.
price: €16.00
item 6334 NN Het Reukwerk van Venus, Zynde een verzameling van koddige snakerytjes, zeldzamen voorvallen, en uitmuntende Puntdichten. Met aardige Platen. S.l. Gedrukt op her Eiland der Verliefden, 1750, no printer's name, in-8°, 15,5 x 9 cm, title, printed in red & black, with engraved vignet of a love making couple in bed + (6)nn pp (dedication to G. v. C.J.) + 262 pp + (7)(index), with several small engraved vignettes in the text, contemporary vellum binding, titlepage slightly foxed, some sparse foxing in the text but a fine/good copy. Rare anonymous illustrated edition with scabrous love poetry in Dutch.
price: €1250.00
item 4527 NN - AGTER-DEURE DES WERELDS (De) De Agter-Deure des Werelds. S.l. 1791, in-8°, 20,5 x 11,5 cm, 54 pp, genaaid. (Satyrical conversation with the abbott of Sint-Bernardus abbey (Antwerpen) (see KBR Brabantse Omwenteling CL 9572 XIV 1791 Pièces diverses I).
price: €75.00
item 16683 NN - Bibliothèque Anversoise Bibliothèque Anversoise (établie Grande Rue Goddaert , N°2) ouverte pour les abonnés...Catalogue des livres Français. Anvers (Antwerpen), Imprimerie de J.F. Engels, 1871, in-8°, 334 pp, contemporary half cloth (spine faded). Indexed. Bound in at the end a list of 7 pp of the books acquired in 1873-74 and pp.11-13 ''Vlaamsche Boeken''. A list of 12 pp, books acquired in 1875-76 (the library has now moved to Rue Chapelle de Grace N° 3) and 2 pp ''Vlaamsche Boeken''. A list of 8 pp (books of 1877-1878) and 4 pp ''Vlaamsche Boeken''. A list of 6 pp (books 1879-1880) and 3 pp Vl. boeken. A list 5 pp (books 1881-82) + 3 pp Vl. boeken. A list of 4 pp (books 1883) + 3 pp (Antwerpsche Leesbibliotheek. Vlaamsche boeken aangekocht in 1883). Loosely inserted a manuscript list with booktitles from the catalogue, bearing the name Mlle. Van Lerius. Rare well-made catalogue of a 19th century private lending library. The supplements (published between 1873 and 1883) give a good indication of the literay taste of that period and are also an indication of the shift from French to Dutch readership. The catalogue is extraordinarely well made. The books are catalogued according the subject (approx. 50). At the end their is complete title and author index.
price: €150.00
item 34704 NN - Dutch pamphlet 1609 Verklaringhe van een Monnicks Cap, hare cracht / macht / deucht ende vertuyten. Item een Ghedciht van 't Bestandt. Tot Middelborch ( Middelburg ), By Jasper de Craeyer, 1609, pamphlet small in-4°, 4 nn pp, signatures i-iv, sewn. Title page with ornamental woodcut vignette. Two poems against Spanish aggression and the 1609 Peace Treaty. (see Knuttel 1574; Tiele 745). According to UB Amsterdam, fictitious impressum, probably printed by Symon Jansz.
price: €250.00
item 12497 NN - EZEL De Verstooten Ezel. Antwerpen, Buschmann, 1918, in-4°, 29 x 22,5 cm, genaaid, orig. omslag. (Iets bestofd en bevuild). Cultuurhistorische studie over de ezel.
price: €50.00
item 38468 NOMSZ Joannes Cora of De Peruanen , Treurspel door J. Nomsz. Amsterdam, de Erven van David Klippink, 1784, in-8°, 15 x 9,5 cm, 58 pp, genaaid, gemarmerde omslag uit de tijd. Gegraveerd frontispiece en gegraveerd vignet op het titleblad. Ceneton nummer B6246 , eerste druk.
price: €45.00
item 4007 NOORDSTAR (De) - (literary periodical) De Noordstar. Tydschrift voor Letteren, Kunsten en Wetenschappen, Antwerpen, Drukkerij P.van Bouwel, Grootemarkt. 1840-1842 (Jrg.1-3) Antwerpen, Drukkerij P.van Bouwel, Grootemarkt. 1840-1842 (Jrg.1-3), alles wat verscheen. 6 delen in 3 vols, uniforme half-lederen banden uit de tijd, ruggen met goudopdruk. Iedere jrg.: 2 delen met ca.280 pp, Jrg.2 en 3 ieder met 11 etsen, met bijdragen van H.Conscience, J.A.De Laet, P.van Duyse, Th.van Rijswijck, E.Rosseels, S.Blereau, D.Sleecks, K.Ledeganck. Met geëtste illustraties van H. van der Poorten, E.de Block, Fanny Geefs, F.Bovie, P.Lauters,H.Grégoir. Deze etsen luidden een hernieuwing in van de etskunst. (zie Van der Marck: Romantische Boekillustratrie in België).
price: €600.00
item 5943 NOSTRADAMUS J.B. - LOVENSCHEN ALMANACH 1768 Lovenschen almanach oft Tydt-Verkonder voor het Schrickel-Jaer ons Heere Jesu-Christi 1768, gecalculeert op den Horizond van Brabant en d'omliggende plaetsen door J.B. Nostradamus. Loven (Leuven), Joannes Jacobs, in-12°, 13,5 x 8 cm, 108 nn pp (A8-G6), met 12 houtgravure vignetten, gebrocheerd, oud gemarmerde omslag, (enkele pagina's met vlekken). Met doubletten stempel van de KBR op het titelblad. Zeldzaam. ( Almanac ) .
price: €175.00
item 7814 NOSTRADAMUS J.B. - LOVENSCHEN ALMANACH 1770 Lovenschen almanach oft Tydt-Verkonder voor het Jaer ons Heere Jesu-Christi 1770, gecalculeert op den Horizond van Brabant en d'omliggende plaetsen door J.B. Nostradamus. Loven (Leuven), Joannes Jacobs, in-12°, 13,5 x 8 cm, 108 nn pp (A8-G6), met 12 houtgravuur vignetten, gebrocheerd (bijna los), oud gemarmerde omslag. ( Almanac ) .
price: €175.00
item 12493 OEVER Karel van den - F. van de Velde (illustrator) De Betooverde Heide, met Penteekeningen van F. van de Velde. Antwerpen, Mercurius, s.d. (ca. 1925), in-12°, 17,5 x 12,5 cm, 56 pp, gekartonneerde uitgeversband met opdruk op de voorste platten. (mooi exemplaar).
price: €30.00
item 24210 OEVER Karel van den In Schemergloed der Morgenverte. Antwerpen, Drukkerij J.F. Gilliams-Lambrechts, 1901, small in-8°;, 18,5 x 12 cm, genaaid, orig. omslag, bookblok gebroken, rugje beschadigd, voorste omslag licht bevuild.
price: €32.00
item 26454 OEVER Karel van den - F. van de Velde (illustrator) Oud Antwerpsche vertellingen.Teekeningen van F. van de Velde. Antwerpen, Mercurius, s.d. (ca. 1925), in-8°, 22 x 16 cm, 112 pp, publisher's cased binding with tipped on coloured plate on front cover, inner joint loose.
price: €15.00
item 1005 OFFEL Edmond van Antwerpen 1900. Antwerpen, De Sikkel, 1950, in-8°, 183 pp, één van 500 genummerde exemplaren op 'Featherweight'. Moderne rode halflinnen band. Omslag bewaard.
price: €22.00
item 6329 OFFEL Edmond van De Beproeving, met teekeningen van den schrijver. XIIIe Jaarboek van de Scalden. Antwerpen, De Scalden, printed by Buschmann, small nearly square in-8°, 16 x 17,5 cm, 64 pp, printed in red and black, all pages with an intricate floral border printed in red, text and illustrations by Edmond van Offel. Original gold colored cloth. Binding slightly dusty, two or three pages with a faint marginal stain, but a fine copy.
price: €110.00
item 8844 OFFEL Edmond van - Maurice GILLIAMS - Kunstgalerij Nieuwe Gaanderij - Antwerpen Kunsten en Letteren. Retrospectieve Edmond van Offel (1871 - 1959). Antwerpen, Kunstgalerij Nieuwe Gaanderij, 1965, in-8°, 31 pp, 2 z/w afbeeldingen, genaaid , met originele omslag, met een voorwoord van Maurice Gilliams. Gedrukt op 200 genummerde exemplaren.
price: €40.00
item 24566 OFFEL Edmond van - J. de COO - M. GILLIAMS - PHIL. MERTENS - J. MOORKENS - R. van OS - E.WILLEKENS - R. JANSSEN (Editor of the bibliography) De wereld van Edmond van Offel. Met illustraties van de artiest een reproduktie in kleuren van een zelfportret en een bibliografie door Ronny Janssen. S.l., De Rode Beuk, 1968, in-8°, 391 pp, 1 tipped in coloured frontispice, 8 b/w plates and facsimiles, sewn, original stiff wrapper, numbered copy ( 202/300).
price: €56.00
item 26406 OFFEL Edmond van - Edward PELLENS - Emiel van Averbeke - Karel Collens -Eugène Van MIEGHEM (illustrators) 3de JAARBOEK der Scalden Kalender voor 't Jaar Negentienhonderd (1900). Antwerpen, De Scalden, Drukkerij de Vos, 1899, small oblong in-4°, 18 x 19 cm, ca. 40 nn pp, printed in black, with woodcut illustrations and woodcut borders by E. van Averbeke, Edmond van Offel, Eugène van Mieghem, Karel Collens , Fritz Hanno, Alfried Van Neste a.o. Contains some poems by Lodewijk Verhees, Prosper van Langendonck, Guide Gezelle, Pol de Mont, Edmond van Offel. M. Rudelsheim. Original publisher's full vellum with on the frontcover a blind stamp of the Scalden. Some remains of silk ties. Some pages slightly foxed but still a fine/good copy.
price: €175.00
item 6328 OFFEL Edmond van Spreekwoorden. De Scalden XIe Jaarboek 1908. Antwerpen, De Scalden, printed by Buschmann, small square in-8°, 15,5 x 15,5 cm, 71 pp, printed in red and black, text and illustrations (some two toned woodcuts) by Edmond van Offel. Original decorated cloth. Half title slightly soiled but a fine copy.
price: €75.00
item 21797 OFFEL Edmond van De Getijden. Antwerpen, Vlaamsche Boekhandel, Lod. Opdebeek, 1910, in-8°, genaaid, orig. omslag, met illustraties van de auteur. (Omslag groezelig, lichte roestvlekken op de meeste pagina's).
price: €25.00
item 33812 OFFEL Edmond van ( ) ( illustrator ) - Ridder Mayer van den Bergh ( editor ) Rhijnsche Legenden Naar het Duitsch. Antwerpen, Bellemans, 1902, in-4°, 32x25 cm, 105 + 2 pp, all pages in different ornamental borders, 15 full-page illustrations by Edmond van Offel. Sewn, original printed wrapper. Wrapper a bit dustsoiled, lower end of spine with a tear, without loss of paper, interior fine. Printed in 100 copies; 20 copies were printed on Japan and 80 on velin, of which this is no. 61.
price: €150.00
item 38704 OFFEL Hendrik van De Stiefzoon , Lever de Rideau. Het Nederlandsch Volks-Tooneel ( uitgave) N° 2. Rotterdam, Van der Hoeven & Buys, 1877, in-12°, 38 pp, genaaid, orignele bedrukte omslag. Omslag ietrs bevuild en bestoft en met klein papierverlies. Met manuscript ex-dono van de auteur aan de Vlaamse letterkundige Julius Vuylsteke.
price: €36.00
item 22958 OLIVIER J.-B. Verzameling van aanspraken, gedichten en jaarschriften, uitdrukkende het algemeen genoegen der inwoners, ter gelegenheid van de plegtige instelling van den edelen achbaeren heer J.-B. Olivier, ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, als burgemeester der stad Mechelen, den 10den april 1826. Mechelen, Van Velsen-Van der Elst, s.d. (1826), in-8°, 48 pp, sewn, blind paper, shows some use.
price: €75.00
item 3323 ONS ERFDEEL ONS ERFDEEL , Vlaams cultureel tijdschrift. (Volume 1 werd gepubliceerd in 1957). AVAILABLE-BESCHIKBAAR : year 13(1969) - year 22(1977) (1975 is missing) Bound in red cloth. Price per volume (Please specify which volume you want). Prijs per deel, gelieve te specifieren welk deel U bestelt.
price: €30.00
item 2320 OSTAIJEN Paul van - Paul Hadermann Paul van Ostaijens Kunstopvattingen in het licht van de Europese Avant-Garde. Het Vuur in de Verte. Antwerp, Ontwikkeling, 1970, 348 pp, index, bibliography, publisher's cloth with d.w. (Analysis of his role as an art critic).
price: €33.00
item 9166 OSTAIJEN Paul van - van OSTAYEN De Bende van de Stonk. Een romanties verhaal van roof en liefde. Scheveningen, Uitgeversbedrijf Avontuur, s.d. (1932), genaaid, originele omslag. Met een frontpiece door Floris Jespers. Zeer mooi exemplaar, als nieuw.
price: €40.00
item 13938 OSTAYEN Paul van - Paul van Ostaijen - Oscar Jespers (illustrator) Bezette Stad. Antwerpen, Het Sienjaal, 1921, in-4°, 28,5 x 22 cm, 150 nn pp, met volblad linosneden van Oscar Jespers, gedrukt op 540 genummerde exemplaren (n°315/540) op Vélin Registre-papier, half linnen band, omslag bewaard (omslag zoals vaker voorkomt wegens de papierkwaliteit, iets bevlekt en beduimeld), onafgesneden exemplaar.(Dutch literature, Dutch poetry, Dadaism).
price: €2110.00
item 8936 OVIDIUS - OVIDE - Abbé Banier (commentary) Gedaanteverwisselingen van P.Ovidius Naso en derzelver verklaring door Abt Banier. Vercierd met CXL. Prentverbeeldingen, zeer keurig naar de Tekeningen van Eisen, Gravelot, Moreau, en anderen, in het Koper gebragt, door de beroemde Kunstgraveerders Le Mire, Longueil, &c. (Two volumes). Amsterdam, D.J. Changuion en G. Warnars, 1779, 2 vols in-4°, 28 x 21,5 cm, engraved frontispiece, two coloured title-page with engraved vignette + (10) + 279 pp + 80 copper engraved plates h.t. ; two coloured title page with engr. vign. + 308 pp +(10) pp + 61 copp. engr. plates (includ. endplate). Contemporary half leather with richly decorated smooth back with double labels in green and red leather. Very handsome copy. Attractive 18th century illustrated translation in Dutch of the Metamorphoses of Ovidius. The two volumes comprise a total of 141 full-page engravings by the most famous contemporary illustrators like Boucher, Eisen, Gravelot, Leprince, Monnet, Moreau, Parizeau et Saint-Gois. The illustrations in this work were originally used for a French edition (by de Prault, Paris, 1767-1771) of which Cohen (pp. 769-772) says: ''Superbe ouvrage...c'est un des plus galamment illustrés de tout le siècle''. See also: Exhibition catalogue, The Hague, Museum Meermanno Westranium, 1980, Ovidius herschapen, item 44.
price: €2275.00
item 12032 PAGE Jacobus () (1708-1785) Lessus Gallicus ofte Fransche Treur-Klagt op den dag van hun vertrek gestiert tot de Nederlanders, ontlit, breed uytgeleyt, ende door eenen Nederlandschen Poët het Fransch Volk opgedragen, ... uyt het Latyn in de Nederlandsche Taele: daer by gevoegt Nederlandsche Bly-Gedichten, Gelukwenschen, &c. S.l. s.d. (Antwerpen, 1748), in-8°, 20 x 12 cm, 32 pp., genaaid, gemarmerde omslag uit de tijd. Jacobus Page werd in 1732 priester gewijd in de Augustijner-orde. Hij was leraar filosofie in de abdij te Sint-Truiden en in het Augustijnerklooster te Leuven. Hij schreef zijn '' Lessus Gallicus'' oorspronkelijk in het Latijn. Deze zeldzame Nederlandse vertaling werd in Antwerpen uitgegeven (zie J.Smeyers, 1959, Vlaams volksbewustzijn in het Zuidnederlands geestesleven van de 18e eeuw.)
price: €100.00
item 25869 PALINCKX J. - (Missionaris) Verslag van een togt door de binnenlanden van Bornéo..door den Weleerw. Heer J. Palinckx, Missionaris te Soerabaya, aan een zijner eerw. Vrienden in het Moederland gegeven. Arnhem, Josué Witz, s.d. ( ca 1861) , in-8°, 33 pp, sewn, blind wrapper.
price: €65.00
item 2063 PASSEL Fr. van Het tijdschrift Ruimte (1920-1921) als brandpunt van het humanitair Expressionisme. Antwerp, De Sikkel, 1958, 22,5 x 15,5 cm, 162 pp, b/w ill. publisher's cloth with d.w. (The history of the Flemish avant-garde periodical: Ruimte)
price: €30.00
item 36602 PASSEN Robert Van Als de lente bloeit. (Nummer 109 der Duimpjes-uitgaven ) Maldegem, Victor De Lille, 1922, 89 pp, stiff paper wrapper, somewhat worn, uncut pages. Publ. in the series "Duimpjes-Uitgave", no. 109. Text in Dutch. Tekst in het Nederlands.
price: €22.00
item 25809 PEE Julius - L. ROELANDT Multatuli de beeldenbreker; een keur uit Multatuli's werk. Met drie portretten en een tekening van G. van Raemdonck. Brussel, Van Doorslaer, 1938, in-8°, 96 pp, 4 b/w plates h.t., sewn, orig.stiff wrapper, some foxing, especially first and last pages.
price: €16.00
item 33448 PEERLKAMP Petrus Hofman ( 1786 - 1865 ) De vita ac doctrina omnium Belgarum qui Latina carmina composuerunt , servato temporis ordine , additoque de facultate singulorum poetica judico. ( Expositio quastionis ab Academia Bruxellensi ) . Bruxelles, P.J. De Mat, imprimeur de l'Académie... et de L'Université de Louvain, 1822, in-4°, (4)nn pp + 520 pp, 19th century cloth with marbled boards, upper joint weak, ex-library with circular stamp on verso title, uncut copy, some clear waterstains at the last pages, still a good copy. Printed ex-libris of E. Rembry tipped-on to the first paste down. Text in Latin. Short biographies and quotations of neo latin authors active or born in the Low Countries. Rare publication.
price: €135.00
item 16532 PELS Adriaan (?) De Schilder door Liefde. Blyspel. De Twéde Druk vanderd en veel verbéterd. Amsterdam, Kunstgenootschap, en erven van J.Lescailje, 1716, in-8°, gegraveerde frontispiece + titel met gegraveerd vignet + 64 pp met 1 bldz muziek, genaaid, gemarmerde omslag (met scheuren).
price: €100.00
item 38481 PÉRIER Odilon Gildoph & Helwidis of Maximiliaan van Oostenrijk te Dendermonde. Tafereelen uit de Vijftiende Eeuw. Tweede Uirgave. Dendermonde, Snelpersruk Emil Ducaju Zoon, 1866, in-8°, 72 pp , genaaid, met originele groene bedrukte omslag. Met manuscript ex-dono van de auteur aan Julius Vuylsteke, gedateerd 19 januari 1867. Goed bewaard exemplaar.
price: €30.00
item 19939 PERRON E. Du De Smalle Mens. Amsterdam, Querido, 1934, in-8°, genaaid, orig. bedrukte omslag. (Eerste druk). Omslag iets beduimeld maar een goed exemplaar.
price: €45.00
item 19842 PERRON Eddy Du Schandaal in Holland. 's Gravenhage, Leopold, 1939, in-8°, 213 pp, uitgevers linnen met stofwikkel (redelijk veel roestvlekken).
price: €15.00
item 19843 PERRON Eddy Du Tegenonderzoek. (Cahiers van een Lezer). Nawoord van H.Marsman. Brussel, Stols, 1933, in-8°, 169 pp, genaaid, orig. bedrukte omslag.
price: €30.00
item 19846 PERRON Eddy Du Poging tot afstand. Verhalen. (Deel IV van zijn Verzameld Werk). Amsterdam, Antwerpen, Contact, s.d. (ca. 1950), in-8°, 408 pp, linnen uitgeversband met stofwikkel (schutbladen licht verkleurd).
price: €20.00
item 5330 PICTOR Petrus - L. van Acker Petri Pictoris Carmina, nec non Petri Avdemaro Librum de coloribus faciendis. Turnhout, Brepols, 1972, in-8°, sewn, orig. wrappers. clxx + 246 pp, indices.edition with commentary of the Flemish medieval Latin poet Petrus Pictor (Sant-Omer ca. 1100). Loosely inserted is a Dutch summary.
price: €45.00
item 34103 PILLECIJN Filip de ( director ) - VAN DER AUWERA Fr. - P. THIRY ( editors ) - Die POORTE ( publisher ) Westland. Kultureel-Letterkundig Tijdschrift voor Vlaanderen. Oude God (Antwerpen), 1943-1944, in-8°, afleveringen van ca. 80 pp, doorlopende paginering, genaaid, originele omslagen (iets bevlekt en verkleurd). BESCHIKBAAR: 1e Jaargang Nr. 1 (Juni1942) -> tot en met 1e Jaargang (1943) Nr. 9 (juni-juli). (9 fysische afleveringen, pp. 1-840). Naast de boven genoemde auteurs leverden ook André Pols, Cyriel Verschaeve , Piet van Aken, Prof. van Roosbroeck, Bert Ranke , Urbain van de Voorde, Remy de Muynck , Edg. Leonard , Paul Lebeau e.a. bijdragen.
price: €125.00
item 21845 PLANCQUAERT Julius De zonde gestraft. Leuven, Peeters Ruelens, 1878, in-8°, 109 pp, genaaid, originele omslag, (rug met kleine beschadiging, enkele roestvlekken).
price: €25.00
item 11420 POIRTERS Adrianus Het Masker van de Wereld afgetrokken. Opnieuw overzien en verbeterd. Vijf-en-dertigste druk. Gent, Drukkerij Snoeck-Ducaju en Zoon, s.d. (ca.1845), in-12°, 17,5 x 11,5 cm, 348 pp met 25 gravures h.t., half-leder uit de tijd, mooi exemplaar. De eerste druk van dit door de katholieke Cats geschreven boek verscheen te Antwerpen in 1646. Poirters was lange tijd verbonden aan het Jezuïetencollege te Mechelen.
price: €105.00
item 11764 POIRTERS Adrianus, L.Defferrez (illustrator) Het Heilig Hof van Keizer Theodosius, versierd met Zinnebeelden, Rymdichten en Zedeleeringen. Nieuwe Uitgave. Gent, Snoeck-Ducaju en Zoon, s.d. (1844), in-8°, 18 x 10,5 cm, 252 pp + 10 lithogr. prenten h.t. (L.Defferrez), halflederen band, (mist een schutblad). 19e-eeuwse heruitgave van een 17e-eeuws boek van de ''Vlaamse Cats''. De eerste druk verscheen in Ieper in 1696. Dit is een zeldzame titel van deze auteur. De B.C.N.I. vermeldt slechts één heruitgave vòòr 1727 (te Antwerpen in 1709). Een bekend werk van hem zoals bijvoorbeeld ''Het Duyfken in de Steenrotse'' kende vòòr 1727 wel 10 heruitgaven.
price: €100.00
item 21296 POIRTERS Adrianus S.J. Het Heylich Herte Ver-eert aen alle Godt-vruchtighe Herten voor eenen Niev-iaer. Verciert met Beelden en Poesie. Door eenen Priester der Societeyt Iesu. Antwerpen, Cornelis Woons, in de Sterr, 1659, in-8°, 15,5 x 9,5 cm, half title + engraved title (Fruytiers) + (12) + 192 pp + (15) +(1)(bl), 15 engraved emblematical illustrations in the text. Contemporary overlapping vellum, manuscript title on back. Fine copy. Rare first edition.
price: €1190.00
item 14924 POMEY Franciscus - J. van Viaenen (illustrator) Pantheum Mythicum of Verdichte Historie der Goden en Godinnen. Amsterdam, Anthoni Schoonenburg, 1730, in-8°, gegrav. frontispiece + titel in zwart en rood + (12) + 634 pp + (20)(index) + (1)(aanwijzing voor de boekbinder) + 27 kopergravures (sommige uitvouwbaar), perkamenten band uit de tijd, enkele lichte vlekken maar een goed exemplaar. De gravures zijn getekend in de plaat door J. van Viaenen.
price: €300.00
item 21078 PORTEMAN K. Dr De mystieke lyriek van Lucas van Mechelen (1595 - 1652). 2 Vols. Gent, Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal en Letterkunde, 1977, in-8°, 495 pp, sewn, orig.wrapper, bibliography, index, VIe Reeks Nr 108.
price: €70.00
item 30539 POTTER Frans de - Pieter BORRE Geschiedenis der Rederijkerskamer van Veurne, onder kenspreuk : '' Arm in de Beurs en van Zinnen Jong ''. Gent, Annoot-Braeckman, 1870, in-8°, 209 pp + (2)nn pp + 5 platen h.t., gebonden in nieuwe blauwe halflinnen band met gemarmerde platten, lederen etiket op rug, originele bedrukte omslag bewaard. Kleine bibliotheekstempel op titleblad. Zéér mooi exemplaar.
price: €125.00
item 21423 QUETELET - THONISSEN - GACHARD - SNELLAERT - POLAIN - FETIS a.o. Histoire des Sciences, Des Lettres et des Beaux-Arts en Belgique. Travaux de L'Académie Royale de Belgique (1772-1872). 2 Tômes. Bruxelles, Mucquardt, 1879, 2 vols in-8°, xv + 114 + 170 + iii + 304 + x + 107 + 22 + 44 + 169 pp ; 208 + 200 + 88 + 90 + 224 + 96 + iv + 85, index of authors, uniform richly decorated and gilt publisher's cloth, fine copies. Published on the occasion of the 100th anniversary of the Royal Belgian Academy. This huge publication (nearly 2000 pp) comprises lenghty contributions, written by eminent specialists, on the history and progress of science and art in Belgium during the period 1772-1872. Quetelet and Thonissen on the history of the Academy, Gachard on history, Snellaert on Flemish literature, Fétis on the Fine Arts, Mailly on astronomy, J-M. De Tilly on mathematics, Duprez on physics, L-G. De Koninck on chemistry, Van Beneden on biology, Edouard Morren on botany, Dewalque on mineralogy. (Second, unbound copy available).
price: €335.00
item 3358 RAMAH - DE RIDDER - Van HECKE - Karel VAN DE WOESTIJNE - Herman TEIRLINCK (editors) ROODE ZEIL (Het). Kunst Letteren Leven. Brussel , uitgaven Het Roode Zeil, 1920, in-8°, genaaid, originele omslagen. Afleveringen van ca. 48 pp. Beschikbaar : komplete reeks, alles wat gepubliceerd werd. Nrs. 1(15 maart 1920) tot en met nrs 8-9 (September-October 1920). 6 fysische nummers (er zijn 3 dubbelnummers bij). In originele omslagen , zoals verschenen. Omslagen bestoft en met gebruikssporen. Komplete reeks van dit Vlaams literaire avant-garde tijdschrift.
price: €250.00
item 36548 RAMAH - DE RIDDER - Van HECKE - Karel VAN DE WOESTIJNE - Herman TEIRLINCK (editors) ROODE ZEIL (Het). Kunst Letteren Leven. Brussel, uitgaven Het Roode Zeil, 1920, in-8°, genaaid, originele omslagen. Afleveringen van ca. 48 pp. Beschikbaar: 1e jaargang nr. 2-3 ( april 1920). 1e jaargang nr. 4 (mei 1920). Omslagen iets bestoft en bevuild. Prijs per nummer. Gelieve in uw bestelling het gewenste nummer te specifiëren .
price: €25.00
item 35305 RAMAN Anny Bibliografie van Marnix Gijsen. Hasselt, Heideland-Orbis, 1973, in-8°, 383 pp, index, stiff paper wrapper. Text in Dutch.
price: €32.00
item 13159 RAMAN Anny - Marnix Gijsen Bibliografie van Marnix Gijsen. Hasselt, Heideland-Orbis, 1973, in-8°, 383 pp, genaaid, orig. omslag (geplastificeerd).
price: €30.00
item 38509 Rederijkers te Sinaai - Judocus de Kinder ( uitbater van de schouwburg ) Cloeckmoedige extra wonderwercken ...uytgewezen in Samson , als hun ..leven van d'arglistige Dalila , onder dwanck en wreetheyt van...koning Phanor.... S.l. ( Gent ) , Judocus Begyn in den Engel, zonder jaartal (zit verstopt in de typografie) ( ca. 1770-1800) , in-4°, 28 x 23 (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Slijtagesporen in de vouw, licht paperverlies aan de hoeken, met gekribbelde geld berekeningen op de binnen bldz.. Programma voor een theater voorstelling . De opvoeringen vonden plaats te Sinaai, bij Sr. Judocus De Kinder, by Hant-bogen , '' woondsig nu vlack op 't dorp, oost-zyd van Sinay kerck, welk schouwborg heevt gesteld gedekt al digt en sterk'' ; op 22 en 29 April e.v. (jaar ?). Zeldzaam, niet in de Bibliographie Gantoise van Vander Haeghen.
price: €175.00
item 30677 REIFFENBERG Frédéric baron de Archives philologiques. Tome premier (- Tome second). Paris / Bruxelles, Dondey-Dupré / H. Tarlier, 1827, in-8°, 360 + 4 nn pp and 285 + 3 nn pp, brown half leather over marbled boards, gilt and raised spine , lacks title-label, marbled endpapers. Essays on French and classical Dutch literature, but also about e.g. Scott, Byron, Goethe; and on old and modern problems. Complete as published under this title ( 2 years). It was continued for another two years under the title: "Archives pour servir à l'histoire civile et littéraire des Pays-Bas". Frédéric baron de Reiffenberg, 1795 - 1850, historian and poet; professor at Leuven and Liège, first Keeper of Belgium's Royal Library.
price: €100.00
item 25808 RENARD Jules Natuurlijke historietjes. Amsterdam / Antwerpen, Wereldbibliohteekvereniging, 1955, in-8°, 53 pp, b/w drawings on almost every page, sewn, orig. coloured soft wrapper, fine copy.
price: €16.00
item 13066 REVUE DE L'UNIVERSITE DE BRUXELLES, A. Derville, W. Prevenier a.o Bourgeois et litterature bourgeoise dans les anciens Pays-Bas au XIIIe siècle. Revue de L'Université de Bruxelles. Brussels, 1978, in-8°, ca. 110 pp, sewn, orig. wrappers. Thematic issue of the periodical ''Revue de L'Université de Bruxelles N°1978/4'' with contributions by A.Derville, W.Prevenier, R.Berger, J.Nazet, A.Uyttebrouck, R. van Uytven, Rita Lejeune...
price: €19.00
item 8154 RIDDER André de Les Lettres Flamandes d'Aujourd'hui. Anvers, De Nederlandsche Boekhandel, 1909, pet. in-4°, 58 pp, broché, couverture originale, (dos avec défauts, rousseurs).
price: €23.00
item 9553 RIDERIUS à KALEGEM - 1766 BRUSSEL Almanac POM-PRO-NIHIL, oft Oliepodrigo secundo. Inhoudende veel Almanachs-klap daer niemand toe verpligt word geloof aen te geven. In't kort Klap om den Vaek uyt de oogen te houden. door Don Riderius à Kalegem, Met Permissie. Kalegem (Brussel?), 1766, in-12°, 13,5 x 8,5 cm, pp 26 -96, sewn, unsewn, loose in contemporary marbled wrapper, title page (not numbered) with engraved vignette, second pp numbered 26, the almanac looks complete although the page numbering starts at 26. Short ironic commentaries in Dutch on each month of the year and on several professions e.g doctors, prostitutes (ligte dant), farmers... Extremely rare popular almanac, we could not trace any bibliographical references. ( Almanac ) .
price: €450.00
item 12139 RIEL Leo van Aleide. Een lied van vriendschap en van liefde... Antwerpen, Gebroeders Janssens, 1907, in-4°, 24,5 x 19 cm, 58 pp, genaaid, originele omslag met goudopdruk. Bibliofiele uitgave gedrukt op Hollands papier, ieder bladzijde met een typografische omranding in houtgravure, gedrukt in bleekgroen, in de stijl van Max Elskamp.
price: €95.00
item 38508 RIEMS Livinus - Rederijker te Wetteren Den Alderheyligsten , Alderkostelyksten....Schat van Heylig Bloed van Jesus Christus , vergunt door Baudewyn, vermaerden Koning van Jeruzalem ..aen...Theodoricus van Elzatien...voor de overwinningen behaeld over ...Norradyn, Koning der Sarrasynen.... Gend ( Gent ) , Judocus Begyn op d'Appel-Brugge in den Engel, zonder jaartal (zit verstopt in de typografie) ( ca. 1770-1800) , in-4°, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Programma voor een theater voorstelling . De opvoeringen vonden plaats te Wetteren, bij de Kapel '' Ten Eede '' in de tuin van J. Braekman'' op 20 en 27 Augustus e.v. (jaar ?). Zeldzaam, niet in de Bibliographie Gantoise van Vander Haeghen.
price: €175.00
item 20836 ROELANTS Maurice - Nelly DEGOUY (illustrator) Altijd opnieuw. Verluchtingen van Nelly Degouy. Gent, Snoeck Ducaju, 1943, in-8°, 104 pp, publisher's board, dustwrapper, series Kunstsnoeckjes-reeks nr 6. (Omslag iets bevuild).
price: €15.00
item 25463 ROELANTS Maurice Alles komt terecht. Rotterdam, Nijgh & Ditmar, 1937, in-8°, 244 pp, sewn, orig.wrapper, (slightly soiled and worn), with a handwritten ex-libris of Jo(han) De Maegt 1938 on the half-title.
price: €23.00
item 25190 ROEMANS Rob. Analystische Bibliographie van en over F. V. Toussaint van Boelaere. Ledeberg/Gent, Erasmus, 1936, in-4°, frontispiece, xxxii + 170 pp, sewn, original stiff printed paper wrapper. Handwritten dedication by the author to Johan De Maegt. Reprint from Verslagen en Mededelingen der Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, januari 1936.
price: €48.00
item 25229 ROEMANS Rob. Dr. (Editor) Analytische Bibliographie van en over Prof. Dr. Aug. Vermeylen. Gent, v/h Vanderpoorten & C°, 1934, in-8°, 193 pp, indexes, sewn, orig. stiff wrapper, series Analytische Bibliographieën van Vlaamsche Schrijvers Nr. 3, separate offprint of ''Verslagen en Mededelingen Koninklijke Vlaamsche Academie'' ...1934, with a handwritten dedication of the editor to Johan de Maegt.
price: €25.00
item 26074 ROEMANS Rob. Dr. Jozef Horemans. Een Waarnemer van naoorlogsche Zeden. Antwerpen, "Het Tooneel", 1930, in-8°, 63 pp, contains a bibliography of J. Horemans, sewn, orig. stiff wrapper.
price: €20.00
item 25688 ROLAND HOLST A. Een winter aan zee. Tweede druk. Maastricht, Stols' Uitg., s.d., in-8°, 91 pp, sewn, orig. stiff wrapper, cover slightly discoloured but still a fine (review) copy. With a small stamp on the fly leaf.
price: €23.00
item 16062 ROMBAUTS Dr. Edward - Richard Verstegen Richard Verstegen. Een polemist der contra-reformatie. Brussel, Vlaamse Academie, 1933, in-8°, 360 pp, index, genaaid, orig. omslag.
price: €36.00
item 14833 ROMBAUTS Dr. W. De Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal-en Letterkunde (1886-1914). Haar geschiedenis en haar rol in het Vlaamse cultuurleven. 3 delen in 2 vols. Gent, Academie, 1979, 2 vols in-8°, 240 pp; 241-462 pp, index, genaaid, orig. omslag. (History of the Royal Flemish Academy).
price: €45.00
item 34161 ROOSES Max ( text ) - Armand HEINS ( illustrator ) Op reis naar Heinde en Ver. Met platen van Armand Heins. Gent, Boekhandel Ad. Hoste, 1889, 310 pp, frontispiece portrait, ills. Heins, olijfkleurige halflinnen band (enige gebruikssporen), met stempel op titleblad en ex-libris ( Ed Ipers) gekleefd op binnenzijde voorplat.
price: €32.00
item 38702 ROYENACKER E.J. van - J. BRAUN ( muziek ) Schildwacht dood en duivel. Vervlaamscht Kluchtspel. Voor de eerste maal opgevoerd te Brussel door de Maatschappij de '' Limburgsche Weergalm'' den 12 Maart 1883. Brussel, Drukkerij van We. J.H. Dehou en Zoon, 1883, in-12°, 30 pp, genaaid, originele bedrukte omslag.
price: €30.00
item 15528 RUBAIYAT - P.C.BOUTENS Rubaiyat. Honderd Kwatrijnen van Omar Khayyam door P.C. Boutens. Bussem, Van Dishoeck, 1913, in-8°, 16 x 12 cm, 100 pp, half lederen band, orig. omslag bewaard. (Band met kleine slijtagesporen).
price: €18.00
item 19576 RUBENS P.P. - OLYFTAK Bekroonde stukken door de Antwerpsche Rederykkamer De Olyftak. Ter gelegenheid van de plegtige inhuldiging van het standbeeld van P.P.Rubens den 15 Augustus 1840. Antwerpen, Jos.M.Jacobs, 1840, in-8°, 60 pp, orig.wrapper, sewn, ex-library, wrapper dusty and wrinkled. Some dogears. (Dutch poetry composed on the erection of Rubens' statue in Antwerp 1840).
price: €45.00
item 17191 RUUSBROEC Jan van Jan van Ruusbroec. (Themanummer tijdschrift 'Vlaanderen' Jaargang 30, mei-juni en juli-aug. 1981. Nr 182-183). Tielt, 1981, in-8°, (46 pp), gebrocheerd, zw/w ills.. (Mysticism).
price: €10.00
item 25515 RYCK Paul De Elf Van de poezie. Gedichten van Eugenie Boeye. Marcel Coole. Johan Daisne. Hermen De Cat. Maurits de Doncker. Flor Evi. Julia Tulkens. Luc van Brabant. Herman Van Snick. Jos Verbraeken en Bart Vrijbos. Sint-Amandsberg, Varior, ca 1937, in-8°, 50 pp, sewn, orig. stiff wrapper, run of 250 copies, with a handwritten dedication of the editor to Mr. Johan Demaegt.
price: €24.00
item 38507 Rym-dorstige Iverraeren der Tooneel , Dicht en Redenkunde van omstreks Beirvelde ( Beervelde ) - Destelbergen - Bartolomeus Baes ( uitbater van de ad hoc toneelzaal ) Dien onverwinbaeren liefde yver van Corbonus , in Pecavia , Kroonprins des Konings van Spagnien. Hier zy ingsgelyks vertoont den vreeden oorlog van engelant , iegens spagnien wegens zyne dochters trouw... (opgevoerd op ) ... 24 , 25 en 30 Germinal...e.v. van 'T Agste Frans Jaer. ( 14 April 1800 e.v.). Gend ( Gent ) , Weduwe Michiel de Goesin, 1801, in-4°, 24 x 20 cm, (4) nn pp, los, zonder omslag of band, programma van een toneelvoorstelling op 14 april 1800 en volgende dagen in de herberg van Bartholomeus Baes, herbergier in St. Daniël, Commune Destelbergen, Departement van de Schelde, by de Capelle van (Beirvelde ?). Delen van de tekst zijn in geheimschrift en/of als rebus opgesteld. De namen der opvoerders worden vermeld. Op het einde van het Oostenrijks tijdvak was er een verbod ingesteld op de Rederijker-kamers. Dit verbod werd opgeheven tijdens de Franse bezetting. (zie Vanderhaeghen Bibliographie Gantoise, nr. 13079).
price: €175.00
item 38491 RYM-KONST MINNAERS DER Commune van Exaerde - J.-F. VANDER SCHUEREN (uitgever ) en misschien ( auteur ?) - Ignatius Francies van den Abeele ( uitbater van de ad hoc toneelzaal ) Constantinus , prince van Yveria , gevolgt door de Bekeeringe en martelie van Catharina , koninginne van Georgia , onder den vreeden en bloeddorstigen CHA-ABAS , Koning van Persien. Agtervolgt ( vervolgens) door eene Klugt , gezeyd het 's Werirelds Bedrog, afgebeeld door Silenus Gend ( Gent ) , J.F. Vander Schueren, 1802, in-4°, 26 x 21 cm, (4) nn pp, los, zonder omslag of band, programma van een toneelvoorstelling met ballet op 19 april 1802 en volgende dagen in de taveerne van Ignatius Francies van den Abeele, Meyer en Tavernier aan de brug te Eksaarde. Op het einde van het Oostenrijks tijdvak was er een verbod ingesteld op de Rederijker-kamers. Dit verbod werd opgeheven tijdens de Franse bezetting. De uitgever Vander Schueren schreef hierover een lofdicht (zie Vanderhaeghen Bibliographie Gantoise, volume IV pp. 205-206). Hier publiceert hij een programma van een '' rederijkers opvoering'' te Eksaarde. Zeldzaam, niet in de bibliografie van Vanderhaeghen.
price: €200.00
item 8432 RYSWYCK Theodoor van - Domien Sleeckx - P. van Kerkhoven Muzen-Album , Muzen Album , Letterkundig Jaerboekje voor 1(1843) -> 6(1848), Eerste (tot) Zesde Jaergang. (Alles wat verscheen). Antwerpen, J.P.van Dieren en Cie., 1843-1848, 6 vols in-12°, uniforme half-bezaan banden (A. van der Voort), ca. 150 pp/vol. Komplete serie van dit letterkundig tijdschrift, aarzelende getuigenis van een Vlaamse literaire heropstandig, uitgegeven onder redactie van D.Sleeckx, T. van Rijswijk & K.Nijs. Met o.a. bijdragen van Conscience, P. van Kerkhoven, Snieders, Ecrevisse e.a.
price: €365.00
item 30755 RYSWYCK Theodoor van - A. Snieders - Dautzenberg e.a. Muzen-Album , Muzen Album , Letterkundig Jaerboekje voor 1845. Derde Jaergang. Antwerpen, J.P.van Dieren en Cie., 1845, in-12°, uitgever's cartonnage (bestofd, rug ontbreekt, ex-bibliotheek met ex-libris op binnenkant voorste platte). Derde jaargang van dit letterkundig tijdschrift, aarzelende getuigenis van een Vlaamse literaire heropstandig, uitgegeven onder redactie van D.Sleeckx, T. van Rijswijk & K.Nijs.
price: €28.00
item 22007 RYSWYCK VAN Th. - Rederykkamer De Olyftak Volledige werken van Th. van Ryswyck uitgegeven door de Antwerpsche Rederykkamer De Olyftak met de medewerking van Het Taelverbond. Antwerpen, Van Dieren en Comp., 1853, large in-8°, xxiv+387 pp, red half leather (back of binding seriously worn, leather shaved).
price: €25.00
item 21820 RYSWYCK VAN Theodoor Balladen. Antwerpen, Van Dieren, 1843, in-8°, 254 pp, met houtgravure illustraties, contemporaine bradelband (met slijtagesporen, enkele katernen los in de band), exemplaar op dik papier, naam weggeknipt in voorste blanco schutblad.
price: €38.00
item 33810 's-GRAVESANDE G. H. Sprekende schrijvers. 's-Gravenhage, Bzztôh, 1979, in-8°, 167 pp, 6 ills., 10 pl. h/t, stiff paper wrapper. Interviews met Aart van der Leeuw, Frits Hopman, Geerten Gossaert, J. C. Bloem, J. Greshoff ... Maurice Roelants, Gerard Walschap. First publ. in Den Gulden Winckel and then by Meulenhoff in 1935.
price: €16.00
item 33811 's-GRAVESANDE G. H. Al pratende met... 's-Gravenhage, Bzztôh, 1980, in-8°, 177 pp, stiff paper wrapper. Interviews with a.o. Wies Moens, J.W.F. Weremeus Buning, Maurice Roelants, A. den Doolaard, J. Slauerhoff. First publ. in Den Gulden Winckel and Het Boek van Nu.
price: €16.00
item 9243 SABBE Maurits Brabant in 't Verweer. Bijdrage tot de studie der Zuid-Nederlandsche Strijdliteratuur in de Eerste Helft der 17e eeuw. Antwerpen, V.Resseler, 1933, in-4°, 28 x 22 cm, 467 pp, index, gedrukt op 500 genummerde exemplaren, met 58 illustraties. Moderne vollinnen band. Mooi exemplaar.
price: €100.00
item 14776 SABBE Maurits Brabant in 't Verweer. Bijdrage tot de studie der Zuid-Nederlandsche Strijdliteratuur in de Eerste Helft der 17e eeuw. Antwerpen, V.Resseler, 1933, in-4°, 28 x 22 cm, 467 pp, index, gedrukt op 500 genummerde exemplaren, met 58 illustraties. Moderne rode imitatie lederen band. Mooi exemplaar.
price: €100.00
item 21138 SABBE Maurits - Michiel de Swaen Het leven en de werken van Michiel de Swaen. Bruxelles, Hayez, 1906, in-4°, sewn, orig. stiff wrapper, 235 pp. Published in the yearbook vol. I (Second series) of the ''Mémoires de L'Académie Royale de Belgique collection in-4°, Classe des Lettres...''. Fascicule I. ( complete). Text in Dutch.
price: €55.00
item 21520 SABBE Maurits - Lode Monteyne - Hendrik COOPMAN Vlaamsch Tooneel (Het) Inzonderheid in de XIXe eeuw, geschreven in opdracht van den Koninklijken Tooneelkring De Morgenstar van Brussel. Brussel, J. Colassin & Co., 1927, in-4°, 29 x 21 cm, 650 pp + index, genaaid, met blinde omslag, (omslag met sterke slijtagesporen, rug beschadigd, eerste bldz. met lichte roestvlekken, verder goed exemplaar dat een band verdiend). ( Due to larger/size weight of this book , additional shippring charges may apply depending on customer location).
price: €35.00
item 25246 SABBE Maurits (voorwoord) - Phillipus Beroaldus Stichtelyck ende vermakelyck proces tusschen dry edellieden, den eersten eenen dronckaert, den tweeden eenen hoereerder, ende den derden eenen speelder (1658).udewyns Het Prieelken der Gheestelyker Wellusten. Met inleiding en aantekeningen van Dr. Hermance van BELLE. Antwerpen, De Seven Sinjoren "De Sikkel", 1926, in-8°, XXIV + 101 pp, sewn, original stiff wrapper, Nr. 328 of 360 numbered copies.
price: €20.00
item 26448 SABBE Maurits Een Mei van Vroomheid, met teekeningen en bandversiering van Albert Geudens. Bussem, van Dishoeck, 1909, in-8°, 20,5 x 13 cm, 101 pp, b/w drawings (some full page) by Albert Geudens, sewn, blind wrapper, dust jacket missing.
price: €15.00
item 35686 SABBE Maurits - Adr. HEGMANS Facetten. Ter nagedachtenis van Maurits Sabbe. Gent, Rombaut-Fecheyr, 1939, in-8°, 240+(1) pp, 20 ills., stiff paper wrapper. Publ. in the series "Uitgaven van het Willems-Fonds", no. 175. Text in Dutch.
price: €20.00
item 17733 SALSMANS J. Prof. S.J. - P. Adr. Poirters S.J. P. Adr. Poirters S.J.: Den Spieghel van Philagie. Heruitgaaf van den III. Druk Antwerpen 1674 van Inleiding en aanteekeningen voorzien. Leuven, De Vlaamsche Drukkerij, 1937, in-8°, ingenaaid, z/w ills, (ca 300 pp). Uitgave van het Salsmans - Fonds - Nr 4, Kon. Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde.
price: €23.00
item 36643 SAN Herman van ( uitgever ) - Toone BRULIN - Rudolf MEERBERGEN - Ben LINDEKENS - Remy C. Van De KERCKHOVE ( redactie ) De Derde Ruiter. Neo-expressionisties Tijdschrift. Nr. 1 augustus -september 1951. Mechelen, Herman van San ( uitgever ), 1951, kleine in-4°, geniet, met originele bedrukte omslag (omslag bestoft en met lichte vlekken bevuild), 16 pp, los bijgevoegd: één zwart/wit illustratie (De stille Machien, R. Meerbergen). Bevat o.a. een artikel van R. Meerbergen : '' De Kering der Surrealisten ''. Het eerste nummer van dit tijdschrift opgericht door o.a. R. Meerbergen nadat hij de redactie van Tijd en Mens verlaten had. Zeldzaam. (Er verschenen nog twee volgende nummers.).
price: €100.00
item 20145 SCHENDEL Arthur van, Verlaine Verlaine. Het leven van een dichter. Amsterdam, Meulenhoff, 1927, in-8°, 21 x 15,5 cm, 184 pp, zwarte linnenband met titel en groot vignet in goud op rug en voorplat, gesigneerd ontwerp ((A.H.?) (mooi exemplaar).
price: €25.00
item 32728 SCHMOOK Ger Lode Baekelmans (1879 - 1965). Gent, Academie voor Taal- en Letterkunde, 1974, in-4°, 28 pp, 1 b/white ill. Publisher's printed soft cover. Text in Dutch.
price: €18.00
item 25602 SCHOUTENS P.Fr. Stephanus (Minderbroeder) (Editor) Dat Bouck der Bloemen. Handschrift der XVe eeuw. Hoogstraten, Van Hoof Roelants, 1904, large in-8°, VI+129 pp, 1 b/w frontispiece, bibliography, sewn, original printed wrapper (some foxing and soiling of this wrapper), ex library with stamp on title.
price: €35.00
item 16737 SCHRANT Joannes Mathias Redevoering van Joannes Mathias Schrant over het beoefenenswaardige der Nederlandsche Tale, zoo om haar zelve, als om hare voortbrengselen. Gehouden, ter aanvaarding van het Hoogleeraar-ambt in de Nederlandsche Taal-en Letter-kunde, aan de Hoogeschool te Gend. Den derden van Louwmaand 1818. Gend (Gent), bij J.N. Houdin, 1818, in-8°, (8) + 92 pp + (1)(corr.) + (1)(bl)., genaaid. Inaugurale redevoering van Professor Schrant die hier voor de eerste maal in de moderne geschiedenis in Vlaanderen onze taal- en letterkunde op universitair niveau zal doceren. Onder zijn studenten waren G.Bergman, P. van Duyse, Ph. Blommaert. In 1820 werd hij rector van de Gentse universiteit. (zeldzaam).
price: €90.00
item 15542 SCUTENAIRE Louis Exhibition catalogue: Brussels, Royal Library, 1997 February 14th: Verzamelingen en verzamelaars: De bibliotheek van surrealist Louis Scutenaire. Een halve eeuw Vlaamse literatuur. Geschiedenis van de prent in een privéverzameling. Brussels, 1997, in-8°, 113 pp, sewn, orig. wrappers.
price: €10.00
item 34474 SIEGENBEEK Matthijs - J.H. LEBROCQUY ( translator ) Précis de l'histoire littéraire des Pays-Bas, traduit du hollandais de M. Siegenbeek, par J. H. Lebrocquy, avocat. Gand (Gent), Vandekerckhove, 1827, in-8°, (iv) + 351 + (1) pp, index, red half roan, raised and gilt decorated spine, marbled boards, speckled edges, 3 ex-library stamps on title page. First study of Dutch literature (many Flemish authors absent).
price: €45.00
item 37674 SIMONS Dr. L. - BEOWULF Beowulf Angelsaksisch Volksepos. Vertaald in stafrijm en met inleiding en aantekeningen voorzien door Dr. L. Simons. Gent, A. Siffer, 1896, uitgave van de Koninklijke Vlaamsche Academie, in-8°, 353 pp + (1)(errata), gebonden in halflinnen band uit de tijd. Ex-biliotheek met papieren etiket op de rug en een stempel op het titelblad.
price: €32.00
item 32180 SIMONS Jozef - Ludo SIMONS ( samensteller ) Verzamelde Werken. Deel I . Een sant in zijn land. Mastetoppen . De Laatste Fles . Harslucht. Deel II : Eer Vlaanderen vergaat. Bonte Garve. Deel III : Bonofacius Suikerbuik. Dientje Goris. Willy Branders. Victor Ceuleman. ( volledig in drie volumes). Turnhout, J. Van Mierl-Proost, 1963, 3 vols in-8°, uniform gebonden in blauw uitgeverslinnen, goudopdruk, rood etiket op de rug. Rug van vol. 1 iets afgeschenen, verder mooi exemplaar.
price: €65.00
item 37703 SIMONS L. Volkswezen en Volkskracht. Vier herdrukte opstellen. Amsterdam, Maatschappij voor goede en goedkoope lectuur, s.d. (ca. 1902), in-12°, 102 pp, uitgeverskartonnage naar een ontwerp van A.C. Berlage. Mooi exemplaar.
price: €19.00
item 13011 SINT LUKASGILDE Antwerpen, J.L.D.SLEECKX () De Gilde van St-Lukas en Tael en Kunst. Open Brief aen de Maetschappyen, deelgenooten van de feesten op 21 en 22 Augusty 1854 te Antwerpen Antwerpen, L.Schotmans, 1854, in-8°, 20 x 13 cm, 36 pp, orig. omslag (achterflap beschadigd). (Pamflet getekend door ''Een ex-Gildebroeder''(Sleeckx), waarin de politiek-klerikale annexatie van de Gilde bekritiseerd wordt; zie J. de le Court N°488 (pp.444).
price: €38.00
item 38705 SLOCK Lodewijk Bij de Ketels. Drama in één bedrijf. (uitgave in de reeks) Tooneelbibliotheek Nr. 73. Rousselare ( Roeselare ) Drukkerij A. Deraedt-Verhoye, 1914, in-8°, 36 pp, geniet, originele bedrukte omslag (bovenste rand van de omslag sterk bevuild ).
price: €30.00
item 35303 SMEDT Marcel De De literair-historische activiteit van Jan Frans Willems (1793-1846) en Ferdinand Augustijn Snellaert (1809-1872). Gent, Secretariaat van de Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, 1984, 403 +(3) pp, bibl., index, stiff paper wrapper, orig. d.w. Text in Dutch. Reeks VI, nr. 114.
price: €32.00
item 3004 SNELLAERT F.A. (editor) - Ph. Blommaert - P. van Duyse - H. van Peene a.o. (collaborators) Kunst-en Letterblad (veertiendaags blad). Gent, Drukkerij van L.Hebbelynck, 1840, in-4°, afleveringen van 4 pp. BESCHIKBAAR- AVAILABLE: : Jaargang 1 , 2 en 4 (1840, 1841 en 1843) genaaid , per jaargang (één volume per jaargang) (omslagen bestofd en bevuild, binnenin lichte roestvlekken). Er verschenen nog twee jaargangen, gedrukt bij Buschmann te Antwerpen, onder leiding van P.F. van Kerkhoven (deze twee laatste jaargangen , evenals jaargang 1842 hier niet aanwezig).
price: €150.00
item 16500 SNELLAERT F.A. - Jan Frans Willems Korte Levensschets van Jan-Frans Willems. Gent, F. en E.Gyselinck, 1847, in-8°, lithografisch portret als frontispiece + 46 pp (met een bibliografie van Willems), genaaid, blinde omslag uit de tijd, (voorblad los).
price: €20.00
item 21461 SNELLAERT Ferdinand Augustijn Dr - Ada DEPREZ Prof. Dr (Editor) (I) Briefwisseling van Dr Ferdinand Augustijn Snellaert (1809-1872). (II) Bio-bibliografische lijst van de correspondenten. Bio-bliografie van F.A. Snellaert. Gent, Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, 1978, in-8°, 384 pp, sewn, orig.wrapper, series VIe Reeks Nr 107bis, (correspondence and bibliography of the Flemish politician and author F.A. Snellaert). ONLY volume II available. - Alleen DEEL II, de bio-bibliografie, is beschikbaar.
price: €25.00
item 17423 SNIEDERS August Dr - Jules Persijn (editor) Over tentoonstellingen. (artikelen uit Het Handelsblad). Antwerpen, 1925, in-8°, 219 pp, ingenaaid, omslag licht besch..
price: €15.00
item 32634 SNIJDERS Donaat - Staf VERMEIRE Albrecht Rodenbach en Limburg. Vier tot dusver onbekende brieven uit 1878, honderd jaar later teruggevonden en van enige commentaar voorzien; gevolgd door een overzicht van wat er in Limburg roerde tot aan de eerste wereldoorlog. Neeroeteren, Kultuurkring, 1980, in-8°, 118 pp, stiff paper wrapper.
price: €18.00
item 5589 SNOECK - DUCAJU J. (editor) Wegwijzer der stadt Gend. Almanach voor het Jaer 1827. Gent, By J.Snoeck-Ducaju, 16,5 x 10 cm, xvi + 22 nn pp 157 pp, index, sewn, orig. printed wrappers. Ex-library stamp on verso title. ( Almanac ) .
price: €150.00
item 36597 SNOEK Kees E. du Perron. Het leven van een smalle mens. Amsterdam, Nijgh & Ditmar, 2005, in-8°, 1246 pp, grijs linnen uitgeversband met stofwikkel. Klein manuscript ex-libris en stempel op schutblad, maar mooi exemplaar.
price: €32.00
item 23197 SOERA RANA Met een meeuwepluim en andere gedichten van Soera Rana. Amsterdam, Van Kampen en Zoon, 1884, in-8°, 133 pp, notes in Dutch and French, sewn, orig.wrapper of vellum paper.
price: €40.00
item 32268 SPANOGHE ( publisher ) Dictionnaire historique, ou histoire abrégée De tous les Hommes, nés dans les XVII Provinces Belgiques, qui se sont fait un nom ... Pour servir de Supplément aux Délices des Pays-Bas. ( 2 vols. in one binding). Paris et se trouve à Anvers chez Spanoghe , 1786, 2 vols in one binding, in-8°, 195 pp ; 204 pp, quarter leather over marbled boards, gilt decorated spine with label. Fine copy. Rare , the publisher ( Spanoghe) mentions on the title page that this biographical dictionary is a companion to '' Les délices des Pays-Bas '' of which he was also a publisher.
price: €125.00
item 32825 Stad Mechelen De wereld van het poppenspel. (Exhibition catalogue). S.l. (Mechelen), Stad Mechelen,1965, in-8°, 64 pp + 32 full-page bl/wh ills. Publisher's stiff wrapper. Text in Dutch. Well-illustrated catalogue of a puppetry exhibition.
price: €28.00
item 27586 STAES J. Theodoor Van Ryswyck zijn leven in verband met zijnen tijd. Antwerpen, Lodewijk Janssens, 1884, in-8°, 96 pp, genaaid, orig. omslag, moderne halflinnen band, omslag bewaard, met kartonnen schuifdoos, ex libris E. J. Janssens Antwerpen.
price: €25.00
item 19690 STALLAERT Karel Van den VII Vroeden van binnen Rome. Een dichtwerk der XIVde eeuw. Gent, A. Siffer, 1889, in-8°, xx+182 pp, orig.wrapper, sewn, bibliography, index, (series Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde), ex-library.
price: €60.00
item 4503 STECHER J. Histoire de la Littérature Néerlandaise en Belgique. Bruxelles, Lebègue, (1886), in-8°, 21,5 x 15 cm, viii + 370 pp, reliure de prix en pleine maroquin rouge avec les armoiries belges en or sur le plat supérieur, tranches dorées.
price: €60.00
item 37782 STEGHERS Okt. A. Onze Vlaamsche Novellisten rond 1830. Gent, Drukkerij Plant yn, Korte Koestraat, s.d. (1906), in-8°, 340 pp, met enkele z/w portret illustraties. Mooie linnen uitgeversband met Jugendstil motieven in witte inkt op het voorplat. Bevat bijdragen over Conscience , Snieders, De Hoon , Sleeckx, Ecrevisse , Zetternam, Geiregat, Van Kerckhoven... (Mooi, maar met enige lichte bruine vlekken op de rug).
price: €32.00
item 25196 STIJEVOORT Jan van - Luc INDESTEGE Een keur uit Jan van Stijevoorts refereynenbundel A° 1524, met een inleiding en aanteekeningen doro Dr. Luc Indestege. Maeseyck, (Maaseik), Van der Donck-Robtyns, 't Pardoent, Hasselt, 1934, small in-4°, xiv + 74 + 1 pp, sewn, stiff printed wrapper, unopened pages, titles printed in red. Difficult words explained in modern Dutch. Prospectus and errata inserted. Handwritten dedication by the editor to Johan De Maegt.
price: €32.00
item 25259 STOBBAERTS Marcel - Jan Greshoff (Author) Marcel Stobbaerts. Antwerpen, Flor Burton, ca 1928, in-4°, 13 pp, 7 b/w ills and plates, sewn, orig.stiff wrapper, separate offprint of an article in the periodical "Onze Kunst" November 1928, series Studies over Hedendaagsche Kunst, unopened, nice copy.
price: €32.00
item 20847 STREUVELS Stijn - Jules FONTEYNE (illustrator) De schoone en stichtelijke historie van Geneveva van Brabant. Met teekeningen door Jules Fonteyne. Amsterdam, L.J.Veen, s.d., 95 pp, genaaid, originele omslag (gescheurd, met papierverlies, gepubliceerd in de reeks Streuvels' Volksboeken.
price: €30.00
item 26832 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Jaargang V 1907 (Komplete Vijfde Jaargang in één volume). Bussum, Van Dishoeck, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, vii + 576 pp, genaaid, originele baksteenrode bedrukte omslag, zéér lichte beschadigingen aan het papier van de rug en aan de marges van de omslag, maar mooi exemplaar zonder vlekken. Laatst verschenen jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift.
price: €55.00
item 29213 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 2 Februari 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Teirlinck en Streuvels. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29214 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 3 Maart 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Omer De Laey en Karel van de Woestijne. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29215 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 4 april 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Hermina Schyters en Karel van de Woestijne. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29216 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 5 Mei 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Herckenrath, Ontrop, Toussaint van Boelare en Karel van de Woestijne. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29217 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 6 Juni 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van August Vermeylen, EM. De Bom en Karel van de Woestijne. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29218 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 7 Juli 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Lodewijk De Raet, Gustaaf Vermeersch. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29220 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 9 September 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Lodewijk De Raet, Gustaaf Vermeersch. Herman Teirlinck. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29222 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 11 November 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar , met enkele niet erg opvallende marginele watervlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van August Vermeylen, Constant Eeckels, Maurits Sabbe, Dr. V. Fris. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29223 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vierde Jaargang IV nummer 12 December 1906 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1906, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele gele bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vierde jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Lod. De Raet, Firmin Van Hecke , Toussaint van Boelaere. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29224 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 1 Januari 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Herman teirlinck, Arnold Sauwen, Toussaint van Boelaere. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29225 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 2 Februari 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Hein Boeken , Hugo van Walden , F. Verschoren. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29226 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 4 April 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Lodewijk De Raet , Herman Teirlinck , August Vermeylen. Titel verkleurd omwille van een ingesloten kaart. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29227 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 5 Mei 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Karel van de Woestijne , Hugo van Walden. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29228 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 6 Juni 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van August Vermeylen, Maurits Sabbe , Arnold Sauwen, René Vermandere. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29229 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 7 Juli 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Gustaaf Vermeersch , F. Verschoren, Constant Eeckels , Hugo van Walden . Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29231 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 8 Augustus 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Herman Teirlinck , Firmin van Hecke, August Vermeylen , Toussaint Van Boelaere , René De Clercq. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29232 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 10 October 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Herman Teirlinck , Constant Eeckels , August Vermeylen . Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 29234 STREUVELS Stijn - Herman Teirlinck - August Vermeylen - Karel van de Woestijne - Prosper van Langendonck - Emmanuel De Bom - Lodewijk De Raet (redactie) Vlaanderen, Algemeen Vlaamsch Maandschrift. Vijfde Jaargang V nummer 12 December 1907 (Los nummer ). Bussum, Van Dishoeck, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1907, kleine in-4°, 25 x 19 cm, ca. 45 pp, genaaid, originele blauwe bedrukte omslag, mooi exemplaar zonder vlekken. Los nummer van de vijfde en laatste jaargang van dit Vlaams letterkundig tijdschrift met o.a. bijdragen van Karel van de Woestijne , Leo van Puyvelde , René De Clercq , Eline Mare , August Vermeylen. Prijs voor dit nummer.
price: €14.00
item 23166 STRYEN Janus Hugo van - VAN HOOGSTRAETEN - TERWEN Huwlykszangen, ter bruilofte van den wel edelen gestrengen heere Mr Jan Willem van Hoogstraeten, procureur-generael in den edelen hove provinciael van Utrecht, raed ordinaris in de edele kamere van justitie van Vianen en Ameyde, enz. enz. en de wel edele jongvroue Maria Johanna Terwen, in den echt vereenigd binnen Rotterdam, den XXXsten van wintermaend MDCCL. Rotterdam, Nikolaes Smithof, 1750, in-4°, 63 pp, no wrapper, removed from binding, ex-library stamp.
price: €85.00
item 12147 STUYVAERT Victor Een Schoone en wonderlijke historie van den Zwaanridder. Den Haag, 1930, in-4°, 105 pp, met illustraties en lettrines van Victor Stuyvaert. (Enkele roestvlekken op voorste omslag, halftitel en titel).
price: €40.00
item 1162 SWERTS Lambert Kleine Horlepijp. Izegem, Strobbe, 1961, in-8°, genaaid, originele bedrukte omslag (iets bestofd), gedrukt op 250 genummerde exemplaren. Exemplaar 40 met een handgeschreven opdracht van de auteur aan de Vlaamse schrijfster Maria de Lannoy.
price: €20.00
item 29759 Taalminnend Studentengenootschap ' T ZAL WEL GAAN (editor) Negen en vijftigste Gentse Studentenalmenak. (1957) . Gent, 1957, in-8°, 142 pp, genaaid, originele omslag.
price: €16.00
item 29760 Taalminnend Studentengenootschap ' T ZAL WEL GAAN (editor) Zestigste Studentenalmenak. (1969) . Gent, 1969, in-8°, 185 pp, genaaid, originele omslag.
price: €18.00
item 30796 TAFELRONDE - Paul De Vree (editor) TAFELRONDE (De). Algemeen cultureel maandblad - Fantasmagie. Antwerpen, (1958), in-8°, Paul De Vree, redactiesecretaris. Originele afleveringen, genaaid, met orig. omslag, ca. 60 pp/aflev. BESCHIKBAAR: Jrg. 5 (nummer3/4, speciaal Fantasmagie nummer).
price: €30.00
item 37247 TAFELRONDE - Paul De Vree - Ivo Michiels - Paul Lebeau (editor) TAFELRONDE (De). Algemeen cultureel maandblad. Antwerpen, 1953, in-8°, Paul De Vree, redactiesecretaris. Originele afleveringen, genaaid, met orig. omslag, ca. 60 pp/aflev. BESCHIKBAAR: tweede jaargang - Jrg. 2 (1954-1955) Nr.1 ( slechte omslag), Nr. 2 , Nr. 3-4 , Nr. 7 , Nr. 8-9 (Van Gogh Nummer) , Nr. 10 (komplete 2e jrg.). Ex-bibiotheek exemplaren, sommige met stempel en inventarisnummer op omslag, twee ruggen beschadigd. Prijs voor het lot.
price: €120.00
item 35042 TAS Filip - Hilde SERNEELS (red.) Filip Tas, fotograaf. Kunstenaars in Antwerpen 1960-1970. Antwerpen, Bestendige Deputatie, 1993, in-4°, 121+(1) pp, over 100 portrait ills., stiff paper wrapper. Publ. on the occasion of an exhibition (of artists' portraits) at the Provinciezaal, Antwerpen, 30 April-26 May 1993.
price: €38.00
item 20144 TAZELAAR Drs. C. - W.HESKES (Binding designer) Moderne Romankunst. Amsterdam, Uitgeversmaatschappij Holland, 1922, kleine in-4°, 20,5 x 16 cm, 258 pp, donkerblauwe linnenband met titel en groot vignet in goud op rug en voorplat naar een ontwerp van W.Heskes (zéér fris exemplaar).
price: €38.00
item 3414 TEIRLINCK Herman - Maurice ROELANTS (redacteuren) VANDAAG Vlaamsche Halfmaandelijkse Kroniek. Brussel, in-4°, geniet, afleveringen van ca. 25 pp. In totaal verschenen 24 nrs. De paginering loopt door. Nummer 7-8 is een dubbelnummer over Antwerpen. Nr. 17 is een Karel van de Woestijne-nummer. BESCHIKBAAR : Afleveringen 1 t.e.m.20, gebonden zonder omslagen in een half linnen band. (Mooi exemplaar), paginering 1-446.
price: €225.00
item 25508 TEIRLINCK Herman (Liber amicorum) Gedenkboek 1879 1929. Ter gelegenheid van des schrijvers vijftigsten verjaardag... Antwerpen, De Sikkel, 19298, 28 x 19.5 cm, 124 pp, ca 17 (mostly) b/w plates, bibliography, sewn, original printed wrapper, (with some use, small part of paper missing at end of spine), nr 154 of 320 numbered copies, uncut, contains articles of: L. Van Deysel; Aug. Vermeylen; J. De Meester; Top Naeff; Dirk Koster; Raymond Herreman; F. V. Toussaint van Boelaere; Maurice Roelants; Julien Kuypers; Ernest Claes; Franz Hellens; Gaston Pulings; Dr C. Debaive. With the manuscript ex-libris of Jo(han) De Maegt.
price: €52.00
item 25929 TEIRLINCK Herman - Maurice ROELANTS (redacteuren) VANDAAG Vlaamsche Halfmaandelijkse Kroniek. Brussel, in-4°, geniet, afleveringen van ca. 25 pp. In totaal verschenen 24 nrs. De paginering loopt door. Nummer 7-8 is een dubbelnummer over Antwerpen. Nr. 17 is een Karel van de Woestijne-nummer. BESCHIKBAAR : Losse Afleveringen 1 - 11, 16-20. Prijs per aflevering.
price: €15.00
item 36123 TEIRLINCK Herman - Maurice ROELANTS (redacteuren) VANDAAG Vlaamsche Halfmaandelijkse Kroniek. Brussel, in-4°, afleveringen van ca. 25 pp. In totaal verschenen 24 nrs. De paginering loopt door. Nummer 7-8 is een dubbelnummer over Antwerpen. BESCHIKBAAR : Afleveringen 1 t.e.m.12, gebonden zonder omslagen in een half linnen band. paginering 1- 286. In het eerste nummer een artikel van Henry van de Velde: '' De auto heeft haar waar figuur gevonden''.
price: €100.00
item 38344 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 1 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Januari 1921, oblong in-8°, 76 pp, genaaid met originele omslag (naam uitgeknipt uit eerste blad, zonder tekstsverlies).
price: €50.00
item 38345 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 2 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Februari 1921, oblong in-8°, pp 77 - 143 pp, genaaid met originele omslag .
price: €50.00
item 38346 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 3 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Maart 1921, oblong in-8°, pp 145 - 203 pp, genaaid met originele omslag .
price: €50.00
item 38347 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 5 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Mei 1921, oblong in-8°, pp 265 - 316 pp, genaaid met originele omslag .
price: €50.00
item 38348 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 6 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Juni 1921, oblong in-8°, pp 317-356 pp, genaaid met originele omslag .
price: €50.00
item 38349 TER WAARHEID - Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 7 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, Juli 1921, oblong in-8°, pp 357-396 pp, genaaid met originele omslag . Bevat een artikel van Joris van Severen.
price: €50.00
item 38350 TER WAARHEID - Huib Hoste - W.Moens - A.Mussche - J.van Severen. (contributors) TER WAARHEID met het Gedachteleven in Vlaanderen en de Wereld. Maandschrift. Nummer 11 van de Eerste Jaargang. Gent, drukkerij Erasmus, November 1921, oblong in-8°, pp 489-526 pp, genaaid met originele omslag . Bevat een gedicht van Wies Moens.
price: €50.00
item 7563 TIMMERMANS Felix - Julien Van REMOORTERE - Lia TIMMERMANS - José de CEULAER - Hubert LAMPO - Hilda Van ASSCHE - Richard BAEYENS Felix Timmermans, Mens, Schrijver, Schilder, Tekenaar. Antwerpen, Mercatorfonds, 1972, in-4°, 301 pp + 31 platen h.t. (verschillende in kleur en ingekleefd), 44 z/w ills, 207 text ills., orig. half-perkamenten band, met stofwikkel, in doos. Mooi exemplaar van dit standardwerk.
price: €90.00
item 22000 TIMMERMANS Felix - Anton KIPPENBERG (Translator) Das Triptychon von den heiligen drei Königen. Übertragen von Anton Kippenberg. Basel, Verlag Gute Schriften, s.d., in-8°, 46 pp, publisher's board (cover thumbed, back damaged with some loss of paper); off print of the series Inselbücherei Nr. 362.
price: €15.00
item 26785 TOLLENS H. c.z. Tafereel van de overwintering der Hollanders op Nova Zembla. in de Jaren 1596 en 1597. Amsterdam, Wereldbibliotheek-Vereeniging, 1939, kleine in-4°, 39 pp, met illustraties van D. van Luijn, uitgevers-kartonnage, fris exemplaar. Bijgevoegd, wenskaart voor Nieuwjaar 1940 van de Wereldbibliotheek (ontwerp M. van Coppenolle).
price: €12.00
item 5320 TOUSSAINT VAN BOELAERE F.V. - Karel Maes (illustrator) De Peruviaansche Reis. Met een portret van den schrijver en illustraties door Karel Maes. Antwerpen, De Sikkel, 1925, 28 x 22 cm, 61 + 1 pp, illustraties in bruin afgedrukt, gebrocheerd, orig. omslag met goud-kleurig vignet (rug en voorplat iets verkleurd). Gedrukt op de persen van J.E.Buschmann op papier Van Gelder Zonen, 350 exemplaren. Met handgeschreven opdracht van de auteur aan August Vermeylen. (zie Cat. Vlaamse bibliofiele uitgaven Nr. 47.)
price: €210.00
item 6395 TOUSSAINT Van BOELAERE F.V. Petrusken's Einde een spel van luttel gebeuren. Brussel, De Nieuwe Boekhandel, 1917, small in-8°, frontispiece portrait + 63 pp, with a post-scriptum by Maurits Sabbe. Sewn, original striped wrapper (traces of wear, pencil annotation on front wrapper).
price: €24.00
item 6537 TOUSSAINT VAN BOELAERE F.V. - Karel van de Woestijne MARGINALIA bij het Leven en het Werk van Karel van den Woestijne. Een boek waarin benevens een inleiding met afwijkingen zijn bijeengebracht ettelijke vroegere schrifturen met een aantal nieuwelijks geschreven voor 't eerst openbaar gemaakte hoofdstukken den dichter gewijd mitsgaders twee bijlagen uit diens jeugdwerk. Brussel, Manteau, 1944, in-8°, uitgeverslinnen met stofwikkel, 169 pp. Verschenen als deel in de reeks Dokumenten.
price: €25.00
item 19626 TOUSSAINT VAN BOEMLARE F.V. Landelijk Minnespel. Het verhaal van een dag te lande. Met voorhang en aanhang. Bussem, van Dishoeck, 1912, in-8°, 113 pp, volle percaline band, omslag niet bewaard.
price: €18.00
item 20835 TOUSSAINT VAN BOELAERE F.V. Landelijk minnespel. Het verhaal van een dag ter lande. Met voorhang en aanhang. Bussum, Van Dishoek, 1912, in-8°, 113 pp, sewn, orig.wrapper, 1e definitieve druk.
price: €20.00
item 34684 TOUSSAINT VAN BOELAERE F.V. - Karel Maes (illustrator) De Peruviaansche Reis. Met een portret van den schrijver en illustraties door Karel Maes. Antwerpen, De Sikkel, 1925, 28 x 22 cm, 61 + 1 pp, illustraties in bruin afgedrukt, gebrocheerd, orig. omslag met goud-kleurig vignet (voorplat iets bestoft). Gedrukt op de persen van J.E.Buschmann op papier Van Gelder Zonen in een oplage van 373 genummerde exemplaren. Dit is exemplaar NUMMER I (van de I-XX met toegevoegd een suite van de illustraties op Japans papier) en bevat dus deze suite. (zie Cat. Vlaamse bibliofiele uitgaven Nr. 47.)
price: €175.00
item 20832 TOWNSHEND Frank - Jo VAN DER LAAN (translator), Wynand Phielix Aarde. Bosch en Duin, 'De Driehoek', ca 1935, in-8°, 147 pp, decorated publisher's cloth, (aforismen). (Mooi exemplaar met bandontwerp van Wynand Phielix)
price: €25.00
item 35485 TYDEMAN H.W - J.T. BODEL NYENHUIS - J.T. BERGMAN ( ) Catalogus van de Bibliotheek der Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. 3 vols. (gebonden met ) Bijvoegsel over de jaren 1853-1857. Leiden, Luchtmans, 1847-1857, 3 vols in-8°, 22 cm, xxxvi + 337 pp + 268 pp ; vi + 636 pp ; (iv) + 149 pp + (4) + 262 pp + (1)(errata). Gebonden in drie uniforme half-linnen banden uit de tijd, gladde rug met titel in goudopdruk, banden met slijtagesporen, kneep langs de binnenvoorzijde iets gelost, één titelblad los, verder redelijk goed exemplaar. Het bijvoegsel van 1857 is bijgebonden in Volume III.
price: €65.00
item 38157 UILESPIEGEL -Maandelijksch Tooneelblad van Brussel Uilespiegel -Maandelijksch Tooneelblad van Brussel. (tijdschrift , bij aanvang : tweewekelijks ) . Brussel, Redactie en Beheer, Arduinkaai, formaat groot in-8°, afleveringen van 8 à 20 pp. geniet, doorlopende paginering. BESCHIKBAAR : Nr. 1(4 Oct. 1924)( = eerste gepublicerde nummer ) tot en met nr. 15 (15 april 1933). Met Lacunes !. Er werden 17 à 18 nrs. per toneelseizoen gepubliceerd. De nummering loopt van Oct. tot April van het volgende jaar. Circa. 130 pp. per jaar. LACUNES : Jaargang 1924-1925 : ontbreekt nrs. 13 en volgende (?) (= Maart en April 1925). Jaargang 1925-1926 : ontbreekt nrs. 4 , 17 (indien dit bestaat ?) Jaargang 1926 -1927 : ontbreekt volledig. Jaargang 1927 -1928 : niets ontbreekt , (= gebonden exemplaar met de 18 nrs). Jaargang 1929-1930 : ontbreekt nr. 11. Jaargang 1930-1931 : niets ontbreekt. Jaargang 1931-1932 : niets ontbreekt Jaargang 1932-1933: nr. 1 en nr. 16 ( indien dit bestaat ?) Redelijk komplete serie (op één jaargang na) van dit Brusselse toneeltijdschrift dat zich toelegde op het Nederlands-talige toneel in de Belgische hoofdstad tijdens het interbellum. Zeldzaam tijdschrift met uiteraard veel commentaar op het actuele toneelgebeuren met zijn soms avant-gardistische kenmerken.
price: €325.00
item 19851 UNDSET Sigrid - Jules van Ael - H.J. Smeding (vertaler) Jenny. Roman door Sigrid Undset...met een ets van Jules van Ael. Antwerpen, Uitgeverij De Magneet, (ca. 1944), in-8°, half lederen uitgeversband (met lichte slijtagesporen). Frontispiece is een ets van Jules van Ael, gedrukt op 210 genummerde exemplaren.
price: €19.00
item 8223 Urbain van de Voorde - Marnix Gijsen - Achiel Mussche - August van Cauwelaert - Firmin van Hecke (editors) Letterkundige Almanak voor Vlaanderen 1930. Literary almanac - periodical (all published). Mechelen, Het Kompas / Amsterdam, De Spieghel. 1930, In-4°, 25,5 x 19 cm, 208 pp with b/w ills and orig. woodcuts by Cantré, P.De Troyer, H. van Straeten, sewn, orig. wrappers. Editors were: U. Van de Voorde, Marnix Gijsen, A.Mussche, A. van Cauwelaert & F. van Hecke. There are contributions by R.Brulez, Gaston Burssens, M.Gilliams, A.Nahon, Maurice Roelants, Felix Timmermans, Gerard Walschap a.o.
price: €70.00
item 7630 VAENIUS Otto - Otto van VEEN - Quinti Horatii Flacci Emblemata Quinti Horatii Flacci Emblemata Imaginibus in aes incisis, notisque illustrata, studio Othonis Vaeni Batavo-Lugdunensis. Editio nova correctior, & SS. Patrum, Senecae atque aliorum Philosophorum & Poëtarum Sententiis, novisque Versibus aucta. Bruxellis (Brussel), apud Franciscum Foppens, 1683, small in-folio, 28,5 x 22 cm, title-page printed in red & black with engraved portrait vignette + (6) (with full-page engraved portrait of Otto Vaenius by de Larmessin) + 205 pp with 103 large emblematical engravings (180 x 150 mm) + (3) pp (index). Contemporary vellum, without stains or browning, good contemporary binding. Nice copy of an emblematical work which went through many editions, well into the 18th century. The first edition (1607) was edited in Antwerp by Verdussen. 103 proverbs and quotations from the works of Horatius are each illustrated with a copper engraving. The text is in French, Latin, Italian and Dutch. The Dutch text in the original edition is by Bredero. In our edition this text has been reworked. (Praz pp. 523).
price: €1650.00
item 13991 VAN DE DOCHTERE VAN SYON - J. van Mierlo S.J. Van de dochtere van Syon. Fac-simile-druk met een inleiding van J. van Mierlo S.J. Antwerpen, Uitgaven der Antwerpsche Bibliophilen Nr.44 , 1941, Nederlandsche Boekhandel, in-8°, 21 x 14 cm, 10 pp + fac-simile, genaaid, uitgeverskartonnage.
price: €25.00
item 38467 VAN DER BORGHT J. ( van WEERT ) Parnas-Galm by de wederkoomst der oude Kunst-Taferelen van Belgenland : Geroofd uyt Kerken , Kloosters, Abdyen en Palyzen, door het Fransche Schrik-Bewind, in het jaar 1793. Door J. Van Der Borght , van Weert : Kunst-schilder t'Antwerpen. Antwerpen, Drukkery van Lepoittevin Delacroix, October 1815, in-8°, (16)nn pp + 24 pp, sewn, contemporary grey blue blind wrapper. Text in Dutch. Printed in 300 copies (with the early and rare printed remark as such on pp. 24). Collection of odes, in Dutch, on the return from Paris of the stolen pictures. French troops had systematically plundered the art treasures of the European countries they occupied. Upon the fall of Napoleon some of them were returned.
price: €200.00
item 32746 VAN DUYSE Florimond Dit is een suyverlijck boecxken inhoudende oude Nederlandsche geestelijke liederen met klavierbegeleiding door Fl. Van Duyse. Gent, Davidsfonds, 1899, in-8°, 177 pp, with coloured frontispiece, half-morocco binding with raised spine. Gilt lettering on spine. Original soft cover preserved. Some pages slightly damaged in margin, without loss of text. One sheet rather crudely repaired, again without loss of text. Coloured original wrapper soiled. With previous owner's stamp. A collection of old Flemish popular, mainly religious songs.
price: €35.00
item 4042 VAN GENDEREN STORT R. - Bibliofielenvereeniging Tyl 81 Sprokkelingen door R. Van Genderen Stort. Antwerpen, Bibliofielen-vereeniging Tyl, 1930, genaaid, orig. omslag, 24 x 19 cm, ca. 60 nn pp . Eén van 75 exemplaren op Pannekoek (totale oplage 85 ex.) Gedrukt bij kunstdrukkerij Loki naar een maquette van Nand Geersens en Joris Minne. Mooi.
price: €70.00
item 38470 VAN RYSINGEN Marcel ( 1801 - 1836 ) Het Stadsgewoel of de Verloste Veldeling door M.V.R. Gend, Uit de drukkerij van J.N. Houdin, in-8°, 15 pp, genaaid, blinde omslag. Eerste ( en enige ?) druk.
price: €30.00
item 13992 VANDERNOOT Thomas - Dr. P. de Keyser (editor) Salighe Meditacie des Lijdens ons Liefs Heeren op die 7 Ghetiden. (Antwerpen, Thomas Vander Noot, c.1505). Antwerpen, Uitgaven der Antwerpsche Bibliophilen Nr.45 , 1942, Nederlandsche Boekhandel, in-8°, 21 x 13 cm, 51 pp , genaaid, orig. omslag. Literair-historische inleiding van Dr. P. de Keyser.
price: €19.00
item 30235 VANSUMMEREN Patricia (Editor) Poesje poppen en figurentheater te Antwerpen. Antwerpen, Stad Antwerpen, 1997, 171 pp, many bw ills, 16 nn pp coloured plates, bibliography in the notes, sewn, orig. stiff wrapper. Published on the occasion of an exhibition in the Volkskundemuseum at Antwerp. Text in Dutch. The history of the popular puppet-shows (folklore).
price: €42.00
item 19852 VÄRING Astrid - Jules van Ael - N. Basenau-Goemans (vertaler) Marja. Roman door Astrid Väring...met een ets van Jules van Ael. Antwerpen, Uitgeverij De Magneet, (ca. 1944), in-8°, half lederen uitgeversband (met lichte slijtagesporen). Frontispiece is een ets van Jules van Ael, gedrukt op 210 genummerde exemplaren.
price: €20.00
item 18356 VEGA Lope de - Ben ROYAARDS (translation) Teater. Het meisje met de waterkruik. De Ridder van Olmedo. Aanpassing van de originele tekst door A.J.M., ills. Jose Aguirre, vertaling Ben Royaards. Antwerpen/Alkmaar, De Vlijt/Koks-Gesto, (1967), in-8°, 111 pp met kleur-illustraties in de tekst, geplastificeerd uitgeverskartonnage.Mooi.
price: €20.00
item 5779 VELDE Anton van de De Vloek, Lyrisch-Dramatische Cyclus, met houtsneden door Maria Aldernaght. Maastricht, Gebrs. Van Aelst, 1929, 27 x 21 cm, 58 pp, 4 volbladhoutgravures en 3 lettrines door Aldernaght, gebrocheerd, orig. omslag, gedrukt op Oud-Hollands Gevergeerd. (Omslag met lichte slijtagesporen).
price: €45.00
item 3017 VELDE J. van de - P. ECREVISSE - Domien SLEECKX (editors) VLAEMSCHE STEM (De)VLAEMSCHE STEM (De) Tydschrift ter bevordering van de Vlaemsche Zaek. Brussel, onder het bestuer van Van de Velde, Ecrevisse, Sleeckx, BESCHIKBAAR: Jaargang 1 (= 1846), in-8°, 367 pp, half linnen uit de tijd, voorplat gelost, bibliotheeksstempel op titel, met o.a: twee artikelen van G.Van den Eynde over het driejaarlijkse Salon te Antwerpen (ca. 25 pp) en de tentoonstelling te Brussel van Het Institut des Beaux-Arts (ca. 10 pp). Er verschenen nog 4 jaargangen: jrg. 1-4 (1846-1849) 5 (1853).
price: €60.00
item 33698 VELDE Jan-Baptist van de - J. COMPERNOLLE ( zangers ) - LIEDBOEKJE - HALLE - ( liedboekje - songbook) Den Uytleg van het H. Sacrificie van de Misse... Stemme : van den Handel ....Gezongen door Jan-Baptiste van de Velde en J. Compernolle. Halle (Vlaams Brabant) , by Detrie Tomson, s.d. (ca. 1830-1840) , in-12°, 17 x 10 cm, 8 pp, genaaid, met blauwe onbedrukte omslag uit de tijd. Bevat ook nog drie liederen met als titel '' Nieuw liedeken''.. De drukker Detrie Tomson vestigt zich vanaf ca. 1840 in Brussel en drukt daar o.a . theaterprogramma's.
price: €45.00
item 1160 VELDE Marcel van de Brugse Paneeltjes. Brugge die Wondere. Van de wondere Zwane Bianca. Legenden van Brugge tot het Zwin. Heimelijkheden uit het Brugse Vrije. (5 publicaties). Brugge, 1958 - 1966, 5 vols (één vol. in-8° in uitgeverskartonnage en 4 kleine in-8° genaaid met originele omslag).
price: €25.00
item 30268 VELDE Ronny van de - Jan CEULEERS (bookdealers) 19th and 20th Century Art and Literature - (bookdealer's catalogue). Antwerpen, Ronny van de Velde en Jan Ceuleers, 1998, in-4°, stapled, orig. stiff wrapper, ca. 80 nn pp, describing 537 items.
price: €20.00
item 12098 VELTMAN J.W. - Martijn van Torhout. Vanden Levene ons Heren. Zes fragmenten. Maastricht, J.W.Veltman in opdracht van het Veltman-comité, 1959, in-4°, 26 x 20 cm, 52 pp, illustraties van Edm. Bellefroid, lettrines in het groen,gedrukt op 225 genummerde exemplaren op Oud-hollands van Gelder in de Lutetia-letter door de Maastrichtse meesterdrukker J.W.Veltman . Zes middeleeuwse dichtfragmenten van de Westvlaamse ''clerc'' Martijn van Torhout.
price: €55.00
item 27221 VENEMA Adriaan Verleden Tijd. memoires. Amsterdam, Balans, 1994, in-8°, 352 pp, some b/w portraits, index, soft cover edition.
price: €18.00
item 25230 VERBRUGGE Geo - Prof. Dr Paul De KEYSER (Preface) Credo van den rechtschapen mensch. Gent, Hussein (published by De Pelikaan), 1937, in-8°, 66 pp, sewn, orig. coloured stiff wrapper, nr 195 of 500 numbered copies, with a handwritten dedication of the author to Johan de Maegt. Text in Dutch.
price: €20.00
item 4044 VERBRUGGEN Paul Verzen. Antwerpen, de Sikkel, s.d. (ca. 1925) 21 x 18 cm, 33 pp, met illustraties van Jos Leonard, ex. 12/500 op Fancy Paper. Orig. omslag.
price: €75.00
item 26859 VERCAMMEN F. A. Dr Thijm en Vlaanderen. Mechelen/Amsterdam, Het Kompas/De Spieghel, 1932, in-8°, 284 pp, b/w portraits h.t., bibliography, index, sewn, orig. stiff wrapper. (somewhat dust soiled).
price: €20.00
item 35912 VERDOODT Frans-Jos Boon Bibliografie. Heverlee/Brugge, Raakpunt/Kruispunt, 1984, in-8°, 148 pp, gelijmd, orig. slappe kaft.
price: €22.00
item 38471 VEREECKEN P.J. ( drukker ) Raesende kortse van Brussel. Brussel ( fictief = Oudenaarde), 1790 ( jaartal uit titel weggeknipt ) , zonder drukker of uitgever ( P.J. Vereecken), in-8°, 18 x 11 cm, 15 pp, genaaid, bontpapieren omslag uit de tijd. Zeldzame Oudenaardse druk betreffende de Brabantse Revolutie (spotschrift in de vorm van een samenspraak). (Zie D.J. Van der Meersch , Audenaerdsche drukpers 1479-1830 ; item 218.)
price: €80.00
item 32729 VERENIGING VAN KEMPISCHE SCHRIJVERS ( uitgever ) Emiel van Hemeldonck. Tijdschrift Vlaanderen, 1982, in-4°, 40 pp, bl/white ills, publisher's soft cover. This is a separate off-printt of the Nov.- Dec. issue (no 191) of the periodical Vlaanderen. Text in Dutch. (Overdruk uit het tijdschrift Vlaanderen).
price: €15.00
item 7284 VERMEYLEN August - Emmanuel de BOM - Prosper Van LANGENDONCK - Cyriel BUYSSE (editors) VAN NU EN STRAKS :VAN NU EN STRAKS - Tijdschrift der Jongeren uit Zuid-Nederland . Brussel, X. Havermans, grote in-4°, (voor de eerste serie van 1893), kleine in-4°, 22 x 18 cm, (voor de tweede serie). BESCHIKBAAR - AVAILABLE : Jaargang III (1898) Nummer IV. Jaargang V (1901) Nummer 2-3 (omslag licht beschadigd) Nummer 4-5 (rug ernstig beschadigd). Prijs per nummer.
price: €60.00
item 25477 VERMEYLEN August (Liber amicorum) Gedenkboek A; Vermeylen. Aangeboden aan August Vermeylen ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag 12 Mei 1932. S.l., Het Uitvoerend Comité, 1932, large thick in-8°, 560 pp, ca 32 (mostly) b/w plates h.t., bibliography, sewn, orig. stiff wrapper (with some traces of use), uncut, but still a fine copy. Members of the publisher's board were: Herman Teirlinck , Ferdinand V. Toussaint van Boelaere Jan Grauls , Maurice Roelants. With literary contributions of e.g. Willem Kloos, Emmanuel De Bom, James Ensor, Franz Hellens, Cyriel Buysse , Felix Timmermans, Richard Minne, Martinus Nijhoff and with scientific contributions by Byvanck, Baur, L. Van der Essen, Jan Grauls, F.L. Ganshof. Text in Dutch, French and German.
price: €45.00
item 21998 VERSCHAEVE Cyriel Feestrede uitgesproken door E. H. Cyriel Verschaeve op den Eersten Landdag der Christene Vlaamsche Meisjes te Oostacker op 16 September 1913. Thielt, Lannoo Maes, 1913, in-8°, 30 pp, stapled, orig.wrapper, (slightly foxed).
price: €20.00
item 3450 VERSPREEUWEN J.F.C. - J.F.J. HEREMANS - Jan Van BEERS - H. PEETERS - P. GENARD (editors) TAELVERBOND (Het) Letterkundig tydschrift, 1(1845)-8(1852), nieuwe serie: 1(1853)-8(1855). Antwerpen, Buschmann, in-8°, ca. 300 pp per jaargang. BESCHIKBAAR: Jaargang 1 (1845) - 6 (1850), gebonden in 5 uniforme groen halflederen banden (met enige slijtage) bijgevoegd: Jaargang 1853 (eerste jrg. van de nieuwe serie) gebonden in bruin halfleder. BESCHIKBAAR - AVAILABLE: Serie 2: 1(1845)-7(1850/51), cont. uniform cloth, shabby copies.
price: €325.00
item 10066 VINKENOOG Simon - Karel Appel Karel Appel. Het Verhaal van Karel Appel, een proeve van waarneming. Utrecht, Bruna, Grote Beer N° 9, 1963, in-8°, pocketbook, 176 pp, b.w ills.
price: €20.00
item 12002 VIRGILIUS - Franciscus COCKELET (translator in Dutch) Nederduytsche Overzettinge der XI Boecken van Publius Virgilius Maro, behelzende de wonderlycke gevallen van den grooten Aeneas.... Antwerpen, J.F. van Soest, 1747, in-8°, 18,5 x 12 cm, titel + (14) + 466 + (18)(index + approbatie), volle kalfslederen band uit de tijd, vergulde rug met nerven (etiket ontbreekt), sneden rood gekleurd, band met gebruikssporen maar goed exemplaar. Ex-libris J.B.Vervliet. Zeldzame 18-eeuwse vertaling van de Aeneas in het Nederlands.
price: €150.00
item 38906 VISSCHER Patricia - Guy SEGERS Tijl Uilenspiegel. Een verhaal van vijf eeuwen. Antwerpen, VVL , Damme Uilenspiegels Kring, 1995, in-4°, geniet, orig. omslag, 36 pp. Ills.
price: €20.00
item 8593 VLAAMSCHE WACHT (De) VLAAMSCHE WACHT (De) - Veertiendaagsch Tijdschrift voor Nederlandsche Letteren, Kunst, Wetenschap en Bibliographie. Gent, H.L. Stepman, in-4°, gedrukt in twee kolommen, 8 pp per aflevering. BESCHIKBAAR - AVAILABLE: Jaaergang 2 (18789) - 8(1886) , gebonden in 4 zwarte halflinnen banden (één band met enige schade aan de rug). Het tijdschrift bestond 8 jaar. De eerste jaargang ontbreekt hier.
price: €200.00
item 17192 VLAANDEREN - Adiel van Daele (compiler) Register op 'Vlaanderen' voorheen 'West-Vlaanderen' 1952-1987. Samenstelling: Adiel van Daele. Tielt, C.V.K.V., 1988, in-8°, gebrocheerd, 143 pp. (Index on the art and literature periodical ''Vlaanderen'').
price: €19.00
item 38512 VLAEMSCHE BIBLIOPHILEN (Maatschappij der) ( publisher ) De Grimbergsche Oorlog. Ridderdicht uit de XIVe Eeuw. Eerste Deel - ( Tweede Deel ). Complete in 2 vols. Gent, Drukkerij van C. Annoot-Braeckman, 1852, 2 vols in-8°, 264 pp ; 389 pp , sewn, original printed stiff wrapper. Uncut and unopened copy. Wrapper slightly faded and dustsoiled, blind spines with some loss of paper, still very good copies. One of 100 numbered copies for the trade , signed by the secretary Ph. Blommaert. This text was published by the '' Maetschappy der Vlaemsche Bibliophilen'' in the 2nd Series as publication nr. 14.
price: €150.00
item 22663 VOETEN Bert - Tientje LOUW (Illustrator) Amsterdamsche Kwatrijnen. Een cyclus. S.l., De koperen olifant, 1945, in-8°, ca 10 nn printed pp, 1 b.w. ill, sewn, orig.decorated wrapper, number 18 of 200 numbered copies, with signed dedication by the illustrator. (wrapper slightly soiled).
price: €32.00
item 14998 VOGHT Joz. De - Edward Pellens (illustrator) Kerstliedekens. Plaatjes van Edward Pellens. Antwerpen, Veritas, gedrukt bij Buschmann, 1914, in-12°, 13,5 x 11 cm, 35 pp met 3 volblad veelkleurige houtsneden, één titelvignet en één veelkleurige houtsnede op de omslag, genaaid, orig. omslag.
price: €95.00
item 38494 VOLCKERIECK Josephus Emanuël - ZELE - DURMEN De Twelf Artikelen van't H. Roomsch Catholiek Geloov' , behelsende de almogendheyd van Godt den Hemelschen Vader....opgeluystert met extra schoone vertooningen, musicaele gezangen, illuminatien, konstige Vlieg-werken.....(opgevoerd) ...19 en 25 April.....e.v.....1802. S.l. ( Gent ?) , zonder drukker, 1802 , in-folio, (4) nn pp, losbladig, zonder omslag, zoals gepubliceerd. Programma voor een theater voorstelling met als thema de Twaalf Artikelen des Geloofs. De opvoeringen vonden plaats te Zele wijk Durmen '' ten Hove ende Byvang van Joannes Famaey hostelier in de Vlasch-Blomme binnen het voornoemt Zelewij-durmen''. Het stuk wordt opgevoerd door de ''Konst-hongerige en Rym-dorstige Iver-jeugd van de commune van Zelewyck-durme''. Zeldzaam.
price: €200.00
item 27413 VOLKSBOEK - CHAPBOOK De Schoone Historie van den vromen en godsvrugtigen jongeling Joseph, die uyt haet en nyd van zyne broeders verkogt...van nieuws overzien ende na den laetsten Roomschen Text verbetert. Gend (Gent), by Ad. Van Der Meersch, opvolger van J. Begyn, aen d'Appelbrug, in den Engel, s.d. (ca. 1850), small in-4°, 55 pp, with woodcut illustrations, printed in two colums (gothic type and civilité type). Bound in half vellum, marbled boards, red leather title label on spine. Finely bound and preserved copy. The printer Ad. Van Der Meersch took over J. Begyn's printing business in 1841.
price: €300.00
item 17624 VOLLENHOVEN Jan Meschert van Gedichten. Amsteldam, Pieter Johannes Uylenbroek, 1808, in-8°, 175 pp, gemarmerd kartonnage uit de tijd (met slijtage, ex-bibliotheek).
price: €30.00
item 6322 VONDEL Konvoluut van drie werken in één band. Brieven der Heilige Maeghden. Altaergeheimenissen. De Heerlyckheit der Kercke... In-4°, vollederen band uit de tijd, (beschadigd, voorplat los). (I): Brieven der Heilige Maeghden, Martelaressen. Amsterdam, Jacobus vander Deister,1687, titelpagina met gegr. vignet, 76 pp, met 12 gegraveerde portretgravures in de tekst, (lichte marginale watervlekken). (II): Altaergeheimenissen, ontvouwen in drie Boecken. Keulen, in de Nieuwe Druckerye (= Amsterdam, A.De Wees), 1645, titelpagina met gegr. vignet, 168 pp. (III): De Heerlyckheit der Kercke. Haer Ingang, opgang en Voortgang, begrepen in dry boecken. Kolen, ter oude Druckerye, 1663. 110 pp + (3) nn pp.
price: €450.00
item 6979 VONDEL, (Vondelen J.v.) Toonneel des Menschelyken Levens. Of de vernieuwde Gulden Winkel. Amsterdam, Jan Graal, agter de Nieuwe Kerk, 1718, sm. in-4°, engraved frontispiece (1698), 8 nn pp + 148 pp + 1 nn pp (index), sewn, cont. paper binding, back damaged. With one engraved frontispiece and 74 emblematical engravings. Landwehr 733, Unger 78. (Apart from the damaged back a crisp uncut copy).
price: €335.00
item 37391 VONDEL J. v. Palamedes of Vermoorde Onnozelheit. Met aentekeningen ujit 's Dichters mondt opgeschreven. Den derden druk merkelyk vermeerdert. Amersfoort, By Pieter Brakman, 1736, in-8°, 15.5 x 10 cm, (xviii) + 82 pp, 3 plates, ( portrait, 1 folding platewith extra flaps on the execution of Oldebarneveldt) , unbound , removed from a convolute. (boek zonder band !).
price: €120.00
item 37392 VONDEL J. v. Hekeldichten, met aenteekeningen, Uit 's Dichters mondt opgeschreven. Thans merkelyk vermeerdert.; Verciert met koperen platen. Amersfoort, By Pieter Brakman, 1736, in-8°, 15.5 x 10 cm, 172 + (5) pp., 8 ills., unbound , removed from a convolute. (boek zonder band !).
price: €80.00
item 3539 VONDEL Joost van den Konvoluut, 9 toneelstukken gebonden in eigentijdse rode halve schaapslederen band. Putjes-uitgaven (Band met slijtagesporen). ADONIAS of Rampzalige kroonzucht. Treurspel, A'dam, Wed. A.de Wees, 1661, 55 pp. ADAM IN BALLINGSCHAP of aller treurspeelen treurspel. A'dam, Wed. A.de Wees, 1664, 64pp. NOAH, of ondergang der eerste weerelt. A'dam, J.de Wees, 1692, 48 pp. JOSEPH IN DOTHAN. Treurspel. A'dam, J.de Wees, 1692, 56 pp. JOSEPH IN EGYPTEN, A'dam, A.de Wees, 1644, ca. 48 nn pp. SOFOMPANEAS of Josef in't Hof,A'dam, J.de Wees, 1692, 43 pp,. JEPTHA of Offerbelofte, A'dam, Wed. A.de Wees, 1659, 61 pp. SAMSON of Heilige Wraeck, A'dam, J.de Wees, 1694, 53 pp. KONING DAVID in Ballingschap, A'dam, J.de Wees, 1691, 56 pp.
price: €250.00
item 9548 VONDEL Joost van den Bespiegelingen van Godt en Godsdienst... Altaergeheymenissen... (convolute). Bespiegelingen van Godt en Godtsdienst. Tegens d'ongodisten, verlochenaers der Godtheit of goddelijcke voorzienigheit. Amsterdam, Wed. Abraham de Wees, 1662, in-4°, 20 x 15,5 cm, 221 pp, (bibliotheekstempel op titel), half-leder, versleten, rug beschadigd. SAMENGEBONDEN met: De Helden Godes des Ouwden Verbveds, Amsterdam, Wed. Gysbert de Groot, 1717, 130 pp met enkele gravures, (verschillende pagina's met scheuren, een blad gerepareerd met tape). SAMENGEBONDEN Met: Altaergeheymenissen ontvouwen in dry boeken door J. Van Vondel. Brugge, Joseph de Busscher, 1771, gegraveerde titelplaat + (6) + 171 + (1)(goedkeuring) (foutdruk in paginering pp 65-71 i.p.v. 165-171). Konvoluut met Vondeluitgaven, afgezien van de tweede druk die in slechte staat is toch interessant konvoluut.
price: €137.00
item 28687 VOORT Michiel J.T.van der Maria van Burgonje. Tydvak uit de geschiedenis van ons vaderland. Brussel, C.J.A. Greuse, drukker en boekhandelaar, 1847, small in-8°, 304 pp, sewn, orig. wrapper (spine and first leaf repaired with adhesive tape, margins with loss of paper, frontwrapper with large stain, book needs a binding), with a handwritten dedication by the author.
price: €60.00
item 38273 VOS Jozef De - Joseph De VOS Gedichten over politieke, sociale, economische en familiegebeurtenissen . Poèmes sur des évênements polituques, sociales, économiques et familiales. Antwerpen, D. De Vos van Kleef, 1934, in-8°, 156 pp, genaaid, orig. stijve kaft. Vooral verzen ontstaan tijdens de Eerste Wereldoorlog. ( Karamel verzen ).
price: €24.00
item 38482 VOSMAER Carel Mr. - MULTATULI Multatuli's Drama. S.l. (Nederlandschen Spectator), 1872, in-8°, 16 pp, genaaid, zonder omslag (zoals verschenen). Separate overdruk uit de Nederlandschen Spectator van 23-30 November 1872. Met nieuwe paginering (pp. 1 - 16). Bespreking van Multatuli's theaterstuk '' Vorstenschool''.
price: €30.00
item 35665 VREE Freddy de De Dodenklas. Antwerpen, Pink editions & productions, 1977, in-4°, 25 cm, 55 pp, paars uitgeverslinnen, gedrukt op 500 exemplaren.
price: €15.00
item 30780 VREESE Willem de Bijdragen tot de kennis van het leven en de werken van Jan van Ruusbroec uitgegeven en toegelicht door Dr. W.L. De Vreese. Gent, A. Siffer, 1896, in-8°, 77 pp, genaaid, orig. omslag.
price: €25.00
item 19679 VUYLSTEKE Jozef Ambacht van den smid. Vak- & kunstwoorden Nr 2. Gent, A.Siffer, 1895, in-8°, 176 pp, orig.wrapper, sewn, 467 b/w ills. (published by the Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- & Letterkunde, Afdeeling : Nieuwere Taal- en Letterkunde).
price: €62.00
item 26255 WALSCHAP Gerard Een mensch van goeden wil. Rotterdam, Nijgh & Ditmar, 1936, in-8°, 348 pp, sewn, original printed wrapper, first edition, (slightly soiled and worn).
price: €18.00
item 34453 WALSCHAP Gerard Insurrection au Congo. (traduction de Flora Populier et François du Cacamp). Bruxelles, Elsevier, 1956, in-8°, 246 pp, broché. Couverture originale imprimée (légèrement décoloriée, infime déchirure dans le coin supérieure à gauche.). Publ. dans la collection "Flandre", sous les auspices du Fonds National Belge de la Littérature.
price: €22.00
item 4965 WATERLOO - Bilderdijk - Petronelle Moens - Feith - Lesbroussart Verzameling der Zangstukken bekroond door de Koninklijke Maetschappy van Fraeie Konsten en Letterkunde / Recueuil des Cantates.... Gand, chez P.F. de Goesin-Verhaeghe, (1816), in-8°, 21 x 12,5 cm, 48 pp, contemporary half-leather, slight waterstains throughout, but nevertheless a good copy. Contains work in Dutch by C. Bilderdyk, J. Bosscha, Petronella Moens, P. Feith, and in French by P. Lesbroussart, Mme Hugo de Raveschot.
price: €62.00
item 25689 WATTEZ Omer (Editor) - Edm. Van OFFEL (illustrations) Siegfried. Een Oud Germaansch Heldenlied. Antwerpen, Opdebeek, ca 1916, in-8°, 106 pp, sewn orig. stiff wrapper, sewn, b/w illustrations by Edmond van Offel. Wrapper fragile and with some wear, margins of wrapper frayed. Interior fine.
price: €35.00
item 24881 WEINRICH F.J. - Wies MOENS (Translation) De danser van onze lieve vrouw. Een klein Mirakelspel naar het Duits... Antwerpen, "De Sikkel", 1930, small in-8°,29 pp, sewn, orig. illustrated wrapper. (Woodcut P. De Troyer). (Wrapper a bit worn and dusty).
price: €18.00
item 4043 WEREMEUS BUNING J.W.F. Voorbarig berijmde ruzie. 's Gravenhage, 1925, A.A.Stols, 17 x 14 cm, 15 pp, orig. omslag. Exemplaar Nr. 17/50 getekend door de dichter en de uitgever: met opdracht van Stols ''voor Raoul Simonson ''.
price: €162.00
item 23027 WERUMEUS BUNING J.W.F. - J.F.DOEVE (Illustrator) - BAEKELMANS L. Antwerps' prentenboek. Met een woord vooraf van Lode Baekelmans. Rotterdam, Ad Donker, 1952, in-4°, 88 pp, many b.w. drawings, publisher's cloth, dustwrapper.
price: €20.00
item 702 WIJNANTS Ernest - R. Avermaete, M. Bilcke, Marnix Gijsen (authors) Ernest Wijnants ; Commemorative album published on the occasion of his 85th birthday. Dit boek werd uitgegeven ter gelegenheid van de meester. S.l. (Mechelen), 1964, in-4°, publisher's cloth, with dustwrapper. Ca. 120 nn pp with ill. h.t. Printed in 500 copies only, with short articles by J. Kuyper, R. Avermaete, M. Bilcke, A. van Hoogenbemt, Marnix Gijsen a.o. Text in Dutch. Ex-library Dieleman Gallery, with stamp on title page.
price: €60.00
item 22006 WILDE DE Frans Voor de stilte. Lier, De Bladen voor de Poezie, 1959, in-8°, 21 pp, yellow publisher's board, (with a signed dedication of the author to Guy and Elza Voets).
price: €23.00
item 13952 WILDE Frans de Droef Dagboek. Antwerpen, Vlaamsch & Vrank, drukk. Resseler, 1937, in-4°, 21 x 16 cm, foto frontispiece + 21 pp, gedrukt in paars en zwart, oplage 100 gen. exempl. (4/100), gesigneerd door de auteur, uitgeversband met de omslagen in gebonden.
price: €38.00
item 13953 WILDE Frans de De Verloren Zoon. Antwerpen, Drukkerij Resseler, 1945, in-4°, 21 x 16 cm, foto frontispiece + 17 pp, gedrukt in paars en zwart, oplage 100 gen. exempl. (28/100), gesigneerd door de auteur, originele omslag.
price: €30.00
item 19630 WILDE Frans De - (pseudonym van Eugeen Gilliams) De Vluchtende Schoone Verzen (1926-1930). Antwerpen, Lumière, kl. in-8°, 22 x 17,5 cm, genaaid, orig. bedrukte omslag. (omslag iets bestoft).
price: €25.00
item 35083 WILLEMS J. F. Reinaert de Vos, naer de oudste beryming, ingerigt tot schoolgebruik... Mechelen, P. J. Hanicq, 1839, in-8°, 130+(2) pp, half linnen band uit de tijd, gemarmerde platten. Gaaf exemplaar van deze vroege schooluitgave.
price: €225.00
item 12770 WILLEMS Jan-Frans (Snellaert F.A.) Oude Vlaemsche Liederen ten deele met de melodiën uitgegeven door Jan Frans Willems. Gent, F.& E. Gyselinck, 1848, in-8°, 24 x 16 cm, officiële prijsband in donkerrode maroccain, met opdruk van het Belgische staatswapen (sterkere slijtage sporen in de knepen, gelithografieerd titelblad met enkele roestvlekken. Eerste druk van de posthume, door Snellaert bezorgde, uitgave van de oude Vlaamse liederen.
price: €200.00
item 34365 WILLEMS Jan Frans - DELEPIERRE Octave Le Roman du Renard, traduit pour la première fois d'après un texte flamand du XIIe siècle édité par J.F. Willems; augmenté d'une analyse de ce qu'ont écrit, aus sujet des romans français du Renard, Legrand-d'Aussy, Robert Raynouard, Saint-Marc Girardin, Prosper Marchand, etc. Bruxelles, Société Belge de Librairie, 1837, in-8°, iii + 335 pp, brown half cloth over marbled boards, some foxing but a nice copy. Rare first French translation of the oldest Dutch manuscript text of Reynard the Fox (Reinaert de Vos). Ex-library stamp (P.E. Willems) and handwritten exlibris (T. E. Willems, 1 nov. 1899) on title page.
price: €150.00
item 3405 WILLEMSFONDS TIJDSCHRIFT VAN HET WILLEMS-FONDS ( Willemsfonds ) gewijd aan Letteren, Kunsten en Wetenschappen. Gent, Boekhandel Julius Vuylsteke, in-8°, genaaid, originele bedrukte omslag, afleveringen van ca. 50-60 pp. (vele rugjes beschadigd). BESCHIKBAAR : Alles in losse afleveringen: Jaargang 1 (1896) tot en met Jaargang 10 (1905). Er ontbreken echter de volgende afleveringen: 1(1896)1-10, 2(1897)3.4.11.12., 3(1898)2.10., 5(1900)1.2.3., 6(1901)5., 7(1902) 1.3., 9(1904)6, 10(1905)1-6. vanaf 1902 verschijnt het tijdschrift tweemaandelijks.
price: €150.00
item 30214 Willemsfonds - Antwerpen Volksvoordrachten van 1872-1876. Antwerpen, B.-J. Mees, 1872-1876, 4 vols. in-8°, 360 + (2) ; 391 + (1) ; 447 + (1) ; 510 pp, uniform quarter leather, raised and gilt decorated spine over marbled boards, marbled endpapers, spines discolored (J. Mössly). Texts of a series of lectures on literary, artistic , cultural , political and social subjects organised during the year 1872 -1876 in Antwerp by the ''Willemsfonds''. (19th century adult education). Among the lecturers we find Max Rooses, Frans Posenaer , Domien Sleeckx , N.J. Cuperus , Emmanuel Hiel , Julius Vuylsteke , EM. Rosseels , Julius Sabbe , Peter Benoit , C.J. Hansen , Odilon Périer ( on Prudens van Duyse ) , L De Vriese (on Napoleon Destanberg ) ...
price: €100.00
item 4058 WILMS J. - AUSLOOS Eddy (illustrator) De Parochie van de Miserie, een lino-map. Antwerpen, Ksylos, 1974, 45 x 32 cm, orig. wrappers (vlekken), met 8 linos. Gedrukt op 75 exemplaren. (8 original linographs by Eddy Ausloos).
price: €300.00
item 13568 WITTE J.E. de - J.W. Curten (translator) Céphalide par J.E. De Witte Junior, écrite dans sa Prison. Traduit de L'Hollandois par J.W.Curten, seconde édition, revue & corrigée. La Haye, chez Louis Gautier junior, 1788, in-12°, 15 x 9,5 cm, 192 pp, modern half cloth.
price: €38.00
item 2931 WOESTIJNE Gustaaf van de - Karel van de Woestijne (author) Gustave van de Woestyne. Brussels, éditions Cahiers de Belgique, 1931, 19 x 14,5 cm, 16 pp + 31 ill. h.t., orig. wrappers. vol. 5 in the series: Collection Peintres et Sculpteurs Belges.
price: €38.00
item 4551 WOESTIJNE Karel van de Zon in den Rug. Maastricht, Boosten & Stols, 1924, kl. in-4°, 21,5 x 15,5 cm, 148 pp, half-linnen uitgeversband (linnen iets bestoft), gedrukt etiket op voorplatten. Gedrukt op 1055 exemplaren. Eerste druk.
price: €55.00
item 6544 WOESTIJNE Karel van de - J. Gorus (illustrator) VERHALEN. Versierd met 4 droge-naaldetsen door P.(sic) Gorus. (Antwerpen), Standaard-Boekhandel, 1944, in-4°, 27,5 x 19,5 cm, (2) + 91 pp + (7) + 4 volblad gravures h.t. Genaaid, originele omslag. Eén van de 300 exemplaren (Nr. 288) op geschept Van Gelder papier, met de vier originele etsen. De etser is niet P.Gorus doch J.Gorus (een gedrukt errata-briefje los bijgevoegd). Zie Catalogus Vlaamse Bibliofiele Uitgaven (K.B.Brussel 1980).
price: €175.00
item 12899 WOESTIJNE Karel van de Beginselen der Chemie. Rotterdam, Nijgh & Ditmar, 1925, in-8°, genaaid, orig. omslag., zéér mooi exemplaar van de eerste druk.
price: €60.00
item 14561 WOLF Josse de ( ) Den vreugd en vrucht-wekkende theater van Apollo, ofte invallende gedagten op den levens-loop van den mensch, van syne geborte af tot aen syne dood. Gend, C.J. Fernand, 1778, gegraveerde frontispiece (Fruytiers) + drie delen in één band (deel I , II , III), samen ca. 330 pp, half-velijnen band uit de tijd. (deel IV en V ontbreken). Over de auteur Josse de Wolf (Dendermonde 1748 - ?) zie NBW vol. 7 kolom 1090-1100. (INKOMPLEET WERK).
price: €70.00
item 32560 WULMS Guido Literaire Gids voor Limburg. (Schoten), Hadewijch, 1985, in-8°, 88 pp, register, 37 zwart/wit illustr., genaaid, originele stijve kaft.
price: €15.00
item 22091 WYTYNCK J. - K. MIRY (music) De gezusters Kwik. Bekroond blijspel met zang in één bedrijf. Muziek van K. Miry. Gent, Vanderpoorten, 1884, small in-8°, 52 pp, sewn, orig.wrapper, 16 folding pp h.t. (with music).
price: €25.00
item 37883 ZAALBERG C.A. The Olympia epics of Jan van der Noot. A facsimile edition of ' Das Buch extasis ', ' Een cort begrip der XII boecken Olympiados ' and ' Abrege des douze livres Olympiades '. Assen, Van Gorcum, 1956, in-8°, 274 pp, bl/w illustr. Bibliogr. Publisher's cloth with dust jacket. Preface and notes in English.
price: €30.00
item 37222 ZETTERNAMSKRING - H. SINIA - Karel BOGAERD - Theophiel COOPMAN - Hendrik CEURVELS - Jan BOUCHERIJ - Jozef JONGBLOED e.a. Jaarboekje van Zetternamskring voor 1873. (Idem) ..voor 1874. (Idem)...voor 1875. (Drie jaargangen in één band). Dendermonde, sneldrukpers Aug. De Schepper-Philips (voor jaar 1873 en 1874) ; Gent, snelpersdrukkerij F.L. Dullé-Plus (voor 1875). 3 delen in één band. In-12°, 16 x 10 cm, ca. 115 pp/deeltje. Gebonden in een halflinnen bandje uit de tijd. Gladde rug met goudopdruk, gemarmerde platten en schutbladen. Ex-bibliotheeks exemplaar met nr. in inkt op eerste titel, met papieren etiket op de rug. Goed bewaard. Komplete reeks van de jaarboekjes van het Zetternam Genootschap.
price: €150.00
item 30928 ZIELENS Lode Herinneringen van toen....vertellingen. Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1942, in-12°, 18 x 11,5 cm, 115 pp . publisher's cased binding with dustjacket. Published as volume No. 26 in the series: De Seizoenen. (Uitgeverscartonnage met stofwikkel, mooi exemplaar).
price: €20.00
item 32258 ZIELENS Lode - Gerard Walschap - Maurice Gilliams - Emmanuel de Bom - Ger Schmook - Toussaint van Boelare e.a. In Memoriam Lode Zielens. Gedenkboek Lode Zielens 1901 - 1944. Brussel, Elsevier, 1944, kl.in-4°, 98 pp, genaaid, originele omslag (omslag en schutbladen met lichte roestvlekken). Bevat 15 bijdragen.
price: €24.00
item 5133 1781 I 31 - Antwerpen TRANSLAET, (Decreet van G.A de Starhemberg) getekend: De Wael vt. ; A.du Bois dit v.d. Bossche. J.Grange, plano, 43 x 26, met stadswapen in houtgravure. Gedrukt in twee kolommen: Nederlands en Frans. (marges bestoft). Regels betreffende de beperkingen op de toneelvoorstellingen in verband met keizerin Maria-Theresia's overlijden. (A ban on theatre performances on account of the death of empress Maria Theresia.).
price: €30.00
item 5869 1800 VI 18 GENT Extrait uyt de Criminele Sententie, gegeven door het Tribunal Crimineel van het Departement van de Schelde in Gend. Vryheyd-Gelykheyd. In den Naem van het Fransch Volk. (Gent), s.e., 1800, pamflet in-4°, 21 x 17 cm, 4 nn pp. Ter dood veroordeling, met de guillotine, van vijf dieven wegens inbraak bij George Mattys boer te Bassevelde. Op de laatste bladzijde is de tekst afgedrukt van een gelegenheidslied. Vanderhaeghen Nr.11420
price: €85.00
item 24109 1948 IV 23 BRUXELLES - Palais des Beaux Arts - Paul van de Perre - Fernand Toussaint van Boelaere Bibliothèque Fernand Toussaint van Boelaere Ecrivains de langue Française. Bibliotheek...Nederlandse en Vlaamse Boeken (Book auction sale catalogue). Bruxelles, Paul van de Perre, 1948, in-8°, ca. 100 pp, sewn, orig.wrapper, (a bit dusty), 2 b.w. plates h.t., 408 & 414 items.
price: €25.00
item 38175 1984 IV 26 - Veilingen Beijers Utrecht - Anton van Duinkerken Books from the library of the late Anton van Duinkerken ( W.J.M.A. Asselberghs ) ( Book auction sale catalogue). Utrecht, Beijers, 1984, in-8°, stapled catalogue, orig. stiff wrapper. 44 pp , 239 lots.
price: €24.00