Kweken van fruitvliegen .

 

Het hoofdzakelijkste voer van onze gifkikkertjes bestaat uit fruitvliegen en springstaartjes .Omdat dit zo gemakkelijk zelf te kweken is en omdat je er dan altijd een hoeveelheid van hebt, en je kikkertjes geen dag of twee moeten wachten tot je winkel er weer heeft heb ik hier de kweek van alle twee de voederdieren  beschreven .

 

Je neemt een pot van ongeveer 10 cm doorsnede .De hoogte kan variëren van 8 tot 15 cm .Je sluit de pot af met een panty of keukenpapier .In de pot breng ik een voedingsbodem aan met volgende samenstelling :

 

- geprakte banaan

- melk

- bier

- slagroom

- zeer fijn wortelschraapsel

- klein scheutje citroen

 

Als je alle ingrediënten hebt alles goed door elkaar mengen tot een papje

en dan op dikte brengen met wat havervlokken .

Al deze "speciale " ingrediënten hebben een bedoeling :het wortelschraapsel is om caroteen (voor een gezonde kleur) aan de voedervliegen mee te geven .

De slagroom dient dan weer om het vetgehalte van onze kikkertjes op te voeren zodat je geen uitgemergelde gifkikkertjes hebt .

 

Nu breng ik onze voedingsbodem onderaan de pot met zo'n goeie 5 cm en

daarboven leg ik een stukje houtwol of keukenpapier op .

Dan steek je zo'n goeie 20à25 fruitvliegjes in de pot en sluit je deze af met

een nylonkous, achter een paar dagen zou je er moeten genoeg hebben

om uit te voeren anders wacht je nog een paar dagen en dan beginnen voeren .

 

Als je ziet dat de kweek begint op zijn einde te lopen start je een nieuwe op

met juist de zelfde ingrediënten .